Šta je novo?

Mehanicke Tastature

@dam-dam, nema na cemu :).

Meni su membranske i dalje interesantnije, bas zbog toga sto su tihe, bar u odnosu na mehanicke. A kako mi ne treba samo za gejming, vec i za svakodnevno kucanje, nekako mi je membranska bliza opcija, pogotovo zbog cene. A u tom cenovnom rangu, koliko vidim, ova Shiva deluje interesantno.
 
Redragon Shiva K512 ima da se kupi na akciji za 3k kod nas, vredi li tih novaca?
@dam-dam, nema na cemu :).

Meni su membranske i dalje interesantnije, bas zbog toga sto su tihe, bar u odnosu na mehanicke. A kako mi ne treba samo za gejming, vec i za svakodnevno kucanje, nekako mi je membranska bliza opcija, pogotovo zbog cene. A u tom cenovnom rangu, koliko vidim, ova Shiva deluje interesantno.
Ali si na temi o mehaničkim tastaturama [emoji848]
 
Ove keychron tastature deluju odlično :)
Može bežično, može kabl, dobra baterija, deluju kvalitetno, windows/android/ios
Čekiraju sve što je bitno što bi se reklo, samo treba odabrati:

Keychrone.png


Ova hot-swappable je 10$ skuplja, a ako se uzme neki dodatak (wooden palm rest ili carrying case) na njega se ne plaća poštarina.
 
Poslednja izmena:
@Stock A gde mogu da se pazare?

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
From our previous experience, the following countries/regions haven’t been charged for import tax including the U.S, Singapore, South Korea and other EU countries (except remote area) such as Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Luxembourg, the Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United Kingdom


If you have further questions, please feel free to email us at [email protected], thank you.

Skupo izađe, još ako naplate porez...
 
Po netu se žale na kontrolu kvaliteta na Keychron tastaturama...i ja sam razmišljao da nabavim jednu ali sam odustao...
 
I ja sam bio u fazi razmisljanja a sad nakon ovoga hm..sta je alternativa njoj?

Keyb je skroz ok za te pare ali nikako sa nama ne isplati kad uracunas dostavu i crarinu. Okreni-obrni za te pare nista naces naci a da budes potpuno srecan i zadovoljan. Ja sam uvek za varijantu da kupis neku hotswapp tastaturu (bilo kakvu) pa da polako razmisljas o novim switch-evima koje ces da lube-ješ, pa posle neke dokupis nove kvalitetnije keycaps-ove, pa malo sredis kuciste... i tako u nedogled dok ne napravis sam keyb pa svom ukusu. I u tom slucaju probijas sve moguce, planirane budzete ali bar vremenom dodjes do onoga sto zelis


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam bio u fazi razmisljanja a sad nakon ovoga hm..sta je alternativa njoj?
Jedini kršten razlog zbog kog treba da odustaneš ili promeniš mišljenje je cena, a ne što jedan član kaže da po internetu neki ljudi..., jer ako prelistaš ovu temu videćeš da nema brenda na koji se ljudi nisu žalili.
 
Ova K3 izgleda odlično.
Skupo kad se sabere i slanje i harač, inače bih se odmah uhvatio za novčanik.
 
Vise mi se svidja rjesenje kad je usb-c naprijed a ne sa strane kod Keychron. Ma lijepe su sve, pogotovo ove rgb sa alu ramom
 
Ja sam uzeo k1 v3, hteo sam low profile, bezicna, tenkeyless, osvetljenje(nije mi trebalo RGB, belo je skroz ok, ali ima i RGB), i da bude tiha i da cena nije neka suluda 120-200e. Jedino sto su tasteri flat, ali to navika i vežba rešava. K2, K6, naročito K2 je ono sto se najviše od Keychron kupuje, bar kad sam ja istraživao tastature. Kao i za većinu stvari, ponuda je mnogo bolja preko, cak i iz Kine, ali tesko je sada sa dostavom do Srbije. Uzmite ako moze poručivanje ili vam neko može doneti, ili ako sta može da se nadje u susedstvu, oglasima.
 
Poslednja izmena:
Kako si zadovoljan baterijom? Koje switcheve si uzeo?
 
Vise mi se svidja rjesenje kad je usb-c naprijed a ne sa strane kod Keychron. Ma lijepe su sve, pogotovo ove rgb sa alu ramom
Hehe, kako se ukusi razlikuju :D Ja sam uzeo jednobojnu jer nemaju softver kojim su se boje mogle prilagoditi, a i plastični ram, jer je tanji od alu, pa tastatura izgleda elegantnije :)
 
Keychron nije dostupan kod nas. Kada su u pitanju tastature koje nisu dostupne kod nas, a i cena je velika, sviđa mi se i Everest Max.

Cooler Master je koliko vidim po komentarima imao na popustu ck550. Sada je veća cena, a odgovarala bi mi. Odnosno kombinacija ck552+ck550 v2. :D
 
Keychron k1 v3 ima usb-c napred.Uzeo sam crvene switcheve, hteo sam braon, ali tek k1 v4 je mogla sa braon da se naruci.Sto se tice baterije, ok je, ostavim je da se napuni uvece i ne brinem, uostalom moze i na kabl da radi ako vas iznenadi, a ima i led status.Update firmware donosi neke kombinacije kojima mozete dodatno podesiti tastaturu bez softvera, npr zakljucati mod svetla(ima ogroman broj modova, stvarno mi ne treba vise od 2-3), CapsLock nema poseban led, ali i to su resili tako sto taster ne svetli kad je iskljucen. Tastatura je od metala, dobre je izrade, mada tasteri su mogli biti od malo bolje plastike, nisam primetio da popuštaju kad krenem da ih pritiskam jace. Bas sam pregledao brdo tastatura i islo mi je na zivce kakav je izbor i da ne mogu jednu tastaturu da kupim ko covek, a da ne puknem 150e. A da, hteo sam zapravo da tastatura originalno bude u nekoj svetlo sivoj boji, ali morao sam neki kompromis da napravim. Najvaznije da prvo resiti sta hocete od tastature, sta je ono najvaznije sto mora da ima, sama kupovina nije problem, uvek se moze napraviti kombinacija(kad je situacija normalna)
 
evo ja zelim crnu buckling spring TKL sa analognim volume dial-om i eto da olaksam moze jednobojno pozadinsko bilo koje boje i ne mora da se podesava intezitet,dovoljan je on off.placam 300e.
 
Naravno kad je neko napravi, gde da nadjes IBM-like tastaturu, TKL, sa volume dial?Uzmi nesto u medjuvremenu tipa logitech g915 tkl i steelseries apex nekoliko tkl varijanti.(posto volis clicky uzmes plave switcheve, pa sviraj)
 
Evo ovde: https://www.pckeyboard.com/page/category/UKBD

Jako dobro izgleda, uspeo sam da nabavim "ultra classic" model, medjutim nije mi se dopala. Citao sam posle da fabrika koja ih proizvodi jeste ista fabrika koja je proizvodila Model M, ali sa drugim novim sirovinama i masinama, te kvalitet nije mogao biti isti, nazalost. PBT materijal koji nije cist PBT, vec neka mesavina. Plus su tasteri nesto brljavili i vratio sam je.

Tako da ljudi, vas izbor ako dajete prevelike pare, jer opet ne dobijate premium kvalitet, toga nazalost nema, barem kod tastatura. Kvaliteta ima naravno, ali da li je bas toliki za tu cenu? Ne bih rekao, toga je bilo ranije davnih godina kada su se pravile prave tastature da traju po 20god., takvog kvaliteta vise nema.
Neki optimum, zlatna sredina i vozi, bez preterivanja. To je samo tastatura. Po meni sve preko 100eu nije vredno. Moji kriterijumi kod tastature - PBT kapice, Cherry (eventualno Gatheron) switch-evi, plasticno kuciste (marinija je hladna i malo neprijatna za moj ukus), ne mora wireless, pozeljno da nije.
 
Znam da nije, a mislim da je bio ironican zbog toga sto zna da tako nesto ne postoji u prodaji bar sam tako shvatio. :)
 
Naravno kad je neko napravi, gde da nadjes IBM-like tastaturu, TKL, sa volume dial?Uzmi nesto u medjuvremenu tipa logitech g915 tkl i steelseries apex nekoliko tkl varijanti.(posto volis clicky uzmes plave switcheve, pa sviraj)
Imam G915 TKL i mogu da se kladim da GL clicky svičevi nisu ni izdaleka bučni kao buckling springs, tako da to otpada kao opcija :)
 
Hello,

Kupio sam jetion jt-dkb009 ali nisam dobio nikakvo upustvo uz nju, pa ne znam koje sve opcije postoje na njoj. Prepostavljam da je sve slicno kao kod slicnih kineza pa bih bio zahvala da me neko uputi.

Drugo, da li mogu negde da kupim samo odredjene tastere? Aliexpress? zamenio bih F, J, enter, backspace, shift, mozda jos par brojeva, kako bi znacajno bili drugaciji na dodir (da bih pravio manje gresaka), malo sam kucao na aliju ali nisam siguran koji kapice idu na ovu tastaturu, nitit sam video da mogu da se kupe samo odredjeni tasteri.
 
@ivanhoe, e veruj mi da uopste nije toliko glasno, meni su preglasni mx-blue, a buckle spring su nekako posebni, jeste, cuje se, ali nije toliko glasno da iritira.
 
Heh, "veruj mi", pa nisam ja toliko mlad, čuo sam IBM M više nego dovoljno puta :D
Mogu da prihvatim da nekom prija taj zvuk klaktanja umesto MX kliktanja, ali da nije glasna - teško :D

Hteo sam, u stvari, da kažem da ovi clicky low profile switchevi nisu bučni koliko sam očekivao da će biti, a taktilni i linearni su još tiši. Doduše, kad bi čovek zaključivao po YT klipovima, mogao bi da primeti da masa ljudi nepotrebno bije po tastaturi pa je sve dosta bučnije nego što bi trebalo da bude.
 
Meni ozbiljno nejasno sta vi ljudi radite da vam trebaju tastature po 100-300e :)) ili sta vasi roditelji rade

U NS sam uzeo rapoo v500, za 30tak eur (negde im je zapala i jedva sam je oteo u prodavnici za te pare, nudili su mi razne za 70-100e:D) - odlicna tastatura, vrlo zadovoljan... nisam je poneo sa sobom jer mi je teska, i vec sam bio na 120kg prtljaga, pa je ostala (i neke cipele i slicno) kad sam emigrirao.

sad sam uzeo (na Tajlandu) za 23e sa dostavom Ajazz i610
https://www.amazon.com/dp/B089MC627H
https://www.youtube.com/watch?v=VCIVlkgqrq8
skroz simpa tastatura (malo vise clicky nego sto mi odgovara, ali i dalje ok), ima i bt i 61% je... naviknem se da mi fale tasteri i vozi :)

kad crkne - bacim i vozim dalje... probao sam one keychron - ima ovde zastupnika, 100e+ neka hvala uzecu radje jos jedan monitor
 
Nazad
Vrh Dno