Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Pozdrav, imam tastaturu MS C520, tastatura je relativno nova. Kupljena novembra meseca. Ono sto mi se desava je da se sama od sebe iskljuci i da samo gori led dioda da je upaljena. Ne reaguje dok je ne iskljucim iz kucista, pa ponovo ukljucim.. Garanciju imam. Uzeta je u radnji. To se jednom desilo, kad sam je kupio, medjutim, ajde jednom ko nijednom.. Ko zna zbog cega... Da bi sad to pocelo cesce da se desava. Ne znam da li se vama slicno desilo sa bilo kojom tastaturom i sta da radim po tom pitanju. Da je iz nekog razloga nekompatibilna? Da idem da je reklamiram.

+ to kad se desi, i pozadinsko osvetljenje nestane dok se ponovo ne ukljuci.
 
Snimis mobilnim kada se desi i reklamiras
 
Drop udara po keycaps akcijama, proverite.
 
Pa nije bitno da li je RGB osvetljenje ili jednobojno, uvek možeš postaviti da svetli u kojoj god boji želiš.
Znam to, ali ima i ovakvih situacija - baš mi se svidela ova sa ovim kružnim tasterima, ali je osvetljenje prava jeza, sam šareniš koji ne može da se menja...



I to nije jedini slučaj. Kad god vidim neku jeftiniju i lepu tastaturu, osvetljenje je prava noćna mora od šarenila.

Gledajući ovih dana po sajtovima, OVO mi deluje kao odlična stvar za početnika, a i nije previše skupa...
 
Predlog da se prvi post updatuje sa popularnim online prodavnicama vezano za mehaničke tastature i opremu za iste.
Dakle gdje kupujete tastature, kaycaps i ostalu opremu, tema je ogromna a linkovi su raštrakani po temi pa se pohvatati ne može. :)
 
Arture, ako se tastatura reklamira kao rgb sarena, to ne znaci da ne mogu svi tasteri da svetle u jednoj boji koju ti izaberes. ti ne moras da je koristis tako sarenu ako neces.
 
Arture, ako se tastatura reklamira kao rgb sarena, to ne znaci da ne mogu svi tasteri da svetle u jednoj boji koju ti izaberes. ti ne moras da je koristis tako sarenu ako neces.
ma u pravu je covek kod ovih jeftinih kineza imas neki bezveze RGB gde ne mozes da menjas da bude jedna boja,cesto je samo jedan red jedna boja itd....
 
Molim vas za predlog neke tastature sa braon switchevima, ali da mogu da je nadjem na KP (tj. da moze da se dovuce iz susedne zemlje), ili da je ima u nasim radnjama.
Pratim sta radite sa kupovinom tastatura, switcheva, kapica i svega odvojeno, pa sklapate... Izgleda prelepo ali nemam vremena za tako nesto, a vidim i da izadje solidna cifra, a i mora covek da zna sta radi, nije bas za pocetnike.

Do sada sam koristio Patriot Viper V760 koja ima Kailh brown switches, i treba mi jos jedna.
Ne bih bas da kupujem identicnu, hocu malo da promenim, pa ako imate predloge javite.
Mora da ima numpad, i budzet je recimo 80-100e.
Keychron K2, ima ih brdo na KP i uklapa ti se u budzet
 
Djeluje i CK352 od CM sa brown svičevima skroz ok, mjerkam je evo 10-ak dana, vizuelno mi je dopadljiva skroz samo ne znam kakvi su ti brown svičevi. O njoj po netu skoro da nema ništa, svega par klipova

 
Ja imam Keychron K3 Brown. Tisi su od Blue a taktilniji od Red
 
Info za sve koji su zainteresovani YugoMK organizuje meetup 22.05.2022 u Beogradu. Više detalja na njihovom Discord-u
Ko ne koristi discord neka se javi pa ću mu poslati link za prijavu.
Verujem da će biti dosta dobrih tastatura da se pogleda i proba, i da se razmene iskustva
 
Je li imao prilike ko da proba G915 TKL, nakon širokog istraživanja, desetine pogledanih testova - to je to. Low profile caps, wireless sa neprimjetnom latencijom, da nema sa strane dugmiće za macroe, da je baterija dobra... E sad, nisam planirao da to sve košta toliko ali dobro :)

U uži izbor je ušla i SK622 ima li još šta slično da vrijedi razmatrati ?

Na poslu koristim Logitech K280e godinama, pa iako je membranska tastatura vidim da mi prijaju ti low profile tasteri.
 
problem je ako sjebes keycap ili switch :) to je velik problem pogotovo za novac koliko traze....
 
Je li imao prilike ko da proba G915 TKL, nakon širokog istraživanja, desetine pogledanih testova - to je to. Low profile caps, wireless sa neprimjetnom latencijom, da nema sa strane dugmiće za macroe, da je baterija dobra... E sad, nisam planirao da to sve košta toliko ali dobro :)

U uži izbor je ušla i SK622 ima li još šta slično da vrijedi razmatrati ?

Na poslu koristim Logitech K280e godinama, pa iako je membranska tastatura vidim da mi prijaju ti low profile tasteri.
Taj logitech čačkao ja u radnji u Nemačkoj; bezobrazno skup, a posebno je očaj što ne ide sa usb-C već sa prastarim micro USB (mene je ovo u startu odbilo).

Baci pogled na https://www.keychron.com/products/keychron-k1-wireless-mechanical-keyboard?variant=31871561695321
...imao sam je neko vreme dok nisam prešao na mx keys i tastatura je bombona (pri tome i mnogo jeftinija...mada se teže nalazi).
 
Me nema te K1 ni za leba, tražio sam je prije i odustao. To i što sam našao je bilo bezobrazno skupo u odnosu na njenu preporučenu cijenu.
 
@BitrAtE
Ja sam skoro godinu dana koristio prvo crnu klik, a onda i belu taktilnu varijantu. U principu, sve što si i sam pomenuo kao plus je istina. Baterija traje dugo, naročito ako je osvetljenje isključeno (na beloj tastaturi skoro pa da i nije potrebno), instant buđenje iz sna gde se i taj prvi pritisak registruje, što nije slučaj kod nekih drugih bežičnih tastatura. Svičevi su sasvim solidni, možda malo teži za moj ukus (65g). Hteo sam da probam i linearne, ali nisam mogao tada da ih nađem. Točkić je odličan, medija tasteri su plus, ali su grozni gumeni.

Ono što su negativne stvari su klimave kapice, što meni nije smetalo pri kucanju i potencijalna ranjivost jer se kapice drže na dve tanane plastike pa ih nije preporučljivo često skidati. Na kraju krajeva nema ni zašto da se skida bilo šta jer tu praktično nema kastomizacije, mogu da se nađu rezervne kapice i neke puding na Aliju i to je to. Što se tiče lomljivosti kapica i svičeva pri normalnoj upotrebi, ja nikad ništa nisam (ni na jednoj tastaturi) uspeo da polomim i pokvarim pa mi to ne znači ništa.
Tastatura nije jeftina, to je sigurno.
Postoji Redragon Horus TKL koji je klon G915 TKL za dosta manje para, ali mi se čini da se još niko nije setio da je uveze.
 
Promakao mi ovaj Horos, kažu da je odličan klon, čak ima i neka poboljšanja u odnosu na G915 tipa type-c konektor. Solidan build quality i ništa više od toga ali više za taj novac ne bih mogao ni očekivati. Poslao sam na upit lokalnom distributeru Redragon opreme pa da vidim šta će mi reći.

 
Poslednja izmena:
Cena u radnjama je katastrofa, oko 250e.
Ja sam oba puta izmajmunisao nešto pa me je koštalo dosta manje, a za tih 30k dinara sigurno ne bih kupio.
Horus TKL je oko 70 dolara, ali ga nema ovde. Redragonshop ne šalje ovamo, a na drugim mestima slanje je katastrofalno skupo.
Keychroni su ok, ali nemaju točkić i medija tastere, a ima ljudi kojima to znači nešto.
 
Ima i za 180e da se nađe na KP, to je da kažemo i neka granica do koje bi išao za tastaturu. Ali mislim da nema potrebe ako budem mogao nabaviti ovaj Horos, jer ako mi se ne svidi vjerovatno mi ne bi ni G915 odgovarala koja je pljunuta po svemu sem po kvalitetu izrade koji ni na Horosu nije loša samo nema taj premium feel, alu frame (tj. ima alu koji izgleda ko plastika :))
+ mnogo lakše ću prodati Redragon posle ako mi se ne svidi...
 
Cenim da će i baterija biti primetno slabija, ali ako nije baš katastrofa - da se izdržati.
 
Reklamira se kao 30h ali ne i u kakvim uslovima. ECPU je testirao 7 dana, bukvalno za sve je koristio i kaže da mu je izdržala cio dan a koristio je baš heavy, u 2.4GHz modu, čini mi se da je rekao da mu je osvjetljenje bilo na 100% mada nisam siguran. U BT može i više sigurno ali onda je primjetan manji lag, wireless mod kaže da je lag-free.

Mada čitam sad komentare, ljudima i po 3-4 dana zna da traje, vjerovatno bez ili uz minimalno osvjetljenje.
 
Tih 30h je bez osvetljenja, a G915 drži više sa osvetljenjem na 100%, bez traje večno. Ali dobro, mora negde da se uštedi :)
 
Evo @BitrAtE, Horus ti je 90€ na Amazonu:
Da narucujem?

Kod:
https://www.amazon.de/-/en/Redragon-Wireless-Mechanical-Keyboard-Dedicated/dp/B09CT8TT1H/ref=sr_1_2?crid=4D1M275RIKH6&keywords=Horus+TKL&qid=1649628215&sprefix=horus+tkl%2Caps%2C77&sr=8-2
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno