Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Keychron K12 BT klon by Aula:
AULA F3068 White/Gray RGB 60%, sa bluetooth povezivanjem i mehaničkim plavim svičevima.
7K din.

DSC02504-scaled.jpg



Gde uzeti? :D
 
Meni treba samo PCB zbog neke custom akcije, posto spacebar moze kraci da se stavi. Ja sam mojim LK67 zadovoljan, navukao se na knob :)
Mogao si samo naci neki PCB ili kit za manje pare, ili skines sa neta KiCad semu i napravis preko Jlcpcb... nisi morao celu tastaturu da kupujes 😀
Imas ovde neke gotove tastaturue https://42keebs.eu/products/kits/

Meni stigla nova igračka Romeo40 biće za vikend lemljenja 😀
 

Prilozi

  • romeo_2.jpeg
    romeo_2.jpeg
    153.7 KB · Pregleda: 29
  • romeo.jpeg
    romeo.jpeg
    239.1 KB · Pregleda: 34
Mogao si samo naci neki PCB ili kit za manje pare, ili skines sa neta KiCad semu i napravis preko Jlcpcb... nisi morao celu tastaturu da kupujes 😀
Imas ovde neke gotove tastaturue https://42keebs.eu/products/kits/

Meni stigla nova igračka Romeo40 biće za vikend lemljenja 😀
Ma znam, trazio sam PCB kompatibilan sa BBOX60 case, pa sam se nesto pogubio i na kraju prelomio i otisao laksim putem :)
Imas na KP
 
Uzeh Razer Huntsman 60%, e kako sam se zajebao. Do sada nisam imao prilike da koristim 60% tastature, potpuno sam predvidio činjenicu da su one van gejminga beskorisne, fale one strelice ko leba u normalnom radu. :) Tipa kad treba pomjeriti nešto, skip recimo na youtube i slično... Jedino što sam pogodio su svičevi, definitivno mi odgovaraju red, skoro pa su silent. Posle blue svičeva na hibridnoj SS Apex 5, ovo dođe kao melem za uši. (čitaj ukućane) :)
 
meni i dalje negde sedi na tavanu cooler master tkl sa cherry brown. koliko je to dobra tastatura, ali ima njemacki raspored (horror, treba zabraniti proizvodnju toga), i nema numpad pa me samo nervira. ponudio sam da je dam drugu, on mi kaze: da li me zezas? prvo treba da prezivim njemacki raspored, a drugo fali mi pola tastature, sta da radim sa njom? i u pravu je. odlozio sam je i stidim se sam sebe sto sam za to dao 120 evra. medjutim drugo vreme je bilo, nisi mogao tako lako da kupis normalnu tastaturu, pa se narucivalo od strika iz njemacke...
 
Auh, ni DEL dugmeta uz strelice, osjećam se kao bez desne ruke 😏 F red bi preživio kao i numpad ali strelice i del dugme nema šanse, ide na prodaju.
 
valjda ima neki nacin? mislim, svi se kunu u te tastature, pravi se kult oko toga kao apple, verovatno mogu da se koriste, treba samo znati (kao i njemacke i ostale cudne).
 
Nedostatak prevazilaziš tako što miš koristiš mnogo više nego inače. :)
 
zato postoje custom 65% :)

ja isto vozim huntsman mini, koristim strelice samo kad moram :D (Fn kombinacija)
 
Pozz.



Prošlo je dve nedelje od kako sam kupio HX Alloy Origins tastaturu sa HX Aqua taktilnim prekidačima. Do sada je radila jako dobro, sviđa mi se i dizajn i sve ostalo, ali od skoro su određeni tasteri krenuli da pomalo "škripe" pri udaranju tastera. Naime, radi se o tasterima: E,T,F,D,C,V,N,P + strelice (taj deo nisam snimio). Dok svi ostali tasteri, kao na primer A,G,H, numerički deo, brojevi, itd zvuče normalno, kao od prvog dana.

Ne znam koliko je dobro mikrofon sa telefona uspeo da zabeleži zvuk o kojem govorim, ali nadam se da je barem malo prepoznatljiv "škriput" pri udaranju pomenutih tastera. Možda se ne čuje toliko dobro kada aktiviram jedan taster po na osob, ali se definitivno jače čuje taj efekat pri normalnom kucanju, kao na primer upravo sada dok kucam ovu poruku...

Da li bi podmazivanje, možda, rešilo ili barem malo ublažilo problem? Ili da ipak pitam prodavnicu u kojoj je kupljen proizvod za novu tastaturu, možda je ovo samo faulty unit ili tako nešto slično... Hvala.
 
Imao sam istu situaciju ali samo par tastera je bilo takvo. Podmazivanje je rešilo problem.
 
Imao sam istu situaciju ali samo par tastera je bilo takvo. Podmazivanje je rešilo problem.
Šta si tačno koristio za podmazivanje? Može li dielektrična mast da prođe?

Osim toga, koja metoda podmazivanja? Odlemljivanje svakog zasebnog prekidača, ili preko četkice/šprica ili spreja?
 
Koristio sam Krytox koja je baš za prekidače. Možeš i bilo koju dielektričnu mast s tim da treba paziti na viskoznost i da se mast ne "ugromulja" posle nekog vremena. Ako je pogrešna viskoznost možeš skroz promeniti osećaj prekidača, da ti nestane taktilni bump.

Ja sam podmazao bez lemljenja, tankom plastikom nanesem mast u zazor između kućišta prekidača i "plandžera" sa sve 4 strane pa onda razmažem tankom četkicom. Ako imaš i problem sa "spring ping" onda nećeš moći ovako rešiti.
Sprej metoda je brža i rešava i pomenuti "spring ping" ali možeš zeznuti elektro. kontakte.
 
Koristio sam Krytox koja je baš za prekidače. Možeš i bilo koju dielektričnu mast s tim da treba paziti na viskoznost i da se mast ne "ugromulja" posle nekog vremena. Ako je pogrešna viskoznost možeš skroz promeniti osećaj prekidača, da ti nestane taktilni bump.

Ja sam podmazao bez lemljenja, tankom plastikom nanesem mast u zazor između kućišta prekidača i "plandžera" sa sve 4 strane pa onda razmažem tankom četkicom. Ako imaš i problem sa "spring ping" onda nećeš moći ovako rešiti.
Sprej metoda je brža i rešava i pomenuti "spring ping" ali možeš zeznuti elektro. kontakte.

Prisutan je i spring ping, ali ne toliko jako i ne predstavlja toliki problem, koliko ovaj škriput. Najjače se čuje spring ping kada naglo otpustim pritisnuti taster, pa se feder naglo vrati gore što je verovatno uzrok...

Koje je je najbolje sredstvo za podmazivanje stabilizatora, za razliku od prekidača? Ako bih već planirao da podmažem i same svičeve, hteo bih ujedno i stabove, da probam eleminisati rattle spacebar-a što je više moguće. Ima li nešto što je idealno za oba? Usput, naručio sam i HX PBT keycapove koji stižu za dve nedelje, pretpostavljam da će i oni doprineti boljem zvuku i osećaju pri kucanju...

Našao sam na KP pre neki dan ovaj oglas .
Da li je konkretno ovaj set dovoljan za podmazivanje prekidača, za cenu?
 
Uf, sad ne mogu da se setim šta sam tačno koristio za switcheve a šta za stabilizatore, mislim da je bio TriboSys 3203 za switcheve a Krytox 205g0 za stabilizatore.
205g0 je više za linearne switcheve jer ima veću viskoznost koliko vidim, pa bi ti nestao taktilni bamp. Neka me neko ispravi ako grešim, mrzi me ponovo da se bacam u istraživanje :(

I ja sam nadogradio sa HX Pudding keycaps, najveći plus po meni je što nećeš imati onaj "lepljiv" osećaj kad kucaš sa standardnim keycapovima, bar ako su ti ruke znojave kao moje :) Zvuk je isto prijatniji, ali najveća promena je bila kad sam podmazao switcheve i stabilizatore.

Samo pazi prilikom skidanja standardnih capova, plastika nije baš jaka pa može da pukne ženski deo stem-a.
 
Uzeh Razer Huntsman 60%, e kako sam se zajebao. Do sada nisam imao prilike da koristim 60% tastature, potpuno sam predvidio činjenicu da su one van gejminga beskorisne, fale one strelice ko leba u normalnom radu. :) Tipa kad treba pomjeriti nešto, skip recimo na youtube i slično... Jedino što sam pogodio su svičevi, definitivno mi odgovaraju red, skoro pa su silent. Posle blue svičeva na hibridnoj SS Apex 5, ovo dođe kao melem za uši. (čitaj ukućane) :)
Postavi desni shift i ctrl da rade kao strelice, možda može i fn da se zameni sa alt, a fn postaviš kao levu strelicu.
 
Jos jedna "konverzija" samo sto je ovaj put u pitanju HyperX Alloy Origins (HyperX Aqua Switch) i u pitanju su skroz beli pudding keycaps . Malo mi previse sljasti, za moj ukus.
IMG20220312154316.jpg

IMG20220312154314.jpg

IMG20220312154312.jpg

IMG20220312154305.jpg
 
Troje sa HyperX Alloy Origins na jednoj strani, šta se dešava:eek:

Jeste koristili njihov program za RGB? Pokušao sam jednom da napravim par profila ali je skroz konfuzno, jedino što sam uspeo je da FW update sj3be color transition speed i flickering na tastaturi.
 
Postavi desni shift i ctrl da rade kao strelice, možda može i fn da se zameni sa alt, a fn postaviš kao levu strelicu.
jbte kako mi ovo nije palo na pamet :D

thnx

edit: Fn ne moze da se mapira nigde i on ne moze da se remapira na neki drugi taster
 
@Lukija Probaću, nisam se setio da potražim alternativni program za to, ionako mi je ceo build anti-RGB izuzev tastature i miša
(i monitora huehuehue)

Samo me brine da novi FW nije zeznuo RGB kontroler, jer su tranzicije manje smooth i ima neki flicker.
 
Grozni su stabilizatori, fabrički zvekeću ko kesa sitniša :) Alli dobro, daju se relativno lako srediti i budu ok posle.
Sve ostalo je sasvim solidno za te sitne pare.
 
FANTECH nudi 65% tastaturu sa volume knobom i istim rasporedom kao Gamakay LK67 samo sto ova ima i southfacing RGB sockets i Gateron Milky Yellow hotswapable switcheve,itd... i to sve za 12.000 din na njihovom sajtu (a na kp ima i za 100€)
Ko zeli 65% sa volume knobom i south facing RGB ovo je verovatno jedna od jeftinijh opcija
Link: FANTECH MK858 MAXFIT67
 
ne svidja mi se,ja volim beli minimalizam. i volim onako kad kapice propadnu u kuciste,da se ne vidi onaj prazan prostor kad pogledas sa strane.

maxresdefault.jpg
 
pa nisam tebe pitao licno dal ti se svidja,nego ako bas nekog zanima generalno :)

A i takvih 65% bez volume knoba imas milion, sa volume knobom ih ima samo nekoliko
 
Super je ovo. Malo je jača cena, ali nema čekanja i (valjda) imaš pravu garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno