Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Mislim da je G413 tiša nego recimo MX brown tastature.
Tastatura koja ima RGB sa opcijom podešavanja, to je dobra stvar - možeš recimo sa postaviš da bude uvek bela koja je po meni najprijatnija za rad (određene nijanse zelene takođe mogu biti prijatne i da ne zamaraju). Bolje nego da stalno bude npr. crvena ili slično.
 
Sad mi nije jasno da li želiš rasvetu ili ne...
Uglavnom, RGB zaista nije problem jer osvetljenje možeš podesiti na koju god boju želiš ili da ga isključiš skroz, tako da ti dođe na isto (meni je svetlo korisno jer dosta vremena provodim u polumraku) a imaš veći izbor.

Ne primaj se na priče da je ovaj tip prekidača za kucanje a onaj za gaming i slično, jer nema veze s vezom. Možeš sasvim lepo da kucaš na MX Red prekidačima i da se igraš na MX Blue. Situacija je kao kod miševa - bitno je samo da li tebi lično odgovara ovaj ili onaj prekidač, a najbolje ćeš utvrditi probom. I ja sam se ložio na MX Brown dok ih nisam probao, sad ih ne podnosim...
Takođe, ti testovi buke na YZ zaista ne kazuju mnogo - svaki autor videa ima različitu opremu, različita podešavanja prilikom snimanja, kuca na različit način, druge stvari takođe utiču na buku pri kucanju sem samih prekidača (keycapovi, kućište, etc)...Dakle, to što možemo da čujemo preko videa nema veze sa onim što bismo čuli u stvarnosti.

Nego...taj Hexgears je interesantan. Kailh Box switchevi su dobri i ima ih gomila, nisam video da kažu koji je od Box prekidača u njoj. Zanimljivi su i keycapovi jer se takvi prodaju na Aliju za 25$. Ne znam kako su ih ubacili na takvu tastaturu...šta znam, ne deluje loše. Koliko košta?

Nemam mnogo vremena da pretražujem sad...prvo što mi je palo na pamet je Durgod Taurus K310. Kineska tastatura ali kvalitetna i bez gimmicka. Prosta, robusna, dobri keycapovi...nema palmrest, doduše. Mislim da je oko 100$.

Kad smo kod palmresta, što lepo ne naručiš negde zaseban? Ima ih gomila, često su bolji i udobniji od onih koji dolaze uz tastature, nisu mnogo skupi...i, opet, to ti otvara mnogo veći izbor.
 
Nemam ovde u SO gde da isprobam mahaničke tastature. Po prodavnicama su samo ove jeftine i malo skuplje sa membranama...

HEXGEARS je imao kickstarter kampanju za njihovu X-1 mehaničku bežičnu tastaturu. Ozbiljna kompanija... Elem, K735 se može kupiti (vidi se na JD i Aliexpressu)
sa belim, smeđim ili crvenim BOX prekidačima. Koliko sam čitao po inostranim forumima, ti novi Kailh BOX su poprilično nahvaljeni. Bela verzija otpada u startu zbog
izrazitog klik zvuka.

Bitno mi je da nije bučna kao plavi prekidači. Za G413 ima žalbi po pitanju bučnosti i čuje se na snimcima, ali to i nije toliko zbog samih prekidača već zbog metalnog kućišta.

Za pozadinsko osveteljenje da budem precizniji – ne podnosim kada je kao disko, šareniš na sve strane, dakle kada ovako svetli, već samo da je jedna boja.
 
to ne mora uopste tako da svetli. ljudi samo nemaju ukusa pa popale sve boje na svakoj komponenti koja moze da svetli pa naprave cheap gipsy carneval. a danas retko sta ne svetli...
namestis po zelji jednu boju koju mozes da prigusis/dimmujes ili skroz ugasis.

meni jedino kod tih svetlecih tastatura ne odgovara to sto su keycapsovi izdignuti dodatno gore pa mi je to bas nezgodno za kucanje. imao sam jednu takvu (cors k65) i nikad vise se ne vracam na takvo nesto.
uzas za kucanje...
 
Nemam ovde u SO gde da isprobam mahaničke tastature. Po prodavnicama su samo ove jeftine i malo skuplje sa membranama...

HEXGEARS je imao kickstarter kampanju za njihovu X-1 mehaničku bežičnu tastaturu. Ozbiljna kompanija... Elem, K735 se može kupiti (vidi se na JD i Aliexpressu)
sa belim, smeđim ili crvenim BOX prekidačima. Koliko sam čitao po inostranim forumima, ti novi Kailh BOX su poprilično nahvaljeni. Bela verzija otpada u startu zbog
izrazitog klik zvuka.

Bitno mi je da nije bučna kao plavi prekidači. Za G413 ima žalbi po pitanju bučnosti i čuje se na snimcima, ali to i nije toliko zbog samih prekidača već zbog metalnog kućišta.

Za pozadinsko osveteljenje da budem precizniji – ne podnosim kada je kao disko, šareniš na sve strane, dakle kada ovako svetli, već samo da je jedna boja.

Ako ti se dopada taj Hexgears, onda uzmi...Kailh Box switchevi su dobri, tatstatura izgleda ok, ne struže po očima a i keycapovi su bolji od većine defaultnih.
Koliko sam video, Box White, Brown i Red svi imaju iste karakteristike/težinu, samo je jedan clicky, drugi taktilni a treći linearni...Box Brown bi trebalo da ima bolji osećaj od MX Brown, oni su shit...
 
Poslednja izmena:
Можеш да погледаш AZIO MK-HUE или MGK1 ако негде нађеш

- бело лед осветљење, може да се укључи/искључи
- Outemu Brown
- алуминијумско кућиште (3 варијанте: црна, плава, црвена)
- Одмориште има одвојиво


Ја сам додао и стикере са нашим словима
111.jpg

Сајт:
https://aziocorp.com/collections/misc-1/products/mk-hue-1?variant=10731946475563

Видео:
https://www.youtube.com/watch?v=huo8nSfJt94
https://www.youtube.com/watch?v=vUrb8WYQZg0


А можеш и Cherry G80-1800 MX Black
без осветљења, половна, тиха и очувана:
https://ibb.co/kkLeRV
PM
 
Poslednja izmena:
Gledam neku jeftiniju, i naletim na MS Thunder Pro, outemu blue switchevi, cini mi se da za 30-ak EUR ne moze bolje?
 
Daj obrazloži što, nemoj da ostane samo kao ostrašćeno mišljenje.
 
Реално и просто... то је најјефтинија, најлошија и најгласнија механичка тастатура код нас.
Укратко: ПЛАСТИЧНИ ШАРЕНИ ЦИРКУС

https://www.youtube.com/watch?v=IwmSzeMBVME
 
Poslednja izmena:
Tako sam i mislio, za 30e realno ne moze da se ocekuje bogznasta...
btw ne kupujem za sebe, ali svejedno da ne bude posle sta si mi to uvalio :D
 
Kaparisao sam juče HEXGEARS K735 sa crvenim BOX prekidačima i belo-sivom kombinacijom tastera. Odustao sam od smeđe verzije posle dodatne „istrage“.
Cena nešto ispod 51,5 $ sa uračunatim slanjem.

Ako nekoga interesuje, jedan Amerikanac je pokazao kako se menja osvetljenje.
https://www.youtube.com/watch?v=Oz6ii8MWrSE

I recenzija bele (klik) verzije.
https://www.youtube.com/watch?v=J4ZOnMFGJ5I


Искрено, не улива ми превише поверења,
и није ми јасно чему лед осветљење кад тастери нису осветљени.

Модел GK705 ми има мало више смисла и могућност да се комплетно замене прекидачи,
а и тастери су осветљени и doubleshot, за разлику од модела K735.

У сваком случају јави утиске кад стигне и кад је тестираш.
Нек те добро служи.
 
Poslednja izmena:
Treba mi preporuka za tastaturu sa cherry mx blue swicevima. Cena oko 100e. Ponuda sa plavim svicevima je bas ocajna, uglavnom su crveni i braon varijante.
 
Treba mi preporuka za tastaturu sa cherry mx blue swicevima. Cena oko 100e. Ponuda sa plavim svicevima je bas ocajna, uglavnom su crveni i braon varijante.

Ако гледаш само код нас онда:

HyperX Alloy


Може и да се поручи нешто из иностранства CORSAIR, Logitech G610, SteelSeries APEX M500...
 
Poslednja izmena:
Bio sam danas do usca da vidim sta se sve nudi, i zabodem poslednji komad Rapoo V500s sa plavim swicevima. n1tr0 je bas nahvalio, probao sam je par minuta, delovala zadovoljavajuce.
 
I jos uvek su obe dobre (ja sam kupio 2 komada tad, ne secam se kad je tacno bilo). Kome je dizajn ok best buy, pogotovo u legalnoj prodaji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@n1tr0

sta ti je sa ak33? jel ziva jos?

meni malopre stigao mejl da je tastatura pristigla u zemlju pa moze da se desi da dodje do mene ovih dana... uzeo sam belu sa blue switchevima za 29€...
 
Bio sam danas do usca da vidim sta se sve nudi, i zabodem poslednji komad Rapoo V500s sa plavim swicevima. n1tr0 je bas nahvalio, probao sam je par minuta, delovala zadovoljavajuce.

Ти си рекао CHERRY MX BLUE.

Rapoo je Kailh switch, а не Cherry.
Велика разлика
 
@n1tr0

sta ti je sa ak33? jel ziva jos?

meni malopre stigao mejl da je tastatura pristigla u zemlju pa moze da se desi da dodje do mene ovih dana... uzeo sam belu sa blue switchevima za 29€...

AK33 je uz iMac 5k, V500S je uz external display za MB, i jedan V500S je uz external display u firmi za MB.

Zeza me nekad malo backspace - upalo je nesto u njega posto se prosulo par puta po njoj svega i svacega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
aham, znaci ziva je a to sto joj fali je od zalivanja...
iskreno se bas radujem da mi stigne :)
 
Ти си рекао CHERRY MX BLUE.

Rapoo je Kailh switch, а не Cherry.
Велика разлика

Pa jesam jurio cherry mx blue al ponudi je ocajna, i to sto se nudi realno ne vredi duplo vise para u odnosu na ovu rapoo. Vecina tastatura je sa red i brown swicevima, plavih ni na vidiku :).
 
Ima u ponudi Rapoo V700 tastatura za ~7500din. Pošto vidim da ljudi imaju dobra iskustva sa V500 modelom, verujem da je i V700 dobra. Razmišljam da uzmem tako nešto za kancelariju, pa mora da ima i numeričke tastere.
Da li je možda neko probao ovaj model?
 
Ima u ponudi Rapoo V700 tastatura za ~7500din. Pošto vidim da ljudi imaju dobra iskustva sa V500 modelom, verujem da je i V700 dobra. Razmišljam da uzmem tako nešto za kancelariju, pa mora da ima i numeričke tastere.
Da li je možda neko probao ovaj model?

Ne znam kakva je, niti kakvi su im ti neimenovani prekidači...

Setih se ove Cooler Masterove tastature ali, sudeći po oznaci, ta ima Brown switcheve: http://www.baito.rs/tastature/cooler-master-ck550-ck-550-gkgm1-us/7043

Ako ti odgovara format i ne smeta ti što ima samo plavo osvetljenje, ja imam Cooler Master Quickfire TK sa Cherry Blue koja mi leži okolo, pa ako si zainteresovan...

EDIT: Oops, zaboravih da nisi ti tražio sa Cherry MX Blue već Quattro...nevermind, onda.
 
Poslednja izmena:
Hvala za link za CM. Brown mi odgovaraju, imam i kući tastaturu sa takvim. Jako interesantno deluje.
 
Nije loša, sviđa mi se što ima Gateron switcheve koji su, po meni, bolji od Cherry. Možda dizajn nije baš kancelarijski, doduše...
 
Pa jesam jurio cherry mx blue al ponudi je ocajna, i to sto se nudi realno ne vredi duplo vise para u odnosu na ovu rapoo. Vecina tastatura je sa red i brown swicevima, plavih ni na vidiku :).

Ja sam uzeo Genesis Thor - oko 6.000 u radnjama.
Plavi Outemu.
Glasna.
Za puno kucanja koje radim je odlična, ali uz naslon za dlanove (ne dolazi s tastaturom).

Sad tražim neku s braon tasterima i komplet gumica za iste - za kuću.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno