Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Možda bi ti nešto značilo da pogledaš kineske tastature TeamWolf. Jeste zvuči malo bezveze i estetski možda nisu nešto specijalno ali njihove tastature imaju super foru da sami tasteri nisu zalemljeni pa se relativno lako skidaju i još lakše menjaju.
Uzmeš tastaturu pa posle menjaš keys za koje god hoćeš, Cherry kompatibilne. Na eBay bar ima tastera da biraš kojih boja/vrsta hoćeš.

Sent by homing pigeons
 
ima li neka dobra bluetooth mehanicka?
 
Imam pitanje:

Da li je neko od korisnika ove vrste tastature kod nas, u Srbiji, kupovao nove, tj. menjao stare dugmiće, mislim na plastične poklopce na kojima piše znak, ne na mehaničke swicheve?

Pitam, jer sam prilikom jednog od rage momenata slomio jedno dugme... pa drugi put drugo..., neka su se izlizala, tako da mi treba zamena za nekih 5,6 komada. A nigde ne vidim, tražio sam preko čika Googla, kako se mogu naručiti zamene.
 
Imam pitanje:

Da li je neko od korisnika ove vrste tastature kod nas, u Srbiji, kupovao nove, tj. menjao stare dugmiće, mislim na plastične poklopce na kojima piše znak, ne na mehaničke swicheve?

Pitam, jer sam prilikom jednog od rage momenata slomio jedno dugme... pa drugi put drugo..., neka su se izlizala, tako da mi treba zamena za nekih 5,6 komada. A nigde ne vidim, tražio sam preko čika Googla, kako se mogu naručiti zamene.

sta si guglao. to sto ti trazis se zove keycap/key cap. Siguran sam da su mnogi uzimali mnoge. Imas i na komad, a imasi u paketu. Ja sam sad uzeo ceo set za oko 10e, sto je skroz jeftino koliko inace kostaju. Kineski su i nisu nista posebno, ail ce odraditi posao.
 
sta si guglao. to sto ti trazis se zove keycap/key cap. Siguran sam da su mnogi uzimali mnoge. Imas i na komad, a imasi u paketu. Ja sam sad uzeo ceo set za oko 10e, sto je skroz jeftino koliko inace kostaju. Kineski su i nisu nista posebno, ail ce odraditi posao.
Onda bi trebao da znas koja ti velicina treba, materijal, tehnika izrade, da li je za obicne switcheve ili sa backlitom. 300 stvari si trebao znati sa posedovanjem mehanicke. :)

Sent from my PandaS7Edge
 
Neeto mi taj drevo ne uliva poverenje. :/

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
krastavac, za te pare...druge su dosta skuplje.

Ustvari, imaš Anne Pro RGB na Gearbestu i Banggoodu za 60-ak dolara, Gateron switchevi, više boja kućišta, preporučujem ako ti odgovara format (60%):
https://www.gearbest.com/keyboards/pp_637021.html
https://www.banggood.com/APP-Control-Anne-PRO-Blue-Red-Switch-RGB-Bluetooth-Mechanical-Gaming-Keyboard-p-1064055.html?ID=515630224&cur_warehouse=CN

Evo reviewa: https://www.youtube.com/watch?v=mJ1fsALtGXo

Imaš i ovu, sa CHerry switchevima, ali ne znam kakva je: https://www.banggood.com/RK61-Backlit-Dual-Mode-Bluetooth-Wired-Cherry-Blue-Switch-Mechanical-Gaming-Keyboard-p-1069701.html?rmmds=category&ID=515634224&cur_warehouse=CN
Deluje mi isto kao Anne Pro...
 
Poslednja izmena:
sta si guglao. to sto ti trazis se zove keycap/key cap. Siguran sam da su mnogi uzimali mnoge. Imas i na komad, a imasi u paketu. Ja sam sad uzeo ceo set za oko 10e, sto je skroz jeftino koliko inace kostaju. Kineski su i nisu nista posebno, ail ce odraditi posao.

To si naručio iz Kine, ili si našao kod nas u Srbiji?
 
Azio MGK1-K brown switchevi, utisci, ukoliko je neko poseduje?
 
Zanimljivo mi izgleda i wireless Velocifire TKL01, jer gledam neku tastaturu za HTPC.

Pogledajte prilog 241618

Ali sačekat ću recenzije, jer se tek pojavila.

Za te pare ne deluje loše. Oglas ne pominje da ima i osvetljenje a ima ga (tirkizno, kao i jedna druga Velocifire tastatura koju videh), ali kaže da ima Outemu switcheve dok je sam Velocifire u komentarima rekao da su switchevi Zorro, što je po meni lošija varijanta od Outemu. Keycapovi su meh, standardno kinesko đubre, ali za te pare i ne može bolje, ljudski set PBT keycapova košta skoro koliko i cela ova tastatura. Dobro je što ima On/Off prekidač za wireless mod, mislim da ga nema na Anne Pro koja je 20$ skuplja (ali i kvalitetnija). Možda se kod Anne Pro to reguliše softverski, preko mobilne aplikacije za nju? Još nešto što sam primetio, ima gumene stope samo na donjem delu (pozadine) dok ih ne vidim u gornjem, ima samo nožice. To možda znači da će biti manje stabilna kad su nožice sklopljene...čudna odluka, u svakom slučaju.

Po mom mišljenju, koliko para toliko muzike. Kome treba bluetooth mehanička tastatura i hoće da plati što manje, ova je ok. Anne Pro je kvalitetnija ali i košta više. Varmillo je bar 2 klase kvalitetniji ali košta mnogo više...
 
Azio MGK1-K brown switchevi, utisci, ukoliko je neko poseduje?

Pazario sam je ja na crni petak u Tehnomaniji za 11 000 din na popustu. I sa popustom je malo jača cena nego na zapadu, čak i ako se uračuna PDV ali bilo mi je prihvatljivo pa sam uzeo. Pre nje sam koristio Razer BlackWidow 2013 sa plavim Cherry tasterima (pisao sam nešto i o njoj nekoliko postova unazad).

Mogu da kažem odmah da deluje kvalitetnije od Razer-a, od pakovanja pa na dalje. Ima aluminijumsku gornju površinu pa deluje 10 puta čvrstije of Razer-a. Sviđa mi se ovaj dizajn nalik Corsair modelima gde tasteri štrče iznad površine. Lakše se čisti od mrvica i prašine jer ne moraš da skidaš kapice. Malo mi je čudan prelazak sa plavih na braon tastere. Nedostaje onaj klik zvuk ali već mi se sviđa ovako. Jedino što sam primetio u početku je da imam tendenciju da ne stisnem taster dovoljno da registruje stisak pošto ne čujem klik ali posle par dana privikavanja, nestao je taj problem. Malo mi je bilo čudno kucanje u početku zbog oslonca za dlanove i malo viših tastera u odnosu na Razer-a ali trebalo mi je cirka 2 dana da se priviknem i sada kucam bez problema.

F tasteri imaju dodadne funkcije u kombinaciji sa FN tasterom (pored desnog ALT-a). F1-F4 shortcut-i za aplikacije, F5-F8 multimedija kontrole, F9 gašenje Win tastera, F10 i F11 podešavanje nivoa pozadinskog osvetljenja (4 nivoa), F12 izbor moda pozadinskog osvetljenja. Sa FN+Insert i FN+Del se biraju 6KRO (Mac) i NKRO (PC) modovi rada. Za kontrolu zvuka ima točkić što je ekstra.

Pozadinsko osvetljenje je belo. Meni je to mnogo bolje nego RGB glupiranje koje praktično nema nikakvu namenu. Postoje 3 moda rada pozadinskog osvetljenja - ugašeno, upaljeno na svim tasterima i upaljeno samo na pritisnutom tasteru.

Za sada jedino što mi smeta je što, u zavisnosti kako sedim, moram da se nagnem da bih video indikacione lampice za Numlock i Capslock. Ne vide se od tastera. Možda još jedna mana je relativno kratak USB kabl koji nema mogućnost skidanja. Nožice sa donje strane za podizanje deluju slabašno ali ja ih ne koristim pa mi to ne igra ulogu. Nema nikakvih fancy upravljačkih programa koji idu uz tastaturu što je meni pozitivna stvar. Razer kada sam prvi put utakao u komp, pola sata je instalirao svoj bloatware kroz Windows Update.

Kailh tastere su napljuvali po stranim forumima ali gledajući kakva sam ja loša iskustva imao sa Cherry tasterima, ne mogu da zamislim da mogu da budu mnogo gori od Cherry-a.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Naravno, ne posedujem tastaturu dovoljno dugo pa ne mogu da posvedočim o dugovečnosti. To ostaje da se vidi.
 
Poslednja izmena:
@vix

Veliko hvala na iscrpnom odgovoru. I dalje je na popustu (10999 RSD), pa gledam da je uzmem, a na netu nema baš puno review-ova. RGB backlight mi ne treba, beli mi je potpuno ok. Upravo me to sa brown switchevima buni, probao sam ih na MGK L80 (isto brown), ali uopšte nisam uspeo da osetim trenutak kada se aktiviraju, samo sam osetio kada je kraj hoda tastera. Trenutno koristim neki krš od MS industrial tastature, pa verujem da će ovo biti osetna promena :)
 
Brown prekidači imaju veoma blagu "grbu" u poređenju sa Blue, recimo, jedva se oseti. Meni se lično zbog toga i ne sviđaju, no svako ima svoje preference...
 
Za te pare ne deluje loše.

Dobro si ti to analizirao. Generalno nema baš neka velika ponuda wireless mehaničkih.
Sačekat ću neke recenzije, jer može se desiti da je baterija slaba, a ne bi se volio zezati sa čestim punjenjem.
Nije mi neka žurba, na kraju možda uzmem neku Logitech wireless.
 
Ne znam sta je ovaj Obis anne pro, al znam da ljudi hvale tu tastaturu na sav glas. Dobra konekcija, kvalitetan dizajn i odlicna baterija. Kompaktna. Ne znam de ces bolje. :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Je li Obins Anne Pro revizija Anne Pro?
Jer gledam recenzije Anne Pro su stare oko godinu dana i više, a Obins Anne Pro tek mjesec - dva.
Ili je to identična tastatura?

Inače izgleda dosta dobro za nekih 50-tak eura.
 
Ista tastatura, Obima je firma a Anne Pro je ime tastature.
http://en.obins.net/
Gledao sam neki review na YouTube, zalio se covek da su tasteri malo klimavi. S druge strane sam čitao da je neko zamenio internu bateriju za duplo veću pa tera nedelju dana bežično.

Hidden feature
AqcgI2gdxME
 
Poslednja izmena:
Gledao sam neki review na YouTube, zalio se covek da su tasteri malo klimavi

Space je malo labav jer su stabilizatori klimavi...ne znam da li je to samo na testiranom primerku ili na svima.
 
Jel ima nekih Mac mehanickih kod nas da se uzme(da se ne porucuje iz inostranstva)?
Ok, znam da moze i obicna tastatura, ali da ne zalazimo dublje zasto - jednostavno mi treba neka sa kontrolama za mac os.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji samo u brown varijanti? Bar je tactile, I guess... :/
Idealno bi bila neka compact - numpad mi je visak. Daskeyboard je imao pre compact stealth modele, ali izgleda da ih ne proizvode vise, a niko ih nema na lageru od svercera, a u legalnoj prodaji naravno ne postoje. Nista, jos dan dva gledamo svercere ili nesto sa amazon/ebay, pa ako ne nadjem nista, moracu taj azio.
 
Pazi, proveri u više radnji, ja sam gledao Azio MGK1-K, i iako svu da piše brown switchevi, našao sam i sa blue u radnji u zmaj parku.
 
Bio sam u BIG u NS kako sam uzimao par stvari, pa usput navratio - za switcheve nisam ni pitao posto me je prodavac bledo gledao kada sam ga pitao da li imaju AZIO mehanicku tastaturu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovih dana gledam malo mehaničke i naletih na zanimljiv layout za Vortex Vibe i nisam znao da ima Magicforce 82.






Definitivno sam našao tastaturu koja mi se sviđa, zapravo layout mi se sviđa - Leopold FC980.
Ova sa Topre switchevima je preskupa, ali vidjet ću da se nekad počastim ovom koja ima Cherry MX switcheve, layout je isti i duplo je jeftinija.

Leopold FC980M
P8CKFmz.jpg

Leopold FC980C
Rk3vgzW.jpg
 
Nazad
Vrh Dno