Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Stiglo :) Na poslu sam sad postavio prekidače, pa posle kod kuće samo još kapice. Prvi utisci su mi da pod rukom ima finu težinu gmmk2, deluje utegnuto i kvalitetnije nego na fotografijama. Prekidači su me na prvu, ovako bez kapica, oduševili. Na ducky imam Cherry MX Black 100Mil verziju i ovi prekidači su onakvi kakvim su ih opisivali - kao laganiji i smoother crni. Inače fino su fabrički prelubed pa postavite ubrus ili nešto dok radite sa njima da se ne izmastite. Javljam večeras dalja zapažanja.
 

Prilozi

  • 34B7EB52-A1C0-4840-9269-A6C439EB76F0.jpeg
    34B7EB52-A1C0-4840-9269-A6C439EB76F0.jpeg
    277.9 KB · Pregleda: 107
  • B97BBAFF-6C2D-438B-B3A6-B85011060EA2.jpeg
    B97BBAFF-6C2D-438B-B3A6-B85011060EA2.jpeg
    425.5 KB · Pregleda: 78
  • 3A7D367A-9A73-424C-8F60-71868D5D86F1.jpeg
    3A7D367A-9A73-424C-8F60-71868D5D86F1.jpeg
    467.5 KB · Pregleda: 88
cestitam! da te fino sluzi. jel to gateron jelov?
 
@zeko Neka lepo služi i u zdravlje da klikće :) Skank, ovo je Gateron CAP :)
 
Gateron cap v2 yellow 😁
Hvala Muki, Skank
 
Gotova :)

Stabilizatori su utegnutiji nego na youtube testovima koje sam pre kupovine gledao, odnosno slusao zvuk. Spacebar nema rattle celom duzinom sto nisam ocekivao zbog pomenutih snimaka koje sam gledao pre kupovine. Mozda mi je pao dobar primerak sto se tice space-a (shift i backspace takodje odlicni), ali mi se cini da su stabilizatori na enteru overlubovani ukoliko je to moguce (?) jer imam osecaj kao da je taster mushy, maltene kao da je stavljen o-ring. Videcemo da li ce da se ''razradi'' vremenom ili cu morati da petljam oko njega. Sve u svemu prijatno iznenadjen stabilizatorima.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    364.2 KB · Pregleda: 72
  • 2.jpg
    2.jpg
    305.8 KB · Pregleda: 65
  • 3.jpg
    3.jpg
    206.5 KB · Pregleda: 87
Gotova :)

Stabilizatori su utegnutiji nego na youtube testovima koje sam pre kupovine gledao, odnosno slusao zvuk. Spacebar nema rattle celom duzinom sto nisam ocekivao zbog pomenutih snimaka koje sam gledao pre kupovine. Mozda mi je pao dobar primerak sto se tice space-a (shift i backspace takodje odlicni), ali mi se cini da su stabilizatori na enteru overlubovani ukoliko je to moguce (?) jer imam osecaj kao da je taster mushy, maltene kao da je stavljen o-ring. Videcemo da li ce da se ''razradi'' vremenom ili cu morati da petljam oko njega. Sve u svemu prijatno iznenadjen stabilizatorima.
Izvini, koliko ti lejera ima ta tastatura? :LOL: Koliko ljudi smanjuju tastature, na kraju će neki shortcut tipa ctrl+shift+f12 da bude da pritisneš pola tastature u isto vreme :)
 
ti misliš da je nedostatak media tastera plus, ali nisu u pravu, kao i za wireless tastature :)
ma teram segu, jer mislim da to nije toliko bitno :D a za wireless tastature sam u pravu :D volim ja wireless za htpc, ili da stoji pored glavnog kompa wireless tastatura i mis ako mi neko dodje i hoce da kuca nesto da mi ne brlja po mojoj tastaturi i misu.... ali za ozbiljnu upotrebu (gaming :D :D :D) neka hvala....
 
jeste bitno ako dosta slušaš muziku u toku dana, dok radiš ili šta god. za takmičarski gejming verovatno ne, ali za sve ostalo tek treba da naletim na bilo kakav problem, ali ok, verujem da neki imaju probleme i da im to ogadi celu bežičnu priču. moja iskustva sa bežičnim tastaturama i miševima su 100% pozitivna.
 
Sto se tice velicine tastature, sve zavisi od namene - na poslu mi numpad mnogo znaci i nedostatak istog bi mi smanjio produktivnost, s druge strane kod kuce mi numpad ne nedostaje ni najmanje. E sad, F red za 26 godina koliko koristim racunare mi nikada nije sluzio nicemu ni kod kuce ni na poslu, sem sto zauzima prostor, a za taj 1 u 100 slucajeva kada mi zatreba fn+1, 2, 3... mi ne predstavlja problem.

Za media tastere/volume knob sto se povela diskusija, isprobajte novu funkciju windowsa 11 - hover kursorom misa iznad volume ikonice kod sata u taskbaru i skrolujete skrolom misa na taj nacin menjajuci zvuk ;) Inace knob imam na eksternoj zvucnoj kartici, ali mi je opet ovako lakse da saltam zvuk.

Gmmk2 ima 3 lejera kome su potrebna :)

Edit: Setih se, f2 jeste dobar za brzi rename :D
 
jeli moze da svetli taj light strip sa strane, a da ostalo bude off?
 
Ja se malo više šalim za tastature. Da ne koristim tastaturu za rad, već samo za gejming, onda bih svakako koristio varijantu kao tvoju, ali pošto svaka tastatura mora da mi bude multipraktik, i numpad mi je obavezan zbog lakšeg kucanja dimenzija za objekte, ne vredi. A da imam sto tastatura u kući je previše :) Plus ne igram ništa na žalost :)
 
jeli moze da svetli taj light strip sa strane, a da ostalo bude off?
Moze: 1660677775172.png

@muki85 Kod mene numpad za JMBG, br.lk. i datume po ceo dan :D

Kad smo kod numpada, jel videste bezicni Glorious numpad od 130e sto su izbacili... Da je 30e pa da uzme covek da se nadje...
 
Poslednja izmena:
Kolege,

može li se kod nas u domaćim radnjama(mora da se kupi na firmu) naći neka malo pristojnija mehanička tastatura,
ali od ovih alternativnijih proizvođača(Akko, Dareu, Duckey, može i neki klasični brand ali da je tastatura malo neobičnija)
Ne treba mi za gejming nego za posao, kuckanje i slično,
voleo bih da je wireless, i da nije klasičnog dizajna u smislu boja.
 
Keychron Q0 je $89, verovatno je skupo zbog male kolicine koju prave.
Kolege,

može li se kod nas u domaćim radnjama(mora da se kupi na firmu) naći neka malo pristojnija mehanička tastatura,
ali od ovih alternativnijih proizvođača(Akko, Dareu, Duckey, može i neki klasični brand ali da je tastatura malo neobičnija)
Ne treba mi za gejming nego za posao, kuckanje i slično,
voleo bih da je wireless, i da nije klasičnog dizajna u smislu boja.
Mozes i na KP da kupis preko racuna, obicno je godinu dana garancija.
 
izdaju fiskalni racun?
 
Jel ima neko možda Razer BlackWidow V3 Pro? Hoću da predjem na wireless, smaraju me kablovi više, a pritom treba mi tastatura koja može da se šalta sa laptopa na PC.
Ako neko ima da napiše koji utisak o njoj. :)
Odlicna izrada, sve radi out of box, mozes je istovremeno na 3 uredjaja (imas poseban taster za deljenje), baterija dugo drzi, ispeglani fw bagovi, izuzetno brz odziv za wifi.
Da nisam uzeo GMMK pre nego sto je stigla kao zamena, zadrzao bih je.
 
Odlično. To za Bluetooth mi i treba, a receiver bih na laptop službeni.
Koliko ti je trajala baterija i pod kojim uslovima? (osvetljenjem)
Hvala
 
Sta moze u lokalu da se pazari za podmazivanje stabilizatora i naravno da nije 20eura. Vidim da ima na KP ona dielectric mast koju koriste po Youtubu al mi glubo da je uzimam za dva soma da bi umocio 5 stabilajzera.

I mali off: jel ima neka varijanta da neko kupuje usluzno sa Amazona i donosi. Namerio sam se na neke keycapse koji su 40 dolara ali na kraju bi me ispali 100 ako bi porucio sa sajta.
 
Screenshot_2022-08-18-18-49-12-12_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6.jpg
 
Neko je spomenuo par postova pre. A i rekao je da je kao levi bubreg :LOL: Svakako je dobro imati kao opciju (dodatak).
Nem pojma, dobio kao registrovani kupac ponudu za preorder, kao veliki demand, uzmi oma i sl fore...
Nista bez hajpa...
 
Nem pojma, dobio kao registrovani kupac ponudu za preorder, kao veliki demand, uzmi oma i sl fore...
Nista bez hajpa...
Bitno je da se što više uvali dok se ne slegne prašina, i dok techfluenceri odrade dobro posao u prvih par nedelja. Posle kako bude bude.
 
Pa ako je dobar proizvod, bice dobro.
Na zalost, danas bez hajpa nema dobre prodaje.
 
prvi batch rasprodat :)
 
da se razumemo ja prvi hajpujem ovako nesto.... koristio sam tkl tastaturu i nije to to, vratio se na full size. ali samo zato sto nemam pare da napravim idealan setup koji bi po meni bio tkl tastatura, pa mis, pa numpad desno od misa. doduse tu stoji pivo, ne znam kako bi to udesio, ali snaso bi se nekako
 
Nazad
Vrh Dno