Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ne može da ima key chattering kad je nova :) Sačekaj dve-tri godine :)
 
Treba mi jedna tastatura za kancelariju, pa razmišljam o dva jeftinija modela;
- HP Pavilion 500 (gateron red)
- Gigabyte K83 (cherry red)

Cena je slična, pa bih bio zahvalan za neko mišljenje i preporuku ako ih je neko probao ili video i sl.
Ne znam da li K83 ima osvetljenje, ali to nije uopšte bitno.
 
Nešto neće sama da kuca, izgleda nisam uboo drajver kako treba :D

To sam i ja mislio dok nisam probao HyperX Alloy kod ortaka (uzeo na onom sniženju u G), pa se frapirao :trust:
Uostalom za 2-3 godine uzmem next gen i problem rešen :)
realno ne moras ni da razmisljas o drugoj tastaturi ni za 10 godina kakvih 2-3 :D
 
Treba mi jedna tastatura za kancelariju, pa razmišljam o dva jeftinija modela;
- HP Pavilion 500 (gateron red)
- Gigabyte K83 (cherry red)

Cena je slična, pa bih bio zahvalan za neko mišljenje i preporuku ako ih je neko probao ili video i sl.
Ne znam da li K83 ima osvetljenje, ali to nije uopšte bitno.

HP, jerbo Gateron > Cherry i ima osvetljenje.
 
@jurodivi Hvala. Ja ipak uzeo Gigabyte K83. Izgleda mi da je kvalitetnije ugrađena, ima naše tastere. Svelto mi nije uopšte bitno.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Pozdrav, budzet do 150e, tipa switcha cherry red i slicni ( blue previse bucan, a taktilni su mi nekako cudni). Kod madjara sam video CORSAIR K70 LUX RGB, ROCCAT Vulcan 120 Aimo, Razer BlackWidow Elite. Sta jos moze da dodje u razmatranje? Hvala svima.
 
BlackWidow Elite je moja preporuka, mada su meni ti MX Red switchevi totalno nelogični, ali stvar ukusa.
 
mora full keyboard da bude?

Ducky One 2 RGB MX Red kod madjara oko 140eur
TKL je malo jeftinija
 
Bacite pogled i na Durgod tastature, imaju ih kinezi...dobar kvalitet za 90-130 evra, zavisno od modela, prekidača i osvetljenja.
 
Da, full mi treba, stvar navike. Jos se definitivno nisam odlucio za tip switcha, ali uglavnom modeli imaju sa 2-3 tipa switcha pa nije neki problem da se izabere. Ne zurim sa kupovinom, iscitacu/probacu sta mogu, do tada prvo cu misa menjati ( upgrade na g502 lightspeed), pa onda tastatura :type:
 
Cooler Master MasterKeys MK750 neko imao iskustva sa ovim modelom ili CM generalno? Hyperx alloy elite rgb videh i ovu, slicne funkcije ima. Jel valjaju cemu pbt dugmici sa alija?
 
Poslednja izmena:
Ja imam Cooler Master Masterkeys Pro [samo while LED] oko godinu dana kao moju prvu mehanicku tastaturu, skroz sam zadovoljan.
 
Koje su opcije za bežičnu mehaničku TKL tastaturu sa dobrim trajanjem baterije, ako ih uopšte ima?

Corsair K63 ispada iz igre zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Koje su opcije za bežičnu mehaničku TKL tastaturu sa dobrim trajanjem baterije, ako ih uopšte ima?

Corsair K63 ispada iz igre zbog toga.

I ja sam u potrazi za standardnom ili TKL wireless mehanickom (do 100 evra, i da ima bar osnovne media tastere) ali je izbor slab.
Nasao sam ovu TKL ali izgleda jos nije stigla do naseg trzista, nema je cak ni kod KP Ugara: https://www.redragonzone.com/products/redragon-k596-vishnu-2-4g-wireless-wired-rgb-mechanical-gaming-keyboard



Verovatno ce kostati oko 10k din kada se pojavi. Deluje ok, malo smaraju ovi gaming tripovi, font pre svega i jos neki detalji ali ne vredi, tesko da ce se pojaviti bolja tastatura takvih karakteristika do 10 'iljada.
 
Poslednja izmena:
Da, jeste malo ali ja sam mislio da je koristim sa kablom i samo povremeno kao bezicnu. Godinama koristim wireless Logitech iz MK320 kompleta (2 AAA baterije traju oko 2 godine) koja je sasvim dobra, zapravo ne znam ni zasto je menjam :d ali eto, da promenim malo.

Logitech i dalje ima (pretezno) odlicne, neretko i najbolje miseve ali tastature su im skupe i nemaju bas neki odgovor na sve jacu konkurenciju.
 
Pozdrav, budzet do 150e, tipa switcha cherry red i slicni ( blue previse bucan, a taktilni su mi nekako cudni). Kod madjara sam video CORSAIR K70 LUX RGB, ROCCAT Vulcan 120 Aimo, Razer BlackWidow Elite. Sta jos moze da dodje u razmatranje? Hvala svima.

Obavezno baci pogled i na IKBC brand...oni su OEM za razne druge proizvodjace..ja imam njihovu tkl c87 cherry brown i odlicna je za sada
 
Pa nije to jedini sajt za narucivanje majku mu :D Ja sam moju porucio sa Joybuy :)
 
Jasno, jasno :)

I mene interesuje jedan IKBC model, ali cena + shipping + carina/pdv... Samo zato sam napomenuo, pogotovo što bi čovek tastaturu od ~150e :)
 
Pa rekoh da sam porucio njihov C87 model..platio ga 65$, besplatan shipping, a carina i porez bili oko 20ak $...sveukupno 80ak eura izaslo na kraju
 
Hvala na predlozima i savetima, kako sam poceo da se interesujem za mehanicke tastature, video kolega na poslu da gledam stvari u vezi sa njima i on poceo isto da trazi, pa mu prenosim stvari i odavde :D Uzecu krajem meseca verovatno tek, dok se smislim i itd. Granica je 150e, ali ne moram uslovno i da dam toliko ako ima resenja i za manje para, zato polako i strpljivo radim ovo.
 
Kolega juri neku sa MX Black tasterima, ima li šta zanimljivo?! :)
 
Nazad
Vrh Dno