Šta je novo?

Mehanicke Tastature

https://forum.benchmark.rs/showthre...ke-Tastature&p=5300635&viewfull=1#post5300635

Hmmm malo je sumnjiv prodavac...

I meni je veoma sumnjivo...

Pazite se, video sam pre nekih dva meseca Magicforce 68 mehanicku za skoro iste novce i na kraju naravno prevara. Navodno pošalje, tracking broj i sve, ali na pogrešnu adresu pa se pošiljka vraća i na kraju nikom ništa.

eBay return policy + paypal dispute - 2 mehanizma preko kojih mozes vratiti pare. :)
U sustini dajes coveku kratku pozajmicu ako je u pitanju prevara :)

https://global.cainiao.com/detail.htm?mailNoList=06785034298&spm=a3708.7860688.0.d01



Da čekam da prođe onaj imaginarni rok za isporuku ili sada da tražim pare nazad :)
 
Poslednja izmena:
Najbolje koju mozes naci je Chicony Kwd-840. Kosta 500 dinara ako imas srece da je nadjes.

Ja brate imam g910 i poptpuno je ista u switchevima i kvalitetu. Osim sto ova sija. Mada mi to ne znachi uopshte osim sto je "flashy" kako bi se reklo.

Ako je za gejming. Fokusiraj se samo na mish. Moj savet je Hyperion Fury 402. Jer sam kupio i novije misheve od g402. I evo ih svi iskljucheni. I samo Hypg402 koristim.
 
Misevi su mnogo subjektivnija stvar od tastatura(ako pricamo o gamingu) i postoji druga tema za to ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, da li je neko imao iskustva sa E-Element Z77 ili I-500 (VicTsing, Tomako, Easterntimes, Tutle Beach i ko zna pod kojim još imenima se vodi) tastaturama?
 
Htedoh da prokomentarišem test HyperX Alloy Elite tastature ali trt, nema teme, kao ni za još neke od nedavnih testova. Da li smo uplašili osoblje komentarima pa sad preventivno izbegavaju kritiku ili je nešto drugo u pitanju...?

Elem, počinje da mi ide na živce što autori testova mehaničkih tastatura ne prave ni jedan snimak donjeg dela/poleđine tastatura niti jednom rečju pominju keycapove, koji su bitan deo "doživljaja" pri korišćenju mehaničke tatstature. Ovaj test pogotovo (HyperX Alloy Elite) koristi 3 strane da nam pokaže nešto što se praktično može videti na jednoj strani reklamnog materijala ili posetom stranici proizvoda...čemu onda takvi "testovi"...
 
Htedoh da prokomentarišem test HyperX Alloy Elite tastature ali trt, nema teme, kao ni za još neke od nedavnih testova. Da li smo uplašili osoblje komentarima pa sad preventivno izbegavaju kritiku ili je nešto drugo u pitanju...?

Elem, počinje da mi ide na živce što autori testova mehaničkih tastatura ne prave ni jedan snimak donjeg dela/poleđine tastatura niti jednom rečju pominju keycapove, koji su bitan deo "doživljaja" pri korišćenju mehaničke tatstature. Ovaj test pogotovo (HyperX Alloy Elite) koristi 3 strane da nam pokaže nešto što se praktično može videti na jednoj strani reklamnog materijala ili posetom stranici proizvoda...čemu onda takvi "testovi"...

Ja sam to radio dok sam se bavio time, ali problem kod novih proizvoda je manjak informacija koji nekad ni proizvodjac ne moze iz nekog razloga da pruzi. Ovo vazi za proizvod koji stigne na test, a jos uvek nije u prodaji.
Opet ima i onih testera kojima je svejedno dal' testiraju toster ili tastaturu, dokle god im se plati taj test, kakav god bio.
 
Jel zna neko mozda da li Corsair ima i dalje problem sa MX Speed kao sto je bilo na K70 MX Red ?
 
Hvala na odgovoru,imam u planu da kupim tu tastaturu pa reko da se raspitam malo. :)
 
Uzeo sam Rapoo v500s za 4600 din i moram priznati da kida!!! :)
 
Prva mehanicka? :)

Ja sam je probao i jako lako se pritiskaju tasteri sto mi se ne svidja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Aha, uzeo sam je za posao posto dosta koristim tastaturu na istom i onda reko ajd da probam malo taj svet mehanickih.

Zadovoljan sam jako, za kuci cu uzeti neku CM ili nesto jace cim uzmem komp opet.
 
Neko iz NS da pozajmi keycap puller? :D

Sent from my PandaS7Edge
 
Pazario sam je ja na crni petak u Tehnomaniji za 11 000 din na popustu. I sa popustom je malo jača cena nego na zapadu, čak i ako se uračuna PDV ali bilo mi je prihvatljivo pa sam uzeo. Pre nje sam koristio Razer BlackWidow 2013 sa plavim Cherry tasterima (pisao sam nešto i o njoj nekoliko postova unazad).

Mogu da kažem odmah da deluje kvalitetnije od Razer-a, od pakovanja pa na dalje. Ima aluminijumsku gornju površinu pa deluje 10 puta čvrstije of Razer-a. Sviđa mi se ovaj dizajn nalik Corsair modelima gde tasteri štrče iznad površine. Lakše se čisti od mrvica i prašine jer ne moraš da skidaš kapice. Malo mi je čudan prelazak sa plavih na braon tastere. Nedostaje onaj klik zvuk ali već mi se sviđa ovako. Jedino što sam primetio u početku je da imam tendenciju da ne stisnem taster dovoljno da registruje stisak pošto ne čujem klik ali posle par dana privikavanja, nestao je taj problem. Malo mi je bilo čudno kucanje u početku zbog oslonca za dlanove i malo viših tastera u odnosu na Razer-a ali trebalo mi je cirka 2 dana da se priviknem i sada kucam bez problema.

F tasteri imaju dodadne funkcije u kombinaciji sa FN tasterom (pored desnog ALT-a). F1-F4 shortcut-i za aplikacije, F5-F8 multimedija kontrole, F9 gašenje Win tastera, F10 i F11 podešavanje nivoa pozadinskog osvetljenja (4 nivoa), F12 izbor moda pozadinskog osvetljenja. Sa FN+Insert i FN+Del se biraju 6KRO (Mac) i NKRO (PC) modovi rada. Za kontrolu zvuka ima točkić što je ekstra.

Pozadinsko osvetljenje je belo. Meni je to mnogo bolje nego RGB glupiranje koje praktično nema nikakvu namenu. Postoje 3 moda rada pozadinskog osvetljenja - ugašeno, upaljeno na svim tasterima i upaljeno samo na pritisnutom tasteru.

Za sada jedino što mi smeta je što, u zavisnosti kako sedim, moram da se nagnem da bih video indikacione lampice za Numlock i Capslock. Ne vide se od tastera. Možda još jedna mana je relativno kratak USB kabl koji nema mogućnost skidanja. Nožice sa donje strane za podizanje deluju slabašno ali ja ih ne koristim pa mi to ne igra ulogu. Nema nikakvih fancy upravljačkih programa koji idu uz tastaturu što je meni pozitivna stvar. Razer kada sam prvi put utakao u komp, pola sata je instalirao svoj bloatware kroz Windows Update.

Kailh tastere su napljuvali po stranim forumima ali gledajući kakva sam ja loša iskustva imao sa Cherry tasterima, ne mogu da zamislim da mogu da budu mnogo gori od Cherry-a.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Naravno, ne posedujem tastaturu dovoljno dugo pa ne mogu da posvedočim o dugovečnosti. To ostaje da se vidi.

Rekoh da pogledam tu AZIO koju si pazario da vidim koja je sada cena kada ono još niža sada je 8.000rsd
Nisam do sada nikada koristio meh.tast. pa rekoh malo da iščitam temu i vidim ko šta koristi i preporučuje...gledao sam malo i klipove na YT u vezi tih tastera čeri, blu, braon itd. da ''vidim'' kako koji ima koju dubinu i ostalo. Pošto mi ne treba za posao niti ništa zahtevno voleo bih da mi neko preporuči neku tako jeftiniju varijantu pa bih ja tamo na licu mesta ispritiskao da vidim da li mi odgovara bitno mi je da je neka niža cena pošto mi je ovo prvi izlet u ovaj mehanički svet i bilo bi lepo da ima pozadinsko osvetljenje, a i ne mora. Sutra ću da skoknem da proverim ovu AZIO https://www.tehnomanija.rs/tastature/azio-tastaura-mgk1-k.html što je kolega kupio da bacim pogled
 
Poslednja izmena:
cimnuo me drugar danas da mu nadjem tastaturu jer mu je bilo hitno i sasvim slucajno nadjem i uzmem u tehnomaniji azio ali zicani model za mac za 8.499. oznaka je mk-mac-u01. mislim da je skroz ok kupovina za ovu cifru obzirom da je aluminijumsko kuciste, mehanicka i ima diskretno osvetljenje. radi odlicno out of the box, bez ikakvih podesavanja i drajvera.
tastatura nije bucna i ima malko kao plasticni zvuk ali meni nije ruzno. probao sam je svega par minuta ali je drugar prezadovoljan. programer je i mnogo kuca, ne znam kakva je za gejming...
 
Jel koristio neko ovu bežičnu Anne Pro i ima li neko iskustvo ?
 
Danas kupio Azio MGK L80-01

Prva mehanicka, naravno da sam prezadovoljan :)

Brown switchevi, RGB tastare. Na akciji u tehnomaniji -9.999 RSD. Sad mortam ponovo da se navikavam na ENG raspored.
 
Poslednja izmena:
Svi hvale tu anne pro, samo sada ima nekog proizvodjaca za kog do sada nisam čuo, a i nisam video da je neko radio test. Dal je isto ne znam.



Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
cimnuo me drugar danas da mu nadjem tastaturu jer mu je bilo hitno i sasvim slucajno nadjem i uzmem u tehnomaniji azio ali zicani model za mac za 8.499. oznaka je mk-mac-u01. mislim da je skroz ok kupovina za ovu cifru obzirom da je aluminijumsko kuciste, mehanicka i ima diskretno osvetljenje. radi odlicno out of the box, bez ikakvih podesavanja i drajvera.
tastatura nije bucna i ima malko kao plasticni zvuk ali meni nije ruzno. probao sam je svega par minuta ali je drugar prezadovoljan. programer je i mnogo kuca, ne znam kakva je za gejming...

Zar imaju bezicni model u tehnomaniji?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
imas oba modela, ne znam samo da li je i wireless na popustu.
 
Ja sam sa Ajazzom prezadovoljan, narocito zato sto prezivljava sav gnev u toku igara jer zato je i uzeta. Mada uzeo bi anne pro da sam je video tad, al kapiram da bi mi bilo zao da je bijem kao sto mi je zao V80 da udaram.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno