Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Da ****te , nisam ni video da ima fala, ovih dana porucujem :D Zeleo bih saom da isprobam negde pa cu malo oko toga da se informisem, ne mora biti ni ta tastatura saom da vidim razliku brown i red :D
 
Sta mislite o ovom modelu ROCCAT Ryos MK FX RGB MX Brown
vredili skroz nova za upola cene.
 
Ne znam da li će ovo biti protumačeno kao reklamiranje ili PSA, nadam se kao ono drugo...U Tehnomaniji imaju 3 Azio tastature na popustu, deluju pristojno, imaju belo osvetljenje, ok font, palmrest i Brown prekidače koje toliko vole ovde i cene nisu loše.

https://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=display_compare_products

U iskušenju sam da uzmem onu najjeftiniju ali nemaju varijantu sa Black prekidačima a već imam dve sa Blue...
 
da li je neko koristio neku cors k70/65 i Das?

najvise me interesuje velicina keycapsova, tj. da su barem malo veci na Daskeyboard...

narucio sam Das 4 Professional MX Brown pa me kopka dok ne stigne...
 
Ako si vec narucio, nema sta da te kompka.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
ma kopka me najvise velicina keycapsova jer su mi na k65 mali a takodje i osecaj brown switcheva ali to cu morati sam da osetim.
 
ma kopka me najvise velicina keycapsova jer su mi na k65 mali a takodje i osecaj brown switcheva ali to cu morati sam da osetim.
Neces imati problema sa velicinom, a pogotovo ne sa brown switchevima. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I nadam se preneseš ovde. :)
Ja sam pre nekoliko dana na forumu pazario E-3lue Mazer K751, to mi je prva mehanička tastatura i mogu reći da sam vrlo zadovoljan. U pitanju su neki blue switch-evi, ne znam kog proizvođača, neki "kinezi", nisam našao podatak o tome na netu. Vrlo fin taktilni osećaj, srednje glasan "klik", odlično RGB osvetljenje i mnoštvo modova, jedino su mi keycaps nekako mali i pružaju nekako lošiji osećaj nedovoljno kvalitetne plastike pod prstima. Sve u svemu zadovoljan sam, posebno za tu cenu od nepunih 50 evra i definitivno mislim da se ne bih vraćao na membranske tastature (iako mi i dalje nedostaje Microsoft Natural Ergo 4000, kojoj je posle skoro decenijske upotrebe nedavno otkazalo par tastera - moja greška, par zalivanja :), a Logitech MK520 koju sam skoro pazario novu nikako nije bila adekvatna zamena).
 
e super, odgledao sam tonu klipova ali ne mogi da izvalim kakve cevape imaju likovi koji rade review iako mi se cini da su taman veliki. ja imam isto srednje velike sake ali mi se desi da cesto omasim dugme zbog samog osetljivog red switcha i manjih keycapsova... jos jedan razlog a mozda i najveci je to sto mi smeta win layout tako da sam porucio Das 4 Pro Mac edition...
javljam utiske, jedva cekam da stigne...
 
Juce sam kupio Redragon Kala RGB.
Izrada dosta dobra i dosta teska sama tastatura.
Jedino je mogao biti malo veci donji deo za ruke,sve ostalo za sad super.
 
Meni je to beskorisna stvar, velika podloga na koju stane i tastatura je mnogo bolje resenje od tih "arm restova".
 
Meni je to beskorisna stvar, velika podloga na koju stane i tastatura je mnogo bolje resenje od tih "arm restova".
Ako se primarno bavis kucanjem armrest je keva. Dok za svakodnevno koriscenje mozes i tepih ako volis. :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
koristim i veliku podlogu i silikonski armrest. jedino sto bi podloga mogla da ucini je da zastiti zglob od pritiskanja na sto, ali armrest koristim kako bih nivelisao ugao da mi sake ne idu u vazduh. sake mi se nastavljaju pravo na ostatak ruke i mnogo je prijatnije.
 
koristim i veliku podlogu i silikonski armrest. jedino sto bi podloga mogla da ucini je da zastiti zglob od pritiskanja na sto, ali armrest koristim kako bih nivelisao ugao da mi sake ne idu u vazduh. sake mi se nastavljaju pravo na ostatak ruke i mnogo je prijatnije.
Naravno. Tome i služi "armrest".
Podloga ispod tastature ne znam koju funkciju ima :)
 
stigla je danas Daskeyboard 4 Professional MX Brown Mac edition :)

mogu samo da kazem da bolju tastaturu nisam probao do sada. napokon mi keycapsovi odgovaraju i iznenadio sam se koliko je necujna, cak je i space skroz silent.

inace prvi put isprobavam brown switcheve i mogu reci da su bas prijatni. jako su slicni red switchevima ali se oseca soft tactile feedback i ne gresim vise u kucanju.

svidja mi se sto imam skroz funkcionalnu tastaturu za mek i windows i sve radi out of the box.

prepun sam utisaka ali eto neka bude ovo ukratko :)
 
Ako ti je to prva mehanicka, onda bi ti svaka bila wau. Mora promenis nekoliko da bi video koja ti najvise odgovara.

Npr. Moja prva je v80 cherry red, al posle iz zezanja uzeo​ Ajazz na popustu za okruglo 40e. ( To je 4x puta jeftinije od Kbparadise)

I sta mislis koju koristim vise, a koja je u vitrini? :d



Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
znam ja znam ja.

koristis onu koja ti vise odgovara. ba dum tsss
 
pa verovatno ajazz na osnovu tona kojim si napisao :)

ajazz ak33 u beloj boji je sledeca koju planiram verovatno sa blue switchevima za skorasnji novi build za spavacu sobu koji ce ici uz beli raijintek metis :)

nije mi prva mehanicka, imam corsair k65 mx red koja je ok ali je bas linearna... bila mi je ok za gejming ali su mi nekako mali keycapsovi na njoj i poprilicno osetljivi zbog red switcheva pa cesto gresim prilikom kucanja... ova Das je napokon odlicna i sve mi odgovara i prija na njoj.

btw kako si zadovoljan ajazzom, koliko je dugo imas i sa kojim switchevima?
 
Ta daaaaaa, bambi za tebe!

Da se ne lazemo, odgovaraju i jedna i druga, al nekako taj kineski switch mi vise odgovara. :D

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
meni se svidja i magicforce smart 68 ali je nekako bas skucena pa kontam da bi mi bila nezgodna a hocu u ja da drljam neke kineske switcheve :)

na ovoj Das izgleda imam greetech switcheve pa taman da probam svega :)
 
imam jako cudan problem od juce od kako sam povezao ovu Das tastaturu. sve odlicno radi ali mi sama pali komp kad ga ugasim na shutdown posle par sekundi. zna li neko kako da resim ovo i treba li nesto da se podesi u biosu? kad ubacim druge dve tastature normalno se igasi i ne pali se sam...

izgleda da sam resio prebacivanjem u ovaj usb 3.1 port... ako neko zna o cemu se radi znacilo bi mi da znam u cemu je bio problem jer mi se ovo prvi put desava.
 
Poslednja izmena:
Nista, das meni tu das i resen problem ;)
Inace ajazz - prvi problemi - nesto je zapalo u backspace (koji je purple inace sta god to bilo od klonova) i sada nekad udari backspace 2 puta. Izgleda da cu morati da rastavim switch ili da vidim mozda sa kompresovanim vazduhom da izbacim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ma napravio sam kao neki kompromis da mi ne pali masinu ali onda moram da je ubacim u drugi port kad hocu da odaberem win na F8 pri bootu sto svakako nije cesto.
tastatura je perfektna, savrsena je za kucanje. bukvalno trazim sta cu da kucam samo da bih je koristio...
ja se i dalje lomim oko neke bele kineske tastature za sledeci build... favoriti su mi ak33, magicforce smart 68 jer su mi kao proverene...
 
hvala, pogledacu bolje sutra... na brzaka sam viideo par fidbekova da pojedini tasteri ne rade ali cu da je proucim bolje... svidja mi se za sada...
 
hmm,dugo vremena planiram da uzmem neku mehanicku ali nikako da se resim,danas naidjem na ovo.

Capture.PNG

Vredi ovo uzimati?
 
Sa kog je sajta ovo,ako moze link na pm? Naravno ako salju za Srbiju

Edit // Mozda nekog zanima,Gigatron daje 30% na sve Roccat proizvode,ima neke dve mehaničke ne znam samo kakve su,Suora i Suora FX


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
hmm,dugo vremena planiram da uzmem neku mehanicku ali nikako da se resim,danas naidjem na ovo.

Pogledajte prilog 239708

Vredi ovo uzimati?

Ja imam G610 Brown od letos, doneta mi je iz USA za ~$70, a 44 eur je oko $53, što je sjajna cena.
Što se same tastature tiče, meni je ovo prva mehanička, i razlika je nebo i zemlja u odnosu na membranske, a braon switchevi su mi jako prijatni za korišćenje. Pozadinsko osvetljenje je SAMO BELO (sa 4 nivoa intenziteta), ako ti je to bitna stavka iz nekog razloga.
 
Nazad
Vrh Dno