Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Pozdrav svima,
imam problem sa logitech g410 tastaturom,drug je prosuo malo soka po stolu i zahvatio tastaturu,nakon par dana primetih da dugme TAB malo teze ide i sporije se vraca kad se pritisne,da li ima neki nacin,sprej,tecnost da se ne rasklapa cela tastatura da se to ispere da bude malo bolje ili neki drugi predlog ako imate?
 
Ufff imam bas zeznut zahtev, treba mi mala bezicna mehanicka tastatura (dimenzija kao magic keyboard), sa Mac international layout-om i strelicama i F1-F12 tasterima. Ne treba mi RGB, samo sto veci komfor u radu i da me ne izbace iz kuce zbog buke. Samo legalne radnje s fiskalnim racunom dolaze u obzir. Budzet do 20k, mozda malo preko.
da tim budzetom moze neka corsair k65. A ja bih nekog kineza za 1/3 cene 😅
 
@adachi nisam je video u legalnoj prodaji. vidim jos i da se ljudi zale na nemogucnost kontrolisanja rgb-a na mac-u. deluje kao nemoguca misija naci jos i mac layout. :(
 
Ima kupon za gigatron pa sam mislio da uzmem jednu mehaničku tastaturu.
Šta mislite da je bolja kupovina Redragon davarajas za 7500 ili asus tuf k3 za 9000 din?
Redragon ima braon svičeve, a asus ne znam ali bih uzeo braon ili crvene.

 
Da li neko od ovih koji prodaju tastere ima u ponudi tastere sa srpskim karakterima? :) Naša slova i još par onih znakova.
 
Da li neko zna gde je najjeftinije da se uzmu Gateron Yellow switches? Svugde gde gledam ili je out of stock ili je shipping za Srbiju preskup.
Inače imam Hot-swappable Keychron K6 sa Gateron Browns pa bi hteo da ih zamenim sa Gateron Yellows
 
Da li neko zna gde je najjeftinije da se uzmu Gateron Yellow switches? Svugde gde gledam ili je out of stock ili je shipping za Srbiju preskup.
Inače imam Hot-swappable Keychron K6 sa Gateron Browns pa bi hteo da ih zamenim sa Gateron Yellows
da li su opticki ili mehanicki swith-evi? I da li imas smd led diode?
 
Jedino da poručiš sa AliExpresa, prodaje se po 10 komada, za 10 komada je besplatna dostava tako da ćeš morati da praviš 8 porudžbina za 80 kom :)
Ja sam npr. poručivao od ovog prodavca i stiglo je sve regularno (ovaj gore link ima više porudžbina)
 
Pozdrav svima,
imam problem sa logitech g410 tastaturom,drug je prosuo malo soka po stolu i zahvatio tastaturu,nakon par dana primetih da dugme TAB malo teze ide i sporije se vraca kad se pritisne,da li ima neki nacin,sprej,tecnost da se ne rasklapa cela tastatura da se to ispere da bude malo bolje ili neki drugi predlog ako imate?


Ima dva načina za to. Spremam se kada stignu neki delovi da napišem opširniju temu o tome. Prvi način je da se razlemi swich dugme i opere kontakt sprejom. Drugi način je da se zameni nekim "za tebe nebitnim" tasterom. U oba slučaja mora da se lemi. Samo je pitanje jednom ili dva puta :)
 
Hvala na odgovoru,ne znam da lemim,da li mi mozes preporuciti neki sprej pa da probam da naspricam malo po dugmetu da vidim hoce li biti boljitka.
 
Stigla mi je nova Cherry G80 3000 S TKL, nekako nisam planirao, slucajno sam naleteo i odmah je kupio. MX red i double-shot PBT, bas ono sto sam dugo trazio, zelja mi je bila Filco Ninja, ali cena je bezobrazna i sa ABS kapicama, nije vredela te pare. Da ne pominjem Deck. Dobio sam jos bolje po korektnoj ceni, odusevljen sam kvalitetom i udobnoscu. Nije RGB (sto mi odgovara), ima samo led diode na 2 tastera (scroll lock i capslock).

Pored nje koristim i nekoliko starih grubih Cherry-a sa mx black, i zadovoljan sam, ali ova je ipak nesto posebno, elegantno.
 

Prilozi

  • cherry2.jpg
    cherry2.jpg
    126.9 KB · Pregleda: 63
  • cherry.jpg
    cherry.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 55
  • cherry3.jpg
    cherry3.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 62
Stigla mi je nova Cherry G80 3000 S TKL, nekako nisam planirao, slucajno sam naleteo i odmah je kupio. MX red i double-shot PBT, bas ono sto sam dugo trazio, zelja mi je bila Filco Ninja, ali cena je bezobrazna i sa ABS kapicama, nije vredela te pare. Da ne pominjem Deck. Dobio sam jos bolje po korektnoj ceni, odusevljen sam kvalitetom i udobnoscu. Nije RGB (sto mi odgovara), ima samo led diode na 2 tastera (scroll lock i capslock).

Pored nje koristim i nekoliko starih grubih Cherry-a sa mx black, i zadovoljan sam, ali ova je ipak nesto posebno, elegantno.
Keycaps-ovi su extra, deluju kvalitetno. Ako nije tajna, koliko si platio tastaturu?
 
Cena u Bugarskoj je oko 11k din., covek mi prodao za 10k, garancija 2g.
 
Ja imam Logitech G410 Atlas Spectrum , odlicna je, preporucujem.
Jedina mana je sto nema onaj dodatak za palm rest, ali navikao sam i bez njega.
 
Hoću da kupim neku budžet mehaničku tastaturu, pa je izbor pao na jednu od ove dve

MARVO SCORPION KG901 MEHANICAL​

Ms Industrial ELITE C710​

Koja je bolja?
 
Ja bih isao na MS. Isti su switchevi tako da je samo kucanje isti djavo, a ona je jeftinija koliko mogu da primetim prilicno.
 
A zna li neko neku povoljnu bluetooth tenkeyless tastaturicu za ipad macbook? Moze i sa AE
 
Da li je neko imao priliku da proba logi GX switcheve i da li su bolji od Roamera?

Pojavila se na oglasima povoljno jedna logi g513 sa roamer g tactile umesto ovih novih gx brown pa se razmisljam sad koliko su bolji i da li vrede 50+e doplate..
 
Hoću da kupim neku budžet mehaničku tastaturu, pa je izbor pao na jednu od ove dve

MARVO SCORPION KG901 MEHANICAL​

Ms Industrial ELITE C710​

Koja je bolja?
Ja sam skoro, ima oko mesec dana, kupio MS INDUSTRIAL ELITE PRO.



Već duže vreme sam u potrazi za kvalitetnom mehaničkom tastaturom ali sa YU rasporedom. Toga više nema, možda naleti UK, sa velikim možda, koji bi mi odgovarao ali imam školarca i ženu koji su navikli na YU raspored (QWERTZ). Kako se kod nas uglavnom sad prodaju tastature sa US kodnim rasporedom, a to ni meni ne odgovara, kupio sam ovu gore pomenutu (dok ne istrči nešto po mojim željama). Za cenu ne pitam, platio bih i 30k din ali nema.

Ova nije loša, zapravo je baš onakva kakva je i opisana na gornjem klipu. Meni lično ne odgovara raspored ali sinu se sviđa pa ću je zadržati dok se (ako se) pojavi nešto bolje.
 
Već duže vreme sam u potrazi za kvalitetnom mehaničkom tastaturom ali sa YU rasporedom. Toga više nema, možda naleti UK, sa velikim možda, koji bi mi odgovarao ali imam školarca i ženu koji su navikli na YU raspored (QWERTZ). Kako se kod nas uglavnom sad prodaju tastature sa US kodnim rasporedom, a to ni meni ne odgovara, kupio sam ovu gore pomenutu (dok ne istrči nešto po mojim željama). Za cenu ne pitam, platio bih i 30k din ali nema.

Ova nije loša, zapravo je baš onakva kakva je i opisana na gornjem klipu. Meni lično ne odgovara raspored ali sinu se sviđa pa ću je zadržati dok se (ako se) pojavi nešto bolje.
I ja sam tražio slično, da ima ovaj naš raspored, nazovimo ga ISO-DE sa našim slovima umesto nemačkih :) ali iz nekog razloga to niko ne uvozi, mehaničke tastature pogotovu. Skoro sve su ANSI (američki) raspored. Našao sam neko nazovimo rešenje, Logitech, ima neki hibridni raspored, veliki enter kao na ISO-DE, i ti tasteri oko njega, ali sa leve strane je veliki shift i nema tastera izmedju shift i Z, bez njega mogu. Na kutiji tasture piše international US. Ako slepo kucaš, to je skoro pa kao naša tastura, zameni mesta Y i Z da bude qwertz. Sada jedino da vidim da li negde mogu da se nadju tasteri sa našim slovima :) model koji sam uzeo je G512, sa braon prekidačima (Logitech GX brown).
 
Ja sam merkao te Logitech (sa velikim Enter i tasterima između shift i Z) i to baš brown svičeve ali ako već moram da platim 150-200€ onda bi vala mogli i oni da se potrude da to uvezu.

Gledam u HR toga ima, samo nikako me put ne nanosi na tu stranu. :)
 
Da li je neko koristio Teflon sprej Motip PTFE za podmazivanje stabilizera? Ili sta da kupim umesto toga, a da ima kod nas u prodavnicama?
 
Stigla mi danas Logitech G513 Carbon sa Roamer G Tactile switchevima, odusevljen sam kvalitetom izrade.Kada se uzme u ruke bukvalno kao da je jedan komad metala. Cini mi se da ovi veliki tasteri malo zveckaju, odnosno space, ali dobro, ne smeta mi nesto specijlano.
Sad samo da se naviknem na ove tastere :D
 
Pretpostavljam da bi mi ovako nesto pomoglo za space bar?

Da li mogu da uguram onu belu sredinu od hanzaplasta umesto ovog sundjera?
 
@ericm Posto si ti poslednji podmazivao reko da te tagujem :D
Da li bi mi zavrsila posao i ova mast u spreju? Njom vec podmazujem svasta nesto po kuci, ovde bih mogao samo da prsnem malo u cep ili nesto slicno pa da namazem cetkicom stabilizatore? 🤔
1619699024900.png
 
trebalo bi da moze bez problema, posebno ako podmazujes stabilizatore ili nesto bez kontakta sa elektronikom.
mada mislim da mozes i switcheve da podmazes bez problema ali opet da se ogradim da sve to radis na sopstvenu odgovornost :)
 
Nazad
Vrh Dno