Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Hvala na savetima svima.
Ne bi mi se isplatilo da menjam switcheve, jer bi mi oduzelo dva dana vremena...a i morao bih da promenim SVE, jer bi uskoro svi krenuli da zezaju... To je 30ak dolara i ogromno zezanje, a tastatura kosta 6000din.
Probao sam sa prelemljivanjem, nije pomoglo.
A i servis ne verujem da se isplati, taj covek se sigurno nece zezati za male pare.
Tastatura je odletela u smece, a za privremeno sam uzeo u win winu neku najjeftiniju u radnji (xtrike neka) sa istim outemu blue switchevima, za samo 3300din (inace je 4200)... Smece je, ali neka dok ne uzmem neku dobru ili skockam custom...

Inace, eto outemu swticheva za 3300din kod nas, samo sto moraju da se razleme
 
Pih bre, gde ti je entuzijazam, gde je tu draz kod kupovine nove :)

Bez zezanja, Kumara K552, konkretno samo za nju mogu da dam preporuku sto se tice RedDragon, veoma kvalitetna tastatura sa blue Outemu tasterima. Radio sam nekoliko popravki (nisu crkli tasteri sami od sebe, vec usled prosute tecnosti itd.), dopalo mi se to, sto se veoma lako menjaju tasteri na njoj, tako da moja preporuka. A nije samo zbog toga, vec i izrada kucista, maticna ploca, kabl, sve je na nivou kvaliteta. Jedino sto mi se ne svidja su kapice, malo su ruznjikave, ali za te pare skroz su ok.
 
ja ne nalazim,tj nalazim neku thor za 3700.

edit: i to nemaju pojma koja je,na jednoj slici full sa numpadom,na drugoj ten keyless.ni na oglasima nema nista pametno za te pare,uglavnom redragon za par stotina dinara manje nego nova u sopu...
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima svima.
Ne bi mi se isplatilo da menjam switcheve, jer bi mi oduzelo dva dana vremena...a i morao bih da promenim SVE, jer bi uskoro svi krenuli da zezaju... To je 30ak dolara i ogromno zezanje, a tastatura kosta 6000din.
Probao sam sa prelemljivanjem, nije pomoglo.
A i servis ne verujem da se isplati, taj covek se sigurno nece zezati za male pare.
Tastatura je odletela u smece, a za privremeno sam uzeo u win winu neku najjeftiniju u radnji (xtrike neka) sa istim outemu blue switchevima, za samo 3300din (inace je 4200)... Smece je, ali neka dok ne uzmem neku dobru ili skockam custom...

Inace, eto outemu swticheva za 3300din kod nas, samo sto moraju da se razleme
 
Ne znam šta se desilo sa porukom. Kliknuo na Send i nestade moj tekst...

Hteo sam da kažem da si preterao.
1. Izbroj tastere. Za 20$ si mogao sve da ih promeniš.
2. Ne bi svi otišli. Meni otišla 8-10 ali je počelo pre 2 godine.
3. Menjanje tastera je dečja igra. Gurneš dole onaj ključić i povučeš. Dakle gore/dole pokret. Pola sata posla da zameniš SVE tastere.
4. Tasteri nisu zalemljeni.

Bolje da si tastaturu nekome poklonio.
 
ima neki ten keyless BB trenutno?nisam fan cerija,najvise mi se dopada buckling spring i moze da bude tvrda i bucna koliko god da zeli.mogao bih sa alija da uzmem ako bas ali bas mora,ali preferiram kod nas ili sa oglasa.
 
Ne znam šta se desilo sa porukom. Kliknuo na Send i nestade moj tekst...

Hteo sam da kažem da si preterao.
1. Izbroj tastere. Za 20$ si mogao sve da ih promeniš.
2. Ne bi svi otišli. Meni otišla 8-10 ali je počelo pre 2 godine.
3. Menjanje tastera je dečja igra. Gurneš dole onaj ključić i povučeš. Dakle gore/dole pokret. Pola sata posla da zameniš SVE tastere.
4. Tasteri nisu zalemljeni.

Bolje da si tastaturu nekome poklonio.
Switchevi su zalemljeni druze, razlemljivao sam ih i lemio ponovo
To sto si ti opisao zvuci kao menjanje capova
 
Poslednja izmena:
Na Redragon Kumara nisu zalemljeni svičevi, ko zna kakva je ta tvoja tastatura, šta je tu budženo.

 
Kumara rgb stara jedno 3 4 god, zalemljeni su mi svicevi, sad mi dodje da vam slikam ali me mrzi.... I nema na kutiji to diy i alat... Otvarao sam tastaturu, pipci su im zalemljeni odozdo, vidi se svaki lem, razlemljivao sam i lemio ponovo
 
meni su te tastature sa izmenljivim switch-evima izuzetno zanimljive... bukvalno vecna stvar. steta sto nema ni jedna koja zadovoljava moj najvazniji kriterijum, a to je dvostruka bezicna konektivnost, bt/wifi i punjiva baterija.
 
Na Redragon Kumara nisu zalemljeni svičevi, ko zna kakva je ta tvoja tastatura, šta je tu budženo.



Ove koje sam popravljao su ocigledno starije verzije, a na novijim izgleda nije tako, kakvu glupost su napravili, mogli su bar nekako da obeleze K552 verziju sa zalemljenim i nezalemljenim switch-evima.

Nisu to moje tastature, ja imam Cherry G80-xx i G84 obe sa PBT kapicama. G80 ima MX black tastere i white space, a G84 je slim sa ML tasterima. Obozavam te tastature, kupio sam G80 polovnu u perfektnom stanju kao nova, model od pre mozda 15god., nikad problem ni sa jednim tasterom nisam imao.
 
Poslednja izmena:
Na mojoj Redragon Kala K557 nisu zalemljeni svicevi i mogu da se menjaju. To sa zamenom sviceva cak i nije losa ideja, nego problem je u tome sto ne znam sta uzrokuje reagovanje tastera kao sto sam opisao.. Ja sumnjam u plocu, evo sad bas sve radi normalno, nema duplog kucanja, nema da taster ne reaguje.. Ako je ploca problem, zamena svica mi ne bi resila nista.
 
Ja sam najvise skeptican na taj sistem bez lemljenja, na to najvise sumnjam, ali nisam siguran, jer nisam imao prilike da ispitam. Ipak, smatram da to moze da uradi samo ozbiljan brend, da to funkcionise duze od 2god. Mogu da kazem sto se tice ove Kumare 552 (koja ima zalemljene tastere, a slikacu jednom prilikom), svaki put kada otkazuje taster, to je bilo iskljucivo do tastera, nista drugo, a nekako je i logicno.
 
Koristim neku tastaturu od 30€ sa switchevima koji nisu zalemljeni već 2 godine i samo mi se jednom do sada desilo da neće da odreaguje na pritisak ali sam riješio problem tako što sam malo jače gurnuo taster jer se vjerovatno bio "podigao" pa nije ostvarivao kontakt sa pločom. Uz nju sam dobio čak 4-5 zamjenskih switcheva i alat za vađenje switcheva i kapica.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Sad sam racunao koliko bi me izaslo da kupim 110 Kailh Box Brown sviceva, $66 USD sa sve isporukom i carinom.. Pa vise se isplati kupiti novu tastaturu lol :D
 
Sad sam racunao koliko bi me izaslo da kupim 110 Kailh Box Brown sviceva, $66 USD sa sve isporukom i carinom.. Pa vise se isplati kupiti novu tastaturu lol :D
Tvoj Redragon ima Kalih prekidače?

Koliko ja vidim (pretraga od 20 sekundi) kaže da 110 komada ima za 40$ i to bez kupona i popusta: US $7.30 | Kailh Box Switches Black Red Brown White RGB SMD Switches Dustproof Switch For Mechanical Gaming keyboard IP56 waterproof mx
https://s.click.aliexpress.com/e/EJTRCLBw
 
Poslednja izmena:
Dosao black friday, a mene malo zuljaju novci pa reko da se ponovim prvom mehanickom tastaturom. Nasao sam Redragon Kumara, Redragon Usas i Hyperx Alloy FPS Mx Brown. Cena za sve tri je oko 5500-6000. Svi mi preporucuju u okolini Kumaru, medjutim vidim ovaj Hyperx da je dosta nize od redovne cene. Sta bi vi preporucili?


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
prvo nadjes switch koji ti odgovara,pa layout.onda svedes koliko su ti ostale stvari bitne i koliko mozes da izdvojis.u mom slucaju sto teze,sto veci taktilni otpor,tako da sto se tice kineza uvek neka plava varijanta posto mi cherry ne pase i necu da placam toliko na losu kopiju prave stvari (buckling spring).meni licno ten keyless je obavezan,ne koristim numpad cak ni u igrama.backlight mi je ono,sto da ne,ali one rainbow gluposti ne mogu da gledam,tako da to eliminise one jeftine sa redovima u jednoj boji.nazalost,analog wheel-ovi vise nisu in,pre bih to iskoristio nego dodatne usb portove i sta im sve nije padalo na pamet da budze na tastature.

na kraju,razmislis i o tome jel bi ti bili zgodni izmenljivi switchevi i keycaps-ovi.
 
Evo mi smo danas uzeli našu prvu mehaničku tastaturu - Redragon Kala K557 RGB. Bila na nekoj akciji u Games-u za 6000 din, pa malko me i žena nagovorila. :D
Šta znam. Nije loše. Očekivali smo malko veću razliku u odnosu na membranske, ali jedine očigledne razlike su što je teška u PM i što se malko više čuje dok se kucka na njoj. :D
 
Porucio sam Hyperx Alloy FPS preko weba pa ako ne bude odgovarala lako ce biti vracena, videcemo utiske cim stigne.
 
Tvoj Redragon ima Kalih prekidače?

Koliko ja vidim (pretraga od 20 sekundi) kaže da 110 komada ima za 40$ i to bez kupona i popusta: US $7.30 | Kailh Box Switches Black Red Brown White RGB SMD Switches Dustproof Switch For Mechanical Gaming keyboard IP56 waterproof mx
https://s.click.aliexpress.com/e/EJTRCLBw

Daj leba ti, kaci normalne linkove.. Nijedan link koji kacis sa alija ne mogu da otvorim, Firefox blokira otvaranje neke ekstenzije.

Moja Redragon tastatura ima Outemu blue sviceve. Cene sam gledao sa Kailh radnje na aliju, svicevi, isporuka i carina. Ne isplati se kupovati samo sviceve, makar ne u mom slucaju..
 
Daj leba ti, kaci normalne linkove.. Nijedan link koji kacis sa alija ne mogu da otvorim, Firefox blokira otvaranje neke ekstenzije.

Moja Redragon tastatura ima Outemu blue sviceve. Cene sam gledao sa Kailh radnje na aliju, svicevi, isporuka i carina. Ne isplati se kupovati samo sviceve, makar ne u mom slucaju..
Radi copy/paste linka u Browser.

Tražio si Kalih, dadoh ti za njih. Pre toga sam kačio Outemu (20$ 70 komada).
Zašto tražiš Kalih ako imaš outemu prekidače nije mi jasno.
 
Dosta fino izgledaju ove tastature od Tecware kompanije sa Filipina.
Najnoviji model je Tecware Spectre Pro i mislim da je još nema u prodaji, ali i prethodne su odlične, pogotovo ko voli tastature gdje može mijenjati switcheve bez lemljenja.

Vidim ima na aliexpresu Phantom model.



 
Poslednja izmena:
Jel ima neko viškakeycap_puller.jpg, treba bi da hitno da očistim jednu Cooler Master tastaturu?
Slobodno neka se javi na PM za dogovor :wave:. Hvala
 
Na kraju sam kupio Razer Huntsman Elite i malo je reći da sam prezadovoljan!
Ne znam šta bih konkretno napisao ali ako imate bilo kakva pitanja, pucajte!

Naslon za ruke odličan, svičevi taktilni, ne previše bučni (malo tiši od MX Blue i Razer Green), nemoguće brzi, nema key chatteringa, tastatura je odrađena vrhunski sa alu pločom na gornjoj strani i naravno... Chroma integracija je fenomenalna :)
 
Nazad
Vrh Dno