Šta je novo?

Mehanicke Tastature

E kakvu sam ludu sreću imao...još samo da radi [emoji2960][emoji847][emoji56]

...pa još USA layout [emoji3060]
58e07874ed5e7b988889a7e8cb12c0fa.jpg
65372f129beda92bca8ad22255ad290a.jpg


Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
c22a09b1fb22c328fc220e9acffe9c5b.jpg
c693ceb295dfd2f3ebef81c0d00d16da.jpg
 
Poslednja izmena:
@Proday
Savršeno izgleda, nadam se da tako i radi. Koji su switchevi, kako je stiglo do tebe (sa sajta na adresu ili preko nekog)? Već neko vreme gledam tu tastaturu i smišljam kako da dođem do nje.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
@ajovetic nećeš verovati iskočilo na oglasima...na nekom terenu sam 100km od mesta gde živim i lik na 5km odavde stavio u oglase (70e). Otišlo za 5min otprilike (još mi on doneo)...a bio sam hteo nekom liku u Berlinu 95 da platim pre par dana za korišćenu.

Prelepa je, još samo da vidim kako će mi legne pošto nisam mehaničku nikad koristio ozbiljnije.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Savršeno.... to je stvarno sreća. Ako ti ipak ne bude odgovarala, prijavljujem se da kupim.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
E kakvu sam ludu sreću imao...još samo da radi [emoji2960][emoji847][emoji56]

...pa još USA layout [emoji3060]

Hehe, neka te dobro služi [emoji4]

Proveri mi molim te dve stvari, koliku bateriju ima deklarisanu i koliko će ti izdržati dana svakodnevnog rada.

Ja sam svoju K6 reklamirao proizvođaču, pa su me zamolili da kupim drugu bateriju, a da će refundirati troškove.

Moja sa 4000 mAh baterijom izdržati oko 4.5 dana (recimo da je koristim 8h dnevno, a sleep joj je stavljen fabrički na 10 min).

To je i po njihovom rečima malo, pa su rekli da menjam bateriju.
 
Hehe, neka te dobro služi [emoji4]

Proveri mi molim te dve stvari, koliku bateriju ima deklarisanu i koliko će ti izdržati dana svakodnevnog rada.

Ja sam svoju K6 reklamirao proizvođaču, pa su me zamolili da kupim drugu bateriju, a da će refundirati troškove.

Moja sa 4000 mAh baterijom izdržati oko 4.5 dana (recimo da je koristim 8h dnevno, a sleep joj je stavljen fabrički na 10 min).

To je i po njihovom rečima malo, pa su rekli da menjam bateriju.
Nažalost druže ne mogu ti pomoći po ovom pitanju, kontam da je na mesečnom nivou neću ukupno par sati koristiti zbog posla i obaveza [emoji17]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Jel imao neko dodira sa MX Keys? Znam da nije mehancika, ali ja i tastature, iskustva bez.

Svidja mi se kombo sa Master 3, i onaj podmetac za ruku, trebalo bi za posao - ne neko intezivno kucanje i casual gaming da bude dovoljna.. Sigurno je bolja od ove od 600 din sto koristim zadnjih 7 godina.. :D

Kolega iznad rece da baterija nesto oslabi? Koliko ja video drzi mesecima u odnosu na ostale gaming RGB koje traju par dana u vr' glave..

Ja sam je bio uzeo i koristio nekih nedelju dana. Odlicna je tastatura, dobar kvalitet izrade. Stvarno kad je uzmes u ruke osecas da si uzeo skup uredjaj. Ono sto se meni nije svidelo kod nje je pozadinsko osvetljenje. Ja ne volim da mi mnogo curi sa stane dugmica, a ovde je to ocigledno. Sta vise, vise svetli sa strane nego kroz slova. Sem toga, jedino bih jos zamerio sto je gornji red (F dugmad) bez ikakvih razmaka, pa mi za posao nije odgovaralo jer ih relativno cesto koristim, pa mi je teze da nabodem. Sto se tice baterije, nisam mogao nista da skontam za nedelju dana.

Takodje, mislim da je podmetac za ruku nepotreban, jer je tastatura prilicno tanka. Imao sam osecaj da mi cak treba nesto da mi podigne tastaturu malo.
 
Prva mehanička tastatura :) Uzeh sa brown switchevima, ali je i dalje preglasna za moj ukus, trebaće mi malo vremena da se naviknem. Takodje će mi trebati neki wrist rest, nisam navikao na ovako visoke tastature. Osim toga sam super zadovoljan, bolji osećaj kucanja sa ovom nego sa nekim skupljim tastaturama koje sam imao prilike da probam. I veliki plus zbog toga što je wireless.
IMG_20201127_193839.jpg
 
Ček, nije joj valjda ulaz za kabel sa strane?

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Evo uspeo da napravim svoj keyb, skroz custom i prezadovoljan sam.
Jeste da sam se namučio ali je vredelo

WhatsApp Image 2020-11-23 at 19.03.43.jpegWhatsApp Image 2020-11-25 at 00.22.28.jpeg
WhatsApp Image 2020-11-25 at 00.15.03.jpegWhatsApp Image 2020-11-28 at 12.50.16.jpeg
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2020-11-24 at 10.10.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-24 at 10.10.56.jpeg
    230.2 KB · Pregleda: 132
Pošto u Srbiji ne mogu da nađem Keychron k1 ni Roccat Vulcan TKL Pro, imate li neki predlog za TKL tastaturu, uglavnom za kucanje, cene do 130€?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
I mene to zanima, jedino sto sam nasao je CM MK730

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Prelepe su mi ove low profile, a jedino što sam našao je Roccat Vulcan 120, odlična, mada prevelika.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
A na tim low profile mi se gubi mogucnost izbora switcheva, tu svi rade neku plitku varijantu crvenih zar ne?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nema zamene, bar koliko sam ja shvatio.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da li preporucujete neku mehanicku tastaturu za svakodnevni rad (ne igram igrice uopste).
RGB osvetljenje mi nije uopste potrebno, numecki deo je pozeljno da ima. Odgovara mi potpuno i da povezivanje bude preko usb-a. Nisu mi uopste bitni ni multifunkcionalni tasteri.
 
Poslednja izmena:
Da li preporucujete neku mehanicku tastaturu za svakodnevni rad (ne igram igrice uopste).
RGB osvetljenje mi nije uopste potrebno, numecki deo je pozeljno da ima. Odgovara mi potpuno i da povezivanje bude preko usb-a. Nisu mi uopste bitni ni multifunkcionalni tasteri.

ja Sam se za svakodnevni rad vrati na low profile membrane, vise mi odgovara prilikom dugotrajnog kucanja. KAda igram igrice koristim mehaniku.
 
Pa i ja sam planirao da uporedim uzivo kako bi mi delovalo i sta bi mi vise prijalo. Razmisljao sam da ako budem uzimao mehanicku da to bude sa tipom tastera koji su taktilni ali koji nisu i previse bucni.

Kada kazes da si se opredelio za low profile membrane tastaturu na koji model mislis?
 
Pa i ja sam planirao da uporedim uzivo kako bi mi delovalo i sta bi mi vise prijalo. Razmisljao sam da ako budem uzimao mehanicku da to bude sa tipom tastera koji su taktilni ali koji nisu i previse bucni.

Kada kazes da si se opredelio za low profile membrane tastaturu na koji model mislis?

Logitech K380, jer je bluetooth (PC, mob, tablet kombinacija). Planiram uzeti Logitech MX Keys Wireless koja moze da radi preko USB resiver, i time bi rasteretio Bluetooth konekciju. Koristio sam i cherry low profil MX Board 3.0, sa crvenim switchevima, ali sam je prodao(osetljivi tasteri).
 
Da li preporucujete neku mehanicku tastaturu za svakodnevni rad (ne igram igrice uopste).
RGB osvetljenje mi nije uopste potrebno, numecki deo je pozeljno da ima. Odgovara mi potpuno i da povezivanje bude preko usb-a. Nisu mi uopste bitni ni multifunkcionalni tasteri.

Jedino da sam probas da li ti odgovara.
nadji polovnjaka nekog, redovno iskacu i za po 3000rsd, mozda sad i manje.
 
Drustvo, kakva su vam iskustva sa Redragon tastaturama? Ja sam do ove godine uglavnom izbegavao Redragon, onda sam za rodjendan dobio slusalice i odusevio se, potom sam kupio misa i sada je na redu i njihova tastatura, da zaokruzim pricu. Elem, ne planiram nesto previse novca da dajem, jer mi trenutno i Genius Scorpion radi posao, jer mi je potrebna za svakodnevni rad i povremeni gejming. Zanimljive su mi ove nizeg cenovnog ranga, poput Dyaus 2, Karura 2 ili Shiva recimo. Sve imaju nesto simpaticno, ova Karura 2 mi je posebno interesantna zbog necujnih tastera, ali bi me to mozda iritiralo kod gejminga. U svakom slucaju, ako imate neki komentar, rado bih ga cuo i procitao :).

cheers
 
@Mihael Imam Redragon Kala K557 punih godinu dana i nemam ni jednu jedinu zamerku. Neki bi rekli možda za plave switch-eve da se preglasni, ali ja i dalje uživam u klik-klik-klik dok kucam ili igram nešto. [emoji16]
Za membranske ne bih znao, ali kontam da nema greške ni tu. [emoji16] Drugar je uzeo Shiva pre par nedelja i meni deluje odlična za to malo što sam je koristio. On je zadovoljan skroz za sada. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kala mi je skupa, Shiva je ok, jos da sacekam neku akciju i moze da uleti taman :D. Sacekacu malo, da uzivam u misu i malo sje**m ovu tastaturu, pa da se pocastim za ng :D. Zao mi je sto Alixpres vise nije kao pre, vec sad lupaju ogromne shiping, inace bi mnogo moglo da se ustedi na Redragonu.
 
Poslednja izmena:
Drustvo, kakva su vam iskustva sa Redragon tastaturama? Ja sam do ove godine uglavnom izbegavao Redragon, onda sam za rodjendan dobio slusalice i odusevio se, potom sam kupio misa i sada je na redu i njihova tastatura, da zaokruzim pricu. Elem, ne planiram nesto previse novca da dajem, jer mi trenutno i Genius Scorpion radi posao, jer mi je potrebna za svakodnevni rad i povremeni gejming. Zanimljive su mi ove nizeg cenovnog ranga, poput Dyaus 2, Karura 2 ili Shiva recimo. Sve imaju nesto simpaticno, ova Karura 2 mi je posebno interesantna zbog necujnih tastera, ali bi me to mozda iritiralo kod gejminga. U svakom slucaju, ako imate neki komentar, rado bih ga cuo i procitao :).

cheers

Ja sam se dviumio isto kao i ti i na kraju uzeo Karura 2.

Dyaus 2 mi je lepsi ali mi je onaj RGB sto trci okolo potpuno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski zato sto u sekciji gde su ti indikatori za capslock, num lock i onaj treci nemas RGB vec ti taj cosak uvek svetli crveno (ako je upaljen caps lock npr) ili ne svetli uopste pa onda sve izgleda kao da je pokvareno - mene je to odbilo.

Karura 2 je low profile ali nije potpuno necujna i neki tasteri imaju neravnomeran osecaj. Na primer ako kliknes na levu stranu backspace-a onda je zncajno glasnije i osecaj nije drugaciji zato sto to je verovatno sam membranski taster na desnoj strani dugmeta a ne na sredini (pretpostavljam da je tu problem sto po navici klikcem na levu stranu dugmeta), takodje "mali enter" i plus na numerickoj tastaturi se cuju kao da su bukvalno sa druge tastature. Kao slag na tortu, leva nogica mi je pukla posle mozda 2m koriscenja zato sto je krta a posto imas palm rest tehnicki uvek vrsis pritisak na tastaturu rukama. Sve u svemu, nisam nezadovoljan koliko zvucim, samo isticem kolko para tolko muzike :D
Dva drugara imaju Kumara 2 mehanicku i njima radi ekstra i nemaju nikakve zamerke..

Ja bih opet uzeo Redragon samo da imaju TKL sa braon ili makar crvenim switchevima, al oni guraju plave u sve..
 
Imaš braon u Draconic.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da, ali ona je bas minijaturna a trebaju mi strelice i home/insert/... tasteri zbog posla :/
 
Ja se svaki dan sve više zaljubljujem u K1...stvarno odlična "tastaturica"!! Znam da me neko za bateriju pitao...do sada je još ni jednom nisam punio, alo koristim samo da svetli taster koji stisnem.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Imam Shiva i generalno sam zadovoljan. Nije nečujna, ali i nije previše bučna. Volim tastature sa restom, i sa te strane je ok.
Meni je trebalo nedelju-dve da se priviknem na visinu tastera i "skraćen" ne Yu Enter, ali to je sad ok.
Ono što nije ok, da pojedini tasteri imaju ostatke neobrađene plastike na rubovima, pa moraš da ih skidaš i "obrezuješ" skalperom, što je minut posla, ali nervira...
I to što "prorezi" za simbole na pojedinim tasterima imaju kao neku mrenu kao lepak sa unutrašnje strane, pa u tom delu se svetlost slabije probija kroz prorez (ne znam kako bolje da opišem, jedino da slikam).
Dakle nije problem u samom izvoru svetlosti, jer je svetli savršeno, ali sa unutrašnje strane postoji kao neka skrama (ja mislim lepak) koji je na nakim tasterima iscureo i preko proreza tastera, što zagušuje svetlost koja se probija sa donje strane...

Takođe potencijalni problem je što kod produženja garancije sa 2 na 3 godine http://redragonzone.eu/extended-warranty/ ne dobiješ nikakvu potvrdu da je garancija uspešno produžena, pa svakako planiram da oko produženja garancije (a pogotovo oko one mrene na pojedinim tasterima) konsultujem Iris Mega d.o.o jer su oni ovlašćeni serviseri Redragon proizvoda za Srbiju...
 
Ja se svaki dan sve više zaljubljujem u K1...stvarno odlična "tastaturica"!! Znam da me neko za bateriju pitao...do sada je još ni jednom nisam punio, alo koristim samo da svetli taster koji stisnem.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk

Bas lepo izgleda, samo nabaviti je ovde je u domenu naucne fantastike..
 
Nazad
Vrh Dno