Šta je novo?

Mehanicke Tastature

@</Miki>
Lepo i čisto :)
Pažljivo ubadaj svičeve jer su podnožja prilično slabo zalemljena na ploču, pa može da se desi da neko upadne. Nije neka drama, može relativno lako da se zalemi i ojača, ali mora da se otvara i to mora određenim redosledom da se ne ošteti prekidač za biranje moda. Eto, ako ti se učini da neki svič ne radi, vrlo je moguće da je podnožje potonulo.
A možda te i zaobiđe problem, što je i najverovatnije :)
 
Da li si ih ubacio u tastaturu, kakvi su utisci? Vidim dosta reči hvale što se tiče AKKO Lavender Tactile svičeva, kažu da je otprilike budžetski kralj što se tiče odnosa cene/ugođaja...
Ubacio ih odmah, prvu kutiju, drugo cekam da stigne.
Nisam neki ekspert. pa da mogu da poredim sa ostalim svicevima.
Ja vise volim linearne sviceve.
Vise mi se svidjaju ovi rose-red, nego gateron black, koji su dosli uz tastaturu.
Imaju ''dublji'' zvuk.
 
Ubacio ih odmah, prvu kutiju, drugo cekam da stigne.
Nisam neki ekspert. pa da mogu da poredim sa ostalim svicevima.
Ja vise volim linearne sviceve.
Vise mi se svidjaju ovi rose-red, nego gateron black, koji su dosli uz tastaturu.
Imaju ''dublji'' zvuk.
I ja nisam ekspert, tek se upoznajem sa svim opcijama koje postoje, ali definitivno mi se dopadaju taktilni svičevi, iako ovi Gateron Brown koje imam nisu toliko baš taktilni, uglavnom se vode kao "blagi". Kod kolege sam probao "clicky" svičeve, i ne dopadaju mi se uopše. A linearni me nekako ne privlače, ne znam što... Tako da sada razmišlljam koje svičeve bih mogao da pazarim, a da imam apgrejd u osećaju taktilnosti. Kao glavni kandidati se nameću Boba U4 i U4T, pored njih preskupi Zealios v2, A onda ima hrpa njih koji su više prijateljski raspoloženi prema novčaniku, kao i ove AKKO Lavender koje sam spomenuo :)
 
gateron black su jako cenjeni svicevi inace. to je ogroman kompliment za taj akko
 
Ako se traži ozbiljna taktilnost, mora da se ide na neku Panda varijantu, Boba, itd.
Boba U4 koje trenutno koristim su baš upadljivo taktilni, za razliku od svih braon i sličnih varijanti. Ja sam uzeo mekše od 62g, i oni nisu baš lagani, ali su odlični za kucanje. Nisu muljavi kao što silent svičevi obično umeju da budu.
Što se linearnih tiče preferiram lakše, pa su mi recimo i Outemu red sasvim solidni, a jeftini su i imaju solidan zvuk. Znam da ne važe baš za kvalitetne, ali ja nisam imao nikakvih problema.
Clicky svičeve ne volim zbog dodatne galame iako nisu loši za kucanje.
 
ja trazim nesto linearno sa ugradjenim gumicama da ne moram da stavljam gumice na kapice, i da ne treba da se podmazuje. to ce najverovatnije biti rodjak bobe u4, ali mi se ne svidja cena od 100 evra :/
 
Bobagum su 5,3 evra za 10 komada na Keygem.store, 8 evra šiping, plus penali države u koju uvoziš. Nisam ih probao, ali se nadam da nisu muljavi na dnu kao i U4, iako su silent. Neki drugi silent svičevi koje sam probao se apsolutno ne osećaju pri bottom outu, što može da bude problem.

Razmišljao sam da ih probam, interesuju me dobri linearni, a silent svičevi :)

Ili Aqua King pa nek biju ;)
 
Gledam i mahom sve mehaničke, a generalno i većina novijih tastatura imaju ovakav raspored tastera:

Pogledajte prilog 338296

Ono, kad si celog života koristio tastature sa ovakvim rasporedom:

Pogledajte prilog 338297

I tako, kupim ja "memhaničku" tastaturu sa rasporedom kao ovim gore prvim i bezuspešno sam pokušavao da se naviknem, znači nema šanse.
Tako da, prosto ne znam koju bih mehaničku tastaturu mogao da kupim ili, pak, kako da se naviknem na drugi raspored...


vidjao sam opcije sa velikim enterom i velikim shiftom,ali retko se nalaze. ja sam sebi napravio veliki levi Shift,mada ovu tastaturu ne koristim za kucanje nego za igre. tako da nisam ni morao to da radim. ovu istu tastaturu mozes naci sa fabricki velikim Shiftom i Enterom,ali debelo pazi pri kupovini. ako uzmes preko Madjara kao ja,donece ti sa malim Shiftom.

20220317_163802.jpg
 
Bobagum su 5,3 evra za 10 komada na Keygem.store, 8 evra šiping, plus penali države u koju uvoziš. Nisam ih probao, ali se nadam da nisu muljavi na dnu kao i U4, iako su silent. Neki drugi silent svičevi koje sam probao se apsolutno ne osećaju pri bottom outu, što može da bude problem.

Razmišljao sam da ih probam, interesuju me dobri linearni, a silent svičevi :)

Ili Aqua King pa nek biju ;)
Jel je to 8 evra shipping nevezano od količine? Gledam, Boba U4T bi mi bili jeftiniji za 110 komada na Keygem nego da uzmem sa Aliexpress-a (mada su i tamo trenutno out of stock).
 
Jel je to 8 evra shipping nevezano od količine? Gledam, Boba U4T bi mi bili jeftiniji za 110 komada na Keygem nego da uzmem sa Aliexpress-a (mada su i tamo trenutno out of stock).
da,samo pazi mogu mozda da ti nasi naplate carinu desilo se ljudima iz srbije ali meni naprimer nisu naplatili nista
 
da,samo pazi mogu mozda da ti nasi naplate carinu desilo se ljudima iz srbije ali meni naprimer nisu naplatili nista
Ako je tako, onda mi je realno bolje da dva puta platim shipping da podelim na pola pakete, nego da platim 30% na celu sumu.
 
vise nista necu sa Alija narucivati jer je cekanje bolesno. evo vam nemacki evropski sajt na nadjite sta vam odgovara. ja cekam nesto od njih,pa javicu koliko im treba da stigne. https://www.keygem.store
 
Naručio sam namerno - Vintage White 90 komada da vidim da li će da stigne i šta će uopšte da stigne ali verovatno je fake zbog same prodavnice i vrlo niske cene:LOL::(

US $9.80 68%OFF | Original AKKO CS Switch for Mechanical Keyboard Ocean Blue Matcha Green Rose Red Vintage White Radiant Lavender Purple Game PC
 
Naručio sam namerno - Vintage White 90 komada da vidim da li će da stigne i šta će uopšte da stigne ali verovatno je fake zbog same prodavnice i vrlo niske cene:LOL::(

US $9.80 68%OFF | Original AKKO CS Switch for Mechanical Keyboard Ocean Blue Matcha Green Rose Red Vintage White Radiant Lavender Purple Game PC
0% positive feedback :LOL: Znači biće ili 100% positive ili 100% negative kada bude tebi ili ne bude stiglo. Jer si jedini :LOL:
 
Meni stigao danas GK64XS kit sa Banggood-a od 70 usd, bilo na našoj carini 7 dana, naplatili samo 100 dinara zbog otvaranja paketa. Sad vidim da je spolja stajala cena 13 usd. Ovi sa carine poverovali.

Malo i nas Zevs da pogleda
 

Prilozi

  • IMG_20220318_142525.jpg
    IMG_20220318_142525.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Neko me je skoro pitao da li mogu da se odvoje svicevi na tastaturi Redragon Aryaman K569RGB
Mogu ne na sve Redragon je izbacio malu seriju sa mogucnoscu odvajanja sviceva Redragon Aryaman K569RGB na vecini su zaljemnjeni ja imo srecu daobio model gde su svicevi odvojivi
Narucio sa alii ekspresa crvene sviceve 70 kom i gumice i stiglo za 20 dana, i namestio i sada tastatura nije bucna tiha je ali su svicevi bas osetljivi od plavih
Evo slike
IMG_20220318_172508910.jpg
IMG_20220318_172559754.jpg
IMG_20220318_182009284.jpg
IMG_20220318_184036629.jpg
IMG_20220318_191137763.jpg
 
Nemoj da ides u off i nece se brisati
 
Nazad
Vrh Dno