Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Arch Kde 5 Plasma

LrMSRoP.jpg


m3LwglA.png
 
Kako se pokazala nova Plasma? Koji uopšte distroi dolaze sa njom?

@Sammy: Možeš li da podeliš temu, ikonice i sl. koje si koristio? Treba da reinstalujem Windows i razmiš5am da napravim dual-boot sa nekim KDE distroom i probam novu Plasmu...
 
Poslednja izmena:
Kako se pokazala nova Plasma? Koji uopšte distroi dolaze sa njom?

@Sammy: Možeš li da podeliš temu, ikonice i sl. koje si koristio? Treba da reinstalujem Windows i razmiš5am da napravim dual-boot sa nekim KDE distroom i probam novu Plasmu...

Dugo sam bio KDE fan, sve drugo mi je bilo smešno, od Gnome 3.14 verzije nekako sam mogao da budem u njemu, mislim da sam nekih 9-10 meseci isključivo na Gnome bio.
I sad mi je Gnome ok, nego rešio da probam novu Plasmu jer je nikada nisam probao, instalirao Arch od nule i stavio je, evo nekih desetak dana sam samo u njoj i radi savršeno.
Ipak šije Gnome za klasu, čak i kde4 šije Gnome rekao bih, ali kde 4 je prošlost, ovog meseca se i zvanično gasi, ako već nije, znam da je u avgustu EOL.
Probleme i bagove nisam primetio, htedoh da probam Kmail (inače koristim Thunderbird) i on je tražio Kwallet a Kwallet je tražio Akonadi (za koji je rekao da nije startovan), tako da sam odustao dalje da pokušavam da ga startujem.
Možda je moglo, možda nije, nisam siguran. Nebitan mi je Kmail.
Jedino još što sam primetio je da par aplikacija ne ide u system tray, iako su procesi aktivni, rešenje je u widgetu koji prikazuje te legacy aplikacije i radi normalno kao system tray, dok ne srede valjda sve da rade.
Widget se može videti u slikama koje sam postavio iznad u donjem levom uglu, qbittorrent, thunderbird i clementine su aplikacije koje ja koristim a za koje sam primetio da ne idu u system tray.
Verovatno ih ima još.
Inače uopšte nije bloatware, radi isto kao i kde4 ili Gnome, isto memorije zauzima i procesori su zauzeti normalno, barem je kod mene tako.
Koliko znam Kubuntu 15.04 dolazi sa Plasmom, i Manjaro next (koji je u beti i trenutno je 32-bit samo, čini mi se), verovatno ima još ali ne znam za njih.
Opensuse tumbleweed kapiram da ide sa Plasmom sigurno.
Što se teme i ikona tiče sve je default (Breeze Dark) , jedino sam boje malo modifikovao, umesto bele stavio plavu.
 
Ja sam baš pre neki dan probao Manjaro (0.8.13.1-x86_64). Dolazi sa plazmom 5. Jedino što sam video da joj fali je:

https://community.kde.org/Plasma/5.3_Errata
* No holidays or calendar events displayed in the Plasma calendar - Awaiting KDE PIM libraries to port to KF5/Plasma5
* KWin does not provide window tabs
Ali valjda će ispraviti to uskoro. Pošto će verovatno i novi openSUSE doći sa novom plazmom, voleo bih da imam i te opcije nakon upgrade-a

KDE rulz :whip:
 
Poslednja izmena:
Многи нови линухи долазе са новом плазмом, Манџаро је на КДЕ5 од 8.13 а ова нова Next верзија долази са Плазма 5.4 за коју кажу да је прилично сређена. Чини ми се да је и KDE PIM скоро апгрејдован.
До сада сам пробао КДЕ5 више пута и недостају неке ситнице, кажу да су решене у 5.4 али ћу да пређем што касније, више је шансе да исправе све пропусте.
 
Upravo me Plasma 5.4 i zanima, zato pitah koji distroi dolaze sa njom (sem, verovatno, OpenSUSE)...
 
Pa ne dolazi nijedna sa 5.4 jer još nije ni izašla, trebalo bi 25-og avgusta da izadje zvanično, dakle za dva dana.
 
Нешто ти брља тастатура и избацује чудне петице. ;)
 
Jel ja to dobro vidim Bachi presao na linux :D Bravo XFCE, u principu ja ga ne obozavam, samo KDE, pre sam bio gnome zaludjenik ali kad sam ozbiljno
presao na KDE odusevio sam se. Sad se samo plasim da ce ga ukakiti kad definitivno predju na veriziju 5 kao sto su ukakili gnome.
Nikako ne razumem, masine su sve jace a sad i u win i u linuxu trend ruznih jednostavnih ikonica i samog okruzenja, kako je krenulo na kraju ce
okruzenja liciti na japansko ili kinesko slikovno pismo, pogadjat cemo sta koja kona uopste prestavlja.
 
Не пратиш бачијеве теме тамо? Мада мислим да он не може дуго да издржи, плафон до јесени. Може он и да остави линух на харду али ће брзо да одустане од нормалног коришћења.
Ја ћу да видим како ће да прође миграција на 5 у Арчију, ако ништа друго ту је Кубунту 14.04LTS који ће да преживи још 4 године а дотле ће ваљда да среде 5,

Да не понављам мој десктоп, све је исто као и прошли пут. ;)
 
Š'a je sa tobom i plafonom do jeseni? :D

Uskoro na desktopu pada 256GB SSD disk, pa će biti dual boot, Xubuntu i Windows 7.
 
Слажем се, претпостављам да би узео Спачека а не неког Мајбаха ако можеш да добијеш фрај и да те и касније исто кошта, битно је да је једноставно а не да има кило могућности и опција. А после питаш како ово, како оно, зашто не може ово или оно ...

Кад год пробам неки gnome или сродан линух па хоћу да подесим нешто што стандардно подешавам, укапирам да то не може, бар не на уобичајен начин, можда може неким чачкањем по conf фајловима. Ја сам ипак изабрао да ОС служи мене а не ја њега.
 
@calexx,
Mislis @bachi to trenutno radi, malo hir i otpor novom windowsu i onda ponovo legne na rudu do sledeceg windowsa.
Windows mu je ko beli prah ne moze bez njega.:d Ako bog da zdravlja videcemo dokle ce izdrzati na linuxu.
Mnogo lud windows, evo nocas konacno namestih cerki win7 sa SP1, masina nova, kuciste djubre, hteo sam da izvadim jedan disk
koji ne valja ono treba da kidam prednju masku. Ubacio TV karticu koja je na starom krsu-tosteru radila super bolje nego moja kartica,
sad slika uzas, neki pisu ubaci Vistine drajvere, neki da se ne koristi originalni program, uzas. Na linuxu sa dscalerom pokrenuo
sam na mojoj praistoriskoj masini jednu od prvih Pinacle TV kartica koja je iz doba w2k.
 
Da li postoji mogućnost kod EOS-a da se podesi da dock bude transparentan. Čini mi se da ranije nije bila ta mogućnost, a ni kod beta verzije Freye.

Da, postoji. EOS koristi Plank za bar pa je veoma jednostavno promeniti izgled istog, sve sto treba da uradis je da skines Tweaks i temu za Plank..evo transparentnog fufixQn.jpg
 
Sveže instaliran Xubuntu 15.04 na desktop računaru (stigo SSD). :D

screenshot2015-10-0320-2.png
 
Nazad
Vrh Dno