Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ajd malo da se ubacim u temu.
Ima na KP da se kupi G410 tatstatura za 6 crvenih.
Da li je to original , obzirom da se cena razlikuje duplo i vise ?
Nemam nikakvo predznanje o tastaturama, uzimam klincu ( 12 godina ) za rodjis ?
Uglavnom pici Fortnite, minecraft, Among us, rocket leaugue, tabs.
 
Ajd malo da se ubacim u temu.
Ima na KP da se kupi G410 tatstatura za 6 crvenih.
Da li je to original , obzirom da se cena razlikuje duplo i vise ?
Nemam nikakvo predznanje o tastaturama, uzimam klincu ( 12 godina ) za rodjis ?
Uglavnom pici Fortnite, minecraft, Among us, rocket leaugue, tabs.

Znam Željka. U on u glavnom donosi izložbene modele, ili kada se prazni lager. Tako da je proveren. Ja i ekipa smo do njega kupili "X" stvari (mahom slušalice).
 
Obrati pažnju na layout tastature!Za Nemačko ili skandinavsko tržište je, ne mogu dobro da vidim.
 
Znam Željka. U on u glavnom donosi izložbene modele, ili kada se prazni lager. Tako da je proveren. Ja i ekipa smo do njega kupili "X" stvari (mahom slušalice).

Traziti slike konkretnog predmeta na viber, iako izlozbeni primerci, to ne znaci da je stvar nova, nepohabana i skroz ispravna, necu dodatno da kucam svoja iskustva da ne bude negativna reklama jer su cene dosta korektne ali 4ore oci ;) btw layout tastature je nemacki.
 
@DBraveZ

Patriot Viper V730 (Kailh Brown prekidači, što nije loša kombinacija za kucanje i gaming) košta 60-70 evra (cene na KP i u jednoj domaćoj prodavnici, ne znam da li stvarno imaju na stanju). Ima jednobojno, crveno osvetljenje a wrist rest se ne skida. Nisam probao tu tastaturu ali vidim da je dosta dobro ocenjena i utisci su uglavnom pozitivni: https://www.kitguru.net/tech-news/featured-tech-reviews/damien-cox/patriot-viper-v730-keyboard-review/4/

Patriot Viper V765 RGB (Kailh White i Red) košta 85 evra, nudi više funkcija, takođe je dosta dobro ocenjena u testovima ali je wrist rest manjih dimenzija, nije baš praktičan (mada može da se skine) i neće baš svima odgovarati.
https://www.tomshardware.com/reviews/patriot-memory-viper-v765-keyboard,5952.html
https://www.guru3d.com/articles-pages/patriot-viper-v765-keyboard-review,1.html

To su verovatno najbolje non-Redragon mehaničke (ili jedne od najboljih, do 85 evra) na domaćem tržištu. Ali, s obzirom da imaš mogućnost kupovine u inostranstvu, onda je bolje da tamo potražiš neku bolju tastaturu na sniženju.

Hvala. Malo sam istrazivao posle tvojih preporuka i nasao sam da bi mi mozda odgovarala Patriot Viper V760.
Kailh brown switches - red mi ne odgovaraju za rad, a blue su mi preglasni..
Odvojiv palm rest, solidan kvalitet izrade..

Poslao sam upit na par KP oglasa, pa cemo videti cene.

Edit.
Evo stize i prvi odgovor : 68e.
Cini mi se kao pristojna cena za ono sto nudi.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, ja sam se razmisljao uglavnom zbog izgleda i mogucnosti povezivanja na vise uredjanja. Vec vise od 5 godina koristim Microsoft Natural, ne znam kako ce mi ici privikavanje.
 
Hvala ti, ja sam se razmisljao uglavnom zbog izgleda i mogucnosti povezivanja na vise uredjanja. Vec vise od 5 godina koristim Microsoft Natural, ne znam kako ce mi ici privikavanje.

Verovatno baš teško. To je odlična tastatura.
 
Hvala ti, ja sam se razmisljao uglavnom zbog izgleda i mogucnosti povezivanja na vise uredjanja. Vec vise od 5 godina koristim Microsoft Natural, ne znam kako ce mi ici privikavanje.

Ne preterano tesko. Ja sam 12 godina koristio Logitech ergonomsku tastaturu dok nije crkla i sada sam privremeno na obicnoj membranskoj i nije mi bilo preterano tesko da se priviknem iako sam mislio da ce biti probleme posle toliko vremena.

Voleo bih podeljenu mehanicku ali kod nas jedva da ima obicna mehanicka da se nadje a i te split su jako skupe.
 
Poslednja izmena:
Bogami posle mehanicke, svaka ne mehanicka mi deluje...nedefinisano :D
 
Ja radim na mehanickoj i layout najnormalnije. Malo laptop, malo mehanika, malo illuminated, iskreno osecam se kompletno sa sve 3 u paketu :). Kada je tastatura kvalitetna i udobna, nije mnogo bitno sta je unutra.
 
Jeste da je off (odvojiću od ove teme) ali:

Gde bi mogli da se kupe kapice bez ikakvih oznaka? Idealno crne.
 
Uzeo sam Patriot Viper V760 i posle 2 dana koriscenja samo cu reci da se kajem zasto do sada nisam uzeo mehanicku tastaturu.
Sto bi se reklo, ziveo sam u neznanju..
 
Uzeo sam Patriot Viper V760 i posle 2 dana koriscenja samo cu reci da se kajem zasto do sada nisam uzeo mehanicku tastaturu.
Sto bi se reklo, ziveo sam u neznanju..

Ako te ne mrzi da pitaš tog prodavca da li ima V770 i koliko košta, pa javi. Mada je baš bedak što ta tastatura izgleda i dalje postoji samo sa Kailh red prekidačima, brown bi mi više odgovarali.
 
Poslah ti PM.

Ali da, V770 je samo red koliko vidim.
Meni brown skroz odgovaraju.
 
Sta predlazete za kucanje i neki casual gaming?

Ja planirao da uzmem MX combo, ali navodno mis rikne posle nekog vremena, tako da ne znam sta sada, Razer? :D
 
razer blackwidow lite koristim vec neko vreme, odlicna. razer orange switchevi (cherry mx brown) ako preferiras tkl tastature
 
Kakva je A4 Tech B810r Bloody? Treba mi neka dobra tastatura oko 50e kao poklon čoveku koji nije neki gejmer, pa mi ova deluje kao solidan izbor.
 
Mislio sam da je A4Tech bolji brend od Redragona, a nešto mi se čini i da sam čitao loše komentare za Redragon po forumu.
 
Poslednja izmena:
Ma ne mora da bude mehanička, nego je ova tema najaktivnija što se tiče tastatura, nego je ta koju sam okačio prva zanimljiva na koju sam naleteo, pa zato pišem ovde. Potforum sa preporukama za kupovinu periferija je manje posećen nego ova tema, tako da zato nisam dole pitao.
 
Postoji li uopšte tiha mehanička tastatura, full size, do nekih 100e plafon ?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Mislio sam da je A4Tech bolji brend od Redragona, a nešto mi se čini i da sam čitao loše komentare za Redragon po forumu.
Upravo sam spremio Red Dragon Kumara za izbacivanje, posle nepune 2 god riknjavaju tasteri a nije nesto preterano koriscena kod klinaca.
Doduse, kupio na nekoj akciji iz US za 20+$ pa ne mogu reci da mi nesto zao.
Dosta dugo sam na SteelSeries Omen....nem pojma koja sa mem- chanic tasterima, ali i tu posle 2 god pocinju problemi, tasteri pocinju da se zaglavljuju i koce pri pritiskanju, space ne reaguje isto i sl tipicni membranski problemi, iritirajuci u fps igrama.
I sada vec danima gledam koju mehanicku, budzet nije ogranicen ali mi se ne daje 200+ evra za Apex Pro i sl, izbor prevelik i nisam pametan sta uzeti, sto vise trazis, vise si zbunjen...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Pa da, sećam se da sam čitao takve komentare za Redragon, tako da je nisam ni uzeo u razmatranje.

Mene privlači Das Keyboard, ali nikako da je negde probam, pa da vidim da li vredi tih 140+ evra ili ne. Nju bih uzeo za sebe, to mi nije za ovaj poklon koji tražim.
 
Upravo sam spremio Red Dragon Kumara za izbacivanje, posle nepune 2 god riknjavaju tasteri a nije nesto preterano koriscena kod klinaca.
Doduse, kupio na nekoj akciji iz US za 20+$ pa ne mogu reci da mi nesto zao.
Dosta dugo sam na SteelSeries Omen....nem pojma koja sa mem- chanic tasterima, ali i tu posle 2 god pocinju problemi, tasteri pocinju da se zaglavljuju i koce pri pritiskanju, space ne reaguje isto i sl tipicni membranski problemi, iritirajuci u fps igrama.
I sada vec danima gledam koju mehanicku, budzet nije ogranicen ali mi se ne daje 200+ evra za Apex Pro i sl, izbor prevelik i nisam pametan sta uzeti, sto vise trazis, vise si zbunjen...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Ako možeš da naručiš iz Kine, baci pogled na Durgod tastature. Dobro odrađene, PBT keycapovi, Cherry MX pekidači, ima verzija sa i bez iluminacije a cene su ok. Mada, ako ti odrape carinu i PDV, i ne dođe tako jeftino...
 
Nazad
Vrh Dno