Šta je novo?

Mehanicke Tastature

@jurodivi

Ima sad i Rapoo V500 za slican novac, isto kod nas, isto bez numpada.

Koja je razlika izmedju Cherry Blue i Outemu Blue?
 
Isplati se uzeti lemilicu ako je razlika u ceni 50e. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Isplati se i kupiti lemilicu za tu razliku, naučiš nešto novo, stekao si jednu veštinu i još ti ostane alat pa možeš posle da se zezaš i praviš/popravljaš/prepravljaš.

Sent by homing pigeons
 
Mislim u kvalitetu i dugotrajnosti, ja sam prezadovoljan sa tastaturom svakako.
 
Isplati se i kupiti lemilicu za tu razliku, naučiš nešto novo, stekao si jednu veštinu i još ti ostane alat pa možeš posle da se zezaš i praviš/popravljaš/prepravljaš.

Sent by homing pigeons

Vala jeste. Samo, tesko da je razlika u ceni I blizu 50€. Vidjao sam na Aliju mehanicke numpad-e za 20-25$.
 
najs :)

to je onda no brainer :)
 
Poslednja izmena:
Redragon Kumara ili Usas. Klasične TKL sa Outemu Blue, jeftine...ne pucaju od kvaliteta ali rade posao, ako možeš da svariš onaj grozni “gejmerski“ font. Ja nisam mogao i naručio sam set keycapova za moj Usas...

Pa te redragon ili reddragon (kako god se zovu) su otprilike klasa Rapoo sto se tice kvaliteta, a za cenu jedne mogu 2 ajazz-a da se poruce. Definitivno no brainer za mene.
Jel ima jos nesto kompaktno napolju da je tipa ta klasa (isto blue ili brown)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam Ajazz i prezadovoljan sam. Font prelep, kvalitet odlican i spejs sam dobio ljubicasti switch.
[emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Ja imam MagicForce68, bela, normalan font, braon switch, extra tastatura za taj novac.
Samo da dodam da nema F tastere već preko FN+broj, ko baš zavisi of F tastera nije baš zgodno. Isto i Home i End tasteri.
Sledeći korak je AnnePro ali 70e mi je malo mnogo za sada.
 
Pa te redragon ili reddragon (kako god se zovu) su otprilike klasa Rapoo sto se tice kvaliteta, a za cenu jedne mogu 2 ajazz-a da se poruce. Definitivno no brainer za mene.
Jel ima jos nesto kompaktno napolju da je tipa ta klasa (isto blue ili brown)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kao da je Ajazz nešto bolji...

Anyway, što se našeg tržišta tiče, to ti je. Kod Kineza imaš hrpicu tastatura od 40-50$, ako te ne mrzi da čekaš. Preporučujem Drevo...
 
Drevo ima BT keyboard pristupacno a dobro izgleda... Moracu da porucim da isprobam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pazi samo, ako je suditi po komentarima ima dosta žalbi na kvalitet vaš te BT tastature.
Ako pamtim nije Drevo original već je samo rebrand KeyCool ili tako nešto, odnosno Drevo lepi svoji nalepnicu a tastatura je zapravo KeyCool.

Sent by homing pigeons
 
Vidim da govorite da je ajazz u rangu sa Redragon. E pa mogu da garantujem da je ajazz za klasu bolji. Izrada i plastika koju ajazz koristi je bolja cak i od kbparadise v80 koju imam, a kosta 4 puta vise. Switchevi ne mogu da se porede. Kad bi bili cherry u Ajazz ova tastatura bi kostala 150e. Prezadovoljan kupovinom za samo 40e sa sve shippingom. Samo navikao sam na red cherry, zorro blue mi previse tvrdo.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ma ajazz je tenk sto se tice izrade.
O kvalitetu switcheva sam vec pricao :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno, drndao sam i taj Outemu koji je u redragonu i nema nikakve razlike u kvalitetu.
 
ne znam gde da postavim pitanje posto je ovo neka mem-chanical tastatura :)

treba da uzmem caletu neku tastaturu i mis, trazio mi je samo da ima osvetljenje zbog nekog razloga iako zna slepo kucanje...

zapade mi za oko ovaj kombo iako ne volim nesto narocito cm:

http://www.coolermaster.com/peripheral/keyboards/masterkeys-lite-l-combo-rgb/

moze li neki utisak ako je neko imao iskustva?
 
pa tako nekako i kontam jer cale nije gejmer :)

videh da se pominju kao najbolji kombo za ~60€. voleo bih samo da ih barem na kratko negde isprobam pre kupovine...
 
uzeh upravo ovu koju sam pomenuo. pogledao sam i devastator kombo ali mi to nikako nije za caleta... kad malo razmislim nije ovo ni jeftino toliko ali ce njemu barem da traje...
malko su mi manji kapsovi ali kapiram da ce da se navikne...
 
Samo da javim da je skroz ok tastatura a i mis. nisu mali kapsovi i nije potrebno neko dodatno privikavanje na nju.
tastatura je cak i previse teska i masivna, nisam ocekivao da ce biti ovakva.
 
Evo da nisam pogledao nikad ne bih znao da mogu da smanjujem jacinu osvetljenja i da ima breathing mode na K553 Usas :D
 
Stigla mi je Fühlen SM680R. Long Hua (Kailh) blue switchevi, rgb osvetljenje je prelepo, ima dobru tezinu i kvalitetna je. Videcemo kako ce se pokazati.
328f6002599f6fcfad08bbfe144159b2.jpg
 
Stigla mi je Fühlen SM680R. Long Hua (Kailh) blue switchevi, rgb osvetljenje je prelepo, ima dobru tezinu i kvalitetna je. Videcemo kako ce se pokazati.
328f6002599f6fcfad08bbfe144159b2.jpg
Ja sam hteo tu tastaturu ali bilo je problema kod kineza. Prvi put narucim nisu mi je poslali drugi put narucim kazu mi da moram jos da doplatim zato sto sam iz Srbije i na kraju sam odustao.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno