Šta je novo?

Mehanicke Tastature

E ti mi trebaš, zbog poređenja. :D

Koja ti je bolja za kucanje? Meni je posao takav da mi je Word glavni alat, tako da mi je kucanje prioritet i zato me zanima da li su za to bolji plavi ili braon.

OnePlus 6/Tapatalk
 
Braon i plavi svicevi su taktilno potpuno isti, gluv covek ne bi mogao da ih razlikuje. Plavi ispustaju klik kad se aktiviraju, braon ne, to je jedina razlika.
Po meni uvek bolje bez zvuka nego sa, jer u nekom trenutku on moze da postane problem. Naravno, ima ljudi koji posebno vole taj fazon da im klikce, podseca ih na pisace masine ili sta vec, ali to je vec krajnje subjektivno.
 
Cherry brown vs Outemu blue.

Na oba radio tonu kucanja.

Moj glas ide za plave. Ali nikako u kancelariji s nekim.

Nisu mi isti taktilno. Bolji su mi plavi.

Zvuk ne registrujem svesno, ali drugi da. :)

I opet - nije svakom isto, tako da dok se ne proba...
 
Mesas babe i zabe, ni outemu blue i cherry blue nisu isti svichevi, a kamoli outemu blue i cherry brown. Ako prichamo o cherry brown i blue, oni su isti taktilno.
 
Poslednja izmena:
Mesas babe i zabe, ni outemu blue i cherry blue nisu isti svichevi, a kamoli outemu blue i cherry brown. Ako prichamo o cherry brown i blue, oni su isti.

Moguće. Zato sam napomenuo korištene modele.

Ostalo sam probao na kratko - tek da vidim kakav je prvi utisak. Uglavnom razne braon i crvene kineze. Plavi outemu su za sad top izbor - dok ne uzmem plave cherry na bar mesec dana - da vidim bih li osetio razliku. Ako je istina to što kažeš - da su braon i plavi cherry isti (nisam baš siguran u to), onda su plavi cherry lošiji. :)
Barem za mene.
 
Poslednja izmena:
Braon i plavi svicevi su taktilno potpuno isti, gluv covek ne bi mogao da ih razlikuje. Plavi ispustaju klik kad se aktiviraju, braon ne, to je jedina razlika.
Po meni uvek bolje bez zvuka nego sa, jer u nekom trenutku on moze da postane problem. Naravno, ima ljudi koji posebno vole taj fazon da im klikce, podseca ih na pisace masine ili sta vec, ali to je vec krajnje subjektivno.

Hm, čitao sam na drugm mestima da ima razlika. Ljudi pominju da su braon lagani, zbog čega su odlični za one sa preciznim prstima, ali da se zbog toga pravi više grešaka, a da su plavi teži za pritiskanje, da je kod njih double-tap sporiji itd itd.
 
Hm, čitao sam na drugm mestima da ima razlika. Ljudi pominju da su braon lagani, zbog čega su odlični za one sa preciznim prstima, ali da se zbog toga pravi više grešaka, a da su plavi teži za pritiskanje, da je kod njih double-tap sporiji itd itd.

Takav je i moj utisak.
Daleko od toga da bih rekao da su braon loši. Pet u glavu su za membranske - još uvek. Kao i za tastere sa kraćim hodom. Ali plavi su, nevezano za zvuk, nekako "odsečniji" - tj. i kad si umoran, nemaš nikad dilemu jesi li aktivirao taster, ili nisi (nekad kucam bez gledanja ni na monitor, ni na tastaturu).
Opet - poredim Outemu blue sa Cherry brown, nisam radio sa Cherry blue.
 
Upravo sam hteo da ti izvucem tabelu sa specifikacijama, ali ispade da sam ipak ja pogresio, da braon imaju 45g a plavi 50g actuation Force, dok su ostali parametri isti. Pricam iskljucivo o cherry mx.

E sad, u praksi, posto sam imao tastature i sa jednim i sa drugim, meni su zaista bili veoma slicni, odnosno isti, jednostavno ne bih znao da napravim razliku.
Doduse nisam ih bas koristio uporedo jer sam prvo prodao brown pa kupio blue, mozda bih tad primetio neku razliku osim zvuka.
Meni je taj klik bio super u prvih par dana, jer uz taktilni ti daje i zvucni feedback, ali je vrlo brzo poceo da me nervira, zato mislim da je manja sansa da pogresis sa braon.

Ali da ne bi mlatili praznu slamu, evo ti konkretan predlog, imas u g**es-u HyperX Alloy sa Blue i Brown switchevima, tastature su iste i samo im se switchevi razlikuju, pa najbolje svrati i uporedi.
Meni su u Uscu bez problema otvarali nekoliko razlicitih tastatura da probam, a moguce da imaju i tester.
 
Poslednja izmena:
malo se kasno javljam, ali sve sto su ispisali ljudi je bas to sto bih ja rekao, konkretno ovo sto je napisao rev. ako pricamo o prekidacima istog proizvodjaca, recimo cherry, brown i blue se prakticno razlikuju samo po kliku, taktilno su skoro isti, osim sto se brown malo lakse aktiviraju, ali to je stvarno tesko primetiti. crni i crveni se razlikuju samo po tome recimo, ali ako neko pritiska jako po tasterima taj nece videti nikakvu razliku izmedju njih, ali ona realno postoji i veca je i primetnija nego izmedju plavih i braon.

ja bih samo imao da dodam, ako kucas slepo, dosta je dobro imati taj zvucni feedback koji daju plavi. iako zaista nisu za mesta gde pored tebe boravi jos neko....
 
Preskoci HyperX Elite modele, imaju problema sa ispadanjem kapica i pucanjem istih. Meni je za malo manje od 2 godine pukao caps lock, w, strelica gore i lctr, a jos masu dugmica je ispadalo, uglavnom bocnih. Ne verujem da su sredili to jer je na novim modelima ubacen samo rgb.

Meni ie kingston posle par meseci poslao sve i jednu rezervnu keycap (besplatno) a i mnogim drugima. Iscitaj malo po forumima i videces.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne pratiš fabulu :) Čovek uzima Das Keyboard ali se dvoumi oko sviceva. Nje nažalost nema kod nas, pa jedino da proba sviceve na nekoj drugoj tastaturi. HyperX Alloy sam predlozio jer znam da imaju isti model u obe verzije, ali moze sta god.
 
Poslednja izmena:
Vi koji se razmišljate oko izbora prekidača, zašto ne do kupite samo prekidače?

Outemu komplet prekidači (koja god boja) su 20$.
Ili ako je samo za probni period ne mora ni toliko, 30-ak je dovoljno da testirate.
 
pa da, ali im treba tastatura u koju ce da stave te prekidace :)

meni nikako ne ide u glavu zasto niko ne napravi bezicnu mehanicku tastaturu sa bt i wireless konekcijom koja ima izmenljive prekidace. mislim na svakoj mozes da promenis, ako si bas lud, ali ono...
 
deluje interesantno, ali nisam siguran da podrzava i wifi i bt. meni treba da podrzava oba standarda, i da se pomocu dugmeta prebaca sa kompa na komp. nasao sam takvu tastaturu i narucio je, ali nema izmenljive switch-eve

ali za divno cudo nije ni bila skupa, 50 usd sam dao, to je oko 5 soma dinara.
 
deluje interesantno, ali nisam siguran da podrzava i wifi i bt. meni treba da podrzava oba standarda, i da se pomocu dugmeta prebaca sa kompa na komp. nasao sam takvu tastaturu i narucio je, ali nema izmenljive switch-eve

ali za divno cudo nije ni bila skupa, 50 usd sam dao, to je oko 5 soma dinara.
Jel može link?
 
Preskoci HyperX Elite modele, imaju problema sa ispadanjem kapica i pucanjem istih. Meni je za malo manje od 2 godine pukao caps lock, w, strelica gore i lctr, a jos masu dugmica je ispadalo, uglavnom bocnih. Ne verujem da su sredili to jer je na novim modelima ubacen samo rgb.
kolega, jel ima jos nekih problema sa kingstonom osim sa keycapsovima? Ako je to jedini problem, sa tim mogu da zivim.
Ja jurim neku TKL sa red svichevima, a Alloy fps pro mi odgovara po svim parametrima, osim mozda sto bi bilo bolje da svetle belo al *mjau**mjau**mjau*.
Mogu da porucim PBT keycapse sa amazona, pa ako bih uspeo da nadjem FPS pro relativno povoljno, verovatno bih porucio i njih.
 
Poslednja izmena:
kolega, jel ima jos nekih problema sa kingstonom osim sa keycapsovima? Ako je to jedini problem, sa tim mogu da zivim.
Ja jurim neku TKL sa red svichevima, a Alloy fps pro mi odgovara po svim parametrima, osim mozda sto bi bilo bolje da svetle belo al *mjau**mjau**mjau*.
Mogu da porucim PBT keycapse sa amazona, pa ako bih uspeo da nadjem FPS pro relativno povoljno, verovatno bih porucio i njih.

Nije, ali veruj mi da sam hteo da polupam j tastaturu i monitor kad mi je u 1v1 na 4-4 u Siegu ispalo slowo W usred gunfighta. Skoro svaki je olabavio ako se cesto koristio.

Sto se tice svega ostalog, tastatura je bila dobra. Korisna stvar je bila volume wheel.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam priliku danas da probam CM SK650 tastaturu sa Cherry MX Red svicevima.
Totalno razocarenje koliko je nizak kvalitet izrade.
 
te low profile tastature, ne odaju utisak najkvalitetnijih proizvoda... mozda si samo imao prevelika ocekivanja...
 
Jel se zna gde je u Beogradu najbolje otići da se proba bar nekoliko različitih tipova tastatura/prekidača? Gde god uđem, stoji jedna - dve i to je to.
 
ww terazije i ww i g preko puta arene, kad sam bio bilo je vise od 2-3 izlozenih modela. Neke imaju "izrezak" na kutiji pa mozes pipkati neke tastere.
 
te sa izrezima pipkajte ali ne kupujte :D nekad su ti tasteri toliko istroseni da se ne cuje klik uopste. od blue napravise brown :d
 
Uzeo HyperX Alloy FPS Pro sa Cherry MX Red za 5999din u gi****on-u na akciji :banana:

Hteo sam da uzmem i jednu za ortaka al nazalost nije bilo vise, a kapiram da je i online razgrabljeno.

Sad me mame oni njihovi puding PBT double shot keycapovi, samo da ih ulovim na nekoj akciji, pa da mi se slaze uz belog G305 :d
 
Poslednja izmena:
Malo da se pohvalim, konacno postao vlasnik MX CHerry Board 3.0 tastature (red switch). Jako sam zeleo ovu tastaturu, pogotovo sto je low profile. I na kraju ono najsladje, platio novu samo 11e :). Naravno uzeo odmah dve, neka stoji ona druga :)
Izgleda da je era skupih mehanicarka prosla, sve su pristupacnije......
 
Poslednja izmena:
wow 11 evra za mehanicku tastaturu! pa kako?!
 
Je l' postoji mehanicka tastatura sa powered usb hub-om/passthrough koja ima dva porta na sebi?
 
Nazad
Vrh Dno