Šta je novo?

Mehanicke Tastature

stigla mi je budzetska WhiteFox tastatura :D, taman za black friday.

bas je simpa i zabavna za kucanje zbog plavih switcheva. ipak su glasni i ne bih ih odabrao za primarnu masinu i dnevnu sobu.

model je blue led ali sam se potpuno odvikao od bilo kog osvetljenja tako da sam i ovde ugasio jer mi smeta...

evo malo poziranja:

DSC_0766.JPG DSC_0767.JPG DSC_0768.JPG DSC_0770.JPG
 
Na pogrešnom to mestu stoje plave strelice [emoji39]
 
:)
krivo mi je sto ne mogu da nadjem plavi esc keycap koji je na ovoj ak33 ogroman, tj. previsok... mada ok je i ovako...
 
:)
krivo mi je sto ne mogu da nadjem plavi esc keycap koji je na ovoj ak33 ogroman, tj. previsok... mada ok je i ovako...

Sumnjam da ćeš naći odgovarajući za Esc jer je nestandardne veličine (1.5u). Mada, verovatno možeš da tražiš i nađeš bilo kakav blank 1.5u keycap i nabudžiš ga na Esc.

EDIT: recimo, ovo:

https://pimpmykeyboard.com/dsa-1-5-space-pack-of-4/
https://www.aliexpress.com/item/13-Keys-OEM-Profile-White-Thick-PBT-Blank-Additional-Keycap-Supplement-Keycap-Special-Keycap-Set-Key/32643881365.html
https://www.aliexpress.com/item/blank-dsa-pbt-keycap-1-25U-1-5U-for-cherry-mx-switches-mechanical-keyboard-keycaps/32895127912.html

Može verovatno još da se nađe...
 
Poslednja izmena:
svi ovi su "niskoprofilni"... nisam uspeo da nadjem odgovarajuci keycap koji ima odgovarajucu visinu... mada nije neki problem ali eto, bilo bi lepse da je i esc plave boje...

cimanje mi je da uzimam komplet keycapsova koji su sa manjom visinom a izadje i poskupo, cak vise od same tastature...

sto se mene tice kul je ovako, lepo su legli ovi plavi kapsovi i belo-plavi custom kabl.
mozda pojurim neki blank beli spacebar umesto ovog, bice jos lepse...

nasao sam, samo moram nekako da proverim koja je dimenzija ovog spacebara na ak33...

https://www.aliexpress.com/item/xda...lgo_pvid=5cd38084-67a8-42f4-8e73-a7e5e1145fe6

nasao, 6.25u, odnosno 118mm sirine je spacebar na ak33 pa eto ako nekome zatreba... jedino se malko zentam da se ne razlikuje recimo malo bela boja u odnosu na originalne keycapsove pa da se ne uklopi ako porucim.
 
Poslednja izmena:
hvala, gledao sam ovo ranije ali je teze malo da bas to nadjem na aliju jer ga kinezi krste onako genericki u letu... ali trazicu lagano pa mozda nadjem, svakako nije hitno... videcu i na drugim sajtovima za pimp-ovanje tastatura :)
 
Naći ćeš ih drugde sigurno, samo je pitanje koliko će te koštati dostava...
 
pa da, malo shipping, malo nasa draga carina... ovu ak33 su mi naplatili tacno 666 dinara :D
 
Jel ta tastatura stvarno toliko dobra za budzet varijantu? Vidim na aliju rgb verzija je za ovaj black friday sale $35 sa sve postarinom, deluje mi kao dobra kupovina, razmisljam se da je uzmem

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
pa bas tako, za budzet varijantu je odlicna... imas jos slicnih za tu cifru, verujem da im nista ne fali.

meni vise odgovara Daskeyboard na glavnoj masini i nekako je dosta utegnutija ali i 5x skuplja. zavisi i od same navike...
 
симпатично али мало бучно
 
tako je, ne bih nikako mogao da koristim blue switch na primarnoj tastaturi, bucno je pre svega meni... ok, ima malo razlike u switchevima ali svi plavi su bucni.
 
tako je, ne bih nikako mogao da koristim blue switch na primarnoj tastaturi, bucno je pre svega meni... ok, ima malo razlike u switchevima ali svi plavi su bucni.

Ukusi. :)
Meni su plavi fenomenalni. Buku lično ni ne registrujem, ako ne uložim svestan napor (tipa: “koliko se sad čuje ova tastatura?”).

Osećaj podseća na prve tastature od pre 30ak godina. Samo fali njemaćki layout za pun osećaj. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne znam, mozda bih se vremenom navikao ali sam trenutnog misljenja da bi smetalo kliktanje... kao sto kazes, ukusi... ja recimo ne volim svetlece tastature sa izbacenim tasterima gore zbog osvetljenja... nezgodne su jednostavno za kucanje. mnogo mi deluje profesionalnije i ozbiljnije ova Daskeyboard koju primarno koristim sa keycapsovima koji su u ravni sa kucistem tastature.
 
To što su tasteri izbačeni nema veze s osvetljenjem nego sa načinom montaže svičeva, ovi izbačeni su svičevi koji se ne leme na ploču. Ima i Daskeyboard svetleće modele, ali isto sa zalemljenim svičevima i izgledaju isto kao i ovi bez osvetljenja.
 
verujem, nisam nesto detaljno prostudirao to jer su mi takvi modeli ruzni i ima ih bas puno. znam za Das, izbacili su cak i neku cloud glupost od tastature koja uopste ne lici na njih... mislio sam vise na ove klasicnije modele...
hvala za info.
 
ne znam, mozda bih se vremenom navikao ali sam trenutnog misljenja da bi smetalo kliktanje... kao sto kazes, ukusi... ja recimo ne volim svetlece tastature sa izbacenim tasterima gore zbog osvetljenja... nezgodne su jednostavno za kucanje. mnogo mi deluje profesionalnije i ozbiljnije ova Daskeyboard koju primarno koristim sa keycapsovima koji su u ravni sa kucistem tastature.

Svetlo je i meni seljana. Barem za stalno korištenje. Ono - lepo je da može da se upali - tastatura izgleda kao što sam zamišljao tastature u cyberpunk romanima kao klinac, ali za rad - bolje ne. :)
Mada mi je izgled najmanje bitan, samo da to lepo radi. Između crne, bez svetla i roze sa zelenim svetlom, izabrao bih jeftiniju, ako su istog kvaliteta. :)

Izbačeni tasteri su OK - lakše se briše oko njih, a za rad je isti đavo - dok god nema razlike u "izbačenosti" između tastera. S tim što mora neki palm-rest, barem meni, u tom slučaju, da i ruke budu u nivou.
 
Poslednja izmena:
Ukusi. :)
Meni su plavi fenomenalni. Buku lično ni ne registrujem, ako ne uložim svestan napor (tipa: “koliko se sad čuje ova tastatura?”).

Osećaj podseća na prve tastature od pre 30ak godina. Samo fali njemaćki layout za pun osećaj. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Да... буку обично региструју сви други :p
 
Светло само по себи није сељана, оно се користи ако куцкаш у потпуном мраку па да видиш где је шта, ако не знаш слепо куцање. Све остале намене јесу сељана, можда си на то мислио. Зато сам и купио лед лампицу коју убодем у лаптоп када ме мрзи да палим светло у соби и осветљење тастера би ми онда добродођило.
 
slazem se, svetlo moze da bude korisno i po mom misljenju i ukusu je najlepse jednobojno (belo) bas za takve slucajeve.

mislio sam na to kad neko od celog kompa napravi cheap gipsy carneval.
 
Мени се чини да је то ин јер видим и RGB рам меморије, за вентилаторе и провидне стране да не причам и све у свему неки компови почињу да ми личе на акваријуме. Неко се мучи да пригуши power диоду на кућишту јер му смета, неко воли вашар.
 
tako je a na zalost nisu samo deca u pitanju nego i odrasli ljudi... meni je to pandan neonkama na kolima u najblazu ruku...
 
Слажем се да је бело или једнобојно осветљење најбоље.

Најгоре од свега је оно кад је сваки ред друга боја која не може да се промени :whip: :S::trust::p
као на пример
https://www.youtube.com/watch?v=IwmSzeMBVME
 
A to nazivaju RGB...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da, to nije pravi RGB, kao kod recimo Logitecha, gde se svaki taster posebno može nameštati.
 
Ja na Redragon RGB tastaturi mogu da menjam boju za svaki switch posebno. Čisto da ne ispadne da to nije moguće ni na jednoj jeftinoj kineskoj tastaturi. Softver sigurno nije na nivou Logitech ili Corsair, ali ko je dokon može da se igra.
 
Nazad
Vrh Dno