Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Keychron K12 BT klon by Aula:
AULA F3068 White/Gray RGB 60%, sa bluetooth povezivanjem i mehaničkim plavim svičevima.
7K din.

DSC02504-scaled.jpg


 
Lepo da te sluzi. Predlazem da je malo razradis tako sto ces da instaliras by the book sledece:

:D
Kažem baš ja supruzi prekjuče, zbog ovakvih stvari mi je baš žao što nisam programer. Mada danas programeri i ne kucaju puno, više kopiraju kodove sa neta :LOL:. Možda bih čak pristao i da budem prva muška zapisničarka na sudu ako mi daju dobru tastaturu.
 
Potraga za kvalitetnijim mehanickim tastaturama nije normalna, unistava coveka :)
Stigao sam vec do Ducky tastatura, pa onda kada vec dajem toliko para da idemo na hot swappable, tek tu krece ludilo... ma odustajem... (za sat vremena se vracam na pretragu)

Nasao konfirurator kod CaseKing-a, sklopio i narucio:

1646730921841.png
 
Poslednja izmena:
@DukeLander a i ako nadjes tastaturu koja ti se cini kao dobra kupovina nema je više u prodaji i pitanje da li ćeš je ikada naći...
Ja sam bas zagrejan za Zoom65 ... Alu case, GMK keycaps, gasket, knob, poron foam na sve strane... bas ludilo za 180$ ali džaba kad je sve prodato (jedino ima kod preprodavaca za 300$)

 
Znam kako je, nasao sam par fenomenalnih egzoticnih (japanci su totalni ludaci), sve su tu oko 200€ ali dzaba, kada ni kod proizvodjaca nema ...
Onda sam prelomio na ovu standardnu varijantu, ima sve sto mi treba, moze se budziti i ne kosta puno... Kasnije ako mi se abs ( mada do sada nisam imao problem da njim) ne svidi, prebacim na pbt kojih ima u izobilju i svi hepi.
U sustini, kada bolje razmislim, iako sam izuzetan fan egzotike i inovacija, uvek se opecem pa ova isprobana varijanta mozda i nije losa.

Inace pisem roman u mejlovima sa Razer, posle standarnih provera tipa uninstall sw i sl do slanja vise videa i slika smo dosli do prosledjivanja podataka da me kontaktiraju (kao mejl to nije) gde posle slanja mog broja fona dobijam mail:

Hello Duke,
Can you provide us again with your phone number by adding some space between them? We will be looking forward to hearing back from you.

Razumem ja njih ali postaju smesni. No teram do kraja, bicu izuzetno strpljiva osoba u ovom slucaju :)
 
Potraga za kvalitetnijim mehanickim tastaturama nije normalna, unistava coveka :)
Stigao sam vec do Ducky tastatura, pa onda kada vec dajem toliko para da idemo na hot swappable, tek tu krece ludilo... ma odustajem... (za sat vremena se vracam na pretragu)

Nasao konfirurator kod CaseKing-a, sklopio i narucio:

Pogledajte prilog 337316
pa bas si ovde "pogresio". keychron je gmmk samo - jeftin. opet kazem, ko hoce lak izbor za jeftinu prebuilt tastaturu nema potrebe da trazi dalje od keychron-a.
 
Znam kako je, nasao sam par fenomenalnih egzoticnih (japanci su totalni ludaci), sve su tu oko 200€ ali dzaba, kada ni kod proizvodjaca nema ...
Generalno Azijati su ludi sta sve imaju i realno za smesne pare... ali džaba, mi o tome možemo samo da sanjamo

pa bas si ovde "pogresio". keychron je gmmk samo - jeftin. opet kazem, ko hoce lak izbor za jeftinu prebuilt tastaturu nema potrebe da trazi dalje od keychron-a.
Keychron nije loš ali realno kada pogledas nije on toliko jeftiniji kao što izgleda.
Ako uzimas "K" seriju to ti je isto kao Akko, Epomarket i sl. sve se vrti od 60-100$
Ako je poredis sa GMMK PRO to ti je već rang kao Q1 koji je ipak 170$
Tako da okreni - obrni sve je to isto samo je pitanje koliki ti je budžet i koje su ti potrebe
 
Poslednja izmena:
naravno. ja kad sam kupovao bilo je ovako: gmmk koji sam zeleo kostao bi me 250 usd, a isti takav, identican keychron sam platio 90.
 
Pa pazite, generalno nista nije problem nabaviti u Nemackoj jer svi vrlo rado salju ovamo + nema carine.
Direkt od GMMK je 12$ slanje, japanci naplate 15$ sto je smesno ako ako pogledas odakle i koliko brzo stigne (4-5 dana iz usa, amazonu je trebalo citava 2.5).
Problem je sto vecine nema kod proizvodjaca.
CaseKing je predstavnik GMMK, Ducky itd tako da je glupo cimati se direkt preko pola planete.
Takodje potrebe nisu iste, ovde DE layout je skoro must have, mnogo olaksava svakodnevni zivot.
Tako da Keychron mozda jeste jeftiniji ali ako imam direkt predstavnika ovde, mogu da ih cimam kako hocu sto vredi 20+€ vise.
 
nemoj da gledas Mode, Keycult i ostale egzotike :)
 
Cuti, za malo da uzmem Mountain Everest Max Silent Red... Idemo malim koracima prvo... Makar ce Bench zajednica dobijati jako jeftine mehanicke ako krenem da ih menjam :)
 
Pošto sam svojevremeno bio Hi-Fi entuzijasta (hvala Bogu da se toga batalih), vidim da je Custom Keyboard otprilike ista ili jako slična sekta. Na kraju kreću da se jure duhovi vezani za to kako zvuči tastatura. Isto tako, malo me nervira što čovek mora skoro da završi faks da bi se oko svega dobro i kvalitetno informisao vezano za tastature. Eto tako, na primer juče sam saznao da ne mogu da pazarim neke kapice zato što moja tastatura ima North Facing LED na PCB-u, a takve tastature nisu kompatibilne sa Cherry profilima kapica. Kme, kme.
 
Pošto sam svojevremeno bio Hi-Fi entuzijasta (hvala Bogu da se toga batalih), vidim da je Custom Keyboard otprilike ista ili jako slična sekta. Na kraju kreću da se jure duhovi vezani za to kako zvuči tastatura. Isto tako, malo me nervira što čovek mora skoro da završi faks da bi se oko svega dobro i kvalitetno informisao vezano za tastature. Eto tako, na primer juče sam saznao da ne mogu da pazarim neke kapice zato što moja tastatura ima North Facing LED na PCB-u, a takve tastature nisu kompatibilne sa Cherry profilima kapica. Kme, kme.
Orjentacija led-a nema veze sa profilom. Samo je pitanje kako ce da ti se prosijava keycap, ali North facing je uglavnom zastupljen svuda
 
Orjentacija led-a nema veze sa profilom. Samo je pitanje kako ce da ti se prosijava keycap, ali North facing je uglavnom zastupljen svuda
Voleo bih da je tako kao što ti kažeš, ali koliko vidim postoji problem baš sa Cherry keycaps i North facing LED PCB-om. Ostali profili idu bez problema, samo je Cherry problematičan.

 
to keychron c2 ima north facing led-ove? sto znaci da na njemu ne mogu da se koriste one kapice sto imaju side print. meh... eto je prva mana ove tastature, pribelezite
 
Ja sam svoju uzeo bez ičega, da mi pokvareni Kinezi ne bi poslali svičeve koje nisam naručio.
Milk & Honey XDA set tastera i privremeno Outemu Silent White, dok ne stignu Boba U4.

Pogledajte prilog 328619
Koliko si platio carinu za LK67? Ja sam je naručio sa Banggooda i čekam da stigne pa me zanima koliko ce da me opeljese:rolleyes:
 
Mene je tastatura kostala 60€ + shipping 20€. "Odradili" su me naši za 3.200 dinara. U toj sumi je i carina i porez. Ali vrhunac svega mi je što se plaća carina i na transport :LOL: Kao da su ocarinili kamion koji je prošao kroz zemlju. Nema šta, mi smo užas blagi. Ne znam da li je to normalno ili ne, ali znam me je tastatura koja košta 60€ na kraju zafrkancije iznela 105€.
 
Poslednja izmena:
LK67 sa Banggood-a, dao sam post ekspres postaru oko 650 dinara ako se ne varam. I takodje za sve druge jeftinije stvari koje sam uzimao, opet bude 500-650 dinara. Kao neka fiksna cena carine. Jedino preko Amazona nikad nisam platio nikakvu carinu.
 
Mene je tastatura kostala 60€ + shipping 20€. "Odradili" su me naši za 3.200 dinara. U toj sumi je i carina i porez. Ali vrhunac svega mi je što se plaća carina i na transport :LOL: Kao da su ocarinili kamion koji je prošao kroz zemlju. Nema šta, mi smo užas blagi. Ne znam da li je to normalno ili ne, ali znam me je tastatura koja košta 60€ na kraju zafrkancije iznela 105€.
meni su ovde uzeli 50 evra carine za 2 para slusalica od 35 evra. to ti je stvar sa app, dosao mi je komp od 2000 evra bez dinara carine, a odrali me na slusalice. kupio neki mali ereader za 150 usd iz us, i tek kad sam platio shvatim da mogu da mi skinu kozu s ledja za njega. medjutim stigao je bez carine. drugi ereader normalne velicine nisam ni smeo da kupujem u inostranstvu, kupio sam lokalno pa kolika god da je cena. sve je to app

LK67 sa Banggood-a, dao sam post ekspres postaru oko 650 dinara ako se ne varam. I takodje za sve druge jeftinije stvari koje sam uzimao, opet bude 500-650 dinara. Kao neka fiksna cena carine. Jedino preko Amazona nikad nisam platio nikakvu carinu.
sve sa amazona do odredjene sume se ne carini nikako, a preko toga placas carinu pri kupovini. amazon je ozbiljna firma i tacno u dinar se zna koliko je vredan paket i koliko treba da platis. zato ja skupe stvari tamo ne kupujem, uvek izmedju 50 i 75 usd (50 za besplatno slanje, ispod 75 da nema carine :D )
 
Stiže mi takođe neki GK64X kit od 70 usd sa Banggood-a, eno ga trenutno na carini, očekujem isto od 2000-2500 dinara da će biti.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220311_073258_rs.assecosee.pttandroidapp.jpg
    Screenshot_20220311_073258_rs.assecosee.pttandroidapp.jpg
    107.2 KB · Pregleda: 21
Stiže mi takođe neki GK64X kit od 70 usd sa Banggood-a, eno ga trenutno na carini, očekujem isto od 2000-2500 dinara da će biti.
Razmišljao sam da li da uzmem gk64x ili LK67 i na kraju sam prelomio na LK67 zbog Knob-a. Nadam se da nisam pogrešio, lako je zameniti kasnije ukoliko mi se ne svidi:)
 
Razmišljao sam da li da uzmem gk64x ili LK67 i na kraju sam prelomio na LK67 zbog Knob-a. Nadam se da nisam pogrešio, lako je zameniti kasnije ukoliko mi se ne svidi:)
Meni treba samo PCB zbog neke custom akcije, posto spacebar moze kraci da se stavi. Ja sam mojim LK67 zadovoljan, navukao se na knob :)
 
Nazad
Vrh Dno