Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Занимљива опција али претерују са ценом, 150 америчких долара за развој плоче, софтвера као и Гатерон прекидаче. Остало морам докупити што изађе минимум неких 50 америчких долара за позадинско осветљење и улепшавање изгледа тастатуре. Притом је осветљење једнобојно и униформно, није могуће бирати различиту боју за одређене групе тастера.

Није ми јасно на кога мисле када кажу да њихова тастатура није скупа као конкурентска решења? Слажем се да цена није у рангу Малтрона али далеко је ово од повољног решења. Са склапањем, улепшавањем, Чери прекидачима и слањем у Србију цена пакета изађе 300 америчких долара.

Морам признати да јако лепо делује ова тастарура али не могу да оправдам улагање. Немам здравствених проблема, него сам навикао на ергономску тастатуру и хтео бих да је заменим механичким моделом који има опрему каква се очекује од модерне тастатуре.
Kao sto rekoh od erga na obicnu sam presao, jest da nikad nisam vratio preciznost ali sam dobio na brzini, tako da je sve ok.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Uzeo sam juce red dragona kumuru 552 oznaka ako se ne varam. Ovo je prva moja mehanicka tastatura i lep je osecaj dok se kuca,ali onaj njihov zvuk specifican treba se navici [emoji3]
Samo da vas pitam da li za mehanicke tastere postoje prstenovi koji ublazavaju taj zvuk ili da mi posaljete neki link gde mogu da procitam o tome i kako se to namesta i gde se kupuje.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Šta ima u Srbiji od tastatura sa velikim enterom, tj. ISO raspored? Treba mi nešto barem sa Brown svičevima (za posao je, pa ne bih Blue).
 
Vi ljudi malo potprckujete u poslednje vreme. Sad da kazem QuickFire XT rekao bi da je sve ok ali je mali enter. :D
Ne znam koji muscle memory za nedelju dana ne moze da zapamti to jedno dugme. Presao sam sa iso na ne znam koji pa opet na iso pa na taj sa malim enterom i nisam se zalio. :D

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Nije problem jedna tastatura, već dva laptopa sa velikim enterom + Das Keyboard Ultimate S sa velikim enterom, a i koristim srpske karaktere tako da mi ništa drugo ne odgovara sem tog layouta. Vidim da ću morati da dovlačim opet Das Keyboard iz Nemačke. :)
 
Nije problem jedna tastatura, već dva laptopa sa velikim enterom + Das Keyboard Ultimate S sa velikim enterom, a i koristim srpske karaktere tako da mi ništa drugo ne odgovara sem tog layouta. Vidim da ću morati da dovlačim opet Das Keyboard iz Nemačke. :)
Nema nista drugo sa ISO a dobro sam bio ubedjen da je 6GV2 ISO. :(

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ma zna, hvala svakako. Jedino što ima sa velikim enterom kod nas je ona Kingston mehanička, sa red switchevima.
 
Са склапањем, улепшавањем, Чери прекидачима и слањем у Србију цена пакета изађе 300 америчких долара.

Засигурно не вреди 300 америчких долара јер за те новце има нешто овако: https://waa.ai/jrgO. Када би могао себи да оправдам куповину тастатуре од 300 америчких долара, овај модел би ушао у најужи избор. Отворени хардвер и софтвер тастатуре, израда од пуног дрвета, посебно моделирани сваки тастер, ергономски распоред, позадинско осветљење које је могуће програмирати по жељи, могућност промене нагиба, најквалитетнији механички прекидачи. Под условом да је све како кажу а верујем да јесте јер људи који долазе из заједнице отвореног софтвера нису склони превари.
 
Izuzetan dizajn, nema šta, ali opet nezgodno za kodiranje... :/
Ja sam odustao od K95, i uzeo Devarajas, jer su se i Mađari malo izbezobrazili sa cenama...
 
ali američki dolari :D kao da se često kod nas pod pojmom dolari podrazumevaju neki drugi :D
 
narucio sa alija ove prstenove
https://www.aliexpress.com/item/201...32710844490.html?spm=2114.13010608.0.0.Y8r2ql
ali problem je sto kod mene na tastaturi dugmici su sa 3 krsta evo i slike
8bc6a5731a64ed07f869f38aaf9fb48a.jpg

da li bi ja mogao da stavim ove prstenove ili neke druge da narucim i koje :D
 
Poslednja izmena:
ma to nije problem nego ne znam sta sada po netu sam gledao i dugmici su od ispod normalni sa 4 kraka evo klipa
https://www.youtube.com/watch?v=AcUPNaEJ1nw&t=53s
Nemam neka iskustva sa ovim od skoro sam posta vlasnik meh. tastature pa zato pitam ovde za savete :D
 
Poslednja izmena:
Ne razumem sta ocekujes, ako si narucio budi strpljiv i sacekaj da stignu pa isprobaj.
Mozda neko od kolega sa tim kinezom takodje ima oringove, cini mi se da je tako, sacekaj feedback. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ako hoćeš mogu da ti pošaljem par pa probaj, stići će pre nego ti iz Kine.
 
Ako hoćeš mogu da ti pošaljem par pa probaj, stići će pre nego ti iz Kine.

maltretirao bi te da mi saljes jedino ako ti nije problem 1 ili 2 prstena da mi posaljes kao preporuceno pismo ako je to moguce ili ako treba platicu ti nesto :D
 
Pošaljem ti za numerički deo, ostalo mi je ihahaj jer ja gledam samo male tastature tipa 68 tastera i manje.
 
Pošaljem ti za numerički deo, ostalo mi je ihahaj jer ja gledam samo male tastature tipa 68 tastera i manje.

ma sve jedno koje resis nikakav problem mada ja na ovoj tatsaturu nemam numericki deo imam ine gornje brojke samo u pitanju je red dragon kumara k552
 
Možeš da staviš oringove, ne cimaj sebe i druge ljude ovde. Svi ti kinezi koriste praktično iste ABS doubleshot keycapse.
 
ima li neko predlog za mehanicku tastaturu u rangu od 60- 90 evra
 
Devarajas je odlična tastatura.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
na kraju cu i ja da uzmem jednu tu devu da mi bude za htpc da vidim kakva je :d
 
Ne's da pogresis. :)
 
Nazad
Vrh Dno