Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Roamer G svičevi su tihi samo što nisam siguran da li postoji neki model u tom cenovnom rangu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
mogu da se dodaju O-rings ali to onda nekako gubi smisao i kvari osecaj kod kucanja.
 
mogu da se dodaju O-rings ali to onda nekako gubi smisao i kvari osecaj kod kucanja.

Zavisi. Uži o-rings stišavaju kad “lupiš do kraja”, ali dozvoljavaju hod tastera koji pravi KLIK i još malo nakon toga.

Meni su OK. Čak i lepše (“mekši” je osećaj kad “nabodeš” jače).

Kontam da je to individualno: sigurno da ima kome ne prija.
 
Poslednja izmena:
pa uglavnom buku i prave kapice kad udare u kuciste tastature jer mnogi ljudi lupaju kao manijaci.
 
pa uglavnom buku i prave kapice kad udare u kuciste tastature jer mnogi ljudi lupaju kao manijaci.

Kod onih sa plavim tasterima se klik svakako čuje. Tu o-rings utišavaju to što kažeš, ali ne pomažu previše (opet, jeste malo tiše, a i nekima prija taj “mekši” osećaj).

Ja retko kad lupam “do kraja”, ali tastatura sa braon tasterima je ipak dodatno utišana tim o-ringovima. Do granice tiše od mnogih membranskih - barem mi tako deluje (nisam merio decibele).
 
mogu dodatnu buku da prave i losi stabilizatori pa veci tasteri doratno tandrcu.
meni su idealni cherry brown, mada bi mogli da budu malko vise mozda taktilni.
zvuk cherry blue i ostalih blue klonova je nesto najgore sto sam cuo i ne bih nikako mogao da trpim.
 
mogu dodatnu buku da prave i losi stabilizatori pa veci tasteri doratno tandrcu.
meni su idealni cherry brown, mada bi mogli da budu malko vise mozda taktilni.
zvuk cherry blue i ostalih blue klonova je nesto najgore sto sam cuo i ne bih nikako mogao da trpim.

Isto mislim za Cherry brown.

Za blue međutim: meni su fenomenalni za kucanje. Plus vraćaju sećanja na prve tastature - i zvuk i osećaj. :)
 
sve je subjektivno, nisam imao jer je to danas raritet ali najlepsi kliktavi zvuk koji sam cuo je alps blue. pored njih cherry blue zvuci kao najjeftiniji kinez.
na zalost nisam imao prilike do sada da isprobam alps blue ali po samom zvuku verujem da je osecaj odlican.
 
sve je subjektivno, nisam imao jer je to danas raritet ali najlepsi kliktavi zvuk koji sam cuo je alps blue. pored njih cherry blue zvuci kao najjeftiniji kinez.
na zalost nisam imao prilike do sada da isprobam alps blue ali po samom zvuku verujem da je osecaj odlican.

Dok kucam, lično zvuk i ne registrujem - tiši tasteri su mi više zbog drugih. I, naravno, pretpostavljam da su linearni tasteri plićeg hoda zgodniji za igre- za većinu ljudi.
 
@Marti, ako trazis kvalitet pre svega, ovde mozes da trazis: https://goo.gl/kv8QP6
Malo ce biti skuplje, jer je US lokacija.

Koristim MX black, na Cherry tastaturi, licno volim kada je malo utisano kucanje, daleko mi je prijatnije dok kucam sa o-ringom(silikonski), i srednje debljine. Nije strasno ni bez njih, ali ipak mi je subjektivni osecaj bolji kad ima o-ring, plus na neki nacin su tasteri zasticeni od lomljenja. Ne bih mogao da podnesem kucanje na mx blue i drugim clicky tasterima, u pocetku mi je zanimljivo, a posle duzeg kucanja postaje mi iritantno.
 
Poslednja izmena:
Hvala, imam "dobavljaca iz USA" tako da neće biti problem. Probao sam skoro sve glavne svičeve koji postoje i nekako su mi brown najprijatniji za ono što meni treba. Rekao bih čak da su Gateron brown meni prijatniji od Cherry ali to je samo lični utisak. Razer Orange su takođe vrlo cool. Logi Romer G su teško razočaranje, sramota u kakvu se firmu Logi pretvorio...
 
Као што су неки рекли, нису само прекидачи битни,
већ и неки други фактори:

- квалитет пластике тастера
- подлога метална/пластична
- стабилизатори (јако битни за веће тастере)
 
Ja licno imam tastaturu sa cherry brown tasterima, koja je medju najtisima, i prilicno je bucna, dosta bucnija od bilo koje obicne koju sam u zivotu koristio. Meni to ne smeta, jer je osecaj kucanja vrlo prijatan i superioran u odnosu na tastature sa onim odvratnim membranama (sad se najezim kad moram da koristim takvu tastaturu, bukvalno), ali da se solidno cuje,cuje se
 
mnogo faktora utice na sam zvuk, zvuk samog non-clicky switcha se uopste i ne cuje... sav zvuk prave kapice koje udaraju u kuciste tastature :)

sto su kapice tanje i jeftinije uz lose stabilizatore + jako udaranje po tasterima dok se kuca eto ti gradiliste u kuci...

meni su recimo prva cors k65 mx red i daskeyboard uz neke greetech brown bile neuporedivo glasnije i zvucale jeftino uz sadasnju ikbc mx brown + DSA kapice.

evo i jednog videa, bas je danas okacen:

 
Добар видео
 
Imate za preporuku neke mehanicke TKL tipkovnice sa brown switchevima? Moze kina, moze eu samo ja je nesto kvalitetno. Gledam cjenovno do nekih 100$.
 
naravno da nema :)
 
Imate za preporuku neke mehanicke TKL tipkovnice sa brown switchevima? Moze kina, moze eu samo ja je nesto kvalitetno. Gledam cjenovno do nekih 100$.


Durgod Taurus K320

WzaKgP


IKBC C87 TKL

mbzgKA
 
Kucam vec nedelju dana na CoolerMaster CK550 sa Gateron brown swicevima i moram da priznam da sam ovo trebao davno da uradim, skoro da ne gresim pri kucanju i sa shortkatovima u LR, PS i C1, sto ranije nije bio slucaj.
 
Je l' imao neko iskustva sa ADATA XPG INFAREX K20 Gaming Keyboard? Ukoliko jeste, kakvi su vam utisci, zvuk tastera i da li može osvetljenje da se ugasi u potpunosti?
 
Evo rešenja za KeyChattering: https://graphicscardhub.com/how-to-fix-keyboard-chatter/
Pisao sam ranije da se meni javlja na tastaturi iz potpisa. Za sada program odlično radi, ali ću definitivno probati ostale/trajne metode, pa javljam.

Da li neko zna gde se mogu naći povoljno Outemu Brown switch-evi?

P.S. Samo da proverim, jel Redragon Devarajas koristi Outemu?
 
Poslednja izmena:
Od pre par dana mi Logitecch G810 počeo kucati dupla slova.
Nema nekog pravila koja se dupllaju, verovatno ona koja se i dosta često kucaju. Evo u obe prethodne rečenice se desilo po jednom. Nekad bude još gore.
U kucanju običnog teksta i niije toliiki problem, alii kad počnem da piišem kod, tu već smeta. Probao sam je na dve razliličiite mašinie ii isto se dešava. Evo "i" je poludelo :)
Ima li ko iideju šta joj se mogllo desiiti? Nije polivena tečnošću ilili nešto slično.
 
stari dobri key chattering.
 
Nazad
Vrh Dno