Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Super je ovo. Malo je jača cena, ali nema čekanja i (valjda) imaš pravu garanciju.
slazem se,+ ne moras da placas shipping strasan i carinu, a jedine 65% sa knobom i south facing socketima koje znam su Keychron Q2 koji je 155€ + ogroman shipping za srbiju (a i stalno je sold out) i Duhkaro 66 koji je 82€ + shipping (ali gornji red mu je north facing dok su sva druga reda south facing)
 
a zar nije bolje uzeti ljudski dac sa volume knob-om za tu razliku u ceni? mislim to sam ja uradio, volume knob na tastaturi ne radi nista drugo do povecanje i smanjenje zvuka u windowsu digitalno, kao i fn + neki taster. mislim dac svejedno treba da imas, sta ce ti onda dva volume knob-a?
 
Slažem se, ali dobro, ne koriste svi takve DAC. A i taj DAC potenciometar ne znači mnogo ako se npr. bežična tastatura koristi na nekom većem rastojanju.
Volume knob mi nije toliko bitan ali mute on/off i media tasteri jesu, teško da bih mogao da koristim tastaturu bez tih zasebnih tastera. Uz njih, na staroj wireless Logitech imam i volume +/-, što je korisno kada nisam za kompom.
 
Poslednja izmena:
Privremeno koristim ovu

Mnogo je brza i glasna (ima plave Keychron svičeve), optika je ludilo.
 
Wow, veoma sam prijatno iznenađen! Danas sletela, izgleda da će proći bez carine jer odmah ide na RSBEGC. (Gamakay LK67). Trebalo bi da je sutra kod mene:)

5D571EB1-8BE1-4171-9CD2-13612BFCFFC6.jpeg
 
Moram priznati da sam prijatno iznenađen Razer red optičkim svičevima, jako dobar osjećaj dok se kucka + su instant što se kaže, definitivno svičevi po mojoj mjeri.
Idem na Huntsman Tournament Edition, da ne bi eksperimentisao više. :)
 
Pre nego sto je uzmes, proveri da li ima fw probleme (tipa key spamming) i ako ima, da li postoji fw update na njihovom sajtu.
Ako nadjes po forumima da ljudi imaju problema a nema ispravke, sledi ti ludilo sa Razer support-om koje upravo prozivljavam :)
 
nice, cestitam :)
mada ja bih, ako bi uzimao GMMK, uzeo GMMK Pro, ne treba mi full size, mada realno ne trebaju mi ni F tasteri, ali nema Pro u 65% varijanti :)
a i kad si vec kupovao switcheve mogao si uzeti Mode Reflex Linear Switches :)

interesantan patent :)
 
Ilke, trenutno kod GMMK Ger ima samo Gateron i Kailh preko konfiguratora (i na to sam morao cekati). Ili sam mogao gotove sa brown/blue.
Jasno ti je.
Takodje kao sto rekose,full size je katastrofa, sve ispod biras sta hoces.
No zadovoljan sam, veliki pomak u odnosu na Razer green, no i sa njima mi je bilo ok, ali Gat red su tihi, brzi i osetljivi, trebace navikavanje posle Razer teskasa.
Takodje GMMK ima svoj jednostavni sw koji cak bolje radi od Razer Synapse krsa, gde su tiho bez najave ukinuli makro mod.
Uz pakete sam dobio gomilu alata, previse caps, sa switchevima i pincetu, gde nisam procitao u uputstvu da treba proveriti nozice pre ugradnje i eventualno pincetom ispraviti iskrivljene pinove pa je palo par zrtava, srecom ima se dosta viska :)

IMG20220315164949.jpg

IMG20220315172301.jpg

IMG20220315180151.jpg
 
jasno

nego kad vec tako kupujes, nisi morao da kupis switcheve kod njih :) jeste lakse sve na jednom mestu, ali ono... mislio sam samo zbog kvaliteta switcheva :) ne kupujes ih zalemljene na pcb pa da mora od Glorious
 
Naravno da ne ali ovde imam sve full u garanciji, bez prigovora, dok kod ostalih varijatni imas probleme.
 
Eto, nesto lepo i od Razer-a (posle 10- tak dana natezanja preko email):

Hi, Duke

I hope this email finds you well. Thank you for your patience in this matter.

As we reviewed your case, your case is now approved for an RMA.

Please expect an email update within 2-3 business days.


SaCu uvalim nekom na forumu :D
 
Da li moze negde kod nas da se nabavi alat i sve sto je potrebno za podmazivanje/lubovanje?
Vidim da na amazonu ima da se uzmu kit kompleti, pa me zanima da li mozda ima ovde negde da uzme ili mozda moze da se improvizuje nesto od
alata koji mogu da se nadju ovde.
 
Pozdrav, hteo bih da kupim novu tastaturu, trenutno imam redragon dyaus 2 k509 membranska i posle godinu dana koriscenja, pojedini tasteri nemaju onaj feedback, (mislim na wasd) znaci bas se tesko stiskaju i nekad ostane zaglavljena komanda, generalno nisam zadovoljan. Imam takodje i genius k9 scorpion koju sam kupio 2016. godine i dan danas odlicno radi, toliko su mekani i prijatni tasteri za kucanje i mnogo je kvalitetnija od te redragon, e sad gledam da li da uzmem opet neki genius, mislim na k10 scorpion ili da idem na mehanicku genesis thor 300 rgb crveni/braon svic? Koristim sve po malo gejming, kucanje... Da li neko ima iskustva sa genesis thor 300 rgb, kakvi su tasteri za kucanje teksta i gejming, ili da uzmem genius membransku k10 ili k9 sa kojom sam stvarno prezadovoljan koliko mi dugo traje.
 
 
Gledam i mahom sve mehaničke, a generalno i većina novijih tastatura imaju ovakav raspored tastera:

g213-gallery-1-nb.png

Ono, kad si celog života koristio tastature sa ovakvim rasporedom:

64ygeohhjc3u9t0jul5r1tmn.png

I tako, kupim ja "memhaničku" tastaturu sa rasporedom kao ovim gore prvim i bezuspešno sam pokušavao da se naviknem, znači nema šanse.
Tako da, prosto ne znam koju bih mehaničku tastaturu mogao da kupim ili, pak, kako da se naviknem na drugi raspored...
 
Navikao si na ISO raspored a sad su uglavnom ANSI mada se može naći i ISO naravno. Meni kod ISO rasporeda ne odgovara mali lijevi shift, desni je klasičan koji je bitan ko semafor u GTA.
 
Ja ne bih nikad mogao da kucam na ISO rasporedu, a na ANSI bez problema menjam srpsku latinicu, ćirilicu i englesku tastaturu. Postoji stvar navike i treninga, ali onaj mali levi šift je meni fizički naporan za korišćenje, ne mogu da ga dohvatim kad kucam, moram da ga tražim malim prstom i ako moram da kucam neki duži tekst, posle nekog vremena kreću bolovi u šaci.
 
Da, istina za levi Shift, a i ovo za desni 😁
Ja sam navikao da "klepim" onaj veliki Enter i to mi je jedini problem, na ANSI tastaturi ga uvek omašim.
A i kući i na poslu mi je ISO raspored.
 
Stigla je:)
Kutija je stigla u stanju "kupus", srećom tastatura nije oštećena.
Prvi utisak: Sviđa mi se što je malo teža, nisam mislio da će biti tako. Plastika je jako kvalitetna, nije neka fuš. Knob fenomenalno funkcioniše i na pritisak i na okretanje, deluje dosta kvalitetno.

Keycapovi su mi isto stigli, ostali su još switchevi (Gateron Milky Yellow Pro).

Ukoliko nekog zanimaju linkovi:

Switchevi:

Keycaps:

Keyboard:


image00001.jpeg


00AE94E2-95D2-46A6-B8C4-8ADC726A3369.jpeg8C4DA596-1CD3-495E-B451-FF88FE4E8282.jpeg
 
Stigla je:)
Kutija je stigla u stanju "kupus", srećom tastatura nije oštećena.
Prvi utisak: Sviđa mi se što je malo teža, nisam mislio da će biti tako. Plastika je jako kvalitetna, nije neka fuš. Knob fenomenalno funkcioniše i na pritisak i na okretanje, deluje dosta kvalitetno.

Keycapovi su mi isto stigli, ostali su još switchevi (Gateron Milky Yellow Pro).

Ukoliko nekog zanimaju linkovi:

Switchevi:

Keycaps:

Keyboard:


Pogledajte prilog 338301


Pogledajte prilog 338304Pogledajte prilog 338305
Prelepo :) Biće baš lep build :)
 
Nazad
Vrh Dno