Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ima li neko HypexX Elite RGB tastaturu? Neverovatno mi da je nemoguće zapamtiti profil i da to bude default profil uvek. Verovatno ja ne znam da namestim, pa ako neko može da mi pogine u vezi sa tim.

Vidi da li će ti ovaj tutorijal pomoći.

[YOUTUBE]UvAor0K02sY[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Da li postoji Logitech G413 sa yu rasporedom tastera?
Ja je kupio ima godinu dana.
Na žalost nisam mogao da nađem sa YU rasporedom, pa mislim da ne postoji...

Na sajtu Logitech ima samo dva part number


Carbon English layout : 920-008300
Silver : 920-008348


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidi da li će ti ovaj tutorijal pomoći.

[YOUTUBE]UvAor0K02sY[/YOUTUBE]
Hvala, ali nije mi pomoglo. Našao sam odg na redditu. Poenta je da se taj profil koji se napravi prevuče dole na mesto od ona 3 profila koji stoje u programu. Veoma nije user friendly, ali bitno da sam namestio.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 

Vidim da u opisu piše ali na slikama nije. Na slikama je ISO layout, za CRO tastaturu trebalo bi da budu i hrvatska slova (kvačice) ali ih nema. Pitanje je da li stvarno postoji takva tastatura ili su se na sajtu zajebali. I ovde u Srbiji ima kojekakvih opisa komponenti koje veze sa realnošću nemaju. Onda kad pozoveš da pitaš oni "joj greška". Tako meni u GG jednom prodali skroz pogrešnu tastaturu, nisu ni znali koju imaju na lageru. Trebalo im 2 nedelje da mi vrate pare. :smash:
 
Poslednja izmena:
Vidim da u opisu piše ali na slikama nije. Na slikama je ISO layout, za CRO tastaturu trebalo bi da budu i hrvatska slova (kvačice) ali ih nema. Pitanje je da li stvarno postoji takva tastatura ili su se na sajtu zajebali. I ovde u Srbiji ima kojekakvih opisa komponenti koje veze sa realnošću nemaju. Onda kad pozoveš da pitaš oni "joj greška". Tako meni u GG jednom prodali skroz pogrešnu tastaturu, nisu ni znali koju imaju na lageru. Trebalo im 2 nedelje da mi vrate pare. :smash:
Piše lepo da su slike informativnog karaktera. To su generičke slike proizvoda koje distributer preuzme od Logitecha.
 
Poenta je da takva tastatura, sa ISO CRO layout-om postoji ali ne i kod nas. Svratio sam i do njihovih foruma i ljudi su kupovali tu tastaturu sa ISO CRO layout-om (srpsko-hrvatskim dijakritičkim znacima). Pitanje je, sada kada znamo da tastatura postoji, da li se može kupiti i kod nas.
 
Ja sam na moj zalepio stikere, na predlog jednog člana foruma. Evo stoje već 2-3 godine. Tako da preporučujem

http://www.stik.sirmium.org/
 
Uzeo Kingston hyperX elite alloy RGB blue cherry i prezadovoljan :D mana je sto je neki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* stavio usb 2.0 usb nazad na tastaturu za kao usb hub ali ajde eto ako trazimo mane to je
 
Pa ako se ovo zalijepi preko osvjetljenje tastature onda više neće biti osvjetljenja...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Polovično rešenje. Pravo pitanje je zašto uvoznik ne uvozi tastature sa srpskim dijakriticima.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Verovatno jer smo malo tržište.
 
Polovično rešenje. Pravo pitanje je zašto uvoznik ne uvozi tastature sa srpskim dijakriticima.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Malo tržište generalno, ali i siromašno, niša u pitanju broja korisnika mehaničkih tastatura, podeljene preference ionako malog broja korisnika (mislim da većina ovde na Benchu ne bi uzimala lokalizovanu tastaturu).
 
+1 ako mogu da biram, nikad ne bih uzeo lokalizovanu tastaturu. U principu kucam na slepo i ni ne znam da li jeste ili nije lokalizovana, tako da mi ne smeta, ali me ne bi ni privuklo. Npr sad sam proverio da mi na laptopu nije lokalizovana. Imam rapoo v500 i nemam pojma dal jeste ili nije (nije mi pri ruci), al sve kontam da nije :)
 
Malo tržište generalno, ali i siromašno, niša u pitanju broja korisnika mehaničkih tastatura, podeljene preference ionako malog broja korisnika (mislim da većina ovde na Benchu ne bi uzimala lokalizovanu tastaturu).

Ovo gore se slažem.
U ozbiljnim državama, koje drže do sebe, ovakve stvari se ne dešavaju. Pogledajte Mađarsku na primer.
 
Ovo gore se slažem.
U ozbiljnim državama, koje drže do sebe, ovakve stvari se ne dešavaju. Pogledajte Mađarsku na primer.
Na drugoj strani, teško onom strancu koji ide kroz ruralnu Mađarsku, ako ne zna mađarski. Sve je to mač sa dve oštrice.
 
Kad bi se neko organizovao od lokalnih ljudi i počeo da radi samo lokalizovane kapice, mislim da bi moglo da se zaradi. Plus tu su i ljudi iz Hrvatske, Crne Gore i Bosne.
Raditi Cherry MX kompatabilne kapice (jer su najrasprostranjenije). Cenim da bi bilo mušterija.
 
Kad bi se neko organizovao od lokalnih ljudi i počeo da radi samo lokalizovane kapice, mislim da bi moglo da se zaradi. Plus tu su i ljudi iz Hrvatske, Crne Gore i Bosne.
Raditi Cherry MX kompatabilne kapice (jer su najrasprostranjenije). Cenim da bi bilo mušterija.
Slanje preko, kontinuirano, je podložno carinjenju, dakle trebala bi se otvoriti firma, a onda doprinosi i porezi, sve da bi se prodalo 2 seta kapica mesečno... Misliš li da bi se isplatilo? :)

A onaj ko ima već neku firmu ima je sa razlogom, pa je mala verovatnoća da će se cimati za tako malu zaradu da kupuje mašinu ili kalupe za kapice. Skup biznis. Isplativ jedino na količinu, a većina ljudi neće moći da priušti set od 60e, pa će iz Kine naručiti za 30. Itd.
 
Pa poenta je što ne mogu da naruče iz Kine jer nema kapica sa našim slovima. A da je baš malo tržište, malo je, to priznajem.
 
Keychron K2 Wireless Mechanical Keyboard (Version 2)

kc5af8nbtte51.jpg

Zanimljivo deluje a nije ni skupa. Koristi li mozda neko ovu tastaturu?
 
Fuck, svuda je sold out K4 varijanta..
 
Nazad
Vrh Dno