Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Da podelim svoju radost, prva serija skoro gotova... uskoro i bolje fotke i ako stignem mozda malo opsirnije opisem ceo proces pravljenja

Dobro su ispale. Meni se svidja alice sa arrow clusterom, al kolko vidim slabo ih prave u nekoj vecoj kolicini. Maja i jos par. Neki pcb ili si rucno povezivao na kontroler?
 
Ja sam zaobišao KP i "Mađare" zbog najveće mane koja me užasno nervira, a to je što se kod njih za većinu tastatura može naći samo ISO Layout, sa kraćim levim Shiftom. Ovo me je nateralo da prethodnu tastaturu prodam iako mi je bila top što se ugođaja tiče. Na sajtu gde sam poručio za većinu može da se uzme po meni "normalan" ANSI Layout sa Shift tasterom normalne dužine, i platio bih još i skuplje od cena na KP samo da dobijem normalan levi Shift.
Na mojoj K3 je normalan levi shift.
 
Koja bi tastatura bila dobra osnova za kasnije nadogradjivanje a da je beskabilna + wired i bez numerickog dela a da ima arrow keys.

Gledao sam redragon ali model koji bi to zadovoljio nema kod nas u radnjama.
 
Koja bi tastatura bila dobra osnova za kasnije nadogradjivanje a da je beskabilna + wired i bez numerickog dela a da ima arrow keys.

Gledao sam redragon ali model koji bi to zadovoljio nema kod nas u radnjama.
keychron :D ahahahahah

jbt, gori smo od apple-ovaca, napravicemo keychron kult
 
Pa i ja sam na 90 posto da idem na tu stranu samo sam mastao da mogu za tipa 60e da kupim prihvatljivu tastaturu kao osnovu pa onda kesh da bacam na keycapsove i switcheve ali cu izgleda odma morati da dam vise kinte.
 
Na mojoj K3 je normalan levi shift.
Onda super, verovatno su za taj model imali. Za moj C2 nisu.

Pa i ja sam na 90 posto da idem na tu stranu samo sam mastao da mogu za tipa 60e da kupim prihvatljivu tastaturu kao osnovu pa onda kesh da bacam na keycapsove i switcheve ali cu izgleda odma morati da dam vise kinte.
Očigledno je da ko jednom skine keycap kao ja danas prvi put da promenim Mac layout u Win, njemu je zagarantovano da će morati još da menja i pazari :)
 
Pozdrav svima, odlucih da se registrujem.

Vec neko vrijeme pretrazujem mehanicke tastature jer mi je u planu da sebi kupim jednu. Konkretno me interesuje 60% ili 65% layout. Koliko god da pretrazujem uvijek se nekako vratim na Keychron. Kontaktirao sam jednu prodavnicu da mi jave da li ce moci nabaviti a rekao sam im da me interesuje model Keychron K6 (brown switches, hot-swappable i bez RGB-a jer mi je dovoljno samo bijelo osvjetljenje). Tamo na zvanicnom sajtu je izlozena cijena oko 70 dolara za tu tastaturu ali znam da bi to trebalo biti skuplje vjerovatno, nemam iskustva sa ovim pa ne znam koliko bi tu trebalo biti jos troskova u smislu dostave. Inace sam iz Banja Luke. Moze li mi neko okvirno reci kolika je realna cijena ove tastature ako je na zvanicnom sajtu izlozen iznos od oko 70 dolara. Pitam ovo jer ne bih volio da mi, ako se odlucim na ovu prodavnicu iz koje cekam odgovor, naplate vise nego duplo sto bi trebalo.

Inace pratim vas vec neko vrijeme i iscitao sam poslednjih nekoliko stranica, dosta je interesantna tema.
 
cekirajte aliexpress. keychron ima oficijelnu prodavnicu tamo, ja sam kod njih kupio. jedino sto su mi za slanje trazili 10 dolara, ali sam se svadjao sa njima i spustili su mi na 5. kakav sam ciganin :D
 
Pozdrav svima, odlucih da se registrujem.

Vec neko vrijeme pretrazujem mehanicke tastature jer mi je u planu da sebi kupim jednu. Konkretno me interesuje 60% ili 65% layout. Koliko god da pretrazujem uvijek se nekako vratim na Keychron. Kontaktirao sam jednu prodavnicu da mi jave da li ce moci nabaviti a rekao sam im da me interesuje model Keychron K6 (brown switches, hot-swappable i bez RGB-a jer mi je dovoljno samo bijelo osvjetljenje). Tamo na zvanicnom sajtu je izlozena cijena oko 70 dolara za tu tastaturu ali znam da bi to trebalo biti skuplje vjerovatno, nemam iskustva sa ovim pa ne znam koliko bi tu trebalo biti jos troskova u smislu dostave. Inace sam iz Banja Luke. Moze li mi neko okvirno reci kolika je realna cijena ove tastature ako je na zvanicnom sajtu izlozen iznos od oko 70 dolara. Pitam ovo jer ne bih volio da mi, ako se odlucim na ovu prodavnicu iz koje cekam odgovor, naplate vise nego duplo sto bi trebalo.

Inace pratim vas vec neko vrijeme i iscitao sam poslednjih nekoliko stranica, dosta je interesantna tema.
Dobrodošao. Koliko ja vidim, ovamo gde sam ja poručio je 75 funti hot swap, plus transport oko 20 funti, plus carina i porez oko 30% na to, izađe na dobrih 120 funti. Što kaže kolega Skank, na Aliju postoji zvanična Keychron prodavnica, ali su oni u nestašici, uglavnom im je ostao palm rest, tako da i ja tamo nisam pazario zato. Pogledaj još malo, pa ako ti se ne čini sumnjivo poruči.
 
Da, pogledao sam na AlliExpress-u ali sto se tice njihove zvanicne prodavnice tamo nema puno tastatura trenutno. Sacekacu da vidim sta ce mi javiti ovi kojima sam posao upit pa da vidim koju cijenu ce mi reci.

Ima li neko iskustva sa Ducky One 2 mini tastaturom?

Zapazio sam i Razer Huntsman mini, ali na osnovu ovoga sto sam gledao na youtube-u kao review, cini mi se da stabilizatori nisu bas najbolji na ovoj tastaturi a ona ipak kosta oko 140 evra a mozda cak i vise.
 
Gledao sam ja danas na Aliju, shipping je oko 50$, tako da se ta opcija definitivno ne isplati.
 
Bio do Mediamarkt da uzmem nesto i vidim lep izbor mehanickih gejming tastatura tipa Corsair, Roccat, Logi itd, rekoh da bacim pogled. Bogme, nista ispod 150€ a kvalitet... Moja Black Widow je tesko armirana, ove sve nesto klimave, ne odisu nekim kvalitetom, nikada brze nisam batalio gledanje tastatura.
Definitivno bolje ici na egzotiku i custom pa znas sta imas.
 
Jedino je zabranjeno reklamiranje domaćih firmi, strane su OK. Ako grešim neka me mod ispravi :D
 
Strane nisu problem, samo domace, slobodno kacite.
 
Zaboravio sam da kazem.
Kada porucujete, mozda je bolje da svaku porudzbinu radite posebno.
Znaci, porucite jednu kutiju sviceva, pa ukucate kod i porucite, zatim drugu, i tako dalje, ko koliko porucuje. Izadje manje nego da npr. uzmete 3 kutije sviceva, pa onda dodate taj kod.
Razlika, na dve kutije je 5$, na 3 kutije 10$....
Nisam se setio ranije da kazem, izvinjavam se.
 
Ja naručio sa 3 različite e-mail adrese, promo kod jedino tako funkcioniše. Jedino što je adresa za shipping ista, ma nema šanse da provale 😁
 
Radi li neko ovde onaj lubing stabilajzera a da je iz bgda ili zna gde mogu da odnesem da se uradi uz konpenzaciju naravno,nesto mi se ne upusta u tu avanturu nikaf nisam ni radio to,space bar je drndav na ducky one 2 tkl rgb mx black,ima neki video gde moze da se uradi bez solderinga ali mi je opet pipavo sjebacu nesto garant
 
Evo da podelim fotografiju mog setapa sa Keychron C2 :)

keychron-1.jpg
 
Kao što sam i ranije pisao, hteo sam da iznesem neke utiske vezane za moju prvu mehaničku tastaturu, kao i moj prvi Keychron.

Kao što se vidi i na fotografiji iz prethodnog posta, u pitanju je full-size tastatura sa žičanom konekcijom oznake C2. Pri odabiru tastature, dve stvari su mi bile najbitnije: da je hot-swap i da je full-size tastatura. Nisam bio opterećen time da bude striktno bežična i da li je RGB ili ne. Naravno, tu je vizuelni aspekt koji mi se jako dopao kod ovog modela, kao i to što sam želeo da mi osnova tastature, tj case bude crne boje. Takođe, nisam želeo ni da mi prva tastatura bude paprena, već neka u entry level rangu.

Pre nego što napišem bilo šta vezano za tastaturu, moram da napomenem par stvari vezano za ekipu kod koje sam tastaturu pazario. Kutija u kojoj je tastatura bila poslata je od jako debelog i kvalitetnog kartona, pa je i samo pakovanje tastature bukvalno ostalo netaknuto, iako se spolja moglo videti dosta tragova i udaraca. Svakako za preporuku što se ovog dela tiče.

Da krenemo od otkutijavanja, koje je samo po sebi jako lepo i prijatno, sve je lepo i pedantno spakovano u jednu crnu minimalistički dizajniranu kutiju. Pored tastature se u kutiji nalaze i USB kabl za povezivanje (C na C + C na A adapter), zamenski keycap-s za Win-Mac opciju, nekoliko dodatnih tastera za akcentovanje, kao i keycap puller. Tu je i čuvena pena koju su ljudi korstili za dodatnu izolaciju kućišta tastature.

Tastatura je meni lično uživo mnogo lepša nego na bilo kojoj fotografiji, a što se tiče samog ugođaja u kucanju, malo je reći da sam prezadovoljan. Mislim da sam uboo to što sam odabrao Gateron Brown switch-eve, koji imaju vrlo blagu taktilnost uz jako lep i prijatan zvuk. Kapice su jako lepe i udobne za kucanje, sviđa mi se to i što je odabran jako lep i čitljiv font za ispise na kapicama. Sada, kao noob moram da mi je osećaj u kucanju predobar, ali opet moram da se ogradim pošto sam noob na ovom polju. Dovoljno je reći to da sam seo da napipšem ovu recenziju baš zato što mi se kuca na ovom Keychron-u, i jedva čekam da napišem nekada baš dosadne duge mejlove koje sam zaobilazio u širokom luku :) Tako]e, period privikavanja na novu tastaturu je trajao čitavih pola sata, otprilike kao da sam rođen ispred nje, uz jako malo mašenje tastera.

To bi bilo to što se pozitivnog dela priče, sada i neke dve manje zamerke. Prva se odnosi na to što su lampice za Caps i Num lock u plavoj boji, koja nema nikakve veze ni sa belim LED diodama koje ja imam, ni sa RGB verzijom. Mislim da plava nije baš najbolji odabir ovde. Pored toga, na crnim kapicama postoje neka mesta koja se na fontovima nisu baš najprozirnija. Sveukupno su ovo baš sitnice, ali čisto da napomenem, verovatno će i te kapice u neko skorije vreme biti zamenjene nečim drugim, jer već vidim sebe da sam navučen na celu priču :)

keychron-2.jpg
 
Iako je imam godinu i po, tek u zadnjih par meseci sam primetio i postaje sve gore, pogotovo u fps igrama da imam key spamming problem sa mojom Razor Black Widow Ultimate.
Posle kraceg istrazivanja, ispostavlja se da je problem sam firmware tastature i da nije jedina, problem je sto ne postoji ispravka za moju:

1646612697562.png

Posto je pod garancijom, verovatno cu dobiti drugu gde ce, po recima ljudi koji su isto prosli, i dalje postojati problem.
Tastatura je stvarno super, steta sto padaju na ovakvim glupostima.
Posle Kraken fijaska sa sluskama, mis koji se raspao posle nepune 2 god i ovo, Razer definitivno ispada iz buducih kupovina.
Sada krecemo u potragu za full sized mehanicku...
 
Ne znam da li je bilo ranije spominjano u temi, ali jako lep vizuelno i koristan sajt za one koji su neodlučni oko odabira, i ne razumeju baš najbolje koje sve vrste kapica postoje i kako izgledaju.

 
Nazad
Vrh Dno