Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Vidim sad da Glorious šalje DHL-om, koliko bi me odrala naša carina na ovih 133$ koliko izađe ova kombinacija kao što je Duke sklapao?

nemoj brate mani se njih. deru oni uvek sem ako nije predmet sa amazona. mora biti neki drugi nacin, tipa preko madjara.
 
10% carina i 20% pdv
 
Ne isplati se to onda, hvala i Vojvodi što se ponudio ali nemam nameru 30% da dam lopovima sa carine
 
pa ako Duke salje paket neces platiti nista carini :D
 
Ne znam za to, ne bih da nadrlja zbog mene ili da krši neki zakon, mator sam ali nemam uopšte iskustva sa paketima koji dolaze od preko, sve što sam poručivao je bilo manje od 50€
 
mislim kontam da je ta neka varijanta (neki kamiondzija ili vozac autobusa), ako samo salje da ide zvanicnim kanalima preko granice onda ces jedino ustetedi na shipment cost
 
Gledam sad test, kažu da ima ogroman input lag, 20ms, kako je moguć takav propust na gamerskoj tastaturi? Kažu da je softverski rešeno za GMK Pro ali ništa na običnoj
 
A ti si pro gejmer/streamer kojem karijera zavisi da li ce imati 5ms ili 20 na tastaturi... :)
Nista onda, drugi put...
 
Najiskrenije ti se zahvaljujem na ponudi, gledaću da pazarim neko smeće ovde dok ne naleti negde Keychron C2 na stanju, ionako mi se taj dizajn sa spuštenim kapicama mnogo više dopada
 
Posle 36 mailova i tacno mesec dana stigla zamena za Razer Black Widow Elite.
Poslali su skuplju Black Widow V3 Pro Wireless sa green switch-evima (lepo od njih), koji su mi sada preglasni pored Gateron red.
Super stvar kod Pro je sto kada je na wired mode, tastatura se ponasa kao BT dongle na koju se mogu kaciti uredjaji. Sve ostale funkcije su iste kao kod Elite, videcemo kako drzi baterija.

IMG20220404114812.jpg
IMG20220404114829.jpg
IMG20220404122416.jpg
IMG20220404122755.jpg
 
Posle 36 mailova i tacno mesec dana stigla zamena za Razer Black Widow Elite.
Poslali su skuplju Black Widow V3 Pro Wireless sa green switch-evima (lepo od njih), koji su mi sada preglasni pored Gateron red.
Super stvar kod Pro je sto kada je na wired mode, tastatura se ponasa kao BT dongle na koju se mogu kaciti uredjaji. Sve ostale funkcije su iste kao kod Elite, videcemo kako drzi baterija.



Pogledajte prilog 340088
Još samo i ovaj paleolitski miš da zameniš (Mad Katz ili kako beše?) i bombona. 😄
 
Ne menjam mis nikako, sada mi je savrsen, posle peglanja bagova sa Kutijom.
 
meni su ovi novi lagani suplji misevi extra.

elem, niko da proba topre tastature?
 
Pa ja imam Novatouch TKL, a @ericm malog Leopolda, ako se ne varam.
Meni su topre najbolji za kucanje, ali mi trenutno više odgovara manja tastatura pa zato najviše koristim Gamakay sa Bobama.
 
de ces manju od nova touch tkl... ja sam hteo da je kupim iako je mini, cisto da probam topre i odustao jer ih bas nigde nema...
 
pa gamakay je manja :D
novatouch se ne pravi od 2016, to je sad raritet, ali ima drugih topre tastatura. jesu skupe, ali ih ima.
 
Stigla mi Redragon tastatura, plavi switchevi naravno, zvekeću kao pisaća mašina. Čime da ih menjam za gaming, plavi su preglasni i imaju preveliki hod, da li da stavim ringove? Nisam dobio ove uzorke plavih, braon i crnih switcheva pa ne znam kakvi su. Inače ja koristim strelice za igre tako da bi verovatno ostavio plave na levom delu tastature za kuckanje a na desnoj strani neke druge.
 
Molim vas za predlog neke tastature sa braon switchevima, ali da mogu da je nadjem na KP (tj. da moze da se dovuce iz susedne zemlje), ili da je ima u nasim radnjama.
Pratim sta radite sa kupovinom tastatura, switcheva, kapica i svega odvojeno, pa sklapate... Izgleda prelepo ali nemam vremena za tako nesto, a vidim i da izadje solidna cifra, a i mora covek da zna sta radi, nije bas za pocetnike.

Do sada sam koristio Patriot Viper V760 koja ima Kailh brown switches, i treba mi jos jedna.
Ne bih bas da kupujem identicnu, hocu malo da promenim, pa ako imate predloge javite.
Mora da ima numpad, i budzet je recimo 80-100e.
 
Za 15 dana čekanja i kupovinu ovde, sa sve carinom i porezom mene je izašlo oko 90€. To je Keychron C2, ja sam isto pazario sa Brown svičevima. To ti je jedna od opcija.
 
Ja sam tamo hteo da pazarim ali je out of stock

Doduše ima ova RGB sa brown switchevima ali nije hot swap
 
Ako ga zanima isključivo brown switch i nema nameru ikada da ih menja onda je ova opcija super
 
Vidim da ste uzimali Akko switcheve, jel ima neko iskustva sa Akko silver i odakle da naručim, da li su ovi na Aliju original?
 
 
Znam da je glupo pitanje, ali čitajući ovaj thread, gledajući po sajtovima, zanima me da li neko zna postoji li bilo kakva mehanička tastatura sa našim kodnim YU rasporedom i jednobojnim pozadinskim osvetljenjem??

Našao sam tastature sa našim YU slovima, ali to je samo grozni šareniš koji ne može da se menja, pa možda neko prati duže...

Kao neko ko je prvi PC kupio 1996 i koristio neopisivo glasnu Chicony tastaturu jedva sam čekao membrane samo da ne slušam onu groznu buku. Znam da je danas druga situacija i hteo sam da i ja isprobam to o čemu se priča naveliko, čitao da su crveni najtiši, braon malo glasniji, a plavi prekidači najbrži i najglasniji ujedno, ali nigde ne mogu da nađem ono što bi meni odgovaralo.

Nekako bi mi TKL najbolje leglo, jer kući ne koristim brojeve gotovo nikad, a one 60% su ipak premale za početnika.
 
Znam da je glupo pitanje, ali čitajući ovaj thread, gledajući po sajtovima, zanima me da li neko zna postoji li bilo kakva mehanička tastatura sa našim kodnim YU rasporedom i jednobojnim pozadinskim osvetljenjem??

Našao sam tastature sa našim YU slovima, ali to je samo grozni šareniš koji ne može da se menja, pa možda neko prati duže...

Kao neko ko je prvi PC kupio 1996 i koristio neopisivo glasnu Chicony tastaturu jedva sam čekao membrane samo da ne slušam onu groznu buku. Znam da je danas druga situacija i hteo sam da i ja isprobam to o čemu se priča naveliko, čitao da su crveni najtiši, braon malo glasniji, a plavi prekidači najbrži i najglasniji ujedno, ali nigde ne mogu da nađem ono što bi meni odgovaralo.

Nekako bi mi TKL najbolje leglo, jer kući ne koristim brojeve gotovo nikad, a one 60% su ipak premale za početnika.
Pa nije bitno da li je RGB osvetljenje ili jednobojno, uvek možeš postaviti da svetli u kojoj god boji želiš.
 
prvo to, a drugo, bilo koja njemacka tastatura ti je yu kodni raspored. te chicony tastature su trazene bas zbog te buke, a imao si i tad "tihe" mehanicke. membrana je tres :/
 
Nazad
Vrh Dno