Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Pa sta onda kupiti da je mehanicka i wireless? Uglavnom kucanje na njoj i da je full size
 
Razer Pro Type Ultra. Imam je već mjesec ipo, fantastična. Latencija gotovo da ne postoji, žuti switchevi koji nisu glasni i iako je deklarisana kao Office/Biznis tastatura, idealna je i za gaming (pogledaj review na rtings)

Takođe je i baterija odlična.
 
K10 i k5 je razlika samo slim tasteri na k5 koliko ja vidim?
Ne znam da li ti je neko ranije odgovorio, ali K10 možeš da pazariš na https://www.keyboardco.com/.

I ja planiram da poručim sebi jednu K10 da mogu da je koristim za Macbook pro, pored C2 koju koristim za desktop PC. Eto to je dokaz koliko sam zadovoljan, jedina razlika između C2 i K10 je to što je K10 bežična i ima ojačani metalno kućište, i naravno estetski različita boja tastera. :)
 
Na ovu cenu da racunam i 30% carina i pdv?
Tako se meni nešto uhvatilo, za C2 sam platio ja mislim oko 2.800 RSD. Znači na sajtu plaćaš cenu bez VAT-a, plus Shipping, i onda ovde platiš harač. :)
 
sve samo ne razer
Ako može neko obrazloženje za ovo? Mehanička tastatura, fullsize i još da je bežična na prste možeš da ih prebrojiš, u potrazi sam bio mjesecima. Jedina koja je odgovarala donekle je Logitech G915 koja je preskupa i veoma upitnog kvaliteta.

Razer Pro Type Ultra je savršen izbor kome ne smeta bijela boja i to što ima samo bijelo osvjetljenje. Već sam opisao svoje iskustvo gore pa da se ne ponavljam. A ako generalno misliš da Razer nije neki kvalitet, 8-9 godina mi je trajao Deathadder do pojave duplog lijevog klika, da ne kažem koliko je puta padao za to vrijeme...
 
Ako može neko obrazloženje za ovo? Mehanička tastatura, fullsize i još da je bežična na prste možeš da ih prebrojiš, u potrazi sam bio mjesecima. Jedina koja je odgovarala donekle je Logitech G915 koja je preskupa i veoma upitnog kvaliteta.

Razer Pro Type Ultra je savršen izbor kome ne smeta bijela boja i to što ima samo bijelo osvjetljenje. Već sam opisao svoje iskustvo gore pa da se ne ponavljam. A ako generalno misliš da Razer nije neki kvalitet, 8-9 godina mi je trajao Deathadder do pojave duplog lijevog klika, da ne kažem koliko je puta padao za to vrijeme...
I ja imam jako pozitivna iskustva što se miševa tiče, imao sam 2 Deathadder-a i oba i dalje funkcionišu, ali im se ogulila guma od silnog korišćenja. A imao sam prilike da probam par mehaničkih tastatura koje su bile izložene kod nas u radnjama. Stvar koja mi je najviše parala oči je to što su kapice tastature bile od toliko nekvalitetne plastike da sam ja koji sam bio laik u tom trenutku za bilo šta vezano za tastature to video odmah. Bukvalno MS Industrial tastatura ima kvalitetnije kapice od Razer tastature koja je koštala blizu 15 hiljada dinara.
 
Ako može neko obrazloženje za ovo? Mehanička tastatura, fullsize i još da je bežična na prste možeš da ih prebrojiš, u potrazi sam bio mjesecima. Jedina koja je odgovarala donekle je Logitech G915 koja je preskupa i veoma upitnog kvaliteta.

Razer Pro Type Ultra je savršen izbor kome ne smeta bijela boja i to što ima samo bijelo osvjetljenje. Već sam opisao svoje iskustvo gore pa da se ne ponavljam. A ako generalno misliš da Razer nije neki kvalitet, 8-9 godina mi je trajao Deathadder do pojave duplog lijevog klika, da ne kažem koliko je puta padao za to vrijeme...
Onda si definitivno propustio moje izlaganje o Razer proizvodima...
 
K10 i k5 je razlika samo slim tasteri na k5 koliko ja vidim?
Ne znam da li si napisao negde sta si do sad koristio ali uzmi u ubzir da ako si npr. koristio slim tastaturu ili laptop pa sad uzmes klasicnu, bice malo zeznuto privikavanje.

Ja vec trecu nedelju na OEM profilu ne mogu da se sastavim i otkucam recenicu jednu bez da pogresim. Ako nisi strpljiv ili super prilagodljiv mozda brzo ode na oglas :)
 
Ako može link? Ja pričam iz svog iskustva, imao sam kratko i Huntsman Mini, djelovala mi je kvalitetno odrađena, kapice takođe. Isti slučaj i sa ovom Pro Ultra, ABS plastika kapice, stabilne, nema nikakvog pomijeranja kao što je to recimo slučaj kod duplo skuplje G915 koju kad protreseš imaš osjećaj da će da sve poispadaju. Takođe baš udoban wrist rest dođe uz nju
 
Tu je negde u temi, kao i famozno ostvarivanje garancije sa totalno tromim Razer timom za reklamacije, gde sam morao da razmenim 36 (da, 36...) mejlova dok mi nije odobrena zamena iako je kupljena direktno iz njihovog Amazon Ger shopa, a zivim u Ger i zavlacili me dok nisam pripretio prijavom Amazonu i pravnim sredstvima.
Od vise komada slusalica, miseva, tastatura pa cak i podloga u familiji, sve je riknulo pred istek ili tik posle isteka garancije od 2 god (neke sluske i misevi ni godinu nisu izvukli), osim sinove BlackWidow Ultimate SE koja i dan danas posle 5 god besprekorno radi.
U zamenu dobio BW V3 Pro koja je stvarno odlicno odradjena i bio u dilemi da li da je zadrzim sve dok sin nije dosao i kaze: crkao mi Razor Naga mis... Proverim, 16 meseci od datuma kupovine.
Ok, ne mogu opet da se natezem sa ovima, to je to, zavrsili smo sa Razer.
Prodao v3, i uzeo GMMK.

Proveri na njihovom sajtu u support sekciji da li tvoja tastatura ima firmware update i na njihovom forumu da li se zale na ghosting/spamming key.
Ako da, odmah je prodaj/pokloni jer te najverovatnije cekaju problemi.
 
Ako može neko obrazloženje za ovo? Mehanička tastatura, fullsize i još da je bežična na prste možeš da ih prebrojiš, u potrazi sam bio mjesecima. Jedina koja je odgovarala donekle je Logitech G915 koja je preskupa i veoma upitnog kvaliteta.

Razer Pro Type Ultra je savršen izbor kome ne smeta bijela boja i to što ima samo bijelo osvjetljenje. Već sam opisao svoje iskustvo gore pa da se ne ponavljam. A ako generalno misliš da Razer nije neki kvalitet, 8-9 godina mi je trajao Deathadder do pojave duplog lijevog klika, da ne kažem koliko je puta padao za to vrijeme...
moze, naravno. nisam do sada video ni jednu razer tastaturu da je izdrzala duze od par godina. vecina se pokvari skroz, ili crkne jedan ili par tastera, a onda si se slikao posto nisu hot swap. bratu su crkle nekoliko, na kraju mu vratili pare i uzeo keychron. ali ne mora ni da crkne skroz tastatura, switchevi pocnu da zezaju, rade oni, ali nisu uniformni, bukvalno kao da koristis membranu. vidjao sam da na istoj tastaturi switchevi se cuju skroz drugacije. imas one koji su ispravni i kliknu kako treba, onda imas one koji kliknu ali se cuju drugacije, tisi su, i imas one kojima je klik skroz crko, bukvalno od plavih postanu braon, ali i dalje rade. i sve to na istoj tastaturi. pa to je show. a pritom kostaju dobro, to nisu jeftine tastature.

konkretno ta tvoja pro type ultra kosta 160 usd, ima taj razer jelov, nema hot swap sto znaci da si osudjen na taj switch. kakav je switch? mozda se tebi svidja, ali je cinjenica da je losiji od cherry, gateron, ostatka fensi switcheva koje ljudi hvale. ne mozes ni da ih podmazes jer nisu hot swap. sa druge strane keychron koji kosta 80 usd ima sve isto sto i taj tvoj razer, a imas izbor gateron switch-eva, plus su hot swap i mozes da stavis sta hoces. zasto bih platio DUPLO! ej DUPLO vise za LOSIJU tastaturu?

necu da ti rusim sneska, neka te lepo sluzi tastatura i da traje 300 godina da nemas ni jedan problem. ali nemoj da je preporucujes, jer nije za preporuku. keychron je znatno bolji izbor i duplo jeftiniji.

edit: vidim da je wireless u pitanju, pa da se ispravim sto se cena tice, posto me wireless nije nikad zanimao jer to jednostavno ne radi kako treba. wired keychron je 80, wireless je 100. opet 60 usd skuplja tastatura - a losija (objektivno).

edit2: u stvari 100 usd je ako je rgb, ta razer nije ni rgb. ako je samo belo, onda je keychron oko 90, tako da nije daleko od istine sto sam prvo rekao, skoro pa duplo.

ma nema potrebe ni upustati se u analizu, zasto bi preporucivao razer tastaturu od 160usd koja je u rangu generickog kineza od 50 usd, kad za 90-100 ima znatno bolji keychron, koji ima sve isto sto i taj razer, i vise (full size, hot swap, wireless, rgb, bolji switch)
 
Poslednja izmena:
Jos jedan glas za Keychron. Kupio sam bio bas dobrom ortaku za rodjendan malog tenka Q2, malo je falilo da je ostavim sebi i trazim novog ortaka :D
Dobio sam poslednju reviziju koja je max utegnuta.

evo lepotice:
 

Prilozi

  • 2022-05-27 12.36.02.jpg
    2022-05-27 12.36.02.jpg
    160.9 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
Pa i meni je Keychron bio prvi izbor ali prije par mjeseci kad sam gledao nije ih bilo nigdje, ili to što je bilo je bilo preskupo. Sad gledam KP pun ih kufer 😯
 
e vidite mene je keychron zaje*ao :D ja kada sam kupovao hteo sam full size wired tastaturu, ali da ima opciju da bude i bezicna, dobro dodje za tv. medjutim, to nije postojalo. bilo je ili mini wireless ili full size wired. cak mi se cini da wireless modeli tad nisu mogli da rade wired, ali nisam siguran. na kraju sam kupio c2 wired i zadovoljan sam ali da ima wireless bila bi jos bolja. do sad mi wireless nije ni jednom zatrebao ali planiram da koristim ovu tastaturu 10 godina, i u tom periodu sigurno ce mi zatrebati jednom. sad ima k10 model koji je bas ono sto meni treba. ali uvek to tako bude, kad hoces da kupis nema, a posle izbace nove modele koji ti vise odgovaraju...
 
Jos jedan glas za Keychron. Imam K3 i prezadovoljan sam. Odgovara mi sto je slim i lagana, pa mogu lako da je nosim sa sobom
 
Nebo i zemlja.
 
Pa keychron, mislio sam da je jasno :)
Pisao sam vise puta o svojim losim iskustvima sa DasCrapboard.
Preskupa, tandrce jer stabilizatori ne postoje, dobio neke no name prekidace (greetech koliko se secam), dobio i key chatering nakon par meseci... Na kraju sam je bacio u kontejner ispred zgrade.
Imao sam Das 4 Pro model.
 
Poslednja izmena:
Horor

Sad samo da vidim koja Keychron ima braon svičeve, full layout i medijske tastere.
 
Ja sam uzeo Keychron C2 i za sada sam super zadovoljan. Gateron brown, RGB. Jedina mana je što nema Scroll Lock i Pause/Break. Imam i HyperX Origins sa nekim brown ekvivalentnim (aqua?) ali mi Keychron zvuči bolje a tako se i doima pri kucanju. HyperX nekako zveči, pogotovu ovi veći tasteri.
 
@Sgt. Major
Izgleda da ne postoji takva Keychron, a i da su je napravili onda bi verovatno koštala 350$, odnosno 500€ na KP :D

Imaš Patriot Viper V770 na KP, ali nažalost ne postoji verzija sa braon prekidačima, samo sa crvenim Kailh.
https://www.thestreamingblog.com/patriot-viper-v770-keyboard-review/
https://www.tweaktown.com/reviews/8330/patriot-viper-v770-rgb-mechanical-gaming-keyboard-review/index.html
https://www.gamersnexus.net/hwreviews/2968-patriot-viper-v770-mech-keyboard-review

Inače, teško je naći tastaturu pune veličine, sa dobrim braon prekidačima, media tasterima a da ne košta preko 150€.
U tom smislu, Genesis Thor 401 RGB je jedna od retkih, posebno na našem tržištu. Ima Kailh braon prekidače, osnovne media tastere, wrist rest, navodno je korektne izrade i košta oko 85e.
https://root-nation.com/en/pc-en/pc-accessories-en/eng-genesis-thor-401-rgb-5-things/
https://www.keengamer.com/articles/...-thor-401-review-reliable-all-round-keyboard/

Po testovima je ok, mada izgleda nekako neozbiljno, previše je ogoljena, sve šljašti i po media tasterima, potenciometru podseća na neke jeftinije tastature.
Thor 420 RGB deluje bolje i skladnije, ali postoji samo u verziji sa plavim-slim prekidačima i nema zasebne media tastere.

Što se DK tiče, pa bar 2X smo pisali o tome: https://forum.benchmark.rs/threads/mehanicke-tastature.306056/page-163#post-6449957
 
Nazad
Vrh Dno