Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Apsolutno za svaki proizvod postoji razlicita proizvodna traka za razlicito trziste. Naravno da je proizvod namenjen francuskom trzistu kvalitetniji (a verovatno i jeftiniji) od istog proizvoda namenjenom srpskom trzistu.

Ne verujem da i jedan ozbiljan proizvodjac ima ovako glupu strategiju.

Na osnovu cega tvrdis da "Apsolutno za svaki proizvod postoji razlicita proizvodna traka"?
 
Koju CM imas u vidu? Da li ti je bitno pozadinsko svetlo, standardne dimenzije...?

E, dobro pitanje, gledao sam storm quickfire ali sad vidim da je ona skroz mala, numerički deo je spojen sa slovnim bez onog dela gde su inače tasteri delete, strelice..
Tako da sad gledam trigger z, tj. gledam u njenu cenu.. Svidja mi se.. Ima i pozadinsko osvetljenje.. Al 14k din...
 
E, dobro pitanje, gledao sam storm quickfire ali sad vidim da je ona skroz mala, numerički deo je spojen sa slovnim bez onog dela gde su inače tasteri delete, strelice..
Tako da sad gledam trigger z, tj. gledam u njenu cenu.. Svidja mi se.. Ima i pozadinsko osvetljenje.. Al 14k din...

Mislis na Quickfire TK koju ja imam. Taj deo je integrisan u numpad, nekome to moze da smeta. Meni je odlicna u svakom pogledu.
Trigger Z kod nas imas samo sa Brown i belim svetlom. Ako te ne zanima pozadinsko svetlo imas i jeftiniju Quickfire XT, Costar je OEM (+). Koju god uzmes od te 3 neces pogresiti.
 
Ne verujem da i jedan ozbiljan proizvodjac ima ovako glupu strategiju.

Na osnovu cega tvrdis da "Apsolutno za svaki proizvod postoji razlicita proizvodna traka"?

U kom svetu ti zivis?

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/...u-Veliki-brendovi-u-Srbiji-prodaju-skart-robu

Najpoznatiji primer je Nutella krem, pa nije istog ukusa ako se kupi u Italiji, Poljskoj ili Srbiji.
Za Audi fabriku u Slovackoj sam gledao emisiju i tu su bas pricali da za isti model postoje razlicite proizvodne trake za razlicita trzista.
Kad smo kod Francuske moj stric bas letos pricao za obicne lekove za prehladu, ja mislim da je Novartis proizvodjac i kaze da u potpunosti isti lek koji je kupio u Srbiji ne moze da se uporedi po dejstvu sa istim tim lekom koji je kupljen u Parizu.
Najnoviji primer su LG televizori, pa sam uporedjivao da isti model koji u Svajcarskoj i Austriji kosta 400 evra kod nas kosta 500 evra ali u Svici ugradjuju kvalitetnije IPS panele dok kod nas uglavnom valjaju VA panele, em losije em skuplje. A kod svakog velikog proizvodjaca je zastupljena ovakva strategija. Zasto ovako rade? Pa zato sto smo ovce za sisanje. Na jednom hrvatskom forumu sam procitao objasnjenje da su velike kompanije ispitale trziste i generalno nas smatraju potrosacima koji ne zele nesto preterano da se edukuju vec samo odu u radnju i izaberu od ponudjenog.
 
Naravno naše tržište je toliko bitno da svaki proizvođač ima po jednu traku samo za naše tržište i tu pravi proizvode nižeg kvaliteta.
A ne znam objektivniji test nekog leka od dva odvojena korišćenja jednog pacijenta u potpuno različitim uslovima :)
 
Pa ne radi se samo o trzistu jedne drzave nego o jednom regionu npr za LG je region koji pokriva predstavnistvo u Budimpesti "LG Electronics Magyar KFT" i taj region cine balkanske zemlje.
Ovo za lekove, pa stric radio u Francuskoj i sada povremeno ide tamo i kaze svaki put ponese iz Pariza da ima za svaki slucaj i ove godine se desi da zaboravi i posle prehlade je kupio ovde u Srbiji i "odusevio se", uostalom sta mislis zbog cega je jos ranije uvek donosio iz Francuske? Da nije mozda zbog razlike u kvalitetu koju je osetio na sopstvenoj kozi?
 
Poslednja izmena:
Naravno naše tržište je toliko bitno da svaki proizvođač ima po jednu traku samo za naše tržište i tu pravi proizvode nižeg kvaliteta.
A ne znam objektivniji test nekog leka od dva odvojena korišćenja jednog pacijenta u potpuno različitim uslovima :)

Svojevremeno je " Ariel " uhvacen u " smanjenu enzima " u prasku koji se koristi na balkanskom i ostalim trzistima :) Ima tu nesto mada ne verujem da svi to rade ... Ali kad Henkel to radi onda ...
 
У овој причи је вероватно у питању шкарт роба, ако се појави нека серија која не пролази максималне тестове који су негде обавезни, онда то иде неком другом ко мање пази на то. Још ако се направи нижа цена, све ће да прође. А да имају посебне траке за стотине земаља ... тешко.
Некада се знало да позната имена аудио и видео опреме имају погоне у америци, Јапану, неким европским земљама али се ту обично радило и о различитим серијама производа па су они први често били нека езотек серија, они јапански средња класа док су по европским, касније тајванским и сличним погонима правили бижутерију.
 
tako je u svetu muzickih instrumenata,sve u cilju jurenja jeftinije radne snage,jer npr u amerigi taj pos'o je cenjen i lepo placen.islo se prvo u japan,pa meksiko (fender) pa koreja,pa raznorazna indokina,pa kina i zadnji hit je indija.
 
Koliko sam video, mehaničke tastature uglavnom dolaze sa malim enterom. Treba mi preporuka za neku sa velikim enterom i ako ima naslon za ruke...
 
Koliko sam video, mehaničke tastature uglavnom dolaze sa malim enterom. Treba mi preporuka za neku sa velikim enterom i ako ima naslon za ruke...
Ja uzeo corsair k65, sa švedskim rasporedom. Nema naslon, pa planiram da uzmem nešto.
Međutim, ako si navikao na num pad, izbegavaj.
 
Navikao, pola radnog vremena trošim kucajući IP adrese. :D
 
Da, video i ja danas, cena za rapid I, kao sto je rekao predrag.
Da li sam ja dobro video,cena za nova touch je 28000?
 
meni se bas svidja cm tastatura kod koje su iskombinovane strelice sa num padom, jer je skracena i kao takva bi mi vise odgovarala, sa mojom glomaznom Trigger Z jedva da imam mesta za misa na fioci koju izvlacim ispod stola namenjenu tastaturi, samim tim mi je i oslonac za ruke neupotrebljiv :d
 
meni se bas svidja cm tastatura kod koje su iskombinovane strelice sa num padom, jer je skracena i kao takva bi mi vise odgovarala, sa mojom glomaznom Trigger Z jedva da imam mesta za misa na fioci koju izvlacim ispod stola namenjenu tastaturi, samim tim mi je i oslonac za ruke neupotrebljiv :d

Onako se svi zale da joj se odmoriste za ruke umusavi za cas :)
 
Meni trigger nije glomazan a na stolu mesta koliko hoceš ;)

Naslon za ruke je magnet za otiske ali ekstra stvar.
 
Meni trigger nije glomazan a na stolu mesta koliko hoceš ;)

Naslon za ruke je magnet za otiske ali ekstra stvar.

Kad imas veliki sto :d
Otisci mi nisu problem, lako se cisti, i stvarno daje na udobnosti, ali ako ga stavim prelazi mi preko podloge za misa koja mi je ispred tastature, i onda se tastatura klacka ili je predaleko, krastavac sto je dobar ali je predvedjena ta fioka samo za tastaturu, mada i ovako sam se vec navikao, jedino sto mi se bas dopada ta skracena
 
Širina stola 150cm, taman , a to si u pravu podloga za miša smeta ;)
 
Ljudi imam mali problem.
Slucajno sam prosuo sok po tastaturi (samo par kapi na prednjem delu spacebara), na pocetku se space samo malo teze pritiskao ali je normalno radio i posle nekog vremena se vratilo u normalu.
Kada igram igricu i drzim space opet pocinje da se pritiska malo teze, kada se malo duze vreme ne koristi spacebar vraca se u normalu.
Da li neko zna sta treba da radim ?
tastatura Cooler master Quick fire rapid i
 
pa verovatno se secer iz soka zalepi za taster u zavisnosti kako pritisnes, potrebno je da skines space bar i da unutrasnjost tastera i same tastature ocistis recimo malo nakvasenim stapicem za usi, osusis i vratis :d
 
pa verovatno se secer iz soka zalepi za taster u zavisnosti kako pritisnes, potrebno je da skines space bar i da unutrasnjost tastera i same tastature ocistis recimo malo nakvasenim stapicem za usi, osusis i vratis :d

To sam i mislio da uradim, ali bolje da pitam.
Hvala :D
 
Da li je neko od vas "obrnuo" spacebar?
Ja sam pre nekih 15 dana, brzo sam se navikao. Jako je ergonomicno.

Xr94QQ5.jpg ZNXJmun.jpg
 
Nazad
Vrh Dno