Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Elementary OS 0.3.1 Freya

FrHboag.jpg
Da li neko zna kako postici isti ili bar slican efekat u Ubuntuu ili Fedori? Probao sam elementary ali i sporije radi i baguje a i zahtevniji je. Od okruzenja mi najvise odgovara Cinnamon ali za njega ili nema tema ili su samo delimicno funkcionalne. Pretpostavljam da bi Gnome bio najpogodnija podloga?
 
Pa koji DE imas na Fedori? Za cinnamon ima gomila tema, pretpostavljam da nesto ne radis dobro. Elementary koristi Pantheon DE, baziran je na GNOMEu. Definitivno je veoma lako iskopirati izgled ovog gore SS na GNOME, dock je plank (za koji ima tona raznih skinova), vremenska prognoza je weather indicator, a sto se tice status-bar postoje teme sa transparent statusbarom, plus ubacis GNOME extensions (Applications Menu, dash to dock [ako ne zelis da koristis plank dock], i top icons za statusbar ikonice).

Cinnamon, takodje, plank dock + malo pomeranje ikonica u statusbaru, i zukitwo koja ima transparent statusbar.
 
Poslednja izmena:
Pa koristim Cinnamon ali cu izgleda morati da predjem na Gnome ili Unity ili mozda Mate. Za Cinnamon ima gomila (odlicnih) shell tema ali ono Window borders i Controls me muci, ili su delimicno funkcionalne ili ne rade. Naravno ima i onih koje rade (Ambiance, Numix, Zuki, itd.) ali mi se ni jedna od tih ne svidja. A ona dvobojna default i sklepana od vise stilova mi se nikako ne svidja.
Kako ne uspevam nista da skockam poceo sam da trazim ideje po netu i od stotina pregledanih shot-ova vecina je Gnome i openbox (!?) dok se Cinnamon jedva pojavljuje (a i gde se pojavi izgleda onako, nista posebno, npr. http://imgur.com/ZxAIAgY, http://imgur.com/sdXlEId).
 
Poslednja izmena:
Nema Cinnamon tema, osim za Desktop (shell) , za bordere i control tražiš gtk teme, i svaka će da radi baš kao i na gnome-u.
 
Probao sam desetak tema (na nekim pise da su samo za Gnome, na nekim za Gnome i Unity i samo na jednoj da je i za Cinnamon) i 2-3 rade ali nisu nesto, 1 radi delimicno (Arc) tj. mora dodatno da se podesi a ostale ili ne vidi (npr. ima je u Controls ali ne i u Windows borders ili obrnuto) ili ne mogu ni tako naknadno da se prilagode. Zato sam i resio da pitam pre nego sto definitivno odustanem. Ako znas koje rade napisi nazive ili ostavi linkove, ako nije problem?
 
Treba da obratiš pažnju i na gnome verziju teme i gnome verziju koju tvoj distro ima, recimo gnome 3.16 tema bi brljavila na gnome 3.12 distrou, i slično.
 
Vidim da je totalni haos, na nekim prikaze sve osim onih navigacijskih tastera, negde neke crtice, tackice, razvuceni button, negde pola elemenata ostane od prethodne. Lakse promeniti okruzenje nego temu...
 
Cinnamon je gtk 3.10 based, zato ti ne rade teme. Moras naci neke starije ili predji na Gnome, sad vec ima dosta extenzija pa je dosta funkcionalniji.
 
Da li je ikako moguce promeniti velicinu ikonica (i u fajl menadzeru i u meniju) u Gnome okruzenju? Probao sam preko dconf ali ne ide.
 
Moj pepermint
Screenshot_2015-11-20_16:01:22.jpg
 
Arch
KDE Plasma 5.5
Oxygen

tjNVuzh.jpg
 
openSUSE Tumbleweed

KDE Plasma Version: 5.5.4

Qt Versin: 5.5.1

Kernel Version: 4.4.0-2-default


Screenshot_20160131_155515.png
 
Arch KDE Plasma 5.

Standardna, default tema, samo sam uzeo logo i obojio kako meni odgovara za pozadinu i obojio si u sivu dole onaj mali logotip takodje i ubacio ga. Nije mi se dalo vise cackati jer mi je ovako sasvim kul. Plus skoro sam ga nabacio pa se bavim nekim drugim stvarima.

Mala ikonica na taskbaru.png
Pozadina

3u6KvcQ.png
 
Код мене је прилично слично, скоро сам прешао на плазму и некако је савладавам, прво је била очајна али се полако поправља. Има још проблема али може да се поднесе.

Твоја позадина је мени била сплеш екран у КДЕ4 али сада више не ради. Моја позадина је прилично слична, чак и јесу у питању тапети. :)

Узео сам плаву иконицу да буде у КДЕ фазону а и таск менаџер је провидан, нешто не волим сиву боју а ни стандардне иконе.
 

Prilozi

  • snapshot01.jpg
    snapshot01.jpg
    215.9 KB · Pregleda: 213
Ja se još ustručavam da nabacujem widgete i nove panele. Sviđa mi se kod tebe pogotvo ovaj desni gornji kvart. Možda ti ukradem ideju. :p
 
Од почетка сам убацио леви панел за иконе и ослободио десктоп гужве, тако ми је на сваком линуху који инсталирам. Од виџета повремено користим аналогни сат а и неколико њих иде у панеле. Овај са температурама сам сада пребацио на трећи мини панел који је у десном доњем углу, некако су ми биле претрпане бројке горе па сам раздвојио.
 
Од почетка сам убацио леви панел за иконе и ослободио десктоп гужве, тако ми је на сваком линуху који инсталирам. Од виџета повремено користим аналогни сат а и неколико њих иде у панеле. Овај са температурама сам сада пребацио на трећи мини панел који је у десном доњем углу, некако су ми биле претрпане бројке горе па сам раздвојио.

Super je ovo. Baš ću se sad malo poigrati. Ubaciti ove panele i probati sakriti ovo "Default" panelče kao što si i ti uradio, jako me nervira. Doduše kod mene se jako ističe jer je siva/bijela breeze tema (omiljena mi boja).

Nego mali off, stavio sam tri keyboard layouta i iako je engleski default, a ćirilica i latinica (sr) sekundarni, on mi stalno pali ćirilicu kao default sa računarom. Ne znam do čega je.
 
Već neka 2-3 meseca sam na MATE desktopu i zapravo sam prijatno iznenadjen kako radi i izgleda obzirom da sam bio ubedjen da ga nikada ne bih mogao koristiti.


3Xcc0XH.jpg
 
kakv je gentoo za svakodnevu upotrebu? :) da mi cale ne koristi stari laptop odavno bih se bacio na isprobavanje a posto ga i on koristi moram da pazim sta mu serviram od linux iznenadjenja :)
 
Treba dosta vremena da ga provališ, svakodnevna upotreba se ne razlikuje od upotrebe nekog drugog distroa, ne znam tačno šta baš podrazumevaš pod tim, u principu najveći "problem" je instaliranje paketa. Bukvalno sve se kompajlira.
 
Treba dosta vremena da ga provališ, svakodnevna upotreba se ne razlikuje od upotrebe nekog drugog distroa, ne znam tačno šta baš podrazumevaš pod tim, u principu najveći "problem" je instaliranje paketa. Bukvalno sve se kompajlira.

konkretno koliko je stabilan u odnosu na ove varijante koje trenutno koristim tumbleweed , debian sid i arch. mora ovaj suse da se menja postao je dosadan :)

*ranije sam instalirao gentoo na VM tako da mi instalacija nije neki problem a i pomalo sam mazohista :) a skoro sam i citao handbook i malo su promenili installation guide i krenuli su neki hvalospevi. nego bi me vec smaralo da budem primoran da svaka 2-3 meseca radim reinstall posto sam takodje citao da cesto dolazi do brljotina u gentu posto je neki surovi bleeding edge. pa bolje da pitam tebe nego da gledam koji random reddit joe je kredibilniji :)
 
Poslednja izmena:
Ja koristim unstable branch i totalno je stabilan :)
Nema brljotina nikakvih, jedino što treba da ga upoznaš, ima dosta stvari na koje treba obratiti pažnju, zabrljao sam i ja prva dva puta, pritom ne mislim na instalaciju nego posle.
Treća instalacija me evo služi preko 2 godine :)
Pritom radim update svaki dan, neki put i više puta dnevno :)

Ne znam šta više da ti kažem, najbolje onda odradi instalaciju pa se javi nakon toga da ti kažem na šta da obratiš pažnju, ili ako ti treba i za to neki savet pre nego što kreneš pitaj slobodno.
Ima neka gentoo tema od skoro, najbolje da nastavimo tamo ili pokreni novu temu, da ne gušimo ovde.
 
Nazad
Vrh Dno