Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Odlicno. Jel 100 evra sve zajedno ili cnc obrada,orahova daska ne ulaze u taj budzet?

Dali bi prodavao blueprint?

Jel moze preko bt das povezuje ili samo kabl?

Trebalo je sve da ispadne 100e ali kuciste je ispali malo vise nego sto sam planirao... tako da nista od planiranog buzeta.

Nema sta da ti prodam :) prepun je net tutoriala i sema kako kako se prave i povezuju custom tastature, a i poenta je da prilagodis (i fizicki i softverski) raspored prema svojim potrebama, ne mora da znaci da ce ti odgovarati moj raspored. Svakako ako se bacis na slican poduhvat mozes da racunas da cu ti pomoci sta god treba.

Moze i bt samo treba da se uzme mikro kontroler koji u sebi ima bt modul (10ak e skuplji) i bateriju (koju moras takodje da spakujes u kuciste).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dopada mi se ergonomski raspored. Arduino i bt modul imam, lipo bateriju od 4000 mah takodje.
 
Da li podmazujete mehanicke tastature i cime? Silikonska mast/ulja ili nesto drugo?
 
Sto otpada :)
Gledao sam samo malo ubace unutar cetkicom, bez rastavljanja i rezultati su ok. Kontam mozda wurth silikonska mast u spreju da bi mogla, pa i taj g205 mozda. Naravno cetkicom da se unese u switch.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sigurno ce pomoci koliko toliko, ali unitra ima dosta kontakata do kijih ne moze da se dopre osima ako se ne otvori switch.

Ukoliko podmazujes tako (odozgo), moj savet ti je da zavlacis cetkicu samo bocno gde su kanali (koliko je moguce) i gornji rub, i nista dalje, da ne bi dotakao metalne kontakte i napravi stalni prekid.

A za izbor maziva ne znam sta da ti kazem... ja sam uzeo g205 jer je provereno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlucio sam da predjem na mehanicku, pa sad skupljam znanje, sta i kako. Da kad stigne tastatura budem spreman :) Narucit cu tu mast sa ebay, mada kontam da moze bilo koja silikonska mast.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Odlucio sam da predjem na mehanicku, pa sad skupljam znanje, sta i kako. Da kad stigne tastatura budem spreman :) Narucit cu tu mast sa ebay, mada kontam da moze bilo koja silikonska mast.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Ti ko one buduće mame, ni zatrudnele nisu, a čitav vagon knjiga i Udemy kurseva kupile.

Ne treba ti brate ništa osim krpe da obrišeš prašinu. Kupi i vozi par godina dok ti ne crkne neki svič. Onda kupi novu. Ili kupi u startu neke sa izmenjivim svičevima, pa samo zameni svič ako crkne.
 
Pa mislio sam to u startu uraditi, ako uopste i ima potrebe. Vidjecu kako ce da klize. Uzeo sam, tj narucio sa Gateron red bas zbog toga, kazu da ljepse klize od cherry mx. A switch ako i crkne, odlemit pa zalemit novi.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa mislio sam to u startu uraditi, ako uopste i ima potrebe. Vidjecu kako ce da klize. Uzeo sam, tj narucio sa Gateron red bas zbog toga, kazu da ljepse klize od cherry mx. A switch ako i crkne, odlemit pa zalemit novi.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Ne treba, ne treba, nema potrebe za nultim servisom. A ako si vičan lemilici, onda zime nema :)
 
Oki oki, hvala :) Pa jesam za toliko, ako crkne koji zamjenicu, ali valjda nije to toliko osjetljivo, a nisam neko ko bijes iskaljuje na tastaturi :D Vidjecemo kad stigne hoce li odgovarati, ili ce na oglase.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Oki oki, hvala :) Pa jesam za toliko, ako crkne koji zamjenicu, ali valjda nije to toliko osjetljivo, a nisam neko ko bijes iskaljuje na tastaturi :D Vidjecemo kad stigne hoce li odgovarati, ili ce na oglase.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Nije toliko da crkavaju, koliko se javlja tzv. chatter, kada se detektuje više od jednog pritiska, pa kucaš dupla slova ili na momente prestaje da radi, pa nema uopšte slova dok ne ponoviš.
 
Nije toliko da crkavaju, koliko se javlja tzv. chatter, kada se detektuje više od jednog pritiska, pa kucaš dupla slova ili na momente prestaje da radi, pa nema uopšte slova dok ne ponoviš.
10-20 komada switcheva i ne kosta puno, a uz malo posla moze se zamjeniti to. Cak i da se odnese u neki rtv servis, niko nece uzeti vise od 5e za par switcheva da odlemi i zalemi. Mada su def bolje swapable, samo nisam nasao "hvaljene" poput ovih koje su zalemljene. Narucio sam Anne pro 2 sa gateron red, pa cu probati. Ako mi iz nekog razloga ne bude odgovarala, stavicu je na oglase, a naruciti Kemove 61 snow sa gateron brown.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
da li neko koristi cherry mx silent black? iskustva? deluju mi nice
 
Pozdrav, već duže vreme se lomim šta da uzmem za svoju prvu mehaničku tastaturu. Uslov je budget + full size. Ranije je preporuka ovde bila za Viper V730 za novac za koji je tada koštala, međutim nigde nisam uspeo da je nađem. Sada vidim da su i njoj podigli cenu (i to je pitanje da li je imaju ili samo stoji na oglasima). U tom slučaju mi deluje bolja kupovina V765, koja je 10.000 din. i to je neki max iznos koji bih izdvojio. Da li u tom rangu postoji bolja kupovina ili da uzimam V765?
 
Fino izgleda. A šta ćeš više od blue, red i brown, ima za svačiji ukus.

Sad bi te razapeli na r/mechanicalkeyboards :D
Prost primer: Ja koristim trenutno Anne Pro 2 koja može da se kupi sa Cherry MX Switch-evima (blue, brown, red i black), Gateron Switch-evima (blue, brown, red i black), Kailh Box switch Switch-evima (blue, brown, red i black), New Retooled Kailh Box switch-evima (blue, brown, red i black).
Meni konkretno najviše odgovaraju Retooled Kailh Box Black i Gateron Brown varijante.
A da ne pričamo o još stotinama vrsta i varijanti koje postoje.
Naravno za ove brand name tastature koje se masovno proizvode logično je da neće omogućiti preterani izbor zbog smanjenja troškova same proizvodnje a i target grupe kupaca koji i ne biraju previše.

Što se tiče gore naveden tastature, cena je odlična za to što nudi. Slične tastature su do pre par godina koštale 200-300+ $ i uvek su imale neki nedostatak - zastareo bluetooth standard, mala baterija, nekvalitetna izrada...
 
Dimco ako nije tajna, koliko si platio i gde si kupio? Da li su te rebnili na carini i koliko? Ja sam isto gledao da kupim Anne Pro 2 al ne uspeh da nadjem neku normalnu varijantu za dostavu..
 
Pozdrav, već duže vreme se lomim šta da uzmem za svoju prvu mehaničku tastaturu. Uslov je budget + full size. Ranije je preporuka ovde bila za Viper V730 za novac za koji je tada koštala, međutim nigde nisam uspeo da je nađem. Sada vidim da su i njoj podigli cenu (i to je pitanje da li je imaju ili samo stoji na oglasima). U tom slučaju mi deluje bolja kupovina V765, koja je 10.000 din. i to je neki max iznos koji bih izdvojio. Da li u tom rangu postoji bolja kupovina ili da uzimam V765?

Pre nedelju dana sam bio u outletu u prodavnici na G kod Arene (ona radnja preko puta Arene, preko auto-puta). Gore na spratu u jednoj od velikih korpi sa raznom outlet robom video sam https://gigatron.rs/tastature-i-kom...tastatura-aryaman-k569-rgb-crna-outlet-375413
Nisam je kupio zato što mi već dve tastature stoje na stolu. Elem, ništa Vas ne košta da odete i pogledate da li Vam odgovara. Za te pare nešto ne verujem da ima bolje.
Ukoliko Vas interesuje daću Vam mail na koji možete da postavite pitanje da li imaju još uvek na stanju.
 
Hvala, ali nadjoh na kp V765 za 7000 din tako da nisam mnogo razmišljao dalje od toga. Sad preostaje navikavanje na novu tastaturu ◉‿◉
 
Keyb 95% gotov. Kada kompletiram celu priču i bolje fotke možda napravim krarak rezime...
Generalni utisak... ispalo je mnogo bolje nego što sam očetkivao.
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.30.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.30.jpeg
    201.3 KB · Pregleda: 86
  • WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.31.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.31.jpeg
    172.1 KB · Pregleda: 59
  • WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.33 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.33 (1).jpeg
    140.8 KB · Pregleda: 59
  • WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.33.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-07 at 19.55.33.jpeg
    187.5 KB · Pregleda: 62
  • WhatsApp Image 2021-02-08 at 11.22.44.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-08 at 11.22.44.jpeg
    121.8 KB · Pregleda: 84
Dimco ako nije tajna, koliko si platio i gde si kupio? Da li su te rebnili na carini i koliko? Ja sam isto gledao da kupim Anne Pro 2 al ne uspeh da nadjem neku normalnu varijantu za dostavu..

Izađe oko 100 EUR-a sve zajedno.
 
nigde nisam nassao za Canyon CND-SKB6 da je iko pitao i pisao kao korisnik ocajne tastature marke gigatech :D mislim da vam je sve jasno zanima me misljenje za ovu za koju pise da je navodno mehanicka sa jako niskom cenom u odnosu na ostale koje su pa skoro i duplo nego ova. i ako nije u redu da li postoji nesto da je ispod tih famoznih 50e a da je mehanicka ili makar da simulira taj neki osecaj..
 
Mislim da je ovo odlična ponuda:

https://vissles.com/products/vissles-v1-84-keys-wireless-mechanical-keyboard-with-stylish-rgb

Da relativno skoro nisam prešao na Anne Pro 2 definitivno bih pazario. Šteta je samo što nemaju više tipova switch-eva u ponudi.
Ovo deluje super, šteta što u maloprodaji ne može da se nabavi ovakav format...
Lično merkam CM mk730, jer je jedina TKL sa cherry brown tasterima (kod nas), da li je neko imao iskustva sa istom?
 
Tako je PBT kapice od HK gaming-a. Originalne su bile isto PBT, ali su bile mnogo tamne, skoro crne bez mogućnosti da razaznaju.
Isti problem sa daskeyboard tastaturom imam i ja. Jedino što mi se ne dodaje 40 dolara za nove tastere. Da li postoji neka fora sa kvalitetnim providnim nalepnicama koje bi imale šljašteće bela slova, ili ja pogrešno razmišljam?
Inače imam totalni utisak 80-ih kada gledam Vašu tastaturu.
 
Nazad
Vrh Dno