Šta je novo?

Mehanicke Tastature

U dilemi sam, G413 ili COOLERMASTER MasterKeys Pro M/L [brown switches & white LED].
 
U dilemi sam, G413 ili COOLERMASTER MasterKeys Pro M/L [brown switches & white LED].

Ova G413 je poprilično hvaljena i ja se lomim izmedju nje i hyperx alloy fps mx red, ovaj CM model nešto nisam uzimao u razmatranje jer nisam naleteo na njega po domaćim radnjama.

PS Ako može preporuka za pouzdanog KP prodavca, pošto bih naručio neku od ovih tastatura preko KP?? (može na pm)
 
Druagri ako moze mala pomoc, mislim da je ovo najbolja tema....

Od pre 2 meseca sam vlasnik CM MS120 seta i imam bug jedan, barem ja mislim da je bug, kada pustim komp na sleep sve se gasi i sve je ok....kada pustim na shutdown tastatura ostaje ukljucena....mislim na osvetljenje i to sve, naravno nema funckije jer je komp u shutdown.....takodje imam osecaj sa vremena na vreme da slovo V zabada, ne radi na primer kada hocu copy-paste i onda odjednom kopira 3 puta, kao da kasni odziv ili da prihvata tek iz 3. ili 4. pokusaja, inace ovo mi je prvi primerak ovog tipa tastatura, polu-mehanicka da kazem.....

Bilo kakav savet i ideja su pozeljni, hvala svima....
 
To nije mehanička tastatura, samo malo bolje urađena membranska. Nema veze sa ovom temom. Ako imaš garanciju, nosi da je reklamiraš.
 
Poslednja izmena:
Ova G413 je poprilično hvaljena i ja se lomim izmedju nje i hyperx alloy fps mx red, ovaj CM model nešto nisam uzimao u razmatranje jer nisam naleteo na njega po domaćim radnjama.
PS Ako može preporuka za pouzdanog KP prodavca, pošto bih naručio neku od ovih tastatura preko KP?? (može na pm)

Taj CM je dosta hvaljen model po netu, a ima ga i po domacim radnjama. Stavise, trenutno je najbolji deal za nju [najveci L model] ne preko KP nego u Tehnomaniji gde je na 25% popustu. To je sa White LED only, a RGB modeli su svuda preskupi. Skuplji su od Das Keyboard 4 Pro.
 
Taj CM je dosta hvaljen model po netu, a ima ga i po domacim radnjama. Stavise, trenutno je najbolji deal za nju [najveci L model] ne preko KP nego u Tehnomaniji gde je na 25% popustu. To je sa White LED only, a RGB modeli su svuda preskupi. Skuplji su od Das Keyboard 4 Pro.

Hvala za info! totalno sam je zanemario, prosto CM nisam nikad pratio.
Fin popust daju, u cenovnom rangu sa ove dve...ima samo sa brown svicevima?
 
i ja se dvoumim izmedju te dve G413 Carbon u emiju ima kao srebrna a u gigatronu crna, ista cena.mada je coolermaster mocna isto
 
Vec neko vreme koristim g810, obzirom da sam je nasao na mazonu za 30€ mislim da bolje nije moglo. Pre toga sam imao g410 koja nije prezivela casu vode :) pa mi sad sluzi kao donor za tastere. Meni se mnogo svidja zvuk koji Logi ima. Fali mi samo palmrest i ako nadjem u prodaji ovaj od G513 kupicu ga.
 
Vec neko vreme koristim g810, obzirom da sam je nasao na mazonu za 30€ mislim da bolje nije moglo. Pre toga sam imao g410 koja nije prezivela casu vode :) pa mi sad sluzi kao donor za tastere. Meni se mnogo svidja zvuk koji Logi ima. Fali mi samo palmrest i ako nadjem u prodaji ovaj od G513 kupicu ga.

Kako nadje g810 za 30e alal ti vera :)
Meni je logitech odlican, šta god da sam uzimao trajalo je po sto godina. Ta g513 je baš premium, ali i cena je pozamašna.
Malo sam proučavao i Corsair tastature, vidim da su dosta hvaljeni modlei k70 i k95. doduše kod nas sam našao samo preko KP
 
Amazon ima pored redovne cene i cenu za polovan proizvod. Ima tu raznih prodavaca ali ja uzimam sa Amazon warehouse deals. Tastatura je imala francuske kaycapove, sto nije nikakav problem posto sam samo prebacio sa stare one koji se razlikuju i na stranici je navedeno da ima dve ogrebotine od 1 cm. Kad je stigla 15 minuta mi je trebalo da vidim gde su te ogrebotine, eto koliko su primetne :D
 
Stigao ej Cooler Master MasterKey Pro L [white LED] pre par dana, veoma sam zadovljan.
 
Godinama sam bio na Logitechovoj membranskoj tastaturi koja me je svojski služila pa mi je mehanička KB revolucija promakla.
Sve do nedavno, kada sam prosuo kafu po njoj. Uzeo sam Redragon Kala 557 RGB tastaturu sa blue switchevima i prezadovoljan sam. Plašio sam se prejakog zvuka blue prekidača ali ništa od toga, sve je kako treba, extra je kucanje, ja sam oduševljen. Nema potrebe za davanjem brda novca za Corsair ili Razer, ovaj kinez razbija za sve pare.
 
Dilema CM CK550 ili X-falcon Z-88 ?
 
Nikad nisam imao prilike da isprobam mehaničku tastaturu i da vidim šta mi odgovara, ali planiram i ja uskoro da se ponovim.

Koji switch-evi su najpogodniji za programiranje, ima li neko iskustva što se toga tiče?
 
Nikad nisam imao prilike da isprobam mehaničku tastaturu i da vidim šta mi odgovara, ali planiram i ja uskoro da se ponovim.

Koji switch-evi su najpogodniji za programiranje, ima li neko iskustva što se toga tiče?

Najbolje bi bilo da sam probaš sve vrste prekidača pa da izabereš koje ti odgovaraju. Neka podela je :

-brown(taktilni) za kucanje
-red(linearni) za gaming

I opet obrati pažnju na to da red switchevi od cherry-ja nisu isto što i red od kaliha ili outemu-a ili nekog deseto proizvođača. Komplikovana je to rabota........Ja sam bio na mehaničarki pa sam se opet vratio na membranu, *mjau**mjau**mjau* više mi leže low profile tasteri.
 
Poslednja izmena:
braon prekidači, 75% tastatura. mlatim dosta i po laptopu gde su makazice, ali preferiram mehaničku svakako.
 
Nikad nisam imao prilike da isprobam mehaničku tastaturu i da vidim šta mi odgovara, ali planiram i ja uskoro da se ponovim.

Koji switch-evi su najpogodniji za programiranje, ima li neko iskustva što se toga tiče?


Za programiranje blue ili brown. Blue su malo glasniji ali najbolji taktilni osećaj. Izmedju proizvodjača nije velika razlika ali izmedju boja jeste.
 
Za kucanje se često preporučuje plavi ali su bučni do zla boga, ako deliš radni prostor i želiš da sačuvaš živu glavu - plavi nikako.

Šala mala ali nije daleko od zbilje.

Ako ikako možeš najbolje da probaš, sto ljudi sto ćudi i svakome paše nešto drugo.

P.S. Ne vidim iz kojeg si grada, mogao bi da probaš možda kod nekoga od kolega sa foruma.
 
Poslednja izmena:
Hmm, da...

Gledao sam poređenja na YT i blue, iako najbučniji, odaju najbolji utisak, prosto mi je zadovoljstvo da ih slušam. Okolini verovatno ne :)

Brown su daleko tiši i možda i najbolji all-rounder-i.

Samo da isprobam na licu mesta kad budem kupovao, ništa na slepo.

Hvala svima na info-u.
 
^ Moj ti je savet da uzimas brown ako planiras i da se igras.

Ako ti pretezno za kucanje treba blue bez rasmiljanja.

Btw - da li jos ima na trzistu CM Storm Quickfire TK? Evo jurim po EU nema ih nigde a uzeo bih jos jednu za backup... Ja uzeo moju CM QF TK (mx brown) pre nekoliko godinu na nekom snizenju za 65e i prezadovoljan sam kako sljaka do sada.
Ili ima li nekih na taj fazon da je TK (ali ne full TK vec je taj deo spojen i aktivira se preko tastera)
 
^ to je u pitanju full TKL, ova QF TK nije bez number pada + usb kabal koji moze da se otkaci i promeni na levu ili desnu stranu (sto mi mnogo znaci)
 
Masala, ovo je isti CM QF TK - samo sa 50% vecom cenom...
 
I ja sa svojom QF TK sam prezadovoljan... Medjutim nadao sam se da mogu da se nadju povoljnije jer je "stariji model" pa da uzmem jos jednu kao backup.

Medjutim odokativno MK Pro L je isti produkt ali skoro duplo skuplji - so yeah, no way Jose... :)
 
@Yojinbo

Ja imam CM Quickfire TK koju ne koristim, Blue verzija. Mislim da imam i O-ringove na njoj, moram da proverim, ali ne mogu da se setim da li na svim tasterima ili samo alfanumeričkim (pošto mi je bilo višak sa druge tastature)...
 
Poslednja izmena:
Koristim Hyper X Alloy Elite vec skoro godinu dana.
Prezadovoljan tastaturom,necu je menjati jos dugo vremena.
Ja vec duze vreme kuckam bez O ringova i nekako sam se navikao bez njih,trenutno koristim tastaturu sa mx brown.
Dok sam imao mx blue bez o ringova je bilo ne moguce slusati duze od sat vremena i ako volim zvuk koji prave. :D
 
Nazad
Vrh Dno