Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Sa visokom dozom skepticizma uzeh Kumara RGB verziju za 45e jer me vec jako poceo nervirati ghosting kod stare, inace jedina mana Mad Catz V7 fenomenalne tastature.
Jos veca doza iznenadjenja na kvalitet izrade i overall utisak.
Meni licno je bolja pod prstima od BlackWidow koja je 3x skuplja, "tvrdja" je i tasteri ne klize pod prstima kao kod Widow ali je i glasnija malo.
Ogroman plus je sto je kuciste od legure + gumirane stopice i iako je manja uopste ne klizi na podlozi.
Za te pare fenomenalna kupovina.
 
Ima li nešto od jeftinih full size mehaničkih za preporuku? Brat hoće da proba mehaničke, a neće tenkeyless.

Merka neke polovnjaka na oglasima koji su 60ak EUR. Možda reko ima nešto za preporuku.
 
Sa visokom dozom skepticizma uzeh Kumara RGB verziju za 45e jer me vec jako poceo nervirati ghosting kod stare, inace jedina mana Mad Catz V7 fenomenalne tastature.
Jos veca doza iznenadjenja na kvalitet izrade i overall utisak.
Meni licno je bolja pod prstima od BlackWidow koja je 3x skuplja, "tvrdja" je i tasteri ne klize pod prstima kao kod Widow ali je i glasnija malo.
Ogroman plus je sto je kuciste od legure + gumirane stopice i iako je manja uopste ne klizi na podlozi.
Za te pare fenomenalna kupovina.

Sa kojom blackwidow je poredis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li nešto od jeftinih full size mehaničkih za preporuku? Brat hoće da proba mehaničke, a neće tenkeyless.

Merka neke polovnjaka na oglasima koji su 60ak EUR. Možda reko ima nešto za preporuku.

Ja bi pozurio da uzmem jednu od ove dve, dok su na popustu.

***Tehnomanija***

Linkovi nisu dozvoljeni, procitaj pravila - Duke

Nove, ova prva za 5 eura vise od planirane sume.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima li nešto od jeftinih full size mehaničkih za preporuku? Brat hoće da proba mehaničke, a neće tenkeyless.

Merka neke polovnjaka na oglasima koji su 60ak EUR. Možda reko ima nešto za preporuku.

Imaš kineskih full size mehaničkih do 60 evra kolko hoćeš. Samo potražiš na Alliexpress.
Ima i kod nas Redragon Kala, sa koje ja i kucam i može se reći da je proverena kupovina, košta tačno 60 evra. Tu su i neki MS Industiral modeli koji su još jeftiniji, ali ne znam da li ih je neko sa foruma isprobao.

http://www.itsvet.com/tastature_redragon_kala_k557-pdaa1-47.i?id=1920
http://www.itsvet.com/tastature_ms_industrial_strike_pro-pdaa1-47.i?id=2148
 
@DukeLander

Izvinjavam se, mator sam :) Koliko videh u pravilima, nije problem ako linkujem sa ItSvet-a npr?


Edit: I dalje stoji preporuka za Azio tastature. Ova MGK--1 ima u varijanti sa plavim i braon svičevima.
 
Pozdrav ljudi,
Poludecu vise ne znam sta da radim potrebna mi je vasa pomoc. Hocu da uzem prvu mehanicku tastaturu i otprilike sastavio listu stvari koje su mi bitne:
1. Da bude TKL(znaci bez numerickog dela jer nemam bas puno prostora)
2. Brown switch
3. Da ima pozadinsko osvetljenje(po mogusnosti samo belo, nemam nista ni protiv rgb ali ovo mi se vise svidja)
4. Ne bih da je narucujem iz inostranstva jer mi se ne drnda sa carinom

CoolerMaster Quickfire Rapid I bi bila idealna ali koliko vidim vise ne postoji nacin da je kupim u Srbiji. Sledeca na listi je Cooler Master MasterKeys Pro M koju mogu da kupim za 95e(i to ne u radnji nego na kupujemprodajem gde bi trebalo da je i jeftinija nego po radnjama), ali ne znam da li je to prevelika cena, sta vi mislite? (Quickfire Rapid je koliko sam procitao dosta kvalitetnija od ove i plus nisam bas ljubitelj toga kako su "ubudzili" numericki deo sa strelicama, lepse mi je da uopste nema numericki deo) Ali eto ona je za sada jedina opcija koju imam.
Tako da ne znam sta da radim, da li vi imate neku preporuku za sto bolju tastaturu do recimo 120e ako je bas bas dobra koju mogu da kupim u Srbiji(kupujemprodajem ili radnja nije bitno), koja zadovoljava ove uslove i bolja je od MasterKeys Pro M ili neku za manje od 95e a da je u istom rangu kao ona?

Svaki savet bi mi dobrodosao tako da se nadam da ce mi neko odgovoriti, srdacan pozdrav :)
 
Tebi zapravo treba Cooler Master MasterKeys Pro S.

Imaš MasterKeys Pro S White LEDs i Masterkeys Pro S RGB.

Ima i MasterKeys S, PBT Keycaps. Ona nema pozadinsko osvjetljenje ali bi bio moj izbor radi nekog klasičnog izgleda i ima PBT Keycapsove.

Ta Quickfire je starija verzija gore navedenih, pa nema razloga da kupuješ istu pored novijih.
I to je otprilike ta cijena oko 100 eur.
Zadnja verzija CM tastatura je ova MasterKeys u verzijama L, M i S, sa bijelim ili RGB osvjetljenjem.
Ima još ova verzija sa PBT keycapsima u L i S izvedbi, bez pozadinskog osvjetljenja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam totalni noob oko ovoga, izvinjavam se ako je smesno pitanje.

Sta se dobija "O ring" modom i gde se to uzima, na AliExpressu? Nalazim gomilu razlicitih..
Tastatura je iz potpisa. Ako moze link do nekih adekvatnih, bio bih vrlo zahvalan.

Zbog ovoga sam se zainteresovao.
 
Poslednja izmena:
Smanjuje zvucni odziv switcheva. [emoji16] Ovako je objasnio moj ortak nekom tamo u win win dok je radio. Plako sam od smeha. [emoji23]

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
^ True dat.

Postoje razlicite varijacije o-ringova ali se u sustini svedu na to da pre svega smanje distancu i takozvano "bottomovanje" switcheva gde se dobija brzi odaziv i pri tome se zvuk koji bi se dobio kontaktom plastike kapice i prekidaca ublazi..

Postoje tastature koje dolaze unapred ugradjenim kao sto je g710+.
Po meni o-ringovi mogu da produze zivot switchu, pogotovo plavim...


Sent from my PandaS7Edge
 
Jel moze neki link sa Alija, bukvalno nalazim gomilu, kako da znam koji su odgovarajuci/dobri?
 
kapiram da se ne moraju staviti na sve tastere, dovoljno je na one koje najcesce koristis dok se igras.. ovo ima da se uzme kod nas u shopu za delove za kola, ali vrvtn je ali expres mng povoljnija opcija..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Jel moze neki link sa Alija, bukvalno nalazim gomilu, kako da znam koji su odgovarajuci/dobri?
vidi otprilike po obimu, kupi nekoliko u auto delovima, vidi koja dim ti odgovara i to naruci.. velicine su po obimu kruga i debljini

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Jel moze neki link sa Alija, bukvalno nalazim gomilu, kako da znam koji su odgovarajuci/dobri?
Kategorizacija je odradjena po boji koja odredjuje tvrdocu. Ako uzimas prave o-ringove za tu namenu uzmi braon koji su na pola sa tvrdocom. Ako se ne varam plavi su bas mekani a crveni o-ringovi tvrdi za gejmere namenjeni. :)

Sent from my PandaS7Edge
 
I ja sam planirao da stavim o-ringove jer mi "clack" zvuk ne odgovara dok mi je "click" ok ali...
ebfe7038e8394905ebdfcba963e25e77.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kategorizacija je odradjena po boji koja odredjuje tvrdocu. Ako uzimas prave o-ringove za tu namenu uzmi braon koji su na pola sa tvrdocom. Ako se ne varam plavi su bas mekani a crveni o-ringovi tvrdi za gejmere namenjeni. :)

Sent from my PandaS7Edge

Ako uzima sa Alija boja nema nikakve veze, sve gumice su im iste...
Ako pazari sa nekog krštenog mesta gde će možda imati različite tvrdoće, druga priča. Ali gumice na tim sajtovima koštaju 15-20 dolara plus dostava, ič se ne isplati.

@X4K3P
Baš to je razlog što treba izbegavati nestandardne stvari na tastaturama...ne možeš ništa da modifikuješ.
 
Nekoliko nas je uzimalo ovde sa KP (proćešljaj temu, i ja sam pitao ovde) jeftine a dobre.
Nažalost, ja sam ih samo probao i ostavio u kesi jer mi se nije dopalo što smanjuje svetlo (crne boje su gumice). Ne toliko što smanjuje (retko i koristim svetlo) nego što mi nije uniformno.
 
Porucio sam sa KP, nisam mogao da pretpostavim da ce biti kod nas da se kupi.

Kako mislis nije uniformno?
 
Ako uzima sa Alija boja nema nikakve veze, sve gumice su im iste...
Ako pazari sa nekog krštenog mesta gde će možda imati različite tvrdoće, druga priča. Ali gumice na tim sajtovima koštaju 15-20 dolara plus dostava, ič se ne isplati.

@X4K3P
Baš to je razlog što treba izbegavati nestandardne stvari na tastaturama...ne možeš ništa da modifikuješ.
Valjda ova plastika sa strane služi da da još veću podršku keycapovima kako bi se manje klimali, imaju i starije verzije iste tastature bez dodatne plastike koliko sam mogao vidjeti na internetu.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Porucio sam sa KP, nisam mogao da pretpostavim da ce biti kod nas da se kupi.

Kako mislis nije uniformno?
Svetlo ne prolazi kroz prsten, pa kad gledaš slova tamo gde nema prstena je normalno, gde ga ima je nešto slabije svetlo. Ajde da kažem kao da gledaš kroz rešetku, iako nije ni približno tako.
 
Svetlo ne prolazi kroz prsten, pa kad gledaš slova tamo gde nema prstena je normalno, gde ga ima je nešto slabije svetlo. Ajde da kažem kao da gledaš kroz rešetku, iako nije ni približno tako.
Nisi lepo definisao to zato sto postoje tastature sa backlit-om i one sa rgb switchevima.

Ako ide na backlit, svetlo se vidi super. Dok kod rgb moze da smanji.. :)

Sent from my PandaS7Edge
 
I ja sam planirao da stavim o-ringove jer mi "clack" zvuk ne odgovara dok mi je "click" ok ali...
ebfe7038e8394905ebdfcba963e25e77.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Ovo sto si ti okacio je novi switch koji je valjda i dalje u test fazi. Poenta je da smanji key wobble na minimum.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
@nemanja123

Tastatura koju koristim nema providne switcheve, vec backlight, isto mi je osvetljenje sa i bez ringova.
Stiglo je "prstenje" danas, 200 dinara za 100 komada+postarina, koja je bila skuplja od njih :D

Osecaj je drugaciji se kada se pritisne dugme, zvuk je prijatniji(, ja sam zadovoljan.
Nemam apsolutno nikakvo iskustvo sa mehanickim tastaturama(kamo li ringovima), ova mi je prva, tako da nisam merodavan bas..
 
Nazad
Vrh Dno