Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Imao sam zelju za snezno belim kapicama. Ovo vam je taj cuveni Japanese PBT set. Set je full,ima za celu tastaturu,ima spejs bar u dve velicine i ovaj caps-lock gde mozes mali prst da sklonis,meni inace jako bitno. Small finger rest.


20220120_210036.jpg20220121_021818.jpg20220121_021829.jpg20220121_021906.jpg20220121_021923.jpg
 
I japanska slova i karaktere.😉
 
Vidim, samo umesto SHIFT piše シフト
Zgodno ako ćeš da kucaš na japanskom, u suprotnom bode oči.
Ako je upakuješ u bambusovo kućište i nazoveš Bruce Lee Keyboard, možeš je lepo udomiti obožavateljima lika i dela dotičnog.😁
Jedino treba da nađeš kineskog stolara, nisam siguran da bi se onaj tvoj snašao.
Da ne pomeša dugmiće.😉
BTW: @Skamer, taman pomislim da smo sve već videli, ali ti me svaki put me iznenadiš. Zbog tebe svaki dan posećujem ovu temu, da se čudu načudim.
Svaka čast majstore! Prevazišao si samog sebe. Skidam kapu!👏
 
Vidim, samo umesto SHIFT piše シフト
Zgodno ako ćeš da kucaš na japanskom, u suprotnom bode oči.
Ako je upakuješ u bambusovo kućište i nazoveš Bruce Lee Keyboard, možeš je lepo udomiti obožavateljima lika i dela dotičnog.😁
Jedino treba da nađeš kineskog stolara, nisam siguran da bi se onaj tvoj snašao.
Da ne pomeša dugmiće.😉
BTW: @Skamer, taman pomislim da smo sve već videli, ali ti me svaki put me iznenadiš. Zbog tebe svaki dan posećujem ovu temu, da se čudu načudim.
Svaka čast majstore! Prevazišao si samog sebe. Skidam kapu!👏

hahhah hvala ziv bijo.
 
shift ima smiley :D meni je to vrh!

na kraju krajeva nije bitno sta pise, ionako kucas napamet :)
 
shift ima smiley :D meni je to vrh!

na kraju krajeva nije bitno sta pise, ionako kucas napamet :)

pazi stvarno,ja tek sad primetio. a zasto mi se ne hvata ovaj stepped caps lock? ima rupu za stem na skroz pogresnom mestu. sta li su mislili kad su pravili sunce im jeb...........
 
Može li neka preporuka za tastaturu do 7-8k dinara, bitno je da je velika (da ima i num tastere), da svetli i da je što je moguće tiša(nije mnogo bitno), par multimedijskih tastera isto nije na odmet. Bilo bi lepo i da su YU tasteri ;)
 
Može li neka preporuka za tastaturu do 7-8k dinara, bitno je da je velika (da ima i num tastere), da svetli i da je što je moguće tiša(nije mnogo bitno), par multimedijskih tastera isto nije na odmet. Bilo bi lepo i da su YU tasteri ;)

kucaj i trazi neku sa "silent red switch". mislim da ti prekidaci imaju neke gumice koje neutralisu udarac. samo pazi,nece ti zvucati dobro.
 
Mislio sam da imate neki konkretan predlog, nešto kao best baj za 7-8k.
 
Skamer:
ako jos jednom vidim da koristis forum radi promovisanja svoje komercijale ili spamujes isti, momentalno ces biti banovan.
Jako dobro znas o cemu pricam,, svaki komentar je suvisan.
 
Mislio sam da imate neki konkretan predlog, nešto kao best baj za 7-8k.
Baci pogled na ovu Fantech MK853, imao sam je pre par meseci, sa crvenim svicevima, koristio za posao pa poklonio drugaru koji je prezadovoljan. Ja sam je uzeo preko KP za nekih 5-6 k koliko se secam.

 
Hocu da budes i moj drugar... :)
 
Baci pogled na ovu Fantech MK853, imao sam je pre par meseci, sa crvenim svicevima, koristio za posao pa poklonio drugaru koji je prezadovoljan. Ja sam je uzeo preko KP za nekih 5-6 k koliko se secam.


Poručio, sutra stiže. Hvala ;)
 
Baci pogled na ovu Fantech MK853, imao sam je pre par meseci, sa crvenim svicevima, koristio za posao pa poklonio drugaru koji je prezadovoljan. Ja sam je uzeo preko KP za nekih 5-6 k koliko se secam.
Lepa je. Šteta što nema sa YU layout-om. Na poslu su mi sve tastature sa YU slovima, kući imam Asus K5-M5 kombo sa YU slovima i Ghenesis Rhod 400 sa YU fontom... Danas naći tastaturu sa YU layout-om, jednobojnim osvetljenjem i izgledom zbog kojeg ti ne dođe da vrištiš od muke je praktično nemoguće. Osim ovog Asusovog kompleta.
 
bilo koja njemacka tastatura ti ima yu layout.
 
Ja sam kupio ovu fantech mk 583. U suštini sam zadovoljan, voleo bih da ima da je osvetljenje belo, meni ne treba da šljašti, menja boje itd.

Najveći problem su mi yu tasteri i teško da ću da se naviknem na to.

Da li je moguće nabaviti tastere da izmenjam sa yu slovima, primećujem da svaki red ima i svoj napadni ugao tastera. Jer zamenio sam z i y i promenom sam im promenio i napadni ugao u odnosu na komšijske tastere.
 
Ja sam kupio ovu fantech mk 583. U suštini sam zadovoljan, voleo bih da ima da je osvetljenje belo, meni ne treba da šljašti, menja boje itd.

Najveći problem su mi yu tasteri i teško da ću da se naviknem na to.

Da li je moguće nabaviti tastere da izmenjam sa yu slovima, primećujem da svaki red ima i svoj napadni ugao tastera. Jer zamenio sam z i y i promenom sam im promenio i napadni ugao u odnosu na komšijske tastere.
Mozes da stavis XDA profil kapica
U praksi to ovako izgleda

IMG_20220128_222728_edit_258963889386004.jpgIMG_20220128_222747.jpg
 
ja sve vreme citao fish blood, kakve li sam samo gluposti dobijao na guglu za "fishblood keyboard" ahahahaha
 
Nazad
Vrh Dno