Šta je novo?

Priča sa srećnim krajem :)

smith_bre

Čuven
Učlanjen(a)
29.03.2003
Poruke
2,980
Poena
705
Zdravo forumaši

Hteo sam da podelim jedan događaj (mogu prosto reći bajku) sa vama.

Oduvek sam želeo da imam HD projektor, i kad sam ga kupio mojoj sreći i oduševljenju nije bilo kraja.
Uzeo sam BENQ W600 HD Ready projektor i slika je i više nego dobra, po mom mišljenju mnogo dobar odnos cena-kvalitet.

Posle 500h rada pokvario se DMD čip, tj pojavili su se "mrtvi pixeli" (zaglavljena ogledala kod DLP tehnologije)
Počeo sam pretragu po netu gde mogu da nađem deo, molio drugare da mi donesu od preko, ali bez uspeha.
Na kraju sam postavio pitanje na Benq sajtu, gde mogu da nađem pomenuti deo i gde može da se uradi servis.
Sutradan me pozvao gospodin Vojin Perić i rekao da je ovlašćen servis za BENQ u Srbiji KimTec i da mogu da odesem projektor na servis.
Na moj odgovor da nemam papire od projektora i da je donet iz Francuske,
odgovorio je da je dovoljan datum proizvodnje na samom projektoru (April 2010) i od toga datuma 3 godine (u trenutku razgovora bio je Mart 2013)
i da će sve biti sređeno kao da je u garancij, uz objašnjenje da je njima(Benq) stalo da njihovi korisnici budu zadovoljni proizvodima.
Sam razgovor je bio kao da sanjam, jednostvno nisam mogao da verujem u to što čujem, oblio me znoj od uzbuđenja.
Odneo sam projektor u KimTec servis, uredno su primili na reklamaciju, par dana kasnije su me pozvali i rekli da je deo poručen
Prošlo je nekih 20 dana i dobio sam poziv da je projektor gotov i da mogu da ga preuzmem, što sam i uradio bez troškova.
I dalje nisam verovao šta se događa.
Ali sad mogu da potvrdim da mi je projektor ko nov, slika je ponovo kristalno čista.
Ovom prilikom se zahvaljujem Vojinu Periću na svoj ukazanoj pomoći, naravno samom Benq koji je poslao potreban deo i KimTec servisu koji je uradio samu zamenu.
Prosto da ne poverujete da je to moguće kod nas da se desi, ali eto Benq misli na svoje kupce.
Mene su sa ovim potezom oduševeli, neizmerno sam im zahvalan, u ime toga kupiću jedan Benq 27" monitor.

Hvala još jednom svima.

Pozdrav
 
Stvarno je super kada se ovako dobro zavrsi cela prica:). Bravo za Benq!
 
Stvarno da ne poveruješ, svaka čast za Benq i KimTec :wave:
 
Drago mi je da su ti ljudi iz Benq-a i posebno KimTec-a izašli u susret.

Moje iskustvo sa njima je ne tako lepo (izvini što ti kvarim ovu lepu temu ali me je upravo ona podsetila na moje iskustvo sa tim brendom i tom firmom).

Naime, početkom 2008. moja firma je kupila jedan Benq projektor za potrebe internacionalnog projekta koji smo radili u Srbiji a koji je trebao da traje oko šest meseci.
Namena projektora je bila u trening svrhe i to kao trećeg projektora jer smo već imali LG-ov model kupljen davne 2004. godine i ViewSonic godinu dana star. Trebao nam je projektor srednje klase za Power Point prezentacije uglavnom.
Budući da smo imali svake nedelje bar pet stranih predavača (project owner-a) uglavnom su sva tri projektora radila u sve tri velike konferencijske sale po 5 - 6 sati dnevno tokom četri meseca, radnim danima.

Projekat smo uspešno završili sredinom te 2008. godine i projektori su nastavili sa radom povremeno, po možda tri - četiri sata nedeljno.
Prvi problem se pojavio nakon godinu i desetak meseci jer taj Benq monitor povremeno nije želeo da se uključi (crvena LED "lamp" zasvetli nakon stiskanja power tastera) međutim iz drugog puta je "palio" gotovo uvek. Kontaktirao sam KimTec servis gde mi je rečeno da je možda u pitanju to što je projektor stajao par dana u hladnom prostoru (orman kancelarijskog prostora, sobna temperatura) ali da ukoliko se uključuje iz drugog puta onda nije problem u lampi. OK, ostaje da ga uključujemo iz drugog puta. Nismo razmaženi i ne predstavlja nam to problem (deo menadžmenta se ne bi složio :) ).
Nakon skoro dve godine od kupovine novi problem je nastao na desnom delu projektovane slike gde se stvarala senka. Oko jedne četvrtine slike je imalo gradient koji je počinjao kao malo zatamnjenje a završavao se potpunim gubitkom slike u desnom uglu. Projektor je poslat u KimTec servis. Nakon mesec dana je vraćen popravljen. U zatamnjenoj prostoriji je i dalje imao tu senku ali je manje bila uočljiva. Budući da nam je bio treći projektor i da nije bio vitalan za rad ostavio sam ga takvog. Posle par meseci stvar se ponovila. Isti problem, sada još uočljiviji. Ponovo je poslat na servis, ponovo je bio tamo mesec dana i po dana i vraćen je popravljen. Ista priča sa zatamnjenjem koje je bilo slabije vidljivo. Tačno nakon dve i po godine od kupovine tokom jedne od prezentacija slika je postala ljubičasta. Opet problem, opet slanje u servis, opet čekanje od mesec i kusur dana. Pošto mu je garantni rok već isticao a ovo je projektoru bila treća poseta servisu zamolio sam servisera da proveri da li se može dobiti neki drugi projektor (bilo koji u tom rangu, makar bio i korišćen) jer smo pola godine od tog trogodišnjeg garantnog roka ostajali bez njega zbog servisiranja.
Odgovor je bio: "Gospodine, Vama je projektor radio dve i po godine kako treba pa bi Vi sada nakon kvara hteli da ga zamenite novim. To bi svi voleli tako da rade, ali na žalost možete dobiti samo ovaj Vaš popravljeni nazad".
Zahvalio sam se, sačekao da stigne sa popravke projektor i testirao ga. Boje su bile u redu (u servisnom listu vidim da je zamenjem color wheel) ali posle par sati rada i dalje se vidi zatamnjenje u desnom delu projektovane slike.

Za kupovinu tri nova HD projektora prošle godine nisam uzimao dotičnu firmu u obzir.

Opet, drago mi je da su tebi izašli u susret i učinili ti uslugu.
Neka te dugo služi :)
 
Poslednja izmena:
Necu da stanem na neciju stranu,ALI firmu cine ljudi koji rade u njoj. Na nasu zalost, mnogo je losih primera poslovanja i loseg odnosa prema kupcima. Meni je trebalo vremena da shvatim da su to nasi primeri "medjunarodnog poslovanja na srpski nacin". Najcesce, firme nisu ni svesne sta se radi kod nas, obicno takve stvari rade ljudi koji imaju zaledjinu i nisu tu dosli da rade za interes firme vec da lade J@J@. Dovoljno je da bude jeda "losa" osoba u procesu selekcije i napravi pakao firmi na duge staze. Nije vano sto su ovi ispod losi, vazno je da su poslusni i nece se zamerati.
 
Tu priču mogu da potvrdim, mnogo zavisi od ljudi sa kojima imate kontakt, tako da može da bude veoma različito iskustvo za dve osobe koje su posetile istu firmu.
Npr u mom slučaju najveća sreća je što sam naišao na osobu(Vojin Perić) koja poštuje politiku svoje firme i uputila me kako i šta treba da radim,
Hvala još jednom

btw KimTec nije više ovlašćeni servis za Benq, od aplia je to preuzela neka druga firma
 
Poslednja izmena:
Meni se čini da je ključna stvar u celoj priči to što si kontaktirao direktno Benq a oni to prosledili Kimtecu, vrlo je verovatno da bi ti se samo nasmejali da si sam otišao kod njih.
 
^^^
Vrlo verovatno i to!
....
A pazi, gradjanima EU, US, CAN,AUS, je tako nesto normalno!
 
Meni se čini da je ključna stvar u celoj priči to što si kontaktirao direktno Benq a oni to prosledili Kimtecu, vrlo je verovatno da bi ti se samo nasmejali da si sam otišao kod njih.

da naravno da bi bilo tako, ali da se razumemo da sam otišao diretko u Kimtec tražio bi deo sa namerom da ga platim,jer ko bi normalan mogao da očekuje ovakav razvoj priče, verovatno da bi dobio to što bi tražio, a ovo što se desilo je bajka i ništa drugo(bar sa naše tačke gledišta)
 
pozdrav, ja imam slican problem.
posedujem Benq mp612c projektor i pre neki dan pojavile su se dve bele tackice (kao mrtvi pixeli).
pomislio sam da nesto nije u redu sa lampom a sad slucajno naleto na ovu tvoju temu, pa valjda mogu da zakljucim da je onda i kod mene otisao taj DMD cip.
inace datum proizvodnje mu je mart 2008, takodje nemam papire! neznam (i neverujem) dali bi nesto postigao ako bi kontaktirao benq ili kimtec...

nek te dugo jos sluzi projektor! pozz
 
ovo je stvarno lepo cuti ,da postoje i takvi ljudi u ovo crno vreme
bravo benq!
 
pozdrav, ja imam slican problem.
posedujem Benq mp612c projektor i pre neki dan pojavile su se dve bele tackice (kao mrtvi pixeli).
pomislio sam da nesto nije u redu sa lampom a sad slucajno naleto na ovu tvoju temu, pa valjda mogu da zakljucim da je onda i kod mene otisao taj DMD cip.
inace datum proizvodnje mu je mart 2008, takodje nemam papire! neznam (i neverujem) dali bi nesto postigao ako bi kontaktirao benq ili kimtec...

Žao mi je što ti se to desilo,ali uskoro očekuj još mnogo belih i crnih
Što se tiče tvog problema, Kimtec nije više zastupnik za Benq, ne znam ko je preuzeo odgovornost, ali je lako saznati.
Ne znam da li ima delova za taj projekor i da li ti se isplati da ga popravljaš(DMD je najskuplji deo uz lampu), il ida juriš noviji model na oglasima.
Imam još uvek broj od Vojina Perića mogu da ti prosledim porukum.

nek te dugo jos sluzi projektor! pozz

Hvala Hvala Hvala, nadam se da hoće


btw još nisam okačio slike kako sad izlgeda, jer nisam stigao da pogledam ni jedan film
 
ja tek sad primetio da si odgovorio...
mislim da se necu smarati sa ovim i da cu ja lepo prodati projektor!
hvala na informacijama i pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno