Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Kada sam poručivao ovu moju C2, imao sam opcije za Gateron Brown, Red ili Blue. Za Blue sam bio skoro pa sto posto siguran da ih ne želim, a dvoumio sam se između Red i Brown dosta dugo. Jedva čekam da stignu da vidim kakav je osećaj u kucanju. Ali po onome što sam gledao online, moji favoriti što se osećaja za kucanje i zvuka tiču su Boba U4 :) Kada malo izgustiram ove Gateron Brown, mislim da ću pazariti Boba U4 da se malo igram - jer upravo u tome je i lepota mehaničkih hot-swappable tastatura. Naravno i neki novi keycaps :)
 
haha kakve crne inovacije, sedimo u mestu godinama...

boba u4 se pominjao ovde, i ja se razmisljam da ih kupim, pogotovu sto ne moraju da se podmazuju i da im se stavljaju silikonske gumice. i ja sam isto uzeo brown, sa idejom da imam jedne te sto nit smrde nit mirisu, i da dokupim jos dva seta, jedne plave i jedne jelov. ali eto ga taj boba fett, pa zasto da ne njega... kolega koji ih ima je bas zadovoljan.
 
Imam 2 pitanja, već 2 god merkam neku tastaturu i nikako da se odlučim.

1. pitanje je verovatno glupo 😀 na svim slikama i reklamama te tastature šljašte u svim bojama, sa raznjm efektima i sl., da li je na svakoj moguće podesiti samo jednu boju bez glupih efekata?

2. Šta biste preporučili sa braon switchevima, kapiram da su oni kompromis izmedju crvenih i plavih, za programiranje, da je full veličine, us layout? Gledao sam neku logitech, čini mi se g413, ali bih ipak nešto jeftinije, a da ima kod nas.
 
pa jel ispisasmo eseje o ovoj keychron c2, procitaj temu ;)
 
keychron c2 dolazi u tri verzije, plavi (klik), braon (bump bez klika) i crveni (linearni, nista). takodje tastatura ima normalan layout, pa je kompatibilna sa kojim god oces kapicama. takodje ima izmenljive prekidace, tako da to sto dobijes uz nju mozes da zamenis za nesto fensi posle. imas verzije sa belim svetlom, ili rgb, i tu rgb mozes da podesis da svetli u jednoj boji koju god hoces, kod mene je trenutno crvena. sto se mene tice ovo mi je endgame za tastaturu. kad bi samo mogao da nadjem endgame za slusalice, da izadjem vise iz ove jazbine.

edit: nasao sam prodavnicu na aliexpressu koja ima sve zivo, sad cu da poludim ne znam koje switcheve da narucim. na kraju cu da narucim po 10 od svakog, da probam: boba u4, pa onda onaj pink boba gum, pa gaterona koliko volis, pre lubed neki sivi i to je bas jeftin, 40 usd za 110, pa zeal tealios... ovo je ludnica :D

edit2: najradije bih uzeo nesto pre-lubed, mene mrzi i da ih sve povadim i izmenjam, a kamo li da ih podmazujem... za sad se mislim da uzmem ovaj boba gum, jer je necujan i podmazan fabricki, mada nije svuda
 
Poslednja izmena:
haha kakve crne inovacije, sedimo u mestu godinama...

boba u4 se pominjao ovde, i ja se razmisljam da ih kupim, pogotovu sto ne moraju da se podmazuju i da im se stavljaju silikonske gumice. i ja sam isto uzeo brown, sa idejom da imam jedne te sto nit smrde nit mirisu, i da dokupim jos dva seta, jedne plave i jedne jelov. ali eto ga taj boba fett, pa zasto da ne njega... kolega koji ih ima je bas zadovoljan.

ja imam neke zanimljive taktilne Feker
 
keychron c2 dolazi u tri verzije, plavi (klik), braon (bump bez klika) i crveni (linearni, nista). takodje tastatura ima normalan layout, pa je kompatibilna sa kojim god oces kapicama. takodje ima izmenljive prekidace, tako da to sto dobijes uz nju mozes da zamenis za nesto fensi posle. imas verzije sa belim svetlom, ili rgb, i tu rgb mozes da podesis da svetli u jednoj boji koju god hoces, kod mene je trenutno crvena. sto se mene tice ovo mi je endgame za tastaturu. kad bi samo mogao da nadjem endgame za slusalice, da izadjem vise iz ove jazbine.

edit: nasao sam prodavnicu na aliexpressu koja ima sve zivo, sad cu da poludim ne znam koje switcheve da narucim. na kraju cu da narucim po 10 od svakog, da probam: boba u4, pa onda onaj pink boba gum, pa gaterona koliko volis, pre lubed neki sivi i to je bas jeftin, 40 usd za 110, pa zeal tealios... ovo je ludnica :D

edit2: najradije bih uzeo nesto pre-lubed, mene mrzi i da ih sve povadim i izmenjam, a kamo li da ih podmazujem... za sad se mislim da uzmem ovaj boba gum, jer je necujan i podmazan fabricki, mada nije svuda
Da, za Boba U4 sam negde i video da ako se previše podmažu da čak i može biti kontraproduktivno, što je veliki plus jer vidim da dosta ljudi Boba U4 i ne podmazuju uopšte...
 
boba u4 je taktilni, to valjda dodje kao brown samo bolji. ja bih iskreno da predjem na linearne... mozda ovaj boba gum.
 
jeste silent, ali je i taktilni. meni je nekako taktilni bez klika cudan osecaj. kao da je pokvaren linearni, sta znam... znaci imao sam cherry brown tastaturu i opet sam se zezno. taktilni bump na boba u4 bi trebalo da je dosta bolji, ali ne daje mi se 70 evra da saznam
 
jeste silent, ali je i taktilni. meni je nekako taktilni bez klika cudan osecaj. kao da je pokvaren linearni, sta znam... znaci imao sam cherry brown tastaturu i opet sam se zezno. taktilni bump na boba u4 bi trebalo da je dosta bolji, ali ne daje mi se 70 evra da saznam
Videćemo, ja sam napravio top listu switcheva koje bih želeo da probam, e sad da li ću imati strpljenja da uzmem od svakog po 10, pa da probam sve, pa da opet čekam još jedan shipping da bih uzeo ono što mi se dopada - to je već drugo pitanje. Svakako mislim da ima lufta tu i da se prodaju switchevi dalje drugim ljudima ako ne odgovaraju, tipa ako si uzeo neki Gateron Ink i ne odgovara ti, sigurno ćeš naći kupca makar da povratiš deo investicije.
 
Videćemo, ja sam napravio top listu switcheva koje bih želeo da probam, e sad da li ću imati strpljenja da uzmem od svakog po 10, pa da probam sve, pa da opet čekam još jedan shipping da bih uzeo ono što mi se dopada - to je već drugo pitanje. Svakako mislim da ima lufta tu i da se prodaju switchevi dalje drugim ljudima ako ne odgovaraju, tipa ako si uzeo neki Gateron Ink i ne odgovara ti, sigurno ćeš naći kupca makar da povratiš deo investicije.

ja sa mojim kailh creams ne znam sta da radim. probao sam ih na nekoliko tastatura i dalje ne zvuce dobro. koristim ih ponekad,podmazao sam stemove ali vrlo blago..
 
vidis, outemu pravi sviceve za ovaj gazzew, i ti su generalno dobri, a outemu svicrvi su generalno onako, meh...
 
vidis, outemu pravi sviceve za ovaj gazzew, i ti su generalno dobri, a outemu svicrvi su generalno onako, meh...
Sad kada si to spomenuo, neki od jutjubera kod koga sam gledao review za Boba U4 je rekao da mu je u setu stigao svič koji nije radio, i da mu je to prvi put u životu da je dobio svič koji ne radi. Slučajnost? :)
 
ma dobro, sve to se desi... ali outemu inace nije bas na glasu...
 
Sinoć opet malo čitao o svičevima, pa sada ispada i da Gateron nije neki top proizvođač. Kapiram da je onda ipak nemački Čeri najbolji? A i u čemu se ogleda taj kvalitet? Posle koliko klikova će otkazati svič ili šta?
 
To je lični osećaj pri kucanju, u zavisnosti kome se šta dopada, većina ljudi više voli Gateron nego Chery. Uglavnom svi mogu da izdrže 50m klikova.
 
To je lični osećaj pri kucanju, u zavisnosti kome se šta dopada, većina ljudi više voli Gateron nego Chery. Uglavnom svi mogu da izdrže 50m klikova.
Ma iskreno mi se čini da se tu malo previše preteruje oko svega generalno, ispao je taj Custom Keyoboard komjuniti baš onako malo bolestan i nastran :)
 
u custom svetu ljudi vise vole gateron nego cherry. svi su oni izdrzljivi, cherry iz 80-ih jos uvek radi mada pitanje je koliko je to isti cherry danas
 
U principu se vodi polemika da li je bolji Audi, BMW ili Mercedes-Benz :LOL:
 
HyperX Alloy FPS sa pudding keycaps. Lepše izgleda ali je bučnija.
 

Prilozi

  • IMG20220217102413.jpg
    IMG20220217102413.jpg
    276.1 KB · Pregleda: 41
  • IMG20220217102531.jpg
    IMG20220217102531.jpg
    296.1 KB · Pregleda: 40
nista bez kapica sa debelim zidovima. mora da bude THICK! ove sa tankim zidovima sve zvuce isto,identicno... XDA je vrlo dobar,ali ravan,sto ja ne volim.
 
Nazad
Vrh Dno