Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

nije lose.. zanima me jel debian 9 ima samo x za gasenje prozora. a ne standardna tri minimize, restore, close.. Jesu ubacili to?.. To me najvise odvlaci da krenem debian 8
Koliko se secam imas opciju u tweak tool-u da stavis minimize i maximize. Iskren da budem ja ne koristim ni X za close pa mi je svejedno.

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
 
Lubuntu 16.04
2016-10-02-175322_1920x1080_scrot.jpg
 
Gentoo Mate 1.16.0
 

Prilozi

  • Screenshot at 2016-10-26 21-13-17.jpg
    Screenshot at 2016-10-26 21-13-17.jpg
    327.3 KB · Pregleda: 200
evo da se upisem. malo igranja na brzaka, juce instalirao sistem. nista spec ali mi je kul za sada:

6jFZLVu.png


Mint 18 Cinnamon, plank dock, conky gotham, stock ikonice i tema jos uvek.
 
LinuxMint MATE 18.1
снимак-екрана-2016-12-07 16-08-20.jpg
 
openSUSE Tumbleweed

KDE Plasma Version:5.8.4
KDE Frameworks Version: 5.28.0
Qt Version: 5.7.0
Kernel Version: 4.8.13-1 -default


Screenshot_20161212_211856.png
 
@lega99

Deafault wallpaper za Tumbleweed koji sam malo prepravio, onako kako se meni svidelo:

desktop-logo-1280x1024-l4k1-Ivana & Kruna-5.png

Preko Gimpa sam dodao Logo Tumbleweed u donjem desnom uglu, na sredini dodao opet neki logo, koji sam negde skinuo, gore dodao supernova efekat, i to je to.

Rezolucija je 1280x1024, posto mi je takav monitor.
 
Poslednja izmena:
Presao sa Ubuntu Mate na Ubuntu LTS 16.04.
Ikone su paper a tema je numix.
Screenshot from 2016-12-18 19-40-00.jpg
 
Evo i mene

nice.jpg
 
To su default ikonice i ne idu bas uz ovu temu. Ja ne volim mnogo da pimpujem, volim kada je sve lightweight bez nepotrebnih sranja. Keep it simple :)
 
To su default ikonice i ne idu bas uz ovu temu. Ja ne volim mnogo da pimpujem, volim kada je sve lightweight bez nepotrebnih sranja. Keep it simple :)
Meni se dopada kao sto rekoh bez conky. Vazan mi je izgled desktopa, i kako je to skockano, posto drzim KDE tu je samo pozadina i panel 1 ili dva. Problem su paneli je za ovu novu plasmu isprobao sam
gomilu panela i na 3 disrtro ok a na dva neke ikone ne valjaju u tim panelima. Uzasno mrzim ovaj novi windows stil sa neuglednim prejednostavnim ikonama. Svi jezde na jakim masinama i GPU a onda se kao stedi na izgledu. 99% ljudi nje ni svesno koje su to ale od GPU i u poredjenju sa CPU, probajte hashcat na CPU i GPU za hascat GPU razvaljuje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Takve probleme, a i mnogo gore, sam imao na svim ostalim distribucijama. Iz nekoga razloga na Arch-u tih problema nema. Jedina promena je ta sto sam sa HDD-a presao na SSD koj mi je ostao nakon prelaska na novi i veci SSD na kojem mi je Winblows.

Polako ali sigurno mi ovo postaje primarni operativni sistem koji radi stabilno i prelepo izgleda.
 
Ne vidim conky na slici sto je okacio @alex303.
 
Ne vidim conky na slici sto je okacio @alex303.

Nije to ni važno (naravno da ga nema) , važno je da se nešto kaže i onda da se krene sa standarnim "au što mrzim ovo" , "a tek ovo što me razvaljuje" i neka priča koja ama baš nema nikakve veze ni sa čim.
 
Takve probleme, a i mnogo gore, sam imao na svim ostalim distribucijama. Iz nekoga razloga na Arch-u tih problema nema. Jedina promena je ta sto sam sa HDD-a presao na SSD koj mi je ostao nakon prelaska na novi i veci SSD na kojem mi je Winblows.

Polako ali sigurno mi ovo postaje primarni operativni sistem koji radi stabilno i prelepo izgleda.
Meni se tema svidja.
 
Poslednja izmena od urednika:
@G@W,
Ok nije conky pogledao sam sa dvostrukim naocalima nego terminal i sredjivanje u terminalu ali to nije razlog da @sammy koji je tako "fin" non-stop pljuje po meni, ne znam sta je tom coveku. Imam valjda pravo da napisem neko svoje misljenje, ne mogu da poverujem da neko moze toliko patoloski da mrzi i da skace na svaku moju napisanu rec.
 
Lega prijatelju da li si cuo za ignore ? :) Ne. Ne mislim na funkciju na forumu :D
 
Dva ekrana, kod mene je stalno tako ukljuceno.


@alex303,
znam za to ali to radi kad si ulogovan a kad nisi nema svrhu, oces neces vidis sve. :)
Ne dopadaju mi se kod mene par sistemskih ikona u panelu koja su po meni suvise osiromasene a ja ne znam da ih promenim, kad gledam to setovanje da li da se prikazuju i kada tu su noramalne ikonice, kad ih prikaze ono osiromasene.
 
Hahaha patološki mrzi .. pa nadji evo za mojih 826 poruka i 10 godina jednu poruku tog tipa, da vezao sam se za tebe u zadnjih par poruka zato što si naporan, prvo sam ti lepo objašnjavao svaki put kada si skakao na nekoga, bre sećam se da si calexa toliko izvredjao da je morala da reaguje administracija koja je brisala poruke, zgrozio sam se kada sam video, a bez ikakvog razloga si to radio.
Evo i sada lupaš totalne gluposti, umesto da pričaš o temi, dakle nešto za ikonice ili wallpaper ili nešto vezano za to, ti se kačiš za neke totalno nepovezane stvari, ili ono za kalendar, kao rešio si sa nekim doktorom ali ne pada ti na pamet da podeliš kako si to rešio, iako barem dvoje ljudi čeka na tvoj odgovor, reci ljudima kad te već pitaju za rešenje, pomozi zaboga.
 
@lega99
Mislio si na infromacije o sistemu sto ispise terminal kada ga pokrenes? To je archey. Nisam siguran da li postoji paket za debianolike sisteme.

Edit: Meni se svidja tema, takodje. Volim taj stakleni fazon u UI-ju i generalno providne elemente. Ali mi se ne dopada dekoracija prozora, pogotovo ne dugmici za manipulaciju prozorima. Doduse to moze da se promeni. Ako vam nije tesko, pisite koja je tema, koje dekoracije i tako te detalje.

Edit2: Molio bih jednu stvar. Ja nisam placen, niti mi je hobi medijacija iliti posredovanje. Molio bih za direktnu komunikaciju i citiranje, bez kros-citiranja i moje uloge kao medijatora :p
 
Poslednja izmena:
Dva ekrana, kod mene je stalno tako ukljuceno.

Zaboga zasto 2 ekrana razlicite velicine ? Jel ti "zapinje" mis kada sa manjeg monitora "prelazis" na veci ?Pa onda moras cursor da pomeris gore da bi presao na veci monitor :D

@alex303,
znam za to ali to radi kad si ulogovan a kad nisi nema svrhu, oces neces vidis sve. :)

Kao sto sam napisao u original poruci. Ne mislim na funkciju na forumu jer sam znao da ces na nju da se pozoves :D

@lega99
Mislio si na infromacije o sistemu sto ispise terminal kada ga pokrenes? To je archey. Nisam siguran da li postoji paket za debianolike sisteme.

Ovo kod mene nije Archey vec Screenfetch sto moze i da se vidi u terminator konzoli. Inace i jedan i drugi mogu da se podese u Debianolikim distribucijama. Mislim da ce ovo biti od pomoci.

I dajte ljudi bez svadje molim vas. Idu praznici treba svi da se volimo :D
 
@G@W, haha, ma jok, odustajem ja, ne mrzim ja njega (a što bi pobogu??), nego izmišlja ili umišlja (nešto od ta dva) kao da ga podjebavam a neće da kaže ili citira ili onbjasni kako sam ga to podjebavao, i sl. ima tu još stvari koje nisam hteo da spominjem (smarao je često na pm o raznim pitanjima) no nema veze, neka radi šta hoće, ne mešam se više, osim ako me direktno ne spomene.
 
Nazad
Vrh Dno