Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Sve znam druže, nije ni preko lako, posebno usa layout

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Takođe potencijalni problem je što kod produženja garancije sa 2 na 3 godine http://redragonzone.eu/extended-warranty/ ne dobiješ nikakvu potvrdu da je garancija uspešno produžena, pa svakako planiram da oko produženja garancije (a pogotovo oko one mrene na pojedinim tasterima) konsultujem Iris Mega d.o.o jer su oni ovlašćeni serviseri Redragon proizvoda za Srbiju...

Izgleda da neko iz Redragona čita forum... Upravo mi poslali mail da je produženje gerancije za miš i tastaturu uspešno izvršena... :d
 
Izgleda da neko iz Redragona čita forum... Upravo mi poslali mail da je produženje gerancije za miš i tastaturu uspešno izvršena... :d

I ja sam danas dobio mejl sa slikom ponude i jedino pise "Hvala vam sto ste registrovali vas proizvod"

Racunam da je to to za garanciju :)
 
Šta ste slali za produženu garanciju umesto fiskalnog računa? Naručio sam Kalu preko neta i imam samo ugovor o prodaji na daljinu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja se svaki dan sve više zaljubljujem u K1...stvarno odlična "tastaturica"!! Znam da me neko za bateriju pitao...do sada je još ni jednom nisam punio, alo koristim samo da svetli taster koji stisnem.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
Meni svelte svi, do 10 min pošto se poslednji pritisne.
Poručio sam novu bateriju, pa ću videti :)
 
Šta ste slali za produženu garanciju umesto fiskalnog računa? Naručio sam Kalu preko neta i imam samo ugovor o prodaji na daljinu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Probaj da posaljes onda tu sliku, bitno je da posaljes sliku racuna ili neki dokaz o kupovini. I da uneses kod od tastature.
 
Kupih danas HyperX Alloy FPS Pro sa crvenim svičevima i za sada sam veoma zadovoljan. Izrada je ozbiljno dobra, čvrsta, efekti svetla (samo crveno, svakako ne volim rgb) sasvim korektni. Softver nije potreban (možda i ne postoji). Svičevi mi se čine gotovo nečujni posle godinu dana upotrebe Redragon k553. Tastaturu koristim za office, unos teksta, ponekad dete igra Roblox.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Gde ste uzeli Keychron tastature? I koju preporucujete? Deluju bas simpaticno a nisu skupe.

Ja bih probao neku mehanicku, uglavnom imao u planu da narucim Glorious model, i da bude full setup...
 
Jel ima kod nas nesto valjano do 10 hiljada? 60%, TKL ili full (navikao sam na full, ali moze i manje). Brown ili Red svicevi, da nisu Outemu ili neki drugi krs. Trenutno koristim Redragon Kala i hocu da se otarasim ovog smeca koje je ima key chatter/double type..
 
Mislim da ce Glorious biti jos veca muka nabaviti nego Keychron. Po mojoj nekoj racunici K1 izadje oko 150e.. 50ak e je postarina za Srbiju, tastatura oko 80e i na to jedno 20e carine...


Edit, gorepomenuta Alloy FPS je TKL za oko 9 000, al nema rgb ako ti je to bitno :)


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da se i ja nadovezem na Keychron, planiram je nabaviti, ali neisam jos odlucio koji model. Kako vam radi BT vi koji koristite ovu tastaturu sa pc? Citam na reditu dosta se zali na bt. Ja je plamiram koristiti uz Asrock A300 sa onim njihovom kartom AC3168 koja ima ac wlan i bt. Glupo mi je uzeti ako cu biti osudjen na kabal konstantno. Vidim da se reklamiraju najvise kao dodatak Macbook laptop masinama.
 
@rida mislim da to dosta zavisi od BT uredjaja koji imas, ja na mom laptopu kada uparim misa i tastaturu nemoguce je raditi... samo tastatura nekako i radi, ali dva BT uredjaja nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se i ja nadovezem na Keychron, planiram je nabaviti, ali neisam jos odlucio koji model. Kako vam radi BT vi koji koristite ovu tastaturu sa pc? Citam na reditu dosta se zali na bt. Ja je plamiram koristiti uz Asrock A300 sa onim njihovom kartom AC3168 koja ima ac wlan i bt. Glupo mi je uzeti ako cu biti osudjen na kabal konstantno. Vidim da se reklamiraju najvise kao dodatak Macbook laptop masinama.
Radi normalno.
Ona i MX Master 2S miš rade u paru i na Windowsu i na Linuxu, na desktopu. Kao i na laptopu.

Naravno, može da radi i preko kabla, tako da nikada nećeš ostati kratkih rukava.
 
Ok ljudi, hvala. Samo jos da se odlucim koji model. Najblise sam K2, ali hajde razmislim jos neki dan.
 
Hocu da kupim mehanicku tastaturu sta mislite o ovoj, i da li je neko ima i kako je zadovoljan ?
REDRAGON ARYAMAN K569 RGB
 
Jel ima kod nas nesto valjano do 10 hiljada? 60%, TKL ili full (navikao sam na full, ali moze i manje). Brown ili Red svicevi, da nisu Outemu ili neki drugi krs. Trenutno koristim Redragon Kala i hocu da se otarasim ovog smeca koje je ima key chatter/double type..

Ja imam Kala tastaturu i nemam tih problema,ali zato na CK550 se javio posle 1g key chatter/double type,resen problem detaljnim ciscenjem (skidanjem kapica i prekidaca).Pretpostavljam da bi i tebi ovo resilo na Kali problem.
 
@rida mislim da to dosta zavisi od BT uredjaja koji imas, ja na mom laptopu kada uparim misa i tastaturu nemoguce je raditi... samo tastatura nekako i radi, ali dva BT uredjaja nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

potvrdjujem napisano,na nekom budjavom hp 250 g2 ista tastatura i mis rade tragikomicno,a na asusu sa ozbiljnijom intel ac wlan\bt kartom bez greske.nema pomoci ni sa svim verzijama tog qualcomm drajvera koji je moguce prokopati na netu,ocigledno je bofl karta jer jedan uredjaj,ili kad se ugasi wlan kao radi bolje...a na asusu simultano nakacen mis,,tastatura,5ghz net i slusalice,sve kao sat.
 
Da se i ja nadovezem na Keychron, planiram je nabaviti, ali neisam jos odlucio koji model. Kako vam radi BT vi koji koristite ovu tastaturu sa pc? Citam na reditu dosta se zali na bt. Ja je plamiram koristiti uz Asrock A300 sa onim njihovom kartom AC3168 koja ima ac wlan i bt. Glupo mi je uzeti ako cu biti osudjen na kabal konstantno. Vidim da se reklamiraju najvise kao dodatak Macbook laptop masinama.

Koristio sa Mac i na Win 10 laptopom, radi bez greške. Keychron K8 model. Kao što je neko spomenuo, ovo najviše zavisi od BT adaptera koji imaš.

Neko je pitao za battery time Keychron tastature; sa konstantim korišćenjem od oko 8-9 sati dnevno, izdržala je na prvom punjenju oko 9 dana, sa tim da sam koristio neko od minimalnih pozadinskih osvetljenja.
 
Redragon Shiva K512 ima da se kupi na akciji za 3k kod nas, vredi li tih novaca?
 
Ja imam staru tastauru, a po tome koja joj je cena bila, nije mehanička, a radi još uvek. Krenuo sam da gledam, prvo Logitech. I ne tako mali broj ljudi je govori o različitim problemima, pa i o tome da se kapice lome. za nekog sa 18 godina starom tastaturom to je čudno. Posle toga sam video da CM Ck550 ima kapice koje je lakše zameniti. Zanimaju me iskustva sa ovim ABS kapicama. Koliko mogu da vidim na Aliju je moguće naručiti druge kapice, mada ne znam kakve su. Cooler master ima v2 ove tastature sa nekim nepoznatim TTC svičevima, ali i sa double shot ABS kapicama... Još se nije pojavila kod nas. Trenutna cena oko 10K. Ne bi bilo problem i više da platim da znam da će da traje kao ova što traje...
 
odmah da ti kazem da ako ocekujes da ista iz danasnje masovne proizvodnje traje 18 godina tesko ces da se razocaras ma koliko da platis.
 
odmah da ti kazem da ako ocekujes da ista iz danasnje masovne proizvodnje traje 18 godina tesko ces da se razocaras ma koliko da platis.

O znam, da je tako danas. Tako je za skoro sve... Ne bih da mi se kapica polomi u prvih 6 meseci. Dve godine koliko je garancija, je valjda okej. Samo bih i da čujem iskustva. A da moja tastatura može da nadživi nove i 10 skuplje tastature to je zanimljivo. Ali je požutela malo, ne mogu da je gledam više. A radi. :D
 
Nazad
Vrh Dno