Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Izvini, zaboravih da ti odgovorim. Jeste XDA, generalno nije los. Iskreno najviše mi odgovara DSA (najniži profil a opet ima udubljenja za prste).
Da napomenem da preferiram uglavnom profil koji je iste visine na svim redovima zbog Alice formate, splitovanog space-a... jer većine pakovanja keycap-ova nema blank space 2.25u i 2.75u
Da, na kraju realno ispada da je što se kapica tiče stvar potpuno subjektivna, i da po meni kao što je situacija za miševe - da mora da se isproba.
 
XDA daje dosta dublji zvuk jer je siroka kapica. dublji zvuk u odnosu na oem,cherry i sve te malene kapice...
 
XDA daje dosta dublji zvuk jer je siroka kapica. dublji zvuk u odnosu na oem,cherry i sve te malene kapice...
to nema veze sa profilom u ovom slucaju nego do invidualnih kapica,neke kapice su slabijeg kvaliteta i tanje a neke malo boje i deblje,ali generalno SA profile ti daje najdublji zvuk jer je najvisi
 
Nasho sam jako dobre i lepe kapice na Keychron sajtu, ali ne znam gde da ih kupim na drugom mestu. OSA profile,debele i duboke. za nijansu imaju vecu visinu od XDA.


Pogledajte prilog 338874
proverio sam u keychron zvanicnoj prodavnici na aliexpress-u, ove kapice su 35 USD i kroz njih ne prolazi svetlost. sto je za mene - no go. do skoro sam koristio dolch pbt side print kapice (i dalje imam set negde), ali sam odustao jer - kad igram igrice i treba da pritisnem recimo j ili m ili h i to samo taj taster ja u nekih 10% slucajeva pritisnem ono pored. kad kucam ne gledam u tastaturu, nije to problem, ali tad znam gde je koji taster, ali kad u mraku treba da nabodem tacno odredjeno slovo na brzinu - ne ide uvek.

svidja mi se ovaj osa, lici na oem samo je - lepsi. jel ima nesto u pbt double shot shine trough varijanti?
 
Evo da se pohvalim, tastatura bila na N1 😎
Prijatelj sa kojim pravim tastature imao priliku da malo kaze o nasem proizvodu.
Alal vera :) Ko bi rekao da će bilo šta vezano za tastature da se priča na televiziji :LOL:
 
Ljudi, ne preterujte, ovaj hobi isisava pare :)
Probajte jednu vrstu svičeva, jedan set kapica, pa onda ako mora idite dalje.
Switch interference jeste stvaran, ali ni to nije tolika drama koliko se predstavlja, može da smeta ali i ne mora.
Ja sam trenutno na Gamakay 67, jeftin XDA set i Boba U4 svičevi i to je možda neki plafon za umerenog entuzijastu :)
 
jel bobin silent brat ima interferenciju sa cherry profilom kapica na north tastaturi?
 
i moja presvucena :)

9qx696.png

sea8s7.png

21sz7r.png


znam da je kopija, ali dobra :) ABS doubleshot keycaps (kao i original) nije farbano kao vecina na aliexpressu
 
i moja presvucena :)

9qx696.png

sea8s7.png

21sz7r.png


znam da je kopija, ali dobra :) ABS doubleshot keycaps (kao i original) nije farbano kao vecina na aliexpressu
Baš lepo izgleda, koga interesuje da li je kopija ili ne? Ja sa time nemam problem, kao ne podržavamo originalne dizajnere i proizvođače, ali na kraju priče i oni malo šure iskreno. Em je non-stop pola stvari nedostupno, em je malo preskupo.
 
ma da, a i original i nema da se kupi, ako se negde i pojavi na ebay bude cifra da boli glava (300-400eur....)
 
ma da, a i original i nema da se kupi, ako se negde i pojavi na ebay bude cifra da boli glava (300-400eur....)
To ti kažem, zato je i mirna glava da i ne razmišljaš o tome da li je kopija ili ne :)
 
Konačno sam uhvatio vremena da je sastavim:)

E9B644D9-A48D-46B3-8264-71DA72ED6F19.jpeg02C58D97-84DA-43D0-BCC1-22AC591BC817.jpeg

Ukoliko neko želi da čuje kako mučim spacebar to nasilje može pogledati ovde:LOL:

 
smooth :)
 
Da li neko može da mi preporuči dobar Bluetooth 5.0 receiver, treba mi za tastaturu koja podržava 5.0. Na mom 3.0 receiver-u se konstantno gubi veza. Da ima kod nas da se uzme naravno. Lenj sam da guglam
 
pa lako je tebi kad ona ima fabricki dobre stabilizere. samo podmazes i cepaj. :) a kad pogledam one kineske Yunzii stabilizeri tropaju kao bolesni,a ne mozes ih nikad ni uraditi da budu dobri...fuj
 
udario sam beli sprej farbu preko ovog aluminijumskog plate-a,pa da vidim gde cu ga iskoristiti... i dobio sam 2 besplatne boce lubrikanta,jer zadnji put mi bile polomljene 2 od 5 boca u pakovanju to jest u kesi. posteni neki Kinezi! (y)


20220326_014000.jpg
 

Prilozi

  • 20220326_014005.jpg
    20220326_014005.jpg
    315 KB · Pregleda: 47
Nadam se da si prethodno naneo prajmer...
 
jos jedna interesantna tastatura :) i nice Frankov switch choice

 
Ponovih se ja opet, uzeo sebi cherry G80 3000 sa black switch-evima (proklete akcije !!!). Ova mi do sada najvise odgovara.IMG_20220328_142706.jpg

edit: moracu na odvikavanje, poceo sam sa skladištenjem mehaničkih tastatura 😁
 
Poslednja izmena:
e vala ovo mi je jako zanimljivo. jesu li to oni cherry retooled blacks?
 
e vala ovo mi je jako zanimljivo. jesu li to oni cherry retooled blacks?
Ne znam, crni ko crni 😁

IMG_20220328_153157.jpgIMG_20220328_153117.jpg

Ako sve prodje kako treba, ove nedelje treba da mi stigne g80 11900. Ovo cudo sam trazio 100 godina, nadam se da ce mi je doticni prodati/poslati.....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno