Šta je novo?

Mehanicke Tastature

aham, znaci ziva je a to sto joj fali je od zalivanja...
iskreno se bas radujem da mi stigne :)

Veruj mi da se neces pokajati. Da mi nije trebalo hitno i preko firme uzimao bih AK33, ali ovako sam uzeo V500S koja je isto super tastatura.

Btw. Kolega u firmi je uzeo AIZO onu belu sa nekim linearnim switchevima (za mac) u tehnomaniji na akciji za oko 6000 (redovna cena je mislim oko 15000). Bela, ima scroll za volume, bluetooth (nije se nikako disconnect) i iako ima linearne switcheve mogu slobodno da kazem da je to jedina linearna koja mi se svidela do sada. Preporuka da se gledaju akcije na mehanicke u tehnomaniji - nekad stvarno budu dzabana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e super, javljam utiske kad stigne.

znam za Azio, ja sam je pre oko godinu dana uzeo drugaru kad me zamolio da mu nadjem nesto dobro za hackintosh, isto beli model za mek samo sa kablom posto ni on ne gotivi bezicne stvari koje treba da puni.
skroz je ok tastaturica, kopija K70 za skroz ok cenu. mislim da je bila oko 7-8000 u istoj radnji sa nekim brown switchevima.

ove rapoo su mi nekako skupe, pre bih dodao jos malo i kupio nesto proverenije i kvalitetnije jer sam procitao poprilicno losih utisaka za njih.
 
Аzio сам узео и ја једну, и одлична је, Outamu brown...
али нажалост, мислим да је техноманија малтене избацила са лагера механичке тастатуре :trust:

Користим и Cherry MX black, екстра је тиха.

Ja sam uzeo Genesis Thor - oko 6.000 u radnjama.
Plavi Outemu.
Glasna.
Za puno kucanja koje radim je odlična, ali uz naslon za dlanove (ne dolazi s tastaturom).

Sad tražim neku s braon tasterima i komplet gumica za iste - za kuću.

MX brown:
https://www.eponuda.com/mehanicke-t...yperx-alloy-fps-mechanical-gaming-cena-407586
 
Аzio сам узео и ја једну, и одлична је, Outamu brown...
али нажалост, мислим да је техноманија малтене избацила са лагера механичке тастатуре :trust:

Користим и Cherry MX black, екстра је тиха.



MX brown:
https://www.eponuda.com/mehanicke-t...yperx-alloy-fps-mechanical-gaming-cena-407586

Hvala.
Dva pitanja:

1)
Čitao sam neka iskustva ovdašnjih korisnika da tasteri hoće da otpadaju na Hyperx tastaturama (ctrl i slično - širi, bočni, koji se često ne stiskaju po sredini). Ima li neko ko puno kuca dobra iskustva da podeli?

2)
Zna li iko gde mogu kupiti o-ringove za ove tastere?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2. najbolji ti je aliexpress, imas ih u raznim debljinama i bojama.
potrazi samo za Outemu, verujem da ih ima.
 
Nisam ni razmišljao o nabavci za Outemu - ali dobra ideja da vidim i to (mada sam solo u ofisu :) ).
EDIT: ne nađoh za Outemu - ali za Cherry ima na Aliju. Ispod 10 dolara 125 komada.

Zanima me za Cherry braon - za kuću - trebalo bi da su tiši od plavih, pa još dodam o-ring i skwo me ne istera trozupcem na terasu. :)
To isto da vijam sa Alija, ostalo je bacanje para, ili vredi da se "otvorim" za "originalne"?

Uglavnom sad "pecam" Cherry brown mehaničku, idealno u TKL formatu. Za kucanje mi treba, ne za gaming i multimediju, pa mi eventualni dodatni media tasteri, USB slotovi i slično uopšte nisu bitni (čak i bolje što manje svega). Ne mora ni osvetlenje pozadinsko.

Membranska mi je grozna posle prelaska na mehaničku. :)
 
Poslednja izmena:
Не верујем да је испадање тастера могуће и нисам то никад чуо.
Овде можеш да чујеш како се чује:
https://www.youtube.com/watch?v=5wucSaTJw1g

Cherry MX Black је најтиши који сам до сад пробао,
и углавном се користи у канцеларијама због тога.
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...MX-black-switch-68776851-oglas.htm?filter_id=



120 О-Rings Ebay,
бесплатна поштарина за Србију
https://www.ebay.com/itm/Practical-...55c3a68:g:n6YAAOSwMqBaYDde:rk:1:pf:0&LH_BIN=1
 
Na drugom domaćem forumu sam pročitao iskustva. HyperX mi je delovala kao odlična - čitajući reviewse i sl. Čovek kaže da je isto mislio, odvojio novce, kupio, pa imao reklamaciju. Pa opet. Ako me sećanje služi, na dva takva iskustva sam naišao - tipa ko puno kuca, taj problem se javi. Nabavljaš rezervne tastere na vreme... :)

Što kaže Đole - ako su lagali mene i ja lažem vas... Uglavnom, blago rezervisan prema HyperX posle toga.

Inače, pošto će se koristiti za kucanje - računam da su braon tasteri bolji (najsličniji plavim, samo tiši).

HyperX elite mi je bila na "spisku", ali rek'o - da uzmem prvo neku jeftinu kinesku, preko Net-a, da probam te (Outemu) plave prekidače - ako bude dobra, rešeno je, ako ne bude, onda moram probati Cherry plave. I ispala super - samo prebučna za kuću. Tako da je moj dosadašnji zaključak da mi plavi odgovaraju, a pošto za kuću mora tiše, vijam braon kao najsličnije (po svim opisima i pročitanim iskustvima). S tim što bih pre uzeo Cherry, jer za njih se mogu naći i o-ringovi.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Inače, pošto će se koristiti za kucanje - računam da su braon tasteri bolji (najsličniji plavim, samo tiši).

HyperX elite mi je bila na "spisku", ali rek'o - da uzmem prvo neku jeftinu kinesku, preko Net-a, da probam te (Outemu) plave prekidače - ako bude dobra, rešeno je, ako ne bude, onda moram probati Cherry plave. I ispala super - samo prebučna za kuću. Tako da je moj dosadašnji zaključak da mi plavi odgovaraju, a pošto za kuću mora tiše, vijam braon kao najsličnije (po svim opisima i pročitanim iskustvima). S tim što bih pre uzeo Cherry, jer za njih se mogu naći i o-ringovi.

Brown nisu kao Blue. Jesu tiši ali imaju manji otpor ("tvrdoću") i ona "grba" kad se taster pritisne je jedva osetna, za razliku od Blue.

Outemu Blue su za nijansu tvrđi i glasniji od Cherry Blue. Razlika je mala, doduše, i teško se da primetiti ako nisi prethodno imao originalni Cherry Blue ili si direktno upoređivao.
O-ringovi pasuju na bilo koji switch/keycap koji ima onaj krstasti Cherry MX "nosač"...to uključuje i Cherry MX klonove, znači i Outemu, Kailh, Gateron i druge.
 
Poslednja izmena:
Brown nisu kao Blue. Jesu tiši ali imaju manji otpor ("tvrdoću") i ona "grba" kad se taster pritisne je jedva osetna, za razliku od Blue.

Outemu Blue su za nijansu tvrđi i glasniji od Cherry Blue. Razlika je mala, doduše, i teško se da primetiti ako nisi prethodno imao originalni Cherry Blue ili si direktno upoređivao.
O-ringovi pasuju na bilo koji switch/keycap koji ima onaj krstasti Cherry MX "nosač"...to uključuje i Cherry MX klonove, znači i Outemu, Kailh, Gateron i druge.

Korisna informacija. Pored sveg guglanja, iz nekog razloga mi je promaklo ovo. Veliko hvala. To znači da i Outemu braon dolaze u obzir što proširuje izbor.

Zna li neko kakvi su Kailh i Gateron prekidači u odnosu na Outemu (ili Cherry, uz poređenje istih i Outemu, da imam predstavu)?

Što više review-ova čitam, sve sam "manje pametan" - tako sam i prelomio da probam prvo plave Outemu za manje novce. Možda na kraju uradim isto i sa "braonskim". Mada bih dao i tih 11 hiljada za tu Cooler Master MasterKeys Pro S, ako se dobija bolji kvalitet & dugotrajnost.

Svakako bih gledao braon za kuću - sa sledećom logikom (ispravi me ako grešim, pre nego "bacim novce"): shvatam da nisu kao plavi, ali računam - nemaju kliktanje, još dodam gumice i neće lupati glasno ni kad se pritisnu do kraja, a pretpostavljam (ako ne grešim) da će ipak biti bolji od membranskih za kucanje.

Meni su ti plavi Outemu otkrovenje - kao tastature pre 20+ godina - to je taj osećaj. Znaš kad si kliknuo, ako prekucavaš nešto ne moraš pratiti na ekranu je li prihvatio svako slovo, ne moraš lupati jako po tastaturi - milina. Sad mi je svaki put kad kucam na bilo kojoj membranskoj muka u odnosu na to. Rade posao, ne kažem, ali ako mogu jednom u npr. (nadam se najmanje) pet (ili više) godina da dam novce za tako nešto - dao bih.
 
Čitao sam neka iskustva ovdašnjih korisnika da tasteri hoće da otpadaju na Hyperx tastaturama (ctrl i slično - širi, bočni, koji se često ne stiskaju po sredini). Ima li neko ko puno kuca dobra iskustva da podeli?

Hmm... Prvi put čujem da je neko imao takvih problema sa prvobitnim HyperX Alloy tastaturama. Koristim model sa MX Blue prekidačima nešto više od godinu i po dana, i do sada nisam naišao na pomenute poteškoće pri kucanju. (Inače, hod je identičan bez obzira na mesto pritiska.)
 
Ne da je smešno nego.. Čuj, da otpadaju tasteri? :d Pa to nema ni kod onih kineza od 30$...
 
Zna li neko kakvi su Kailh i Gateron prekidači u odnosu na Outemu (ili Cherry, uz poređenje istih i Outemu, da imam predstavu)

Kailh i Outemu su otprilike tu po kvalitetu, Gateron su bolji. Navodno su Gateron bolji i od originalnih Cherry jer manje "stružu" pri pritisku, pogotovo linearni, glatkiji su...nisam imao Gateron da uporedim sam.

Koliko sam video, Outemu su generalno nešto tvrđi od ekvivalentnih prekidača kod ostalih. Outemu Blue su za nijansu tvrđi od Cherry Blue, Outemu Black na mojoj tastaturi su mnogo tvrđi nego Cherry Black - 80cN (Cherry Green tvrdoća, lol) vs. 60cN kao Cherry Black. Pretpostavljam da je slično i kod Red i Brown...

Kako god, trebalo bi da ti rade ok, koje god da uzmeš.
 
Jel moze preporuka za neku bezicnu tastaturu, moze i sa alija ako ima nesto da valja a da nije mnogo skupo?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel moze preporuka za neku bezicnu tastaturu, moze i sa alija ako ima nesto da valja a da nije mnogo skupo?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Бежична мембранска или механичка ?

Најбоља код нас
Logitech G613
https://www.emmi.rs/tastature-crne-...-usb-us-logitech-g613.11.html?productId=68059

Али:
DREVO
https://is.gd/drevo_key

КП:
CORSAIR K63
https://www.kupujemprodajem.com/sea...keywords]=CORSAIR K63&return_url=aW5kZXgucGhw
 
Poslednja izmena:
Tema je o mehaničkim, verovatno pita nja njih...

Neke od jeftinijih bluetooth za koje znam: Anne Pro, Drevo Calibur...to od Kineza, kod nas sumnjam da ćeš naći bežišne mehaničke.

EDIT: Oho, ima i kod nas.
 
Mehanicku neku bi uzeo, hvala na predlozima

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mislim da sam i prije preporučio Velocifire TKL02WS kao solidnu bežičnu, a evo i jedna svježa recenzija iste.

 
Симпатична бежична тастатура, али питање је одакле је наручити?
(Амазон се не исплати)
 
Dopala se i meni ali samo Brown switch...fuj. Ubiše mi hype.

Ako plavi (zbog buke) ne dolaze u obzir, koje bi druge preporučio za (brzo, slepo) kucanje? Najviše tekst, minimalno brojke i kodiranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako plavi (zbog buke) ne dolaze u obzir, koje bi druge preporučio za (brzo, slepo) kucanje? Najviše tekst, minimalno brojke i kodiranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Браон или црни.

Некоме је плаво фуј, зато и постоји избор.
 
Poslednja izmena od urednika:
Браон или црни.

Некоме је плаво фуј, зато и постоји избор.

ПС
Имам тренутно неколико добрих тастатура са Cherry brown/black на акцији.
Заинтересовани могу да се јаве ако желе.

Zainteresovani se javlja. :)

Mozda najbolje na PP, da ne trujemo temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel probao neko Xtrike GK-908 BK ? Plavi switchevi, RGB, samo 4000din kod nas. Gledam nesto slicno Motospeed CK104 tastaturi koju sam imao pre godinu dana ali samo kratko vreme pa je prodao, vidim da je ima na gearbestu, medjutim gledam sada domace sto moze u roku od 24-48h da se uzme. Ova mi gleda ok ali ne nalazim recenzije.. Ako neko ima iskustva hvala unapred na podeljenim istim.
 
Извињавам се,
али први пут чујем...
 
Nazad
Vrh Dno