Šta je novo?

Mehanicke Tastature

To su dobre vesti. :) Vidim da ima QuickFire Ultimate i Trigger Z, razlika u ceni 1.500din. Sta bi ste uzeli pre od ova dva modela?
 
Ultimate nema macro keys, Trigger Z ima.
Uz Trigger Z dobijes i "drzac za ruke".

Mene licno bi macro keys pored tilde izludjivali, posto tu drzim ruku kad ne kucam.

Obrati paznju i na ctrl/win/alt, koliko mi se cini drugacijih su dimenzija neko na ultimate.


Btw racunaj da dosta nas koji smo uzeli CM (ili pomenuti SteelSeries 6GV2), uzeli smo ga samo zato sto je kod nas najbolji izbor.
U inostranstvu se ne bi svi odlucili za CM.
 
Kakve su Cherry tastature? Ja imam Cherry iz 80-ih izgleda (posto pise "Made in West Germany", jesu i ove npve toliko dobre da mogu da traju 30 godina?
 
Poslednja izmena:
Obratite pažnju šta referencirate. Ne može link na oglase niti prodavce. Možete link na proizvođače ili pomenite po nazivu proizvod ali ne može ovako.
 
Da li je neko koristio logitech G710+? AKo jeste neka napise utiske. I zna li se zbog cega je 2 puta jeftinija u inostranstvu nego kod nas, da nismo poceli da dobijamo prvoklasnu robu :).
 
Ja sam koristio g710 + i vratio sam je posle par dana zbog neujednačenog osvetljenja. Kao da su na neke tastere stavili toplo bele ledove, a na neke hladno bele.

S obzirom koliko košta, vratio sam im je i rekao hvala lepo.
 
Da li se kod nas moze naci izlozena tastura g710+ u nekoj prodavnici, kako bih je probao pre kupovine? Cudi me da osvetljenje nije ujednaceno, nisam na netu nasao puno zamerki na ovaj problem, mozda ti je zapala neka falicna serija.
 
Da li se kod nas moze naci izlozena tastura g710+ u nekoj prodavnici, kako bih je probao pre kupovine? Cudi me da osvetljenje nije ujednaceno, nisam na netu nasao puno zamerki na ovaj problem, mozda ti je zapala neka falicna serija.

Imas gore u games-su u bazaru, bar ih je bilo dugo vremena, cak je i cena bila nesto niza kod jnih na nekoj akciji, generalno svi cherry tasteri su isti na svim ovim tastaturama, ono sto ih posebuje jeste materijal od kog su napravljene sam ugodjaj na " brown " je isti na k70, triggerz ili slicnim ... Mislim da su ispravljene " led falinke " ali ne pratim duze vreme.
 
Poslednja izmena:
Da li se kod nas moze naci izlozena tastura g710+ u nekoj prodavnici, kako bih je probao pre kupovine? Cudi me da osvetljenje nije ujednaceno, nisam na netu nasao puno zamerki na ovaj problem, mozda ti je zapala neka falicna serija.

Cela prva serija im je bila 100 posto falična, jer su im i riknjavali ti ledovi... ja sam sačekao da stigne nova serija i stigla je i kada sam video na šta ono liči, vratio sam, pogledao drugu, ista priča i lepo uzeo novac nazad.
 
Drugari, šta mislite o Corsair Vengeance K65?
Mogu da je nabavim za 65€ iz Danske.
To bi mi bila prva mehanička tastatura, koristio bih za programiranje, ponekad neku igru i ono klasično, zujanje po netu.

Malo mi smeta mali enter, ali koliko vidim, sve koje mogu da nabavim su takve.
 
Za 65e uzmi i probaj.
Ako ti ne odgovara prodaj.
Povratices novac sigurno...
 
Koju mi mehanicku tastaturu predlazete ali da ima led osvetljenje? Do recimo 5 max 6k din..
Sada imam A4Tech x7 G800MU, dobra mi je tast, ima sve sto mi treba osim led osvetljenja... Lepo se cuje, ima macro keys, cvrsta(kvalitetna) ali joj fali led :D
 
Koju mi mehanicku tastaturu predlazete ali da ima led osvetljenje? Do recimo 5 max 6k din..
Sada imam A4Tech x7 G800MU, dobra mi je tast, ima sve sto mi treba osim led osvetljenja... Lepo se cuje, ima macro keys, cvrsta(kvalitetna) ali joj fali led :D
Ja ne znam da postoje tako jeftine...
 
ako neko trazi cherry mx black, ja sam moju prinudjen da prodam. cherry g80-1000 sa srpskim rasporedom tastera...
 
Ja ne znam da postoje tako jeftine...
A nisi video onaj CoolerMaster Octane Combo? Oko 5500 miš i mehanička tastatura sa sve led i to lepim osvetljenjem. Ali pošto meni ne treba miš jer sam uzeo skoro novi tražim samo tastaturu. Jest da sam i nju skoro uzeo al ipak..
 
Cooler Master Octane tastatura je custom membrane, pise ti na sajtu. Ne moze da bude Mehanicka a da je ispod 10-12,000 :( I ja isto imam X7 G800V i odlicno me sluzi, ali kada sam probao ASUS Echelon tast, kako je to udobna tastatura sa MX Black prekidacima. Probao sam kod druga Razer mehanicku, kao i CM Quickfire, ali ova kako lepo kuca, a jos tasteri nisu glomazni i ima pozadinsko. Ja sam se odusevio, ali ce biti sigurno oko 12,000 kod nas kada dodje :/
http://www.asus.com/uk/Keyboards_Mice/Echelon_Mechanical_Keyboard/
 
Ima li mehanickih tastatura a da su wifi?
A da li ima mehanickih, led osvetljenje tastera (slova i znakova), wifi i YU slova?
 
A ima li kod nas da se kupi keycaps negde uopste ?
 
@The Punisher
Za 5-6k mozes uzeti mozda samo neku mehanicku sa (diskutabilnim) kineskim tasterima.

@P307
Imas bezicnih mehanickih, samo sto su retke. Kod nas gotovo sigurno neces naci.
Sve mehanicke su generalno vrlo masivne i teske tastature, pa mobilnost bas i nema nekog smisla.
Cak i "najmanje" tastature "60%" uglavnom nisu bezicne.
http://deskthority.net/wiki/60%

offtopic
http://www.amazon.com/Poker-Mini-Mechanical-Gaming-Keyboard-Cherry/dp/B00KYMS5B0
ovu bi bas voleo da kupim (po razumnoj ceni)


>>A da li ima mehanickih, led osvetljenje tastera (slova i znakova), wifi i YU slova?
Mozes da narucis iz inostranstva neku bezicnu mehanicku tastaturu (~150-250e) i custom keycaps (~30-150e), pa da dobijes to sto hoces.

Licno, mislim da bi pre koristio "gumicarku" nego mehanicku sa yu tasterima.
A eto i ti ne koristis "yu slova" :D


>>A ima li kod nas da se kupi keycaps negde uopste ?
Kod nas ne. Pored DX/Aliexpressa i slicno gde mozes naruciti generic, imas i po EU dosta pojedinaca koje prave custom keycap-ove.
 
Pozdrav svima, prvi put posjecujem ovaj forum i imam jedno pitanje vezano za mehanicke tastature.

Zivim u Banja Luci i dolazim u Beograd na pet dana te bi me zanimalo gdje bih mogao isprobati mehanicke tastature tri glavna swticha (blue,red,brown) tako da bi se mogao odluciti kasnije koji model da narucim.

Hvala :) .
 
Omron prekidači možda i nisu loši ali oblik tastera je bez veze, kao i sam izgled tastature (meni barem). Kao da je pravljena za decu...

Pa i jeste pravljen za decu, dizajn je blago rečeno katastrofa.

A i čitao sam malo na ovu temu i zbog tog kraćeg hoda od 1.5 mm do aktivacije i 45 g sile, korisnici kažu da osećaj kucanja podseća malo na membrane, što joj nikako ne ide u korist.

Po meni, ovo je fejl, ali svakako ću da se raskucam u nekoj radnji ako bude mogla da se vadi iz kutije, čisto iz radoznalosti.

Inače, stigla mi je juče Corsair k70 sa blue mx i red ledovima i oduševljen sam za sada.

Po meni tastatura ima za sada smo dve mane: gumene stopice su mogle biti masivnije, pošto hoće malo na mom stolu da klizne i ledovi su prejaki, pošto tasteri nisu uronjeni u tastaturu tako da na medium i high jačini svetlo se mnogo rasipa, tako da mi je low taman.

A o prednostima ne vredi govoriti, oduvala je sve što sam do sada imao na stolu, a imao sam dosta toga.

Dizajn, osećaj pri kucanju, aluminijum, tasteri koji nisu uronjeni, custom backlight za svoje kombinacije tastera koji će svetleti, usb passthrough, kabl s kojim čovek može komotno da se obesi, kvalitet keycaps-ova, stopice za naginjanje i ka sebi i od sebe... jednom rečju fantazija.

Mora sad da se ostala bratija baci u oglase, this one's a keeper. ;)
 
Čestitam na kupovini :)
 
Pa i jeste pravljen za decu, dizajn je blago rečeno katastrofa.

A i čitao sam malo na ovu temu i zbog tog kraćeg hoda od 1.5 mm do aktivacije i 45 g sile, korisnici kažu da osećaj kucanja podseća malo na membrane, što joj nikako ne ide u korist.

Po meni, ovo je fejl, ali svakako ću da se raskucam u nekoj radnji ako bude mogla da se vadi iz kutije, čisto iz radoznalosti.

Inače, stigla mi je juče Corsair k70 sa blue mx i red ledovima i oduševljen sam za sada.

Po meni tastatura ima za sada smo dve mane: gumene stopice su mogle biti masivnije, pošto hoće malo na mom stolu da klizne i ledovi su prejaki, pošto tasteri nisu uronjeni u tastaturu tako da na medium i high jačini svetlo se mnogo rasipa, tako da mi je low taman.

A o prednostima ne vredi govoriti, oduvala je sve što sam do sada imao na stolu, a imao sam dosta toga.

Dizajn, osećaj pri kucanju, aluminijum, tasteri koji nisu uronjeni, custom backlight za svoje kombinacije tastera koji će svetleti, usb passthrough, kabl s kojim čovek može komotno da se obesi, kvalitet keycaps-ova, stopice za naginjanje i ka sebi i od sebe... jednom rečju fantazija.

Mora sad da se ostala bratija baci u oglase, this one's a keeper. ;)
kakvi su ti keycaps-ovi? jel to nešto kao double shot- ne može nikad da se izliže?
 
Čisto sumnjam.
Oblik je bez veze. Ne deluje da je previše udoban za kucanje.
2.jpg
 
treba probati pre nego što se kritikuje. mene privlači to što je deklarisano na 70 miliona klikova. a generalno prija mi kad vidim inovacije. mx switch je izmišljen pre 40 godina i od tad se nije menjao :d
 
Nazad
Vrh Dno