Šta je novo?

Mehanicke Tastature

odradih i ja na jednom huntsmanu, sutra cu i na drugom. porucio sam i wd40 dry lube da podmazem switcheve jer bas puno poboljsava zvuk.
 
Ja cekam da mi stigne neopren, al do tada, i ovako super radi posao. Rjesio sam se onog odvratnog zvuka.
Od podmazivanja sam odustao, jer zaista klize kao podmazani. Ni trunku nekog trenja, zapinjanja ili otpora ne osjecam.
 
ovi su isto skroz smooth, nisam nesto ovako probao do sada ali volim da se igram pa cu da podmazem za pocetak na jednoj posto su hot swappable
stavio sam vise slojeva onog belog kao sundjera koji dolazi uz monitor ispod pcb-a tastature. nije nesto preterana razlika ali zvuk jeste malo prijatniji nakom modovanja.
sledece su dve iKBC C87 tastature kojima bas treba ovaj tretman.
 
Uradicu to ako narucim gat yellow, pa da zalemim te, umjesto ovih red. Mada kako je duze koristim, sve mi vise "lijezu red". Sad kad na poslu kuckam na nekoj membranskoj, bukvalno mi se prsti pocnu umarati posle 10 minuta. Ne znam za kucanje, ali za gaming, meni su red odlicni. Crni bi mi bili pretvrdi, jedino bi yellow volio probati. Cak sam kontao naruciti kemove61 i gat yellow, ona je hot swap, ali me odbija jer nema "tap" mogucnost. A i anne pro 2 mi je ljepsa, jer ima ciste linije, prost minimalni izgled.
 
Jel Keychron salje za Srbiju?
 
Razlika nakon podmazivanja, nebo i zemlja. Mast je teflonska za aitsoft gearbox. Gusta, lijepo se razmazuje.
 

Prilozi

  • DSC_0629.JPG
    DSC_0629.JPG
    197.7 KB · Pregleda: 42
  • DSC_0627.JPG
    DSC_0627.JPG
    304.6 KB · Pregleda: 29
  • DSC_0626.JPG
    DSC_0626.JPG
    401.1 KB · Pregleda: 41
  • DSC_0625.JPG
    DSC_0625.JPG
    333.6 KB · Pregleda: 43
gde moze da se poruci ova mast?
ja sam porucio wd-40 dry lube posto sam video da nju koriste i preporucuju za switcheve ali bih mast za stabilizatore.
 
Probaj kod ovih sto prodaju opremu za airsoft. 2.5e 10ml sam platio. Mast je neke firme iz Poljske, bave se bas mastima i uljima za podmazivanje tog airsoft oruzja. Gusta je al lijepo ostaje unutra i lako se nanosi. Kod mene nije hot swap, i opet sam uspio i ogromna je razlika.
 
videcu, mozda nadjem i na drugom mestu. ovi su mogli slobodno da napisu i specifikaciju masti na sajtu.
znam da je ogromna razlika. nije mi jasno zasto to proizvodjaci ne urade kad vec cene tastature preko 100e.
 
Sta znam. Vjerovatno mogu masinski to mnogo lakse. Meni je oduzelo sigurno 2h.
 
pa mogu naravno, bile bi mnogo bolje tastature a kostalo bi ih svega dolar dva u proizvodnji.
stigle su mi upravo neke dihtung mekane sundjer trake pa cu sad sa njima da odradim obe. sutra ce valjda ovaj sprej za switcheve.
 
pa mogu naravno, bile bi mnogo bolje tastature a kostalo bi ih svega dolar dva u proizvodnji.
stigle su mi upravo neke dihtung mekane sundjer trake pa cu sad sa njima da odradim obe. sutra ce valjda ovaj sprej za switcheve.
Vidi da zaljepis sundjer za oklop tastature. Barem na svakih 2-3cm. Dvostrana traka je super za to. Bolji je efekat kad je zaljepljeno, nego samo onako poredano. Taj wd lube je tecan, kao ulje? Ja sam ove masti nagurao u switcheve, gusto je mnogo. Nadam se da nisam pretjerao :)
 
pa ako rade i dalje onda nisi :)
da, sprej, vudeh da ga koriste za switcheve, podmazivali su tastature kao moje tako da provereno moze. trake su lepljive samo sa jedne strane ali su debele 6mm tako da ce lepo da se ususka sve. mada nije da je nesto potrebno na ovim malim huntsmanima jer su bas utegnute. vise se radujem podmazivanju.
 
Pa kontam, neka malo vise, da ne moram za par mjeseci opet :)
6mm? Pazi kad budes monttirao. Kod mene na dijelu gdje je space, jedva je stalo i 2-3mm spuzve. Na prednjem dijelu nema toliko prostora, mada to zavisi od tastature do tastature.
 
mnogo je mekan ovaj sundjer tako da sam upravo zavrsio sa montazom bez ikakvih problema. sad planiram i u ovu drugu da postavim ovaj sundjer jer sam pre toga improvizovao za probu sa cime sam imao. stavio sam malo wd40 na stabilizatore, mada ne primecujem nikakvu razliku...
fina je ovo zanimacija za smirivanje zivaca :)
 
mnogo je mekan ovaj sundjer tako da sam upravo zavrsio sa montazom bez ikakvih problema. sad planiram i u ovu drugu da postavim ovaj sundjer jer sam pre toga improvizovao za probu sa cime sam imao. stavio sam malo wd40 na stabilizatore, mada ne primecujem nikakvu razliku...
fina je ovo zanimacija za smirivanje zivaca :)
Mozda jer je previse tecan? Il zavisi od switcheva? Kod mene je razlika ogromna.
 
da, verovatno bi bolje legla mast. fabricki su switchevi neverovatno smooth ali koliko sam gledao ovim modom se dobija bukvalno necujna tastatura pa cu da odradim sve to kad mi stigne sprej.
 
Nije necujna, al nema onog zvuka plastika od plastiku i plastika od oprugu. Nikako je prigusen i tup zvuk.
 
Jel Keychron salje za Srbiju?
Ne isplati se uzimati sa njihovog sajta, ja sam uzeo sa keyboardco.com ali mozes sa bilo kog partnera sa keychron sajta. Od ovih sam uzeo jer su slali sa royalmailom pa nisam morao da platim špediciju. Jedini regret je sto sam uzeo non-hotswap verziju ali su sada i one in-stock kol'ko vidim.
 
Pogledao sajtove, vidim da ima i nemacki, za 95e salju DHL-om sto je super. Hvala za info! :)
 
stigao napokon sprej dry lube. upravo zavrsio podmazivanje na jednoj tastaturi i stvarno je razlika nebo i zemlja. cak kao i da je sam hod nekako kraci. krenuo sam i drugog huntsmana da modujem pa cu sutra da probam i dve iKBC sa cherry mx brown prekidacima. taman da vidim da li mogu i oni da se podmazuju ovako.
 
samo da javim da su uspesno odradjene jos dve iKBC sa cherry mx brown prekidacima i sve je proslo kako treba. tako da wd-40 dry lube moze da se koristi i za cherry switcheve bez problema.
 
Da podelim svoje iskustvo sa Corsair podrškom
Imam K70 RGB Lux uglavnom pukli mi nosači od par tastera i to neki random što se ni ne koriste tipa ctrl , end .
Uglavnom prodavac me iskulirao kao godinu dana garancija i napisem mail Corsair podršci ljudi lepo odgovorili i poslali mi 5 zamenski tastera sve lepo stiglo za par dana dhl-om.
 
ima li neko preporuku za neke Aexpres mehanicke bt tastature ? treba mi za mac mini ipad pro (bez dongla) ?
 
Ufff imam bas zeznut zahtev, treba mi mala bezicna mehanicka tastatura (dimenzija kao magic keyboard), sa Mac international layout-om i strelicama i F1-F12 tasterima. Ne treba mi RGB, samo sto veci komfor u radu i da me ne izbace iz kuce zbog buke. Samo legalne radnje s fiskalnim racunom dolaze u obzir. Budzet do 20k, mozda malo preko.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno