Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Porucio K835 za 210 juana iz logi outleta sa crvenim svicevima, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i mi poslali sa plavim :D fejl. Sad zveckam u ofisu ko detlic.
 
Nece svi modeli preko Amazona, a i sa postarinom duplo su skuplje, ne isplati se uopste. Kako nema kod madjara? :D
 
Da ne bude da je sve super. Smeta mi što je strelica gore na /? Tasteru. Da li je kod svih 60% ovako rešeno?
Imam opciju da se zaključa na strelice, ali onda ne znam ? Da otkucam, ili kad su normalni tasteri, onda nemam strelice... A mogao sam lepo tkl da uzmem, no bas sam hteo mini...



Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Da ne bude da je sve super. Smeta mi što je strelica gore na /? Tasteru. Da li je kod svih 60% ovako rešeno?
Imam opciju da se zaključa na strelice, ali onda ne znam ? Da otkucam, ili kad su normalni tasteri, onda nemam strelice... A mogao sam lepo tkl da uzmem, no bas sam hteo mini...



Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Ako ti nešto znači, na 65% su strelice zasebni tasteri.
Keychron K6 npr.
 
Da li se neko ovde bavio akustikom tastature? Ja imam Redragon Kumara K552 i ona ima ping toliko glasan, da mi dođe da se vratim na membransku tastaturu. Vidim na zapadu ljudi stavljaju neke akustične materijale u kućište tastature pa se taj ping smanji. Da li neko ima ideju šta bi kod nas moglo da se kupi što bi pomoglo? Gledao sam one akustične sunđere ali su svi predebeli.
 
Sem ako ne zelis da to kod nas platis precenjeno 2-3 puta, savetujem ti da kupis na aliexpress-u, ima vrlo jeftino. To ce u nekoj meri utisati glasnocu, ali odmah da ti napomenem, ako si osetljiv (kao ja npr.), ne ocekuj da ces nesto znacajno resiti problem, jer to su izuzetno glasni switch-evi (Outemu blue), glasniji su od mx-blue cherry. Taj zvuk dolazi iz switch-eva koji su tu ispod kapica, dampiranjem tastature unutra po mom misljenju ces jako malo potisnuti taj zvuk. Cak mislim da ce o-ring na svakom switch-u dosta pomoci pre nego dumping. Kod te tastature i nema puno mesta gde da se ubaci, sem iza ispod poklopca, svi tastateri su tu izbaceni.. Inace, sto se tice zvuka, membrana bukvalno ne moze da se poredi sa mehanikom, totalno je drugaciji dizajn, pogotovo ako je neka mebrana sa niskim tasterima.
 
Znam da su glasni svičevi, ali meni ne smetaju. Čak mi se i sviđa. Ali odzvanjanje je 100% zbog metalne ploče ispod. Kad prstom kuckam po njoj (znači ne po tasterima) isto tako odzvanja. Kad se veoma pažljivo pritisne taster, onda se samo čuje klik, ne i odjek. Kućište je šuplje i onda sve ječi. I baš je neprijatan zvuk. Ja sam i očekivao tako nešto, platio sam tastaturu 4600 din (bila na akciji) tako da nisam očekivao neki kvalitet, ali opet rekoh da vidim da li može nekako da se malo umanji ta negativna strana ove tastature.
 
Ja sam na K553 stavio O-ringove i prestalo je da zvoni pri kucanju, imas ih na oglasima jeftino.
 
Problem je što kod mene Outemu svičevi izgledaju ovako:

blue.jpg

Ne znam da li o-rings mogu na ovakav svič.
 
o-ring inde na keycap, ne na switch
 
Ma znam to, nego valjda neće smetati ova "kutijica". Ne uliva mi poverenje ta plastika. Kod mene deluje još tanje nego na slici koju sam postavio.
 
Poslednja izmena:
Nije to problem, jer kada stavis o-ring na kapicu, on je skroz gore, ne ulazi u ovaj deo na switch-u, bude malkice i visa kapica.
 
Krećem sa novim projektom, kombinacija drvo i aluminijum, sečem na CNC-u, aluminijum peskiram u crno. Gateron red switch-evi, DSA keycaps-ovi, Teensy 2.0 micro contoller, qmk firmware.
Budžet 100e... Pa ćemo da vidimo kako ce da ispadne :)


 
svaka cast, jako lepo zamisljeno, nadajmo se da ce uspeti projekat :)
Ovo je po modelu neke Microsoft tastature? Preporuka, da odmah dampiras unutrasnjost necim, da se sto manje cuju tasteri.
 
svaka cast, jako lepo zamisljeno, nadajmo se da ce uspeti projekat :)
Ovo je po modelu neke Microsoft tastature? Preporuka, da odmah dampiras unutrasnjost necim, da se sto manje cuju tasteri.

Radjeno je po “Alice” projektu (to mi je bila osnova), ali da podseca na Microsoft keyb. Predhodnu koju sam radio po istom sablonu se ispostavila kao veliko rasterecenje za zglobove.

Inace kuciste ce ici od oraha (dno 13,5mm) i lubovacu red switch-eve... tako da ne verujem da ce biti potrebe za dampom.

Saljem fotke kad zavrsim


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radjeno je po “Alice” projektu (to mi je bila osnova), ali da podseca na Microsoft keyb. Predhodnu koju sam radio po istom sablonu se ispostavila kao veliko rasterecenje za zglobove.

Inace kuciste ce ici od oraha (dno 13,5mm) i lubovacu red switch-eve... tako da ne verujem da ce biti potrebe za dampom.

Saljem fotke kad zavrsim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svaka cast. deluje veoma lepo.
 
ja kupui mehanicku tastaturu Redragon Aryaman K569RGB
zadovoljan sam brza je i nije mnogo bucna kao sto se prica jeste bucnija od Membranski tastatura
evi slika tastature i misa sve uklopio
IMG-20210123-012105478.jpg

IMG-20210123-012126185.jpg
 
Svaka cast. deluje veoma lepo.

Plate je gotov, switch-evi su lubovani i ubačeni, povezao sam micro kontroler... cekam još da se iseče kućište na CNC-u od oraha i keyb je spreman
Razmišljam da dodam mali oled display samo da vidim kako će se uklopiti uz drveno kućište ili to da ostavim za neki drugi projekat

 
Svaka čast Kizo majstore.
 
Odlicno. Jel 100 evra sve zajedno ili cnc obrada,orahova daska ne ulaze u taj budzet?

Dali bi prodavao blueprint?

Jel moze preko bt das povezuje ili samo kabl?
 
Jel postoje Redragon tastature za Red switch ili dolaze samo sa blue? Gledam neki review za 552 rgb i imaju red. A po netu i radnjama sve su blue?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno