Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Moguce... zato sam i napomenu da ljudi provere detalje....
 
A i taj prodavac-nakupac napiše jedno sto puta da je mehanička tastatura u pitanju - kad je mehanička. A i nabije cenu. Zato se u ovom oglasu pravi lud i čeka da se neko za****.
Divnih ljudi na sve strane...
 
Zato ja nikom neverujem, sve radim sa pretpostavkom da neko oce da me prevari i imao sam takve slucajeve na limundu. Zato stalno i napomenem da ljudi provere sve. Posto vec imam model M nije me zanimalo pa sam onako otfrljoka gledao trazeci prvenstveno neku staru blue/brown cherry tastaturu posto mi trebaju samo switchevi tj. netreba mi cak ni ispravna tastatura. Sve ostale oglase sam ovlas pregledao ili postavljao pitanja kad mi onako izgledala kao moguca mehanicka...
 
Je l' video neko onaj oglas za "Rzer blackwidow" na KP? Da ne reklamiram, deluje mi sumnjivo malo tastatura, osvetljenje i kutija se ne poklapaju, plus ona "rupa" gde dolaze strelice obicno je na pogresnom mestu cini mi se...
 
I dok kažeš "rejzer blekvidou altimejt dve iljade trinaes", oglas se promeni :)
Tastatura izgleda ok, ali nemački print za ove (nove) pare... teško.
 
A koliko para idu tastature sa rubber dome ? Evo ovako izgledaju:
 

Prilozi

  • DSCN0119.jpg
    DSCN0119.jpg
    230.2 KB · Pregleda: 100
baš sam danas hteo da napišem da mi je sumnjiv broj te IBM-ovke, ali mi na slici gde je rasklopljena izgleda identično kao moja koja je BS. Izgleda da i rubber dome verzija ima metalnu ploču...
@ivanhoe
Ovaj lik je prodao jednu IBM BS iz 1989. za 60 evra, a prodaje Focus 2001 za 50, pa ova očigledno nije BS. Ta IBM bi postigla manju cenu i na ebay.com jer joj nije radio mali enter, kabl je produžavan a gumice odozdo su bile otkinute.
 
Zavisi od starosti jer kad je gumicarka u pitanju zavisi koliko je gumica izraubovana i dali je od kvalitetne gume. Nenadaj se nekoj vecoj ceni od bilo koje novije polovne gumicarke, reda 100-500 din max. Doduse ako je tastatura retka ili ima neki drugi znacaj onda zavisi koliko ces imati srece da je vidi u prodaji bas onaj koji je zeli a opet to je retkost. Da negovorimo da se nadju par njih da se nadmecu na ceni. Tako da ako ides na limundo neverujem da ce ici vise od tvoje pocetne cene ako je uopste i prodas. Ima par takvih tastatura koji imaju ok gumicu ali opet se nisu prodale i to po ceni od 100 din. Tu vise ide fazon novija tastatura bolja cena sto je pored samih misljenja obicnih korisnika i razumljiva bas zbog problematicnosti duge upotrebe gumicarki.
Ako vec prodajes ispitaj svaki taster dali se lako pritisce na ivicama tj. dali je gumica degradirala i to navedi u prodajnom oglasu. E sad tu je pitanje i koji je prikljucak, dali treba adapter, elektronika tj. koliki je KRO, dali je programibilna (tesko da jeste a ako jeste znatno podize cenu) i sl.. Ali sve u svemu tesko da ce ici iznad 100-200 din.

@Hewlett-Packard
Koliko znam par starijih gumicarki su imale metal plate. U tadasnje vreme se dosta eksperimentisalo a cena je svejedno bila na nivou za razliku od danasnje hiperprodukcije.
A sto se tice IBM-ovke iskreno samo sam bacio pogled jer nisam imao vremena da svaku istrazim, samo sam ih poceo pratiti za kasnije da ispitam kad budem imao vremena. Tako da se izvinjavam na tome, mada sam i napomenuo da svako proveri detalje istih jer sam ih samo nabrzinu pregledao (nisam cak ni gledao slike osim glavne). Ono sto sam trazio je cherry tastatura (interesuju me samo switchevi a tastatura moze biti i neispravna - mozda i najbolja opcija zbog cene :D) i nasao sam jedan kandidat ali jos nemam povratnu informaciju.
 
Poslednja izmena:
Ma to se ne isplati prodavati uopšte.

@HP
Jedino mi Focus deluje kolko-tolko pristojno, mada su neki tasteri izlizani, a i svejedno ne bih dao 50 evra za nju. Ovo ostalo što se prodaje je ofucano, krpljeno od pet komada ko auto iz Šapca i naravno, precenjeno.
 
A sto se tice IBM-ovke iskreno samo sam bacio pogled jer nisam imao vremena da svaku istrazim, samo sam ih poceo pratiti za kasnije da ispitam kad budem imao vremena. Tako da se izvinjavam na tome, mada sam i napomenuo da svako proveri detalje istih jer sam ih samo nabrzinu pregledao (nisam cak ni gledao slike osim glavne). Ono sto sam trazio je cherry tastatura (interesuju me samo switchevi a tastatura moze biti i neispravna - mozda i najbolja opcija zbog cene ) i nasao sam jedan kandidat ali jos nemam povratnu informaciju.
Ja sam mislio da je BS dok nisam proverio broj, uopšte nisam znao da im je konstrukcija skroz ista.
A kod one Focus su skroz izlizani levi Control i Shift i moguće da su i prekidači prilično potrošeni. I primetio sam da postoji greška u štampanju naših slova, Ž je na ovom rasporedu desno od Shifta, a na upitniku je crta (minus) :D.
 
Poslednja izmena:
A ja se ponadao da joj mogu uzeti 20-30e kad ono cvrc :D Sutra mi stize Ozone Strike PRO pa javljam utiske...
 
Im in love :happy:

NslIrnbl.jpg


Fenomenalna, ne mogu prestati da kucam :D

@lexluthor, uzeo sam je u Bugarskoj cena oko ~95e sa sve dostavom.
 
Je l' video neko onaj oglas za "Rzer blackwidow" na KP? Da ne reklamiram, deluje mi sumnjivo malo tastatura, osvetljenje i kutija se ne poklapaju, plus ona "rupa" gde dolaze strelice obicno je na pogresnom mestu cini mi se...

Za tastature ne znam, ali imas dosta kopija Razer miseva, tako da obrati paznju...
Mada kao sto rece ivanhoe, ne isplati se bas...
 
Ja koristim vec mesec i po dana das keyboard ultimate i posle mnogo drugih mehanickih tastatura koje sam probao, odlucio sam da je zadrzim. Layout je bas kakav meni najvise odgovara i mislim da je necu menjati u skorije vreme za nesto drugo. Preporuka svima koji mogu da je nabave i da je probaju, bice odusevljeni.
 
Juče je na TV-u bio snimak carinarnice u Beogradu (ne znam smem li da pišem preciznije ali je potpuno nevažno) i video sam da još koriste IBM PS/2 mašine sa model M tastaturama sa 122 tastera. Čini mi se da je logo plave boje pa bi trebalo da su Lexmarkove. Jes da nema mnogo veze sa temom al sam se iznenadio da ih još koriste i da su svi ispravni. Baš će šteta biti kad budu rashodovani jer će najverovatnije sve baciti. Čini mi se da su slični računari i na železničkim stanicama (nisam siguran, bilo mi glupo da se istežem i blenem u tastaturu :d)
 
Хм, другари имају фирму која ради са таквим великим фирмама и то углавном на старијем (озбиљнијем) хардверу. Знам и да у фирми имају гомиле разних кршева које довлаче, баш бих могао ових дана да прошетам до њих и погледам имају ли тастатуре из тих старих серија.
 
Zna li neko može li kod nas da se nabavi 5-pin DIN na ps/2 adapter? Nabavio sam 2 mehaničke (ALPS blue i MY black), ali su obe sa DIN konektorom. Mogu i sam da napravim adapter ali ne znam gde sad da nađem ženski DIN, jedini koji imam u kući je na Komodoru 64C ali ne dolazi u obzir da njega razvalim jer je ko nov :). A i uopšte bi mi bilo žao da rasturim neki toliko star računar, makar bio neispravan. E sad čini mi se da je bio DIN na onim kineskim konzolama za igrice (kopija od Sega ili Atari konzola, sa onim kasetama), ali ni to nisam video skoro 10 godina...
 
mislim da imam ja jedan na poklon ako oćeš
a možda ima i computerdream, oni drže takav džank...
 
Ima u mikroprincu, uzeo ja juče jedan.

Problem je nastao kad sam došao gajbi. Uleteo sam tamo u žurbi i tek kad sam ga izvadioiz kesice kako bih ga udenuo gde treba, shvatio sam da mi je lik dao muški ulaz, a ne ženski! :wall:

Moram da odem da ga zamenim.

Inače, cena je 180 din.
 
U Computerdreamu je 70 dinara ali je poslednji put ažurirano 2011. pa ne verujem da ti podaci još važe. Pogledaću po gradu, da ne naručujem ako već ne moram
 
Постоје бар две врсте ових адаптера, један је обичан адаптер који на једном крају има DIN а на другом PS/2 и понекад може да смета када се укључује поред мишка. Бољи су они са каблићем (од 5-6цм) а на оба краја један од конектора. Тако у PS/2 иде прави PS/2 и нема гужвања са другим конекторима. Када сам први пут мењао плочу са DIN за плочу са PS/2, набавио сам оне прве а после нашао и друге. Одмах сам набавио по један комад у оба смера па сада не може да ме изненади. ;) Требало би да их и даље има у продаји.
 
Ljudi jel vredi da se uzme Blackwidow, mislim da je prva serija iz 2012 godine ali nov, neotpakovan za nekih 7000?
 
Imam ja taj model i šta ja znam, ok je tastatura. Malo mlitavi keycapsovi za moj ukus, ali tastatura kao tastatura (mislim na mehaničke tastature) nit' smrdi nit' miriše.

Ja ovu moju planiram da menjam za neku sa pozadinskim osvetljenjem i boljim keycapsovima, ali ako je zaista nova i neotpakovana, 7000 din nije mnogo, pogotovo ako uspeš još malo da spustiš cenu.

Ja sam ovu moju pre par meseci platio 5800 din sa sve slanjem, a stara je godinu i po dana, pa ti vidi da l' se tebi isplati ta nova.

To sa klimavim keycapsovima je inače moj lični osećaj, a tastature sa boljim keycapsovima dosta više i koštaju, tako da ne znam da li se to može navesti kao neka sad mana ili ono "koliko para, toliko muzike".

Neki se žale na glossy površinu kućišta koja privlači otiske prstiju, ali meni to ne smeta toliko. Lepo je dizajnirana, ali ne znam koliko bi bila praktična za korišćenje sa nekim palm restom, jer je donja ivica kućišta blago zavijena.

Sve u svemu, razer je poznat po očajnoj kontroli kvaliteta, tako da ja više ne uzimam ništa od njih, pogotovo ne novo. Ovu sam uzeo samo zato da bih isprobao blue switch-eve, ali je novu ni u ludilu ne bih kupio, ali za 7000 din tebi možda bude super, ukusi su različiti.
 
Iskreno i meni se nesto ne uzima, a i te serije su bile pune bagova tako da mi i to kvari volju malo.
Razer ne volim, jedino sto mi se svidja je DeathAdder, i nista vise od njih.
Najradije bih uzeo neki CM kad bi naleteo na oglas, ali nesto ih slabo ima u poslednje vreme..
 
Nazad
Vrh Dno