Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ne znam, meni ta carina nije jasna. Evo moj Keychron je stigao iz UK-a za 3 dana u Srbiju, ali mi zato tastatura na carini stoji vec 7, kapiram da ce minimum jos toliko, da provere da nije bomba kojim slucajem.

kolko sam ja razgovarao sa postom za carinjenje, kazu da su zauzeti dosta. a ovaj paket je cekan ukupno 31 dan.
 
sumnjam da su razbili na carini. negde je neko nepazljivo rukovao... desava se :/ jel mozes da se odmastis?
 
A da ti obuješ dve različite čarape kad naručuješ, da razbiješ maler.:)
Već postaje simptomatično da nikada ne dobiješ ono što poručiš.
 
a sto lepo ne stave plasticne boce umesto staklenih. one se ne bi polomile mozes ih bacati.. em jeftinije ja mislim
 
haha ruke sam prao 15 minuta :D :D :D

pa zasto kupujes te masti toliko masne, kupi jednu krytox trajace ti dok si ziv (a i vec je imas verujem)
 
Ispravka. Poslali su mi 5 boca ali dve polomljene i sve iscurilo. To sto je iscurilo u kesi,to cu za sebe sacuvati,a ostalo prodati po 5 puta vecoj ceni.

@Skankhunt42 vidi bate,na rukama sam osetio koliko je ovo zapravo gusta i lepljiva mast. kunem ti se ovo nije dobro za prekidace. zamisli sad jos neko toplo vreme,pa to unutra ima sve da se ulepi i spece. tacno se oseca na rukama kako je lepljivo,ne valja ovo. bolje ono providno ulje da sam uzeo,ono nije gusto nego vise mu dodje kao neka tecnost. jos ako neko stavi previse ove masti,ima da mu blokiraju prekidaci.
 
pa bas zato kazem. krytox je sigurica i stavi se samo malo i to je to

vidim ja neces ti da izgubis nista :D trazi od aliexpressa refund, to je bar lako.
 
vec su mi trazili da uplatim 0.01$, i dobicu jos besplatne robe. ali sad me vec bas briga, jer je cekanje mesec dana...skroz nebitno sad.
 
Da podelim svoju radost, prva serija skoro gotova... uskoro i bolje fotke i ako stignem mozda malo opsirnije opisem ceo proces pravljenja
Ja moram sada neuko da pitam, šta je na ovim fotografijama? Neka kombinacija ergonomske mehaničke tastature sa jako čudnim rasporedom tastera?

BTW, moja Keychron C2 se konačno makla iz mrtve tačke :) Koji su još koraci posle ovoga?
 

Prilozi

  • carina.jpg
    carina.jpg
    131.1 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Ja moram sada neuko da pitam, šta je na ovim fotografijama? Neka kombinacija ergonomske mehaničke tastature sa jako čudnim rasporedom tastera?

BTW, moja Keychron C2 se konačno makla iz mrtve tačke :) Koji su još koraci posle ovoga?

mislim da je samo jedan korak, dati lokaloj sluzbi za isporuku.
 
neki poseban razlog zasto drvo? zvuk?
 
Stigla mi je Keychron K3 (RGB, brown) danas i malo je reći da sam oduševljen! Ovo mi je prvi put da se susrećem sa mehaničkim tastaturama (prvi PC koji sam imao je imao Cherry, ali to je bilo '94 godine), ovo je potpuno nova dimenzija kucanja. Tastatura je prelepa, kompaktna, deluje dosta dobro izrađena. Razmišljao sam se između K2 i K3, ali s obzirom da mi neće biti stalno na jednom mestu, odlučio sam se za ovu (duplo je lakša) i mislim da nisam pogrešio. Preporuka!

Jedino bih voleo da su ubacili neku platnenu vreću za nošenje, ali šta da se radi.
 
Ne. Relno prepuno je trziste standardnim layout-om, cak i kada je u pitanju kuciste od oraha. Ako te interesuje ima 60% orah kuciste (Anne pro 2) na Aliju za 50e
ja prvi put sad cujem da uopste postoje krive normalne tastature, a ti mi kazes da je prepunjeno trziste :D haha
 
neki poseban razlog zasto drvo? zvuk?
Iskreno zbog estetike, na kraju je ipalo da je i zvuk dobar. Čak iznenadjujuće dobar zvuk sobzirom da je tray moun kačenje (poron je samo izmedju Al plate-a i PCB-a)

ja prvi put sad cujem da uopste postoje krive normalne tastature, a ti mi kazes da je prepunjeno trziste :D haha
Izvini, pročitao sam ko zna šta pa sam ti ovo odgovorio. Svakako za sada samo ovaj layout. U planu je da se radi isti layout samo gasket moun kačenje ali tu baš ima dosta problema (drvo se mnogo krivi koliko god da je suvo). Čekamo još da probamo Ipe (brazilski orah) možda sa njim dobijemo bolje rezultate.
 
Pozdrav,
Ima li ijedna stranica da prodaje Keychron tastature a da ima dostavu van EU?
Osim Amazona koji nema ove q1 i q2 verzije.
 
Jutros me je poštar obradovao, dobio sam svoj Keychron C2. Malo je reći da sam oduševljen.
 
Ja sam kupio na KP, sad sam pogledao sajt gore, posle carine i shippinga izaslo bi me isto.
 
Ja sam kupio na KP, sad sam pogledao sajt gore, posle carine i shippinga izaslo bi me isto.
Ja sam zaobišao KP i "Mađare" zbog najveće mane koja me užasno nervira, a to je što se kod njih za većinu tastatura može naći samo ISO Layout, sa kraćim levim Shiftom. Ovo me je nateralo da prethodnu tastaturu prodam iako mi je bila top što se ugođaja tiče. Na sajtu gde sam poručio za većinu može da se uzme po meni "normalan" ANSI Layout sa Shift tasterom normalne dužine, i platio bih još i skuplje od cena na KP samo da dobijem normalan levi Shift.
 
Nazad
Vrh Dno