Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ok, ti ne vidiš, ja vidim :)
Da svetlo ide kroz switch onda ne bi bilo smetnje, ali ide iz kućišta oko njega, kućišta na koje se stavi crni prsten i skoro pola smanji površinu koja emituje svetlo...

Stavi jedan red tastera sa gumicama, jedan bez i naredni opet sa gumicama pa pusti uniformno svetlo (koje se ne menja) da radi u mraku pa ćeš videti razliku. Možeš i slikati iz daleka, razlika se vidi.
 
Ipak si u pravu, primetio sam i ovde kod mene da se pri sredini dugmeta malo slabije vidi svetlost.

Srecom, nije izrazeno, jer na ovoj tastaturi su sva slova(i ostali karakteri i znakovi) uz gornju ivicu dugmeta, pa su zbog toga tek sami krajevi slova malo slabije osvetljeni.
 
Ekstra pogledaću :)
 
Jel ima neko HyperX Alloy FPS Pro ? Planiram da je nabavim pa da mi neko javi utiske.
 
Prvo jedno pitanje: Ima li neko da je u Nisu i da nekim slucajem ima Corsair K70 sa Brown prekidacima? Razmisljam o nabavljanju tastature, a posto nije mala investicija, zeleo bih ipak da probam prvo prekidace pre kupovine :) Ako ga zanima, mogu da ponesem moju Ajazz AK33, ako ima interesovanje da isproba legendu ovog foruma :D Ili u sustini ako ima nekoga ko ima Cherry Brown pa da opet isprobamo :)

Drugo, sto se tice Ajazz-a. Koristim je vec godinu ipo dana i mogu reci da sam prezadovoljan. Nijedna problem, svi tasteri i dalje imaju isti pritisak, nisu se rasklimali, ne lepe se, uvek reaguju, fino se cuju. Kolega je probao, menjali smo tastature na jedan dan, on je meni dao njegovu motospeed sa plavim prekidacima (spoiler: uzasna tastatura, ne bih preporucio). Ako neko planira kupovinu mehanicke tastature, apsolutna preporuka za prvu tastaturu, samo pohvale imam za istu. Jedina mana sto se malo (0.1mm tackice) ogulili 2 keycapa pa se vidi boja kroz njih, ali to je bas sitno i zapazi se samo ako se bas to trazi. Mehanicki (pun intended) sa tastaturom sve super :D

Juce sam je ocistio od dlaka ispalih iz moje brade kao i prljavstine koja je bila ispod tastera. Nemam slike pre, ali evo slika posle :
DSC_0257.JPGDSC_0255.JPGDSC_0252.jpg
 
Ocisti staklo(objektiv) od kamere.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ima ko iskustva sa ovom tastaturom? Pazario sam je na eBay. Gledao sam po nasim radnjama ali nista ovog tipa ne moze da se nadje ispd 5.000 dinara.
Mada ne planiram ovo da koristim u zameni sa tastaturom na kablu, vise sam uzeo iz razloga kada pustim recimo film pa da ne bih ustajao za neke stvarcice vec da komandujem iz kreveta. :)

s-l1600 (1).jpg

Bluetooth 3.0 Mini Wireless Keyboard with Touchpad Mouse for Windows iOS Android


Specifications:
Color: Black, White (Optional)
Material: High Quality ABS
Number of Keys: 83 Standard Keys + 18 Virtual Keys
Bluetooth Version: 3.0
Build-in Battery: Polymer Battery (Charge for 3-4h.)
Battery Capacity: 300mA
Working Voltage: 3 - 5 V
Working Current: < 2mA
Standby Time: 60 Days
Transmission Distance: 10m
Operating Temperature: -5 ~ 40°C
Operating Humidity: 20% - 90%
Size: Approx. 300 * 95 * 6 mm / 11.8 * 3.7 * 0.2 inch (Maximum Thickness: 19mm / 0.7inch)
Compatible Systems: For iOS, Android, Microsoft
Package Weight: About 240g

Package List:
1 * Wireless Keyboard
1 * USB Charging Cable
1 * User Manual
 
To mi ne liči na mehaničku tastaturu ?
 
Nije mehanička, naravno.
Vidi ima li neka da BT4.x, duže će ti trajati baterije u njoj.

Takođe, za ponekad iz kreveta program za telefon Unified Remote je mnooogo bolja opcija.
 
Pogresna tema matori, ali uveravam te da ce bluetooth mehanicka bolje da ti legne od te - ploce?

Sent from my PandaS7Edge
 
Jel ima negde silikonskih o ringova za tastaturu a da nije buvljak ili kp? U Beogradu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Izmedju ove dve bi odabrali a da je tisa i bolja za gaming.Ajazz AK33 Mechaincal Gaming Keyboard Blue Switch - BLUE AXIS ili MOTOSPEED CK101 NKRO Mechanical Keyboard - RED SWITCH WHITE ? Cene su slicne 33eur i 37eur.
 
Ako hoćeš tišinu zaobiđi plave u širokom luku.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Izmedju ove dve bi odabrali a da je tisa i bolja za gaming.Ajazz AK33 Mechaincal Gaming Keyboard Blue Switch - BLUE AXIS ili MOTOSPEED CK101 NKRO Mechanical Keyboard - RED SWITCH WHITE ? Cene su slicne 33eur i 37eur.

Jedno su tactile switchevi, drugo su linearni. Red switch je “tisi”, ali po meni nemas nikakav osecaj da si ga pritisnuo, dok blue switch ima click i imas osecaj da si ga pritisnuo dovoljno :)
Jednostavno moras negde da isprobas razlicite switcheve da bi video razliku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam nasao drugu temu pa ajde da pitam ovde , imam solarnu tastaturu Logech k-750 izgubio sam prijemnik- usb, rekli mi u servisu da trazim prijemnik sa crvenom oznakom kao detelina, sta raditi savet ili gde ima da se kupi?
 
A ako bas zeli da oseti pod prstom pravu stvar onda jedino zeleni, kako sam se informisao ovde temi. Ja i dalje trazim kvalitetnu tastaturu sa zelenim prekidacima.
 
Jel imate ideju kako da ocistim switch od soka koji sam prosuo po tastaturi iz potpisa? Tastatura je ziva, i delimicno zdrava :D

Nalazio sam guide-ove na netu, kapnuo po kap-dve alkohola preko switcha, drndao dugme i malo je pomoglo, nakon toga sam natopio stapic za usi sa alkoholom, pritisnuo switch i obrisao sta se dalo obrisati, ali i dalje se oseca da nisu skroz isti kao i ostali.

3 switcha malo zezaju, nisu bitni dugmici, ali bih zeleo da napravim da svi budu jednaki :D
 
Moraš to nekako lepo da potopiš u alkohol da se šećer rastvori u njemu i izađe napolje. Van toga imaš sprej za kontakte ali ne verujem da će ti to pomoći dok šećer ne izađe.
 
Jel imate ideju kako da ocistim switch od soka koji sam prosuo po tastaturi iz potpisa? Tastatura je ziva, i delimicno zdrava :D

Nalazio sam guide-ove na netu, kapnuo po kap-dve alkohola preko switcha, drndao dugme i malo je pomoglo, nakon toga sam natopio stapic za usi sa alkoholom, pritisnuo switch i obrisao sta se dalo obrisati, ali i dalje se oseca da nisu skroz isti kao i ostali.

3 switcha malo zezaju, nisu bitni dugmici, ali bih zeleo da napravim da svi budu jednaki :D

1. Skineš taj od soka i zalemiš novi.
2. Skineš, otvoriš, očistiš sa alkoholom.

https://www.youtube.com/watch?v=J_QdI3Wtnzg
https://www.youtube.com/watch?v=E7NrOuLryUA

ili probaj nešto ovako

https://www.youtube.com/watch?v=yvgXq4ImmGQ
 
Poslednja izmena:
A ako bas zeli da oseti pod prstom pravu stvar onda jedino zeleni, kako sam se informisao ovde temi. Ja i dalje trazim kvalitetnu tastaturu sa zelenim prekidacima.

Jedna od Cooler Masterovih MasterKeys tastatura ima varijantu sa zelenim switchevima, to je jedino što možeš naći kod nas ili u okolini, ako uopšte nađeš. U suprotnom - inozemstvo.
 
https://www.joybuy.com/3373752.html

Naručena. Stigla danas posle 23 dana :D sa braon svičevima :D sad još da nađem negde tastere sa duplim slovima (ili čak sa tri slova, ćirilićno, latinično i US...da znam gde je č,ć,š,đ, љ,њ,ш,ђ,ч,ћ) :p
 
Jedna od Cooler Masterovih MasterKeys tastatura ima varijantu sa zelenim switchevima, to je jedino što možeš naći kod nas ili u okolini, ako uopšte nađeš. U suprotnom - inozemstvo.
Kod fante bila jedna TK zelena, ne znam da l' je otisla.

Sent from my PandaS7Edge
 
Koliko je pouzdan taj joybuy sajt, video sam imaju mehanički numpad Magicforce za 16 doolara i Rapoo mehanička za 26, čak i RGB za svega 35.
 
I ja planiram da uzmem taj numpad u skorije vreme...nekako mi fali numpad na tastaturi :D
 
Nazad
Vrh Dno