»RSS Benchmark sajt

Strana 11 od 240 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 151 do 165 od ukupno 3595

Tema: Mehanicke Tastature

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      2. Moja mašina
        • MON: Samsung SyncMaster 793s
        • HDD: Maxtor 6E040L0
        • OPT: Pioneer DVR-111D
        • INET: DSL
        • Ostalo: IBM Model M 1393669
      3. Bile su juče na kp Dell AT102W (čini mi se Alps black) i Focus 2001 (Alsp White), i izgleda da su obe prodate.
        A ja sam konačno nabavio Model M, i to onu stariju IBM-ovu iz 1991, sa YU rasporedom. Bila je prilično prljava, pa sam odmah oprao kapice i usisao i obrisao prašinu između tastera. Prvo me iznenadilo kolko je teška... probao sam nekad da kucam na takvoj ali je nisam podizao... Solidno je očuvana i koliko vidim nije mnogo korišćena jer tasteri uopšte nisu izlizani (možda je i do kvaliteta plastike). Jedine mane su malo požuteo space bar (on je od drugačije plastike, sve ostalo je savršeo belo) i nedostatak dva keycap-a, "'?" i "PrintScreen/SysReq", koji mi i nisu toliko važni a i problem je samo estetski mada nije baš uočljivo. Pošto sam sve očistio isprobavao sam je malo duže i mogu da kažem da je (bar meni) savršena, a ona buka na koju se mnogi žale mnogo pomaže. Naravno, preporučujem svakome da kupi (e sad, ako nađe...). Sad samo da nađem neku rashodovanu da stavim one dve kapice i da imam delova(mada ne verujem da će mi trebati).

Member Avatar korisnika nevernik
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Nemas linkove?

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      6. Moja mašina
      7. Evo za Focus 2001, izgleda da nije prodata, onu Dell AT102W je prodavao lik od kog sam kupio Model M, pretpostavljam da je prodata s obzirom da je velika potražnja.
        http://www.kupujemprodajem.com/Focus...ter_id=1619686
        Ja mislim da će se ova bez korekcije cene teško prodati

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        k.. tnx...
        Dell-ovka je jos aktuelna... 35e
        http://www.kupujemprodajem.com/Dell-...4433-oglas.htm
        Reklamni slogan je "Ima samo 23 godine"
        Menjao nevernik : 12.12.2013. u 17:44

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      10. Moja mašina
      11. Ja je malopre nisam našao, ne znam kako... Evo je i neka Cherry, ali mislim da nije mehanička
        http://www.kupujemprodajem.com/cherr...lter_id=669873
        Ovo možda nekome bude zanimljivo, cena (i prodavac) ista kao ona Focus 2001, ne znam da li je DIN ili ps2 konektor (više mi liči na ps2). Oglas odavno stoji, našao sam i neke informacije o switchevima: Travel distance: 3.5+/-0,5mm
        Peak load before make (normal key): 60g
        Key switch life: 20 million cycles
        http://www.kupujemprodajem.com/BTC-5...lter_id=441489
        Menjao Hewlett-Packard : 12.12.2013. u 18:02

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Mislim da je G83/84 ali nisam siguran...
        Jeste... Cherry g83... RS6000

A ta druga je http://deskthority.net/wiki/BTC_5100
        Bolja gumicarka koliko vidim...
        To je DIN konektor ...
        Menjao nevernik : 12.12.2013. u 18:14

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      14. Moja mašina
      15. Da, Cherry G83, nije mehanička. Ni ova druga nije mehanička ali je svejedno bolja od bilo koje današnje gumičarke.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Kvalitetnija od mnogih ali neopravdava cenu od 40-50e koliko trazi (narocito sto gumicarkama kvalitet opada vremenom dosta). 100puta je bolja dell-ova od te. Jedino sto bi je neko uzeo zarad kolekcije a izgleda da ovaj tip zna o tastaturama i ide na maximalnu cenu i nezuri mu se u prodaji.
        Ima jos par tastatura na Kupindu sto je bilo/ima ali nazalost nisam dobio odgovore, ustvari nisu odgovorili na moja pitanja tako da neznam kojih su tipova tastature.
        Menjao nevernik : 12.12.2013. u 18:27

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      18. Moja mašina
      19. Cena je previsoka i za Focus 2001 koja je 5 puta bolja od ove. Ja sam IBM-ovku uzeo isto za 35 evra, preko toga ne bih dao, a opet niije mi padalo na pamet da spuštam cenu jer je neko možda spreman da plati i duplo više.
        Ima jos par tastatura na Kupindu sto je bilo/ima ali nazalost nisam dobio odgovore, ustvari nisu odgovorili na moja pitanja tako da neznam kojih su tipova tastature.
        Imalo je na Kupindu u prodaji na gomili za neku simboličnu cenu dobrih (prilično starih) tastatura, samo što ne verujem da bi prodali pojedinačno jer očigledno žele samo da ih se otarase, pa prodaju (odnosno poklanjaju) samo da ne bi bacili.
        Menjao Hewlett-Packard : 12.12.2013. u 18:37

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Problem je sto je vecini "problem" (strah da pokvare ili kako da to urade tj. strah od nepoznanice) podignuti taster i pogledati narocito kad ima dosta tih starih tastatura za koje misli da ih se resava jer je ubedjen da je smece. Tako da se kupci koji znaju nalaze na pipkavom polozaju jer na neki nacin treba da "odobrovolji" i opravda ulaganje njegovog vremena u ispitivanje svake tastature a sa druge strane da neodas previse da ti nebi digao cenu pod nebesa. Tako da se uvek ide na neke procene i prepipavanja porukama. Ima isto tako nekoliko tipova tastatura koje mogu da imaju interesantne switcheve ali zbog nedostatka info'a moraju se podici tasteri i onda jos i poslati slika bez obzira na puni naziv/model/serijski broj. Malo je ljudi koji bi to za 100 din koliko oni obicno procenjuju takve stare tastature (koje ni neznaju ni probati a kamoli proceniti pravu cenu) te zbog toga ni nepokusaju.
        Menjao nevernik : 12.12.2013. u 23:09

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      22. Moja mašina
      23. Preturio sam ceo Kupindo i našao nekoliko možda zanimljivih oglasa, sa starim tastaturama za neku simboličnu cenu, ali i jako malo informacija.
        http://www.kupindo.com/Tastature-i-m...ispravne-10kom
        Evo nekih na gomili, skoro sam siguran da ovde ima mehaničkih, ali lika koji ih prodaje to očigledno ne zanima, jer je jedina informacija da su bele (tj. matore). Ne verujem da bi hteo da proda pojedinačno jer mu je cilj da ih se otarasi.
        http://www.kupindo.com/Tastature-i-m...-PLC-tastatura
        Amstrad, iz osamdesetih, koliko vidim DIN konektor. Siguran sam da je mehanička, mada nemam pojma kakvi su prekidači. Izgleda kako kopija IBM Model F, pretpostavljam da je i PLC bio kopija IBM PC-a. Ne verujem da je kompatibilna sa današnjim računarima (vervatno jeste ako je PLC bio PC-kompatibilan), i naravno, s obzirom na starost i retkost, ne treba je koristiti i ako je upotrebljiva.
        http://www.kupindo.com/Tastature-i-m...ujitsu-Siemens
        Fujitsu-Siemens, mislim da nije mehanička ali nisam siguran.
        http://www.kupindo.com/Tastature-i-m...8713_Tastatura
        O ovoj na internetu skoro da nema ništa (samo par slika). Moguće da je mehanička.

Mislim da po onom prvom oglasu treba malo probrati, ako nešto ima i malo podići cenu (npr. 1000-1500RSD za jednu). Samo ne znam da li bi prodavac hteo da sarađuje.
        Meni za sad tastatura ne treba, kupiću ako vidim neku povoljnu ponudu (i normalno dobru i očuvanu tastaturu) da stavim mehaničku i na drugi komp.
        Menjao Hewlett-Packard : 13.12.2013. u 17:55

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Prva dva oglasa obecavaju ali iako sam jos odavno pokusao nisam dobio odgovor o pojedinacnim i tipu switcha od ta dva prodavca ... znaci odavno su ta dva oglasa aktivna
        Treca je sa win, ps2 tako da tesko da je mehanicka.
        Cetvrta mislim da je neka genericka gumicarka tipa genius i slicnih sto se tad moglo naci na svakom koraku...

Evo tog prvog i na limundu... Procitaj "komunikaciju" ispod
        http://www.limundo.com/kupovina/Racu...omada/17115805
        Znaci razlicitih brendova a onda tip pita dali su sve fujitsu i model i sl. a odgovor ubija ... E to je pravi srpski trgovac ...

Inace koristi genericku sliku sa neta (koristi google search preko slike). Pokusao sam ponovo i pitao ga da da imena proizvodjaca i modela svake tastature... videcemo..
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	0131_dykstra_main.jpg‎ 
Views:	197 
Size:	81,5 KB 
ID:	130487   Click image for larger version. 

Name:	egad_keyboards.jpg‎ 
Views:	129 
Size:	37,5 KB 
ID:	130488  
        Menjao nevernik : 13.12.2013. u 18:32

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      26. Moja mašina
      27. Au brate šta se baca i reciklira... meni došlo da pačem
        Što se tiče onog oglasa ja mislim da su to ustvari ove tastature, možda prodaje još nekoliko (ima više oglasa sa različitim informacijama pa je sve nejasno) ali ne verujem da su starije od 7-8 godina i da su mehaničke. Ove na slici imaju manje od 6 godina, Start taster je sa logom od viste ili 7.
        http://www.limundo.com/kupovina/Racu...omada/18808489
        Aukcija istog prodavca, samo što su ovde njegove slike.
        Što se tiče "komunikacije", impresioniran sam pitanjem a posebno odgovorom
        Menjao Hewlett-Packard : 13.12.2013. u 19:22

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        LOL... postoji mogucnost da je ustvari za jednu aukciju odgovorio sa detaljima druge ....

dodatak:
        hahaha.... dobio sam odgovor...
        "Znam da ti trebaju sa mehaničkim dugmićima nemam ih ovo su sa gumicama"
        A nisam ni pitao dali su sa mehanickim nego koji su proizvodjaci i modeli...
        Tip je CAR ...

Izgleda da me tamo svi znaju koji su ikad imali neku staru tastaturu na prodaju ....
        Menjao nevernik : 13.12.2013. u 19:58

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.950
      30. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
        • INET: Kablovska
      31. Крајем деведесетих сам код колегинице видео тастатуру која ми се свидела па смо се трампили а касније сам је донео кући. У питању је Peacock тастатура која је раније ишла уз 286 макине и некако је опстала. Мислим да сам видео да је 1985. годиште, има DIN конектор и спирални кабл који без проблема дохвати кућиште на 2-3 метра. Наравно, још увек је користим, што више куцкам, све боље ради и не бих је дао за десет нових. Једном годишње или ређе је растурим и пластичне делове оперем обичном водом и сапуницом, сва слова на тастерима су као нова, нигде ништа није пропало.

Strana 11 od 240 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •