Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Zna li neko zašto u okolini nema Das Keyboard 4 sa blue switchevima?
Proverio sa svima na kupujemprodajem i samo brown :(
 
Zna li neko zašto u okolini nema Das Keyboard 4 sa blue switchevima?
Proverio sa svima na kupujemprodajem i samo brown :(

I ja sam se svadjao sa jednim prodavcem sto mi je navodno mogao da nabavi professional for Mac - trazio sam nju sa blue switchevima, pa kada se posle par dana ispostavilo da zavlaci i da nema rekao sam koje su cene nje i one kompaktne za win sa blue swithevima... Covek mi rekao cene i bio spreman da salje i ja posaljem jos jednu poruku da mi potvrdi da je 100% blue switch i on odgovori - pa nemam ja sa blue, ja samo brown switcheve imam...

Tako da pripazite ako kupujete jer je ocigledno hteo da uvali brown (jer sam u svakoj poruci pisao da mi trebaju blue switchevi) i nadao se da se necu zaliti vrv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo meni upravo stizu razne stvari sto sam porucio iz inostranstva - trebao bi i Ajazz AK33 da stigne sutra pa cu da javim orve utiske. Ako stigne prekosutra ne verujem da cu stici da ga isprobam do sledece nedelje posto sam na putu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam od ovog lika uzeo $2.89. Odlično obavlja posao. Ti plastični samo mogu oštetiti tastere.

Reci mi gdje si uzeo Ducky?

Ja hoću sebi da uzmem Ducky One White TKL.
Nova je tastatura, pa bi u Evropi trebalo da ih bude od polovine juna. Ali generalno ne znam odakle bih je naručio ...
 
Poslednja izmena:
Ja sam je porucio sa kupujemprodajem :)

Hteo sam prvobitno CoolerMaster MasterKeys Pro S, medjutim nikako da se pojavi kod nas, i plus, naisao sam na neki review koji je i nije bas pozitivam (los var na PCB, los kvalitet tastera i legendi, los materijal), pa sam onda otisao na prvi sledeci izbor, a to je ducky, stim sto sam i ja prvobitno hteo TKL model (Ducky One TK RGB), ali nema sanse da opet cekam da i to izadje, pa sam se skrasio sa ovim.

Ti kontaktiraj ovu dvojicu sto prodaju shine 5, pa vidi dal mozda imaju ducky one (ova tvoja nije rgb verzija, i trebala bi da je vec u prodaji).
 
Čemu služi keycap puller? Ima li potrebe na mehaničkim tastaturama skidati tastere? Ako ima - zašto?
 
A sto vam treba keycap puller - ja sam na svakoj sa prstima skidao bez ikakvih problema vec par godina i ni jedan nisam ostetio niti imao problema da "iscupam". Mislim, ok, ide brze, ali ako se bojite da ogrebete ili ostetite, prsti sigurno nece izgrebati :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam isto dobio plastični, i kad sam modovao moju nisam primetio da postoji šansa da sje_be taster
 
Imao sam i ja plastični, ali je definitivno lakše raditi sa ovim žičanim.
 
ljudi,poprilicno mi hitno treba savet odakle da kupim wasd keys jer mi se na mehanickoj ogulio taster "a"?
 
aliexpress svakako svima prvi pada na pamet, ali ako je rekao da mu je hitno, onda nije opcija. generalno ne znam sta je tolika frka da koristi izguljen taster, ja cu uskoro da porucim blanko keycapsove
 
Mene sad zvali - Ajazz AK33 white sa blue switchevima (skuplji od black) - ocarinjeno na 800 RSD. Posto sam u putu first impressions oko utorka/srede.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo koristim vec 2 dana - uskoro utisci...
Neko rece da he premala za ruke - evo poredjenja - identicna velicina kao razer-ova full size. Ja ne drzim desnu ruku na numerical keyboard tako da ne znam zasto bi mi ova bila tesna :)
Inace boja je mnogo lepsa uzivo...

61047f921d22050759e41e8e8725e294.jpg

dee19c5db64283fdb7c3e4725639ae33.jpg

73fa43b69a26286ef6cfb7b241c1b2bd.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li sam nešto slagao u vezi tastature?
 
Evo ovako - da odradim review. Da pocnem od negativnog - tastatura koju sam ja dobio ima problem jer je malo iskrivljena u transportu ili u fabrici. Zbog toga se tastatura malo mrda, sto se moze videti u ovom klipu:
https://www.dropbox.com/s/uzr08kpmbl7tc97/Video 6-6-16, 13 39 34.mov?dl=0

Javio sam seller-u i gledamo kako ce da resi stvar, za sada je ponudio neku sicu (novca) kao refund delimicni i da zadrzim, ili da saljem nazad (ali bi onda opet morao carinu platiti po drugi put kada bude druga stigla). Sad trazimo trece resenje. Problem sam resio stavljanjem tanke trzalice od gitare ispod gornje desne nozice i stabilna je maksimalno.
Sad da pocnem.

Kuciste - glossy finish bele plastike sa donje strane i sa strana ok kvaliteta (nemam zamerki), ali nije top kvalitet. Da je mat dojam bi bio bolji bar sto se izgleda tice. Pored toga odozgo je cini mi se neka metalna ploca, ali moracu da proverim da budem 100% siguran. Sama tezina tastature odaje utisak kvaliteta.
Keycaps - beli keycaps koji kao da imaju minijaturni rubber finish koji mi se stvarno jako dopada - da uporedim odmah sa Blackwidow - za klasu deluju lepse pod prstom :) Win i ALT key sam zamenuo pozicije sto se vidi na fotki poslednjoj :)
Switches - momenat koji svakog zanima - kakvi su switchevi. Poredio sam dakle sa MX blue, posto su ovo kopije blue switcheva, i moram da priznam razlika je jako suptilna. Deluje mi da je potreban samo malo manji actuation force nego kod MX blue, ali stvarno deluju neverovatno dobro, i kucanje pruza zaista jako prijatan osecaj.
Osvetljenje - uglavnom ga drzim iskljucenim preko noci, ali ovo je jedna od najprijatnijih boja koje sam video. Probao sam i sa 5D mk2 da fotkam ali ne mogu nikako da uhvatim realnu boju ma koliko pokusavao - neka light teal aqua blue. Jedini problem je sto je uvece i na najslabijem podesavanju prejako svetlo, ali stvarno prelepa boja (na snimcima sa neta je delovala drugacije, a sad vidim i zasto).
Media keys - ono sto ce mozda nekog zanimati (mene je zanimalo, a nigde nisam nasao) je koji media keys(Fn + key) rade na Mac OS X. Odgovor je mute (F1), play (F3), volume down (F4), volume up (F5), i osvetljenje tastature na F8 koji nije zapravo media key. E sad, ja sam namestio same F1 i F2 da su osvetljenje ekrana, F3 da je Mission Control, F4 launchpad

Koga zanima jos nesto nek pita, ja za sada uzivam u tastaturi i jedino razocarenje je to sto nije idealno ravna tastatura (sto sam ispravio), ali definitivno no brainer buy za ove pare. Ona Zalman K500 i Rapoo V500 su da ne kazem sta naspram ovoga, a skuplje su. Da li bi radije Razer-a ili ovu koristio - pa ovako, razer mi je ostao na PC, a ova je na Mac sto govori dovoljno o tome (mada vise zato sto je compact je isla ovde), ali bi je definitivno pre Razer Blackwidow Tournament edition koristio iz prostog razloga sto je ctrl, alt i win iste velicine i same cinjenice da je izmedju 4 do 8 puta jeftinija a nista manje losija :)
 
lep rewiew, sve sto treva je obuhvaceno :)

Koliko si je platio?

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
$41 dolar je white model sa blue switch-em. Ima na par mesta za oko $39.
Platio sam jos $16 za brzi shipping (trebalo joj je oko 6 dana do nas), ali ima free opcija za 2-5 nedelja shipping.
Carina me izasla 850 RSD - tako nesto...
 
$41 dolar je white model sa blue switch-em. Ima na par mesta za oko $39.
Platio sam jos $16 za brzi shipping (trebalo joj je oko 6 dana do nas), ali ima free opcija za 2-5 nedelja shipping.
Carina me izasla 850 RSD - tako nesto...

Sa kog sajta?
 

Ebay.
Pravo da ti kazem, ostale ne volim. Kad god sam imao problema na ebay, pare su mi vracene ili je neka kompenzacija napravljena. U svakom slucaju zasticen si kao beli medved sa kombinacijom ebay plus paypal.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko su bucniji prekidaci u odnosu na MX Blue?
 
Nisam siguran da su bucniji, ali provericu cim opet budem za kompom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni iskreno deluju jako slicno :)

Prvo je test za klik gde se registruje pritisnut taster, a drugi je kada ides jako do samog kraja tzv. bottoming outhttps://vimeo.com/170469732


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pojavile su se Reddragon mehaničke tastature kod nas po veoma primamljivim cenama. Ima neko nekakvih konkretnih iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno