Šta je novo?

Mehanicke Tastature

meni su se isto svideli zbog retro izgleda, kombinacije boja i dimenzija.
takodje sam prezadovoljan i ovom ikbc tastaturom, mogu slobodno da kazem da je najbolja tastatura koju sam imao sa najboljim osecajem dok se kuca.
toliko mi se svidja da sam poceo da razmisljam da uzmem jos jednu ali u beloj boji sa onom svetlijom (sivo belom) kombinacijom DSA keycapsova :)
 
Jao gledao sam, super su, al to je već ozbiljan trošak. Malo me brine visina i težina tastera i kako se slažu sa brown i topre switchevima, kako i koliko se menja osećaj pri kucanju.

Vidim da su, kad je SA profil u pitanju, ljudi dosta polarizovani, pa nešto razmišljam koliko mi se isplati da iskeširam stotinak evra da otkrijem kom klubu pripadam :D
 
Meni se ne sviđa SA/DSA profil...ne volim toliko visoke keycapove niti taj oblik. Cherry profil mi je najdraži, eventualno OEM...
 
Jao gledao sam, super su, al to je već ozbiljan trošak. Malo me brine visina i težina tastera i kako se slažu sa brown i topre switchevima, kako i koliko se menja osećaj pri kucanju.

Vidim da su, kad je SA profil u pitanju, ljudi dosta polarizovani, pa nešto razmišljam koliko mi se isplati da iskeširam stotinak evra da otkrijem kom klubu pripadam :D

pa iskreno se ne isplati ali sva naknadna kastomizacija uglavnom kosta koliko i tastatura i nije moranje da se to radi, ali mocno izgleda :)
zato sam uzeo ove "obicne" DSA kapice za promenu umesto double shot. bolje mi je da cesce menjam ili kupim 2-3 kompleta nego da pucam 100e samo za jedne double shot. iskreno ne pamtim da mi se ikada na bilo kojoj tastaturi skinuo print sa kapice.

meni se SA profil cini malo nezgodnim za kucanje iako ih nisam probao, nekako su mi idealne DSA kapice i bas sam zadovoljan njima.

vec neko vreme me kopka Vortex Race 3, ima identican ili skoro pa identican layout kao tvoja drevo ali nikako ne mogu da svarim floathing switcheve, ne vidim nikakvu svrhu toga osim sto otezava kucanje i iskreno su mi takve tastature ruzne.

evo doticne lepotice:

maxresdefault.jpg
 
Ја имам
vintage DYESUB cherry keycaps

и они су одлични и квалитетни.
Нема скидање боје ;)

afe3197482c8d2a89dd38f3695200af3.jpg
 
Poslednja izmena:
pratim jedan dobar yt kanal o mehanickim tastaturama, verovatno je jos nekome poznat. akcenat je na vintage tastaturama pa moze da se sazna puno toga o starijim swichevima i tastaturama.

narocito su mi zanimljivi review-ovi razer "gejmerskih" tastatura kad ga nateraju da odradi :)

https://www.youtube.com/user/Chyrosran22/videos
 
Samo da javim da imate u G*mes-u Xyper Alloy Pro sa mx blue za 8k. Jeftinije nego kod madjara
 
Ipak sam se nekako resio i rizikovao sa Roamer svicevima, aj da probam pa da vidim.

Uzeo sam Logitech G413, srebrna varijanta. Tastatura izgleda bas lepo, skroz mi se uklapa u ceo crno-beli fazon koji imam na stolu. Donji deo tastature je plastika, gore je aluminijum. Ivice aluminijuma su prilicno ostre pa iako ne prelazim cesto po ivica, kada predjem imam osecaj da tu fali malo zavrsne obrade. Tasteri su ok, font odlican (negejemerski), stabilizacija daleko bolja od Blackwidow koju sam imao pre. Svetlo belo, (skoro) sve je uniformno osvetljeno ali se ipak primecuje da su npr. simboli na brojevima na svom gornjem kraju bledje osvetljeni, kao i npr. Tab ili Caps dugme na svom pocetku. Nije nesto strasno ali eto, da spomenem i to jer su ipak ovi svicevi pravljeni sa osvetljenjem u prvom planu a ipak tu ima falinki. I jos jedna uslovno receno neprijatnost je sto je kabl od tastature pomeren skroz desno umesto da bude na sredini kao kod vecine tastatura. Ovako, posto je dosta debeo prelazi sa strane gde stoji mis.

E sad, ono glavno, kucanje. Do sada sam koristio samo Cherry Mx Blue i ovu Razer kopiju Blue sviceva, njihove zelene. I kod druga sam isprobavao njegovu sa Braon. Imajuci to u vidu verovatno mi nedostaje jos referenci za poredjenje tako da mozda necu biti skroz u pravu ako kazem da me ovi svicevi podsecaju na Mx Braon. Postoji vrlo, vrlo suptilan taktilan fidbek, toliko suptilan da se jedva primecuje i to na samom pocetku hoda tastera kada je snaga kojom se pritiska taster ipak najveca pa se nekada ni ne primeti. Ostatak hoda tastera mi je nekako... meh... nije bas glatko kao kod Braon, posebno na samom kraju hoda, kao da imam osecaj da je malo hrapavije... Kada malo duze kucam i ne primecujem toliko posto je tastere dosta lako pritisnuti ali u pocetku zna da bude dosta neprijatno. Definitivno ce mi trebati vremena za navikavanje pa ako ne ide... *mjau**mjau**mjau*... Videh pohvalu za Motospeed CK104 Inflictor a nije ni skupa pa mi je to neka alternativna varijanta ako sa ovom ne uspem da se naviknem.
 
Poslednja izmena:
Ipak sam se nekako resio i rizikovao sa Roamer svicevima, aj da probam pa da vidim.

Uzeo sam Logitech G413, srebrna varijanta. Tastatura izgleda bas lepo, skroz mi se uklapa u ceo crno-beli fazon koji imam na stolu. Donji deo tastature je plastika, gore je aluminijum. Ivice aluminijuma su prilicno ostre pa iako ne prelazim cesto po ivica, kada predjem imam osecaj da tu fali malo zavrsne obrade. Tasteri su ok, font odlican (negejemerski), stabilizacija daleko bolja od Blackwidow koju sam imao pre. Svetlo belo, (skoro) sve je uniformno osvetljeno ali se ipak primecuje da su npr. simboli na brojevima na svom gornjem kraju bledje osvetljeni, kao i npr. Tab ili Caps dugme na svom pocetku. Nije nesto strasno ali eto, da spomenem i to jer su ipak ovi svicevi pravljeni sa osvetljenjem u prvom planu a ipak tu ima falinki. I jos jedna uslovno receno neprijatnost je sto je kabl od tastature pomeren skroz desno umesto da bude na sredini kao kod vecine tastatura. Ovako, posto je dosta debeo prelazi sa strane gde stoji mis.

E sad, ono glavno, kucanje. Do sada sam koristio samo Cherry Mx Blue i ovu Razer kopiju Blue sviceva, njihove zelene. I kod druga sam isprobavao njegovu sa Braon. Imajuci to u vidu verovatno mi nedostaje jos referenci za poredjenje tako da mozda necu biti skroz u pravu ako kazem da me ovi svicevi podsecaju na Mx Braon. Postoji vrlo, vrlo suptilan taktilan fidbek, toliko suptilan da se jedva primecuje i to na samom pocetku hoda tastera kada je snaga kojom se pritiska taster ipak najveca pa se nekada ni ne primeti. Ostatak hoda tastera mi je nekako... meh... nije bas glatko kao kod Braon, posebno na samom kraju hoda, kao da imam osecaj da je malo hrapavije... Kada malo duze kucam i ne primecujem toliko posto je tastere dosta lako pritisnuti ali u pocetku zna da bude dosta neprijatno. Definitivno ce mi trebati vremena za navikavanje pa ako ne ide... *mjau**mjau**mjau*... Videh pohvalu za Motospeed CK104 Inflictor a nije ni skupa pa mi je to neka alternativna varijanta ako sa ovom ne uspem da se naviknem.


Имаш много већи избор.... зависи колико хоћеш да платиш,
али сачекај пар недеља, јер толико треба да се навикнеш
 
Gde moze kod nas da se nadje CM CK550, ali sa brown svicevima? U 30 radnji sam gledao, samo blue....
 
Да ли неко има кабл за IBM Model M тастатуру ?
Или можда зна где може да се купи ?
 
Ovde sumnjam, moraćeš da juriš u inostranstvu, po forumima...
Ili da ti neko prosto zakrpi/zalemi, ako nije nešto ozbiljno.
 
Nije bas pitanje za temu,ali...
Gde da nadjem skroz crne nalepnice za tastere da prekriju slova? Dakle,ne nalepnice sa slovima,vec bez ikakvih oznaka. Ako ima neko link bilo bi super,jer verovatno nisam odabrao prave keywords za pretragu,nista nisam nasao sem nekih ponuda za 5+ kompleta
 
Poslednja izmena:
nije odgovor na pitanje ali mozda ti je lakse i trajnije da kupis blanko keycapsove. oni su najjeftiniji i ima raznih po aliju.
 
Ne mora da je trajno,treba mi samo neko vreme da se odviknem od gledanja na dole kad kucam. Odavno mogu da kucam bez gledanja u tastaturu,ali i dalje ne mogu da se odviknem od gledanja na dole
 
pa ovako bi se trajno odvikao hteo ili ne :)

ja sam isto na granici, mogu da kucam na slepo ali sporije i nikako da krenem sa odvikavanjem gledanja u tastaturu.

ne znam koliko kostaju takve nalepnice ali komplet blank kapica imas bukvalno za $10-15.
 
a moze i tako :)
 
Crna izolir-traka, seckaj i lepi, heh. Ili one papirne trake za moleraj, ako hoćeš grublju texturu i da zamišljaš da imaš skupe PBT keycapove...
 
Питај на:
stik.sirmium.org

можда имају
 
Neko da mi preporuci PBT crne backlit keycaps, cena nebitna...
 
Mislio sam na brend...
 
moze preporuka za neku silent mehanicku, budzet 50-60e
 
Nazad
Vrh Dno