Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Kakvi su keycapovi? Koliko si platio harač povrh cene? Nema iluminaciju?

Nema iluminaciju..sa iluminacijom su Fxxx modeli, kao npr. F87 http://www.ikbc.com.tw/f87 (skuplji naravno :D)...harač je izašao 2200 din. na 52 eur što mu tačno dođe onih 10%+20% na cenu....keycapovi su ok :p piše im da su pbt, ali obzirom da mi je ovo prva mehanička tastaura nemam sa čim da ih uporedim :p
 
Moraš to nekako lepo da potopiš u alkohol da se šećer rastvori u njemu i izađe napolje. Van toga imaš sprej za kontakte ali ne verujem da će ti to pomoći dok šećer ne izađe.
To je i meni palo na pamet, ali za sada ne vidim neko razumno resenje, osim da potopim ceo taj deo tastature u alkohol, a zahvaceni dugmici su tab, levi shift i ~, na samom kraju tastature..

Svakim danom se "oporavljaju", cistio sam ih jos par puta sa alkoholom, 2/3 su 95% normalni, ukleto ~ dugme i dalje zeza :D
 
Naručio mehanički numpad sa ovog joybuy-a. Magicforce crni sa crnim switch-evima, kad stigne javim utiske.
 
Zanima me da li je neko ikada pokusao da skine srpska slova koja su naknadno odstampana na tastaturi (č,ć,ž,đ,š). Ne znam zbog cega je ovo dodato, ali je dosta iritantno. Dakle, ova slova nisu kao ostala, vec imaju neku teksturu, kao da su nalepljena ili slicno. Zanima me da li postoji nesto sto ce ih odstraniti, a da se ne ostete fabricka slova? https://postimg.org/image/ii0edmy7f/
 
Na Devajaras tastaturi je počeo da se javlja dupli/trostruki/nedostajuću klik.

Slepo kucam i samo ovo slovo se desi da izostane (ređe, a stisnem ga sigurno) ili da se pojave 2 ili 3 uzastopna (ss ili sss).
Još uvek je pod garancijom.

Do čega može biti?
Da li ima vade od reklamacije jer se ne dešava uvek?

Danas kucam lozinke i na trećinu njih mi umesto jednog ubacuje duplo slovo S. A to sam kucao jednim prstom pa nema šanse da mi se ukočio prst, da sam stisni 2 puta i slično.
 
To je Redragon jel?
 
Pa mora da ima neke veze sa kontrolom kvaliteta jer se meni slična stvar dešava na njihovom mišu M690..dešava se da ponekad miš ne registruje klik na levom tasteru, pa moram ponovo da kliknem...

Inače pošto je tastatura pod garancijom, može da ide u servis..van garancije ja bih probao da razlemim i zalemim novi switch...
 
i ja sam njihov korisnik, ali za sada sluze super..(modeli u potpisu)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pa mora da ima neke veze sa kontrolom kvaliteta jer se meni slična stvar dešava na njihovom mišu M690..dešava se da ponekad miš ne registruje klik na levom tasteru, pa moram ponovo da kliknem...

Inače pošto je tastatura pod garancijom, može da ide u servis..van garancije ja bih probao da razlemim i zalemim novi switch...
Nema ni potrebe da se lemi, switchevi na devarajasu su modularni, samo se bocnu.

Uz tastaturu dolazi i 8 bonus plavih switcheva. Pa može da proveri da li je do switcha. Samo pažljivo sa skidanjem starog switcha, jer se lako lome oni ivičnjaci prilikom skidanja ako se primeni jača sila.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E pa tim bolje onda :)
 
Ne bih se zezao dok je u garanciji, da ne napravim veću štetu.
Moraću ovih dana da odnesem pa da vidim šta je problem.
 
Na Devajaras tastaturi je počeo da se javlja dupli/trostruki/nedostajuću klik.

Slepo kucam i samo ovo slovo se desi da izostane (ređe, a stisnem ga sigurno) ili da se pojave 2 ili 3 uzastopna (ss ili sss).
Još uvek je pod garancijom.

Do čega može biti?
Da li ima vade od reklamacije jer se ne dešava uvek?

Danas kucam lozinke i na trećinu njih mi umesto jednog ubacuje duplo slovo S. A to sam kucao jednim prstom pa nema šanse da mi se ukočio prst, da sam stisni 2 puta i slično.

nije to do tastera nego do lema na ploci. odvaja se od pcb i kako ti pritiskas tako on vibrira i pravi kontakt više puta. Nekada ako pritisneš drugačije ili ako se malo drugačije iskrivi ploča kontakta nema uopšte.
Nije teško rešiti, ali svakako nosi u servis ako je pod garancijom.

ovo je normalna stavar na mehanickim tastaturama. Imam i ja problem na dva komada. Rešim tako što pin tastera zalemim direktno na sledeći kontakt.
 
Pocelo i meni na kbParadise v80, morao bi da vidim kako se to radi.



Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
DA li neko ima Logitech G413 Carbon? Pazario bih je i deluje mi poprilicno dobro + je jako tiha iako je mehanicka pa mi je to imperativ jer ne mogu da se igram na trenutnoj Rappoo V500S :(
 
Prelomio sam i naručio Drevo Tyrfing V2 tastaturu: https://www.armyourdesk.com/collections/mechanical-keyboard/products/drevo-tyrfing-v2-87-key-rgb-backlit-mechanical-gaming-keyboard-ansi-us-layout

Po onome što sam video po netu, dobra izrada, dobro osvetljenje, Outemu prekidači (uzimam Black jer odavno hoću da ih probam a i Outemu Black su tvrđi od Cherry Black - celih 80gr, što mi odgovara)...keycapovi su tanki ABS ali imaju lep font i doubleshot su, nisu gravirani. Bolje no gaming tastature izvikanih brendova.
 
Poslednja izmena:
nisam platio nista ovu. zbog posla imam neke kredite na sajtu.
Da sam kupovao za pare, nasao bih negde za pola ovih para.
 
ok onda, nisi tako odmah napisao pa me malo zacudilo.
 
Ko je narucivao DAS sa sajta i koliko je ispalo ukupno?

Sent from my PandaS7Edge
 
ja sam uzeo preko madjara za 175€. sa sajta mi je bilo rizicno zbog transporta, carine i dazbina...
 
Kako je gejming industrija progurala ovu izumrelu tehnologiju koja dovodi do ludila sve oko vas, skroz mi je fascinantno :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
magovi marketinga :)

samo sto postoje i tastature koje nemaju svetlece kerefeke i gejming "dizajn" i sluze pre svega za kucanje. presao sam pre par godina sa membranske i ne verujem da cu ikad nazad. zavisi i koji su svitchevi iako su i od toga napravili celu nauku.

tastature su nekima i poseban fetis, ja bih svoju i u grad nosio :)
 
Poslednja izmena:
magovi matketinga :)

samo sto postoje i tastature koje nemaju svetlece kerefeke i gejming "dizajn" i sluze pre svega za kucanje. presao sam pre par godina sa membranske i ne verujem da cu ikad nazad. zavisi i koji su svitchevi iako su i od toga napravili celu nauku.

tastature su nekima i poseban fetis, ja bih svoju i u grad nosio :)
Nemas razloga da ides nazad osim ako ti tastaturu ne udari voz..... :))

Sent from my PandaS7Edge
 
tastature su nekima i poseban fetis, ja bih svoju i u grad nosio :)

Ja sam imao teškoće da objasnim ljudima zašto imam više od jedne tastature i zašto se toliko ložim na njih..."to je samo tastatura", kažu. Ma, da...za vas možda. A realno, i ne kucam Bog zna koliko na njima. Jednostavno, volim da imam drugačiji osećaj pod prstima, jedne nedelje sam raspoložen za jedno, naredne za nešto drugo..."kad ženske mogu da menjaju đinđuve i cipele svaki drugi dan bez neke potrebe, mogu i ja periferije, fuck off", kažem im.
 
ma ja odavno nikome i ne objasnjavam sta je sta, zbog cega to radim i koliko kosta. mada me odavno niko nista vise i ne pita :)
ja uzivam u svom hardveru a ostali neka uzivaju u cemu god hoce i svima lepo.
ali da, ima nesto posebno u tastaturama, moja ima i neki poseban miris :D
 
Citam da su dobre za kucanje ali ja najbolje kucam na sto plićim dugmićima, recimo kao na Apple tastaturi..
Secam se ortak je imao 90-ih i bila je nerealno glasna, mislio sam da to ne postoji vise kao ni misevi sa kuglicama kad ono :)
Ja cekam mis koji ima totalno necujan klik ali gejming industrija ide u kontra smeru :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
imas ovaj mis koji je necujan, ne znam ima li jos nesto:

https://www.logitech.com/en-us/articles/silent-mice

problem je sto vecina mehanickih tastatura ima dodatno podignute i izbacene keycapsove iznad tela tastature, imao sam jednu takvu i bila je uzasna za kucanje. blue switchevi imaju dodatni click zvuk i jesu najbucniji pa ni meni ne bi odgovarali ma koliko bio kul osecaj pri kucanju.
stara eplova je nesto drugo i jeste odlicna za kucanje. ja sam je pre 3 meseca jedva nasao, hteo sam neku kvalitetnu wired sa numerickim delom, uzeo je za 55€ u vakuum pakovanju, nije bilo bolje kupovine :)

fora je samo sto je skroz drugaciji osecaj pri kucanju, ne odgovaraju svima mehanicke...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno