Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ево ја први носим ову моју тастатуру (а и миша и подлогу) сваки дан на посао, није нека компликација а имам прече ствари на које могу да потрошим тих 150 евра за још један комплет на послу. Када сам је купио пре две године сам исто мислио да ми је кабл који се извлачи апсолутно непотребан али сам променио мишљење о томе чак и пре него што сам кренуо да је носим на посао. Више никад не бих купио тастатуру са фиксним каблом, с тим што бих сад инсистирао и на USB-C прикључку.
 
Je li probao ko Stealseries Apex 5 tastaturu, nije klasična mehanička već neka hibridna varijanta između mehaničke i membranske ?
 
Tema ode bas u pogresnom smeru... Svako gleda ono što ga interesuje, šta mu treba i za budžet kojim raspolaže.

Bilo bi strava da ljudi podele svoja iskustva, preporuče neke dobre a povoljne keycups-ove, tastere, stabilizatore, modove, proverene sajtove za kupovinu, pa čak i sleeve-ovane usb kablove :) ... da podelimo iskustva

Evo predloga za ljude koji nisu srećni sa "škripanjem" tastera i zvukom prilikom kucanja - mast za tastere
Malo je veći posao dok poskidaš sve kapice i namažeš sve trastere ali rezultat je fenomenalan. Kada kucaš imaš onaj pravi glatki (smooth) osećaj. Nisam rasturao ceo switch već sam samo četkicom mazao izmedju centralne plastike i okvira tastere (jer su zalemljeni switch-evi na Keychron-u). Nisam ni siguran u kvalitet ove masti, niti koliko će da traje ali trenutni rezulteti su fenomenalni. Mast nije skupa i stigla je za neverovatnih 7 dana.
 
Pa evo iskustva sa Razor BlackWidow Elite sa green switch-evima:
Imao sam prilike da probam sve vrste switcheva u radnjama, takodje sin ima Razor BW 2016 green i iako su najglasniji, najvise mi odgovaraju i za kuckanje i za igranje tacnije imam najbolji osecaj kada "opali" taster pod prstom.
Red MX su stvarno dobri ali imam neki "prazan" osecaj pri stiskanju tastera, mozda jer sam previse kuckao na IBM tastaturama. No svakako je to subjektivan osecaj i svako bi trebao da ih sve isproba pre kupovine ako je moguce i odabere sta mu najvise odgovara.
BW Elite je fino odradjena tastaura sa RGB osvetljenjem i sa meni bitnim media/volume tasterima, USB i audio portom, kao i pad-om koji se kaci na magnet na tastaturu mada meni ne odgovara i ne koristim ga, opet subjektivna stvar. Ne svidja mi se poprilicno debeo i izuzetno krut USB kabl koji se tesko ispravlja no razumljivo da je takav zbog USB/audio porta, makar je kvalitetno odradjen.
Pre ove sam imao mem-chanic Omen SteelSeries X7, gde sam se navikao na SS sw koji je odlicno zamisljen i uzasno odradjen tacnije baguje i puca konstantno ali ima odlican app connect sistem gde sam npr mogao da podesim vrlo lako da mi se deo tastature osvetljava kada mi discord registruje glas na mikrofonu, kao i da mi svetli crveno bocno osvetljenje ako sam mutiran ili treperenje ako stigne nov mail i sl. Bukvalno sta god zamislis, mozes da podesis.
Razor to nema, oni su najvise skoncetrisani na osvetljenje tastature kao gaming support i sa malo komplikovanijim Synapse programom moze sve da se odradi po pitanju custom osvetljenja sa svim mogucim efektima ali ne i app connect. Ima nesto u pokusaju ali je jos daleko od Steel, mada su fino odradili Alexa i Phillips Hue support.
Da sam je platio punu cenu u radnji od preko 200e, bio bih razocaran zbog prateceg sw. Ovako sa finim popustom preko Amazona i sa cenom od 130e je taman.
Takodje sam razmatrao Logi Gxxx mehanicke tastature ali mi nisu odavale pod rukom osecaj kvaliteta kao Razor ili Roccat, pogotovo klimanje tastera kod nekih modela a cene identicne.

Sve u svemu dobra tastatura ako se nadje po normalnoj ceni.
 
Znate li nešto o Lenovo tastaturama? Vidim na jednom sajtu na velikom popustu tastatura Lenovo GY40T26478 Legion K500.

https://www.lenovo.com/sg/en/access...ssories/KBD-BO-Legion-K500-US-EN/p/GY40T26478

Cena 5300 din a na ostalim mestima nema nigde ispod 100 evra (u GG je 14k din).
Sudeci da koriste kineske klon switcheve, koliko vidim iste kao i Red Dragon sto koristi, cena od 50e je na mestu.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
ea7dc8ebf6c00c138ecbebb91762dacb.jpg
 
Poslednja izmena:
Tema ode bas u pogresnom smeru... Svako gleda ono što ga interesuje, šta mu treba i za budžet kojim raspolaže.

Bilo bi strava da ljudi podele svoja iskustva, preporuče neke dobre a povoljne keycups-ove, tastere, stabilizatore, modove, proverene sajtove za kupovinu, pa čak i sleeve-ovane usb kablove :) ... da podelimo iskustva

Evo predloga za ljude koji nisu srećni sa "škripanjem" tastera i zvukom prilikom kucanja - mast za tastere
Malo je veći posao dok poskidaš sve kapice i namažeš sve trastere ali rezultat je fenomenalan. Kada kucaš imaš onaj pravi glatki (smooth) osećaj. Nisam rasturao ceo switch već sam samo četkicom mazao izmedju centralne plastike i okvira tastere (jer su zalemljeni switch-evi na Keychron-u). Nisam ni siguran u kvalitet ove masti, niti koliko će da traje ali trenutni rezulteti su fenomenalni. Mast nije skupa i stigla je za neverovatnih 7 dana.
da vratimo na pravi smer :)

 
Zaobiđi HyperX Alloy Elite, meni su posle ~6 meseci krenule da pucaju kapice na tasterima koje češće koristim (desni Ctrl, O, I), plastika je užasno loša. Prvo mi je HyperX za džabe poslao 2-3 kapice za desni Ctrl (pošto je on prvi prs'o), posle sam naručio sa Alija generičke Cherry kapice, neuporedivo izdržljivija plastika.

Hvala na info.
Videh i na a.x.e a i po netu da neki korisnici imaju problem čak i sa rđom:https://www.reddit.com/r/HyperX/comments/ga5ket/hyperx_alloy_elite_rgb_rustcorrosion_problem/

Tako da sam precrtao tu HyperX. Izbacili su HyperX Alloy Elite 2, možda je taj problem rešen, ali je cena nerealno visoka.
 
da vratimo na pravi smer :)



[emoji1320] [emoji1]

Evo ja sam bas veceras porucio 70 komada Gateron Brown i ono sokocalo za rasturanje switch-eva, ocu da podmazem tastere i da ih zamenim sa Gateron Red na Kemove tastaturi.

Takodje hocu da pokusam da nadjem da kupim ili da mi neko napravi ram custom layout i da napravim neku moju skroz custom tastaturu... videcemo, svakako cu podeliti iskustvo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uz takve tastature se kupuju i noise cancelling sluške :)

Po ceni te Bloody (u domaćim prodavnicama) na KP može da se kupi Patriot V730, sa tišim Kailh Brown prekidačima i jednobojnim (crvenim) osvetljenjem.
 
Poslednja izmena:
Ali Bloody ima optičke svičeve, to bi trebalo da ima neke prednosti.

 
Druze, zanima me, sa kog sajta si je porucio? Kolika je bila carina za tu tataturu? Kakav je kvalitet te tastature jel si zadovoljan? Najvise mi se svidja zbog hot swapa, ako ikada krene da zeza ili crkne switch samo zamenis i nema da razmisljas. Ja sam je nazalost nasao, da ima shipping za Srbiju, jedino na BangGood-u, malo sam skeptican oko tog sajta do sada sam narucivao samo preko Alija.
Najsigurnije mi deluje gmmk da narucim al to me izadje sa shippingom 140 dollara plus carina i malo mi je vec frka jer je ogromna cena.
(Molim moderatora/administratora, da odobri poruku jer mi je bas hitno :"D)
 
Ako mene pitaš, uzeo sam je ovde, tako da nije bilo carine, a dostava je bila besplatna: https://www.gamecentar.rs/tastatura-a4-tech-b810r-bloody-mehanicka.html

I meni i bratu se mnogo sviđa, zasad su utisci fenomenalni. Čisto da cepidlačim, jedino bih voleo da ima veće enter dugme i da je ž u istom redu u kojem su i č i ć, ali to su baš sitnice. Doduše, ja sam je baš malo koristio, jer stoji kod njega, ali mi se i za to kratko vreme jako dopala.
 
Poslednja izmena:
Stigla :)



6773a28b41687653b1dbaa6823e6b5e7.jpg


Sent from my Xiaomi Poco X3
 
Fenomenalna tastatura, klik savršen i ne glasan npr. kao klasična mehanička tastatura. Osvjetljenje brutalno, svašta bukvalno može da se podesi i jako lijepo izgleda, nije tu "reda radi".
Jedini minus i to ne mali je enter dugme koje je horizontalno kao i shift, navikao sam na duguljasti vertikalni enter (pa majku mu mislio sam da je to i standard) i sad sve lupam dugme iznad entera mahinalno.

Ja sam to skroz predvidio a niko u testovima to nije pomenuo (odgledao sam ih bar 5).
 
Nije to mana nego ANSI raspored, a ti bi hteo ISO. Tako je trebalo da tražiš kad si kupovao, pa ako imaju - imaju.
Kod nas uglavnom i nema biranja, šta su nabavili to ti je.
 
Heh, svaki dan se nešto novo nauči. :) Nisam to znao, mada koliko vidim od Steelseriesa samo ANSI, sve tastature.
 
U traženju TKL tastature koja mi odgovara, ukapirao da mi TKL ne odgovora :) kada sam koristio nekoliko dana membransku 65% tastaturu i shvatio da mi je to sasvim OK veličina i raspored.

Stigla mi je danas Ajazz AK33 sa Black Zorro switchevima, odmah se navikao na nju, mada još nisam probao igrice. Prilično je tiha za mehaničku tastaturu, font je malo ružnjikav, al' mi je to nebitno :)

Uzeo varijantu s belim backlightom (koje kad slikam mobilnim ispadne svetloplavo, a nije, čisto belo je), RGB me nešto ne zanima toliko.

Videćemo kako će se pokazati na duže staze. Inače, plaćena 31€ na AE sa shippingom.

kbd.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako mozes ostavi link (ili mi posalji pm) od kog prodavca si uzeo na AE.

Sve sto gledam ima mnogo veci shipping.

Uzeo bih i ja jednu 65% za gaming
 
Fenomenalna tastatura, klik savršen i ne glasan npr. kao klasična mehanička tastatura. Osvjetljenje brutalno, svašta bukvalno može da se podesi i jako lijepo izgleda, nije tu "reda radi".
Jedini minus i to ne mali je enter dugme koje je horizontalno kao i shift, navikao sam na duguljasti vertikalni enter (pa majku mu mislio sam da je to i standard) i sad sve lupam dugme iznad entera mahinalno.

Ja sam to skroz predvidio a niko u testovima to nije pomenuo (odgledao sam ih bar 5).
Cena?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@DukeLander

Oko 110 EUR me izašla, mada je to veleprodajna cijena bila kod nas u Podgorici.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Ja sam prošao bez carine, bili su fini :)
 
Jel ima mehaničkih full tastatura, ovih poznatijih proizvodjača, sa SRB/YU rasporedom tastera?
 
Nazad
Vrh Dno