Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ne znam stvarno koje su za preporuku, verovatno su sve bar malo precenjene (DK, Cooler Master, Logitech, Corsair, Razer, HyperX).

Na KP za 80-85€ imaš Genesis RX85, sa Kailh braon prekidačima. Deluje ok ali ima samo volume točkić (verovatno sa samo 3 ili 4 funkcije) i 2 tastera za regulaciju osvetljenja, šteta što nema još 3 osnovna medijska tastera. Naravno, uvek je tu kombinacija preko FN tastera ali je manje praktično.
https://www.techpowerup.com/review/genesis-rx85-rgb-mechanical-keyboard/3.html
https://play3r.net/reviews/peripherals/genesis-rx85-rgb/
https://www.notebookcheck.net/Genes...ard-that-doesn-t-cost-a-fortune.467165.0.html
 
porediti patriote i thorove sa keychron.... blasphemy :)
 
Pa ne poredim ih, samo konstatujem da ne može naći to što traži (u stvarno kvalitetnoj izvedbi) ispod 150-200€. Ili da prežali brdo medijskih (i ostalih dodatnih) tastera i kupi neku klasičnu Keychron.
A sa druge strane, bolje i Patriot Viper ili Genesis Thor mehanička nego običan kineski krš u rangu do 100€.
 
Ma ja već jedno tri godine smaram pitanjima o tastaturama, a nikako da uzmem neko.

Treba da ima medijske tastere, volume knob, full layout i backlight bele boje sa podesivom jačinom, to je sve. Cena može da bude i preko 200 evra, nije problem, samo da konačno nađem tako nešto i da me služi dosta godina.
 
Pa ne poredim ih, samo konstatujem da ne može naći to što traži (u stvarno kvalitetnoj izvedbi) ispod 150-200€. Ili da prežali brdo medijskih (i ostalih dodatnih) tastera i kupi neku klasičnu Keychron.
A sa druge strane, bolje i Patriot Viper ili Genesis Thor mehanička nego običan kineski krš u rangu do 100€.
realno, meni medijski tasteri nisu vredni iznad kvaliteta switcheva, stabilizatora, keycaps, kucista
 
Za medijske tastere bih i mogao da zažmurim, ali mi barem volume knob treba. Idealno bi bilo kada bi volume knob na pritisak bio play/pause dugme, ali kapiram da se toga nije mnogo njih setilo. :D

Od full layouta ne mogu da odustanem, numpad mi je jako važan.
 
Pogledaj Keychron Q6:

 
meni je vrh da imam medijske tastere na fn, drugacije ne bih voleo, samo bi tastatura bila veca. na keychron-u to jako lepo radi. kapiram da ako ne koristis f tastere mozes da ih proglasis za medijske, a na fn da budu f.
 
pa da, moze sve da se odradi preko qmk i via :)
Pogledaj Keychron Q6:

verziju sa knob :)
 
Q6 je fantastična tastatura, ali je realno suviše nova i sveža da bi mogla da se dobavi u baš željenom paketu, uglavnom je uvek "out of stock". Inače ujeda kako izgleda :)
 
Imajte u vidu da uskoro izlazi k6 pro, a čitam i da je potvrđena K2 pro do kraja godine, ko juri manje formate :)
 
Ja čekam krajem nedelje da mi stigne crna gmmk 2 65% barebone i gateron cap v2 yellow prekidači, keycaps imam već nove bele, pa da sklopim prvu custom tastaturu. U budućnosti još durock stabilizatore na šrafljenje i više od toga neću da idem u hobi 😁
javi utiske :) i ja planiram gmmk2, samo cu najverovatnije staviti ktt strawberry u nju :)
 
Jel ima neko možda Razer BlackWidow V3 Pro? Hoću da predjem na wireless, smaraju me kablovi više, a pritom treba mi tastatura koja može da se šalta sa laptopa na PC.
Ako neko ima da napiše koji utisak o njoj. :)
 
Našao si gdje da pitaš za Razer, vidiš par strana nazad da samo što nije krenulo drvlje i kamenje po meni kad sam spomenuo... 😂😁
 
Nije mi toliko do samih switcheva koje ima tastatura. Sada imam HyperX Alloy RGB i ok mi je, ali bih wireless neku. Ako ima neko bolji predlog, slobodno neka piše. Treba da može na par Bluetooth uređaja da se prebacuje i na receiver.
I da ima kružić za volume obavezno. :)
 
Pa nešto vizuelno mi se i ne dopadaju iskreno.
 
Problem je sto keychron nema legalno kod nas. Na KP su dosta skupe, a igranje sa carinom nisam siguran da li se isplati. I plus nema garancija
 
Ima ga legalno naravno, jer je legalna kupovina sa bilo kog sajta koji prodaje tastature. :) Ako misliš na švercere iz Mađarske, to je već nelegalna radnja :) Svakako, ako smo ovde da pričamo o mehaničkim tastaturama, tu smo zbog malo egzotike. A egzotika podrazumeva da se malo iscimaš oko nje, jer nije lako dobavljiva :) Tako je uvek bilo i biće :)
 
ma ja sam moju narucio sa aliexpress-a, kakva garancija. ionako sve sto kupim izgubim garanciju odma jer otvaram i cackam.

ako je za utehu imaju oficijelnu prodavnicu na aliexpress-u. ciganisao sam se sa njima, 10 usd mi trazili za slanje, danima sam ih smarao da mi posalju besplatno, kakav je to nacin. na kraju nisu hteli i morao sam da platim tih 10 usd, ali su pristali da mi refundiraju 5, tako da me slanje iznelo 5 usd. na sta lici da im placam slanje, necu bre. carinu nisam platio, sto bi na tastaturu placao carinu, pa nije buldozer.

edit: a i svercovanje je lep sport. svaka aktivnost koja unistava drzavu je dobrodosla.
 
Koliko vidim oficijalna prodavnica na aliexpress nema vise tastature? Koji je nacin sad najeftiniji za kupovinu?
 
Jel Keychron ima neka koja ima RGB, full size i tockic za volume i eventualno media tastere?
 
media tastere ne, to je zlo i nikad ni ne treba da se stavi na tastaturu. sve ostalo da. sta fali fn + taster za kontrolu media?
 
Za media tastere bih i progutao da nema, ne koristim cesto toliko. Ovo ostalo me vise zanima.
 
veca tastatura bezveze, ruznija znatno, a istu funkciju ima i fn + f taster, ili ako bas neces fn + f, onda dodelis f tasterima koje ne koristis tu funkciju (f9-f12 skoro da nisam nikad koristio). plus ti media tasteri obicno nisu mehanicki, sto dodatno narusava konsistenciju, itd... meni licno je to bezveze, ali ako neko voli... sta sad...
 
🥨

devedesete te traze nazad
 

Prilozi

  • km203wp_1_large.jpg
    km203wp_1_large.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 41
Meni ti tasteri mnogo znače i Fn+F kombinacija nikako nije dobra alternativa.
Zato je meni VIA podrška obavezna! Bez tog nema kupovine tastature... Namestiš sve kako ti odgovara, podeliš tastaturu u koliko god hoćeš layer-a i sve to odradiš online za bilo koje dugme (uključujući i knob), nema bagova, radi na svakom kompu bez drajvera... ne može bolje
 
Nazad
Vrh Dno